В центрі Києва, на Михайлівській площі, запрацювала вулична виставка про євроспадок Донеччини та Луганщини. Як повідомив голова Луганської ОВА Артем Лисогор, вона присвячена історичним памʼяткам Маріуполя, Дружківки, селища Нью-Йорк, Лисичанська.
Також на виставці можна побачити європейський спадок побудованим промисловцями з країн Європи, та їх руйнуванню під час війни. Виставка триватиме до 4 червня й доступна українською та англійською.
- Виставка відтворює і історію будинку британця Джона Г’юза, який заснував Донецьк. А також експонує знімки й розповіді про гімназію у Лисичанську, залишену бельгійцями, млин Пітера Діка у селищі Нью-Йорк, збудований німцями, комбінат Ілліча у Маріуполі, створений американцями та бельгійцями, французьку спадщину Дружківки тощо, - наголосив Лисогор.
За його даними, проєкт «Європейська спадщина Донеччини та Луганщини» підтримано в рамках програми (re)connection UA 2023/24, що реалізується ГО «Музей сучасного мистецтва» та Ukrainian Emergency Art Fund (UEAF) у партнерстві з UNESCO, та фінансується через Надзвичайний фонд спадщини UNESCO та ініціативу UNESCO-Ашберг для митців та культурних професіоналів.
- На початку квітня президент України Володимир Зеленський разом із дружиною відвідали в Українському домі виставку художниці-шістдесятниці Алли Горської. Експозиція включає понад сто творів живопису, графіки, ескізів монументальних робіт із різних музейних та приватних колекцій. Також представлені архівні матеріали про творчу та громадську діяльність художниці та її близьких союзників.
- 6 грудня до Державного реєстру культурної спадщини внесли два панно, встановлені на ресторані "Вітряк" та в Київському політехнічному університеті. Авторами творів є Віктор Зарецький, Алла Горська та Борис Плаксій.