MY.UAНовини
«Ми занадто сліпо довіряємо тому, що пишуть західні медіа про війну й не зважаємо на наші офіційні джерела», — Іван Киричевський у подкасті «Медіуми»
«Ми занадто сліпо довіряємо тому, що пишуть західні медіа про війну й не зважаємо на наші офіційні джерела», — Іван Киричевський у подкасті «Медіуми»

«Ми занадто сліпо довіряємо тому, що пишуть західні медіа про війну й не зважаємо на наші офіційні джерела», — Іван Киричевський у подкасті «Медіуми»

У випуску — про те, чому не слід довіряти жодному російському медіа, зокрема, «ліберальним».

Чи можуть імениті журналісти авторитетних західних видань помилятися? Чи варто републікувати новини й прогнози щодо війни з російських «ліберальних» джерел? Як діалог експертів і журналістів може допомогти обʼєктивніше висвітлювати воєнні події? Принцип «за що купив – за те продаю» для висвітлення війни не підходить, тому варто проводити ретельну перевірку будь-яких повідомлень, щоб дарма не сіяти панічні настрої у своїх матеріалах. Про це ведучі подкасту «Медіуми» Наталя Соколенко та Вадим Міський поговорили з Іваном Киричевським, експертом українського військового порталу Defense Express. А також про воєнну цензуру й українську «поліфонію» у висвітленні війни: з чим звірятися в таких умовах медійникам при підготовці матеріалів. Випуск виходить у рамках спецсезону «Відсіч дезінформації».

Підписатися на подкаст «Медіуми» можна на Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, SoundCloud, MEGOGO Audio, NV Подкасти, YouTube Music, YouTube та інших подкастингових платформах.

00:00 «Російські “ліберальні” медіа, які працюють за кордоном, навряд чи можуть бути в курсі планів генерального штабу Росії»;

07:27 «Варто уважно вчитуватися в бекграунд різних авторів західних публікацій, які наші медіа можуть переписувати»;

13:12 «Коли говорять, що росіяни сильні, нам треба не впадати в паніку, а винагороджувати наших воїнів»;

15:45 «Коли ми перебуваємо в повному стресі, ми до західних джерел ставимося, можливо, неадекватно».

«Російські ліберальні медіа, які працюють за кордоном, навряд чи можуть бути в курсі планів генерального штабу Росії»

Наталя Соколенко: В нещодавній розмові в ефірі радіостанції NV ви розкритикували українських журналістів, які масово процитували російське «ліберальне» медіа з інформацією про «Харків за три дні» і тим спричинили паніку. Сутність вашої позиції: не можна некритично цитувати російські медіа чи закордонні «ліберальні», чи ті, що працюють у Росії. А як працювати з цими джерелами? Їх слід ігнорувати?

Іван Киричевський: Вийшла нездорова історія, коли у нас першоджерелом інформації виступають не офіційні військові речники, не керівництво держави, а медіа. Причому іноземні. Можливо, це інтернаціональна форма довіри, коли журналіст схильний довіряти іншому колезі, бо в нього відповідний стиль подачі, вміння добувати дані з джерел так, щоб їх не засвітити. Можливо, такі підходи можуть працювати в мирний час, але ми перебуваємо у воєнному. Тому треба розуміти, що умовно російські «ліберальні» медіа, які працюють за кордоном, навряд чи можуть бути в курсі планів генерального штабу Росії. Самостійно дані звідти добути не можуть, дані їм можуть переповісти тільки. Зважаймо на те, що Росія веде тотальну війну на знищення — проти нас як незалежної держави, як нації, кожного з нас фізично. Ця тотальність відображається і в наборі інструментів, коли пропагандистським майданчиком може виступати не тільки умовний Соловйов чи російські «воєнкори», а й так звані російські «ліберали», які мають контакти на батьківщині. Сліпо вони виконують завдання чи розуміють, що насправді роблять — питання відкрите. Розуміючи доктрину війни, за якою росіяни проти нас воюють, ми маємо бути дуже уважними й обережними до того, що пишуть росіяни. Але важливо не впадати в іншу крайність (повністю ігнорувати — «ДМ»). Треба моніторити те, що пишуть умовні російські «ліберали» і що пишуть російські пропагандисти. Як один з ізраїльських політичних діячів писав: якщо ворог вас попереджає, що він готується вас убити, слід цьому повірити.

Треба виходити з того, що для нас зараз будь-які росіяни, особливо ті, які беруться висловлюватися щодо поточного характеру бойових дій чи давати прогнози про війну — мають сприйматися саме як противник, як ворог. І, відповідно, інформація від них має сприйматися саме як елемент бойових дій. У російській доктрині будь-яка інформація є елементом, що вражає. Так само як бойова частина крилатої ракети, що, наприклад, знищила електростанцію чи бойова частина некерованої авіабомби, яка може поцілити по українському окопу. У випадку з новиною про плани росіян швидко захопити Харків, ми чомусь не ставимо собі питання: а звідки ця «Медуза» може знати про плани російської армії, а сліпо переписуємо, що це російське «опозиційне» видання, яке написало про наступ на Харків!

Окремо варто зауважити, що в процесі аналізу такої інформації ніхто не застрахований від помилок. Саме тому є хорошою практикою діалог експертів і журналістів. Тому що журналісти без експертів не є самоцінними, так само й експерти без журналістів не є самоцінними.

«Варто уважно вчитуватися в бекграунд різних авторів західних публікацій, які наші медіа можуть переписувати»

Наталя Соколенко: Ви пропонуєте критично ставитися і до повідомлень західних медіа. Які основні проблеми в їхніх публікаціях про війну Росії проти України?

Іван Киричевський: Коли вперше читаєте будь-який матеріал західного медіа, спробуйте зафіксувати, яку емоцію вона вам принесла, яку картину світу представила. Коли The Wall Street Journal пише про особливості ремонту американських гаубиць в Україні, журналістам цей матеріал є, безумовно, цінним. Але коли в матеріалі є явне небажання автора заглиблюватися в суть проблеми, спроба нав’язати зверхній погляд, мовляв, ми оцінюємо вас із власної висоти, розповідаємо, що ви «незугарні й недосконалі», не наводячи прикладів для порівняння.

Ще варто уважно вчитуватися в бекграунд різних авторів західних публікацій, які наші медіа можуть переписувати. Коли американський Forbes щось написав — у нас це сприймається за чисту монету. Але треба подивитися на автора. Якщо там раптом спливає, наприклад, такий собі Девід Екс (David Axe), то це саме той момент, коли можна просто закрити публікацію і не витрачати час.

Наталя Соколенко: Нагадайте, хто він?

Іван Киричевський: Восени 2021-го року і взимку 2022-го Девід Екс ледь не щотижня видавав публікації про те, що у росіян такі «аналоговнєти», що одна їхня станція радіоелектронної боротьби покладе весь зв’язок ЗСУ на Сході або один контрбатарейний радар усе виявить. І на основі, зокрема, таких матеріалів світ тоді й робив висновок, що нам не треба давати ніякої важкої зброї, що ми протримаємося кілька діб і впадемо. Коли ті всі «аналоговнєти» не виправдалися, Девід Екс поміняв амплуа і почав писати про те, що українці молодці. Але, видно, «20 рублів — це завжди 20 рублів», і він знову повернувся до свого старого амплуа. Якщо людина працювала на нашу поразку ще до початку повномасштабного вторгнення, варто ставити собі питання, чи можна його матеріали сприймати як щось об’єктивне?

Я пропоную нам усім замислитися ще над моментом, який мені самому відносно нещодавно проявився: ми занадто сліпо довіряємо тому, що пишуть західні медіа й не намагаємося навіть зважати на наші офіційні джерела інформації. Наведу приклад зі згаданої історії про наступ на Харків: першим про загрозу російського наступу на місто заявив командувач Сухопутних військ Павлюк і навіть назвав чіткі параметри, за яким можна було б визначити характер російського наступу, але в нас чомусь цю заяву пропустили. Але всі звернули увагу тільки на повідомлення іноземних медіа. Коли ми насамперед покладаємося на сторонні джерела інформації, не довіряємо своїм, ми виконуємо одну із задач російських пропагандистів — внесення розколу між військовими та цивільними.

«Коли говорять, що росіяни сильні, нам треба не впадати в паніку, а винагороджувати наших воїнів»

Вадим Міський: Які виклики у сфері комунікацій стоять перед ЗСУ? І хто має комунікувати?

Іван Киричевський: У нас є гарний, унікальний феномен — поліфонія. Кожен із нас — спікер на своєму місці, тому що кожен по-своєму веде комунікацію на внутрішню аудиторію, можливо, і на зовнішню. Я думаю, що виклик радше ціннісний: у тому, як сприймати інформацію від військових. Коли наші захисники говорять, що росіяни «сильні» — не йдеться про те, що всім слід впадати в паніку. Навпаки, варто шукати способи, як винагородити наших воїнів за те, що вони захищають нас від настільки сильного ворога.

На мою думку, з інформуванням різними каналами у нас немає проблем. У нас немає стійкого інституту воєнної цензури, який у буквальному сенсі починав би регулювати до таких напіванекдотичних ситуацій. Пригадую, був радянський анекдот: триває Друга світова війна і занадто «бдительний» цензор у якомусь тексті про твір «Слово о полку Ігоревім», виправив «полк» на «підрозділ». Попри обмеження в роботі, спричинені національним законодавством, у кожного з нас є певний рівень свободи, який ми можемо використати для донесення інформації, своєї думки. Я думаю, що нам треба відповідально використовувати цю свободу.

«Коли ми перебуваємо в повному стресі, ми до західних джерел ставимося, можливо, неадекватно»

Наталя Солоколенко: З чим звірятися, коли пишеш матеріали? Чи є у нас джерела, де можна перевіряти інформацію?

Іван Киричевський: Маємо звірятися з внутрішнім відчуттям, по-перше, чого ми самі хочемо досягти, по-друге, як ми оцінюємо ставлення світу до нас. Навіть щодо оцінок того, що пишуть західні ресурси. Варто не впадати у відчай, а в кожному випадку підходити індивідуально, розбиратися. Коли ми перебуваємо в повному стресі, ми до західних джерел ставимося, можливо, неадекватно. Я пригадую, як британська аналітична структура The Royal United Services Institute видала аналітичну доповідь про стан нашої протиповітряної оборони. Вони оригінальну доповідь на 50 сторінок стиснули лише на одну сторінку для медіа і написали коротко — в Україні може повторитися сирійський сценарій із російськими бомбардуваннями. Тиждень різні коментатори топталися по цій доповіді, мовляв, це російська ІПСО. Але якщо відкрити доповідь, можна побачити, що над цією доповіддю працювали й наші автори, які мали контакт із військовим командуванням. Загалом усе підводилися до висновку, що, зважаючи на цей весь складний шлях, який пройшла наша протиповітряна оборона, країни Заходу мають негайно давати зенітні ракети. Цей текст для того, щоб нам допомогти, а чомусь це ми сприйняли як те, що це російська ІПСО. Слід розбиратися щодо того, як ми оцінюємо ставлення світу до нас. І для кожного випадку цю роботу треба робити окремо. Спеціальних рецептів немає, в кожному випадку треба розбиратися окремо.

подкаст «Медіуми» запустив спецсезон «Відсіч дезінформації». Поряд зі звичними випусками, ведучі подкасту Наталя Соколенко та Вадим Міський запрошують експерток та експертів з питань російської пропаганди та стратегічних комунікацій. У попередніх випусках спецсезону говорили з Наталією Іщенко про базовий принцип спростування фейків: не лише спростування, але й поширення правди, Любов'ю Цибульською про те, як говорить українська держава із власним народом та світом, Ігорем Соловʼєм про роботу Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки під час війни та перспективи «інформаційного Рамштайну» для протидії пропаганді.

Також рекомендуємо: Подкаст «Детектор медіа говорить», у якому ми начитуємо найцікавіші статті та рецензії, що виходять на сторінках нашої групи онлайн-видань. Якщо у вас не вистачає часу на читання, ви можете просто слухати нашу аудіоверсію. Підписуйтеся на подкаст та отримуйте доступ до найцікавіших матеріалів «Детектора медіа» у зручному для вас форматі.

в перші дні повномасштабного вторгнення програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський запустив подкаст «Русскій фейк…» зі спростуваннями проявів ворожої дезінформації. Завдяки «Українському радіо» передача доступна на окупованих територіях. Одна зі слухачок, яка пережила піврічну російську окупацію неподалік Херсона, розповіла, як ця радіопрограма допомогла їй та односельцям «зберегти зв'язок з реальністю» в умовах повної відсутності інших українських медіа. Восени 2022 року подкаст здобув аудіопремію «Слушно» в номінації «Найкраще журналістське розслідування» за вибором аудиторії.

Колаж: «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Близнюкам доведеться з кимось попрощатись: гороскоп на 2 грудня
24tv
2024-12-02T03:03:09Z
ЗСУ мали успіхи в Курській області, ворог – біля Покровська й Гуляйполя: огляд боїв і карти ISW
24tv
2024-12-02T02:42:49Z
Обстріли Сумщини: за добу в десяти громадах пролунали 134 вибухи
УкраинФорм
2024-12-02T02:21:05Z
Бійці «Сталевого кордону» дроном знищили російський склад боєприпасів
УкраинФорм
2024-12-02T01:57:58Z
На фронті настав вирішальний момент: генерал розповів, чи є підстави для паніки
GlavRed
2024-12-02T01:27:04Z
Гороскоп на 2 грудня для всіх знаків Зодіаку: це день, повний проб та помилок
Политека
2024-12-02T01:00:53Z
Росія підступає до Куп'янська, "з'їдає" Курахове і контратакує на Курщині, – DeepState
24tv
2024-12-02T00:51:11Z
Астрологи вказали знаки Зодіаку, яких чекає новий етап у житті: на порозі значних змін
Политека
2024-12-01T23:39:02Z
Російські загарбники атакують Україну ударними БпЛА: мапа тривог
TSN
2024-12-01T22:36:45Z
Підтримують російську агресію: Бербок розкритикувала Китай напередодні візиту до Пекіну
TSN
2024-12-02T02:54:00Z
На виборах до парламенту Румунії перемагає владна Соціал-демократична партія
УкраинФорм
2024-12-02T02:45:00Z
Після "Орешника": чи з'явився ризик застосування ядерної зброї Росією
24tv
2024-12-02T02:36:13Z
Країни Балтії введуть санкції проти причетних до придушення протестів у Грузії
ГЛАВКОМ NET
2024-12-02T02:27:56Z
Ізраїльський експерт пояснив, чому війна у Сирії спалахнула саме зараз
TSN
2024-12-02T01:36:08Z
У Путіна "фантомні болі", – майор ЗСУ про погрози диктатора
24tv
2024-12-02T01:30:43Z
Путін готує удар по вищому керівництву України: з'явився тривожний прогноз
GlavRed
2024-12-02T01:27:27Z
"Шукайте іншого лоха": Трамп жорстко відповів БРІКС через долар
Хвиля
2024-12-02T01:06:59Z
Протест громадян не виходить за межі Конституції Грузії - Зурабішвілі
УкраинФорм
2024-12-02T00:27:38Z
Смерть від сказу: чоловік помер через місяць після укусу кажана
24tv
2024-12-01T21:12:38Z
Чим посипати доріжки, крім піску та солі: найкращі способи боротьби з ожеледицею
GlavRed
2024-12-01T20:27:17Z
Розчинна кава: чи є вона корисною та які є ризики споживання
24tv
2024-12-01T20:21:39Z
Не тільки з корицею: 7 причин пити каву з куркумою для схуднення
Фокус
2024-12-01T20:18:03Z
Один із авторів медичної реформи пояснив, що пішло не так і чому багато громадян незадоволені
ГЛАВКОМ NET
2024-12-01T20:00:24Z
Виявити деменцію за 6 років до появи симптомів допоможе звичайний аналіз крові
24tv
2024-12-01T19:06:19Z
Всесвітній день боротьби зі СНІДом - кількість випадків та фільм Річарда Гіра про захворювання в Україні
ZN UA
2024-12-01T16:46:07Z
Вибухова хвиля і слух: як навушники допомагають військовим уникнути травм
24tv
2024-12-01T16:06:57Z
У МОН зробили заяву про зменшення кількості медичних вишів
24tv
2024-12-01T16:06:53Z
Новий "бойфренд" Анджеліни Джолі публічно заговорив про стосунки
GlavRed
2024-12-02T00:27:19Z
"Чому ви такі сліпі?": Різ Візерспун зганьбилася рекламою російської культури
GlavRed
2024-12-02T00:27:16Z
Зірка Вечірнього Кварталу одружився та вперше показав кохану
GlavRed
2024-12-01T20:27:46Z
Що їдять Бейонсе і Селена Гомес: улюблені ласощі зірок виявилися жахливими на смак
Фокус
2024-12-01T20:15:09Z
Анджеліна Джолі зізналася, чим є для неї материнство та родина
Фокус
2024-12-01T20:06:16Z
Ці 3 светри знадобляться вам, щоб бути найкраще одягненим чоловіком 2024 року
24tv
2024-12-01T19:57:16Z
Присвятив своє життя українській пісні: у вічність відійшов поет-пісняр Богдан Грицак
24tv
2024-12-01T19:42:47Z
Не за сценарієм, – учасниця "Холостяка" пояснила, чому цілувалась з Тереном на очах в іншої
24tv
2024-12-01T19:36:42Z
"Зааділа його его": Мішель Андраде вперше розкрила причину сварки з Потапом
GlavRed
2024-12-01T19:27:33Z
Комунальні платежі: чи зросте тариф на світло з 1 грудня
ZN UA
2024-12-02T03:05:51Z
Укрзалізниця запустила новий поїзд на популярному напрямку: ціни на квитки та розклад
Хвиля
2024-12-02T00:03:10Z
Енергетики розповіли, як протистоять російським атакам
TSN
2024-12-01T23:06:31Z
Протестувати е-гривню можна буде вже у 2025 році — Нацбанк
InternetUA
2024-12-01T22:31:34Z
У "Дії" запрацювало онлайн-бронювання: хто зможе отримати
Хвиля
2024-12-01T22:04:36Z
SEC звинуватила компанію Touzi Capital в обмані 1200 інвесторів на $95 млн
InternetUA
2024-12-01T21:54:28Z
У парламенті розповіли, чи зросте в Україні ціна на електроенергію
TSN
2024-12-01T20:54:27Z
Київстар скасовує популярний пільговий тариф: яку альтернативу пропонує, зокрема, пенсіонерам
Знай
2024-12-01T20:30:03Z
Через падіння рубля китайські компанії призупиняють продажі в РФ
InternetUA
2024-12-01T20:28:00Z
Паспорт та ID-картка перестали діяти: який вихід для українців
Хвиля
2024-12-02T03:15:56Z
Благодійний аукціон у Франківську зібрав понад ₴300 тисяч для бійців тероборони
УкраинФорм
2024-12-02T03:09:53Z
Чи потрібна Україні мобілізація чоловіків 18-25 років? Військові відповіли
ГЛАВКОМ NET
2024-12-02T02:51:53Z
В Україні скоротять майже 50 вузів: коли та скільки навчальних закладів залишиться
Хвиля
2024-12-02T02:12:50Z
Портал Дія: які витяги можна отримати онлайн
ZN UA
2024-12-02T02:03:07Z
Влучні синоніми: як ще можна називати капюшон українською
ZN UA
2024-12-02T01:04:02Z
У Китаї з'явилась страховка для тих, хто забагато працює
ГЛАВКОМ NET
2024-12-02T01:03:51Z
Дмитро Кулеба зізнався, чому 13 років тому не забрав доньку з пологового будинку
GlavRed
2024-12-01T23:27:52Z
США мають дві програми створення бойової авіаційної системи майбутнього
InternetUA
2024-12-01T22:39:37Z
Удар дрона в Тернополі: вогонь охопив три поверхи житлового будинку
УкраинФорм
2024-12-02T03:00:47Z
Через удар "шахедом" в Тернополі спалахнула багатоповерхівка - в ОВА розповіли про загиблих та поранених
ZN UA
2024-12-02T01:22:46Z
У Тернополі БпЛА влучив у житловий будинок: е загиблі
TSN
2024-12-02T01:06:35Z
Дрон влучив у багатоповерхівку в Тернополі: є загиблий і важкопоранені
24tv
2024-12-02T01:06:33Z
Дрон влучив у житловий будинок у Тернополі: є жертви
ГЛАВКОМ NET
2024-12-02T00:54:48Z
Через атаку дронів у Тернополі загорівся житловий будинок
УкраинФорм
2024-12-02T00:15:12Z
У Тернополі вночі пролунав вибух — ЗМІ
TSN
2024-12-01T23:54:52Z
У районі Тернополя пролунали вибухи, "шахеди" долетіли до західних регіонів України
ZN UA
2024-12-01T23:22:06Z
Бобри-диверсанти: гризуни влаштували блекаут у кількох селах Росії
TSN
2024-12-01T21:54:49Z
Викидати не варто: що робити з яєчними жовтками – цікавий лайфхак
GlavRed
2024-12-02T02:06:56Z
Астрологи назвали найнадійніших знаків Зодіаку: з ними можна щиро ділитися переживаннями
Политека
2024-12-02T02:00:44Z
Про це знають одиниці: як використовувати господарське мило в побуті
24tv
2024-12-01T23:00:16Z
Не уявляють щастя без набитого гаманця: ТОП-3 наймеркантильніших знаків зодіаку
GlavRed
2024-12-01T22:27:57Z
Класика завжди актуальна: рецепт омлету, який обожнюють в усьому світі
24tv
2024-12-01T21:57:45Z
Ось як часто потрібно прати штори: майже всі роблять це недостатньо часто
24tv
2024-12-01T21:48:28Z
Салат з буряка: всього один інгредієнт зробить вашу святкову закуску загадкою
24tv
2024-12-01T19:27:27Z
Що зробити, щоб взуття не ковзало на ожеледиці: практичні та дієві поради
24tv
2024-12-01T19:21:20Z
Піна Колада: класичний рецепт святкового коктейлю
TSN
2024-12-01T18:54:13Z
Під час знаменитого Сінгапурського марафону після завершення пробігу помер спортсмен
ZN UA
2024-12-02T00:16:33Z
Гвардіола про 0:2 з Ліверпулем: Вітаю із заслуженою перемогою
Football.ua
2024-12-01T22:36:52Z
Ліверпуль — Манчестер Сіті 2:0 Відео голів та огляд матчу АПЛ
Football.ua
2024-12-01T22:33:18Z
Слот про 7 матчів Сіті без перемог: Не варто жаліти Гвардіолу
Football.ua
2024-12-01T22:18:03Z
Лечче вирвав нічию у Ювентуса на 93-й хвилині
Football.ua
2024-12-01T21:45:01Z
Зупинилось серце прямо на полі: футболіст Фіорентини ледь не помер під час матчу Серії А
24tv
2024-12-01T21:18:12Z
Пушич: Відчуваємо розчарування після таких матчів
Football.ua
2024-12-01T20:45:12Z
"Ліверпуль" розібрався з "Манчестер Сіті" та продовжив домінувати на вершині АПЛ
TSN
2024-12-01T20:21:26Z
Футболіст знепритомнів на полі: матч чемпіонату Італії не дограли через моторошний інцидент
TSN
2024-12-01T20:18:46Z
Google Pixel отримав функцію виявлення шахрайських дзвінків
InternetUA
2024-12-02T03:05:27Z
RTX 5090 представлять уже в січні: виробник відеокарт випадково назвав дату анонса
InternetUA
2024-12-02T02:01:05Z
Інтернет на базі xPON в Україні мають майже чотири мільйони абонентів - Федоров
УкраинФорм
2024-12-02T01:06:15Z
«Це була помилка». Мільйон дописів з Bluesky вкрали для створення навчальних даних для ШІ
InternetUA
2024-12-02T01:01:33Z
Вперше в історії науковці відкрили квантову хімію за допомогою штучного інтелекту
InternetUA
2024-12-01T22:04:56Z
Найпопулярніші святкові пісні тіктока, під які треба зняти трендові відео в грудні
24tv
2024-12-01T22:03:07Z
"Потенційно небезпечні об’єкти": до Землі наближаються два астероїди — коли очікувати
TSN
2024-12-01T21:54:34Z
Google та Opera об’єднуються у боротьбі з Microsoft
InternetUA
2024-12-01T21:22:51Z
У вас є лише 5 секунд, щоб знайти справжню власницю кота на цьому малюнку
24tv
2024-12-01T21:12:42Z
Несподівані штрафи для водіїв: чим оберенеться використання літніх шин взимку
Знай
2024-12-01T19:51:41Z
Як зрозуміти, що на СТО вас дурять: механік розповів про лайфхак з "хрестиком"
GlavRed
2024-12-01T19:27:53Z
Колишній охоронець Міхаеля Шумахера підозрюється у шантажі
360ua.news
2024-12-01T18:24:20Z
Яким був перший автомобіль марки Rover
AutoCentre
2024-12-01T17:31:17Z
До яких кнопок в авто краще не торкатися взимку: застереження для водіїв
GlavRed
2024-12-01T17:27:55Z
Porsche Taycan Turbo GT з’явився в Україні
360ua.news
2024-12-01T14:33:48Z
Пікапам Mazda Familia виповнилося 60 років
AutoCentre
2024-12-01T13:06:58Z
Підготовка автомобіля до зими без зайвих нервів
360ua.news
2024-12-01T08:42:10Z
В Україні виявили унікальний 28-річний Mercedes від Brabus майже без пробігу
AutoCentre
2024-12-01T08:15:59Z