MY.UAНовини
П’ять облич Зеленського в очах російського агітпропу
П’ять облич Зеленського в очах російського агітпропу

П’ять облич Зеленського в очах російського агітпропу

Розбираємо, як російська пропаганда протягом п’яти років і за останній тиждень, зокрема в кремлеграмі, розставляє акценти у своїх спробах підважити лідерство та дискредитувати президента України.

За п’ять років президентства Володимира Зеленського російський агітпроп поступово нарощував проти нього інформаційну кампанію. При цьому ціллю атак є не тільки власне персоналія Зеленського, а передусім інститут президента ворожої для Росії країни, який він представляє. До Зеленського агітпроп розгортав інформаційні атаки проти Петра Порошенка та в.о. президента Олександра Турчинова. Та зростання інтенсивності війни на землі призводило і до зростання інтенсивності інформаційної війни, тож Зеленський зіткнувся з наймасштабнішими подібними атаками. Дискредитувати, підважити військово-політичне лідерство України є однією з задач інформаційної складової агресії Росії. У 5-річчя президентства Зеленського російський сегмент телеграму скористався приводом для ще однієї хвилі меседжів, покликаних знецінити чинного українського президента.

П’ять років тому 20 травня 2019 року відбулась інавгурація шостого Президента України Володимира Зеленського. 21 квітня він у другому турі виборів переміг чинного тоді Президента Порошенка з результатом у 73,22% голосів проти 24,45%. Шоумен, актор, комік і продюсер Зеленський оголосив про своє балотування та взагалі про похід у політику за кілька місяців до самих виборів у новорічну ніч 1 січня.

Головними його опонентами на виборах були чинний президент Петро Порошенко і Юлія Тимошенко, які на той момент 20 років перебували у публічній політиці. Образ модного, молодого і кмітливого лідера, активного користувача соціальних мереж також нагадував скоріше виборчі кампанії західних лідерів нової генерації, як от прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо чи Президента Франції Емануеля Макрона, аніж тяглі з 90-х образи українських політиків. Не нагадував тоді Зеленський і лідера часів війни, яка з різною інтенсивністю вже тривала на той момент 5 років.

За п’ятирічку Зеленського світ спочатку зіткнувся з пандемією ковіду. Пізніше вже наодинці Україна зіткнулася з повномасштабним вторгненням Росії, країни з ядерним статусом, з найбільшою сухопутною армією Європи, представницею п’ятірки постійних членів Ради Безпеки ООН. Це вторгнення стало за масштабом і інтенсивністю найбільшою війною в Європі за 80 років від часів Другої світової.

Також Зеленський встиг стати персонажем у відкритій лише втретє за історію США процедурі імпічменту, яка стосувалася телефонного дзвінка тодішнього президента США Дональда Трампа і Зеленського. Ці виклики забезпечили Зеленському світову впізнаваність. Він став лідером рейтингів впливовості від світових видань, героєм поширених по всьому світу мемів, гостем міжнародних фестивалів, футболки з його зображенням продають у різних країнах. Історична глава президентства Зеленського й акценти в ній продовжують писатися нині.

В Україні рейтинг довіри до Зеленського зазнавав кілька сплесків і падінь. У перші місяці президентства Зеленському довіряли більш як 70% українців. Напередодні повномасштабного вторгнення Росії рейтинг довіри Зеленського опускався до 37%, а з початком повномасштабної війни підскочив вище 90%. Наразі рейтинг довіри складає близько 60%.

Далі розкажемо, як агітпроп змінював акценти у своїх атаках проти Зеленського протягом п’яти років і якими є останні тенденції в способах його дискредитації.

  1. «Дилетант, клоун, наркоман, якого ніхто серйозно не сприймає»

Образ Зеленського в очах російського агітпропу демонізувався поступово. На початку каденції агітпроп ще не надавав йому войовничих рис. Сам Зеленський під час виборчої кампанії та на початку своєї каденції декларував готовність перезавантажити мирні перемовини з Москвою, що остання могла сприймати як готовність до поступок. Тож і ставлення до Зеленського з боку пропагандистів було попередньо м’якшим, аніж до його попередника Порошенка. Ключовим знецінювальним меседжем тоді була відсутність політичного досвіду у Зеленського. Ці тези агітпроп перейняв у внутрішньої опозиції Зеленському в Україні, яка ще під час виборчої кампанії наголошувала на дилетантстві Зеленського, а його виборців звинувачувала у несерйозному голосуванні «по приколу».

Саме в цьому ключі пролунали перші коментарі Путіна щодо обрання Зеленського під час Петербурзького міжнародного економічного форуму. Спочатку Путін звинуватив Зеленського у суперечливих висловлюваннях і невизначеності щодо ставлення до Росії, через які її керівник і відмовився вітати новообраного Президента України: «Він досі продовжує певну риторику, називає нас ворогами, агресорами. Він повинен якось визначитися в тому, чого хоче домогтися, зробити». Потім Путін під сміх залу назвав Зеленського «хорошим спеціалістом у тій області, в якій він до тих пір працював, хорошим актором». Надалі вже під оплески додавши: «Одна справа — когось грати, а інша — бути кимось», і що про необхідні для державних справ компетенції у Зеленського йому поки нічого не відомо.

Подібні висловлювання услід за Путіним дозволяли собі й інші представники російської влади. Так, офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова коментувала суперечку Зеленського з добровольцями на сході України щодо домовленого тоді розведення російських і українських військ на окремих ділянках лінії зіткнення в жовтні 2019 року: «Ми чули, як президент України переконував усіх, робив це під камери, що він — цитую — “не лох”. Ми уточнили, що означає це слово. Його можна трактувати як “невдаха”, “дилетант”, “жертва злочинців” і так далі. Хочеться вірити, що це справді не так…».

Перейняли російські пропагандисти ще одне внутрішньополітичне тавро чорного піару з виборчої кампанії 2019 року, коли в соціальних мережах відбувся сплеск нічим не обґрунтованих звинувачень у наркозалежності Зеленського, що фіксував і«Детектор медіа». У міру все більшого погіршення свого ставлення до Зеленського пропагандисти почали вказувати у своїх дописах на начебто наркозалежність Зеленського у різних контекстах. Та навіть розповсюджували фейки про нібито згадку його наркозалежності на американському телебаченні. Такі дописи покликані знецінити лідерство Зеленського, переконати у малозначущості його постаті.

  1. «Той же Порошенко, тільки тверезий і в попрасованому костюмі»

Напередодні інавгурації та впродовж перших місяців президентства Володимира Зеленського у російських медіа ширилися меседжі надії: мовляв, Зеленський поламав хребет «ліберально-націоналістичній меншості», що «захопила владу» під час Євромайдану, що означає курс на примирення Києва з Москвою, закінчення війни (тобто, капітуляції), відмови від прозахідного курсу як основного геополітичного вектора України. «Українському виборцю вже мало війни, націоналізму та томосу. У цьому сенсі феноменальний відсоток голосів, відданих за Зеленського, має пояснення», — говорилося у пропагандистському матеріалі видання «Международная жизнь».

Зеленський, за версією російської пропаганди, — антипод Майдану та Петра Порошенка, — втілив протест проти «панування цієї ліберально-націоналістичної меншини, яка… п’ять років тому нахилила країну, влаштувавши переворот, і пов’язала українців кров’ю» (цитата зі вже згадуваного матеріалу «Международной жизни»). Очікувалося, що він буде президентом якщо не повного умиротворення агресора, то хоча б часткового задоволення його апетитів. «Настрою на компроміс у нового президента буде більше, а ворожої риторики — менше», — писали автори пропагандистського видання «Ведомости».

«Україна може здійснити перезавантаження. Не в сенсі перерозподілу грошових потоків з одних кишень до інших. А справжню, засновану на усвідомленні необхідності консолідації народу не на основі сили, а на основі вироблення загальнонаціонального порядку денного», — написала представниця МЗС Росії Марія Захарова у фейсбуку. Глава рахункової палати Росії Олексій Кудрін також повторив меседж про перезапуск переговорів і фактичні поступки України на користь Росії: «Вибори в Україні підтверджують, що ми живемо за доби нестандартних рішень. Хочеться сподіватися, що за нової української влади переговорний процес між Москвою та Києвом відновиться».

Але остаточне «прощавай» Зеленському як «президентові миру» російський агітпроп оголосив за результатами зустрічі глав Нормандської четвірки в Парижі у грудні 2019 року. Зеленський і Путін уперше особисто зустрілися за зачиненими дверима, їх розмова стосувалися теми розведення сил на сході, обміну полоненими, а також постачання російського газу. Це була «довга бесіда в різних тональностях», під час якої Зеленський дав Путіну зрозуміти, що «Мінські угоди не спрацюють, бо сама тематика відведення військ уздовж лінії зіткнення не працює».

Пропагандистське видання «Коммерсантъ» закинуло Зеленському відхід від політики миру, слідування «червоним лініям» націоналістично-войовничої політики замість згоди на фактичне підігрування територіальним і політичним апетитам Росії щодо України: «Зеленський виглядав найбільш упевненим у собі, називаючи себе “президентом миру”, який прийшов повернути Донбас невійськовим шляхом. “Червоні лінії”, які окреслили для нього опоненти, роблять контури майбутньої політики президента Зеленського дедалі розмитішими. 2020 року Володимир Зеленський має дати остаточну відповідь на запитання, чи зможе він накреслити власні, “зеленські лінії” своєї політики на Донбасі».

«Через рік він виявився тим же Порошенком, тільки тверезим і в попрасованому костюмі», — так депутат нині забороненої проросійської партії «Наші» Євгеній Мураєв підсумував перший рік президентства Зеленського в коментарі пропагандистському виданню «РИА Новости». У 2020 році агітпроп ширив меседжі розчарування Зеленським і його невмінням чи небажанням окреслити так звані «зеленські лінії». Мовляв, оскільки він не шукає зближення з Росією, не виконує невигідні Україні Мінські угоди в російській інтерпретації, не хоче напряму закуповувати російський газ, то цим буцімто зраджує своїм виборцям та інтересам України. Приміром, пропагандисти з видання «Парламентская газета» звинувачували Зеленського, що той обрав антиросійський курс і цим самим зайняв політичне поле свого попередника: «Люди голосували за нього як за людину, яка може нормалізувати відносини з Росією, щоб ми жили як сусіди, а не як вороги. Обираючи антиросійську політику, Зеленський продовжує лінію експрезидента України Порошенка, хоча сам був обраний на хвилі невдоволення діями свого попередника».

Агітпроп вустами російських політиків, пропагандистів та їхніх українських допоміжних рупорів всіляко критикував Зеленського за збереження курсу українізації (мовний закон, закон про освіту), продовження реформи медицини та ринку землі, потурання, начебто, «праворадикалам» і «націоналістичній політиці пам’яті». «Курс, узятий Зеленським, на диво нагадував перетворення, запущені Порошенком, а в низці сфер був і повним їх продовженням. Наприклад, залишилися без жодних змін починання Порошенка у сфері мовної політики», — йшлося у матеріалі «Коммерсанта».

  1. «Кат української опозиції та опозиційних каналів»

Підсумовуючи сто днів на своїй посаді, Зеленський анонсував «дуже гучну історію, яка дуже погано закінчиться» щодо партії «Опозиційна платформа за життя», одним із лідерів якої був Медведчук. Путін тоді на форумі у Владивостоку у вересні 2019 року «застеріг» українську владу від будь-яких несприятливих кроків проти свого кума: «З переслідування опозиції нічого доброго не вийде. “Опозиційна платформа — За життя” — це парламентська опозиція, яка має довіру значної кількості виборців, що підтверджено під час демократичних виборів». На додачу до ярлика «такий же, як і Порошенко», додався новий: «борець з опозицією та політичними конкурентами», зокрема, на другому році каденції Зеленського.

У лютому 2021 року Зеленськийувів у дію санкції РНБО, під які потрапив кум Путіна Медведчук, його дружина Оксана Марченко, соратник Тарас Козак і низка пов’язаних із ними компаній. Були анульовані ліцензії телеканалів, що належали до пулу Медведчука та Козака, зокрема «112 Україна», NewsOne та ZiK. Підставою для запровадження санкцій стало сприяння фінансуванню тероризму і те, що канали «групи Медведчука» фінансувала компанія, яка функціонувала на тимчасово окупованих територіях.

«Подвійні стандарти настільки яскраво проявились останнім часом, що жодних сумнівів із приводу того, як щодо нас будуть поводитися так звані опоненти, не залишилося. Подивіться, що на Україні: взяли, три провідних телеканали прихлопнули — і все. Одним розчерком пера! І всі мовчать! А деякі навіть схвально поплескують їх по плечу», — прокоментувавПутін.

Навесні 2021 року Печерський районний суд Києвапостановив відправити під цілодобовий домашній арешт підозрюваного в державній зраді Медведчука, на що Путінсказав, що в Україні відбувається «зачистка політичного поля», а саму країну нібито «намагаються перетворити на антипод Росії». А пропагандисти з «Россия-1» повідомили, що це рішення начебто нав’язане Заходом: «Це справжнє полювання на відьом… Очевидно, що сценарій написаний зовнішніми кураторами».

З огляду на повномасштабне вторгнення та воєнний стан в Україні, а такожвтечу з-під домашнього арешту голови політради ОПЗЖ Медведчука у березні 2022 рокуРНБО прийняла рішення призупинити роботу 11 політичних партій, зокрема політсили «Опозиційна платформа – За життя». Закон «Про правовий режим воєнного стану» дає владі право «порушувати питання про заборону діяльності політичних партій, громадських об’єднань, якщо вона спрямована на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, на розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров’я населення».

  1. «Злочинець, нацист, неправильний єврей»

Під час повномасштабного вторгнення ворожа риторика агітпропу щодо Зеленського радикалізувалася. Тепер його дегуманізують, офіційні представники Росії чи призначені Москвою ватажки окупованих територій таврують воєнним злочинцем і нацистом. Російське державне інформаційне агентство може випустити матеріал із назвою: «“Жадібний виродок”: Зеленського розкритикували після розмови з Байденом». Заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв фантазує щодо смерті Зеленського, порівнюючи його майбутню долю з долею Гітлера: «Хто як помре, нам невідомо, адже шляхи Господні несповідні. Але наркоман у Києві має шанс згинути саме від своїх рук. Занапаститися, вчинивши боягузливе самогубство. Як Гітлер, наковтавшись собачої отрути». При цьому Медведєв погрожує Зеленському й вбивством: «Подальша доля Зеленського нам не байдужа. Він має бути спійманий і відданий суду за злочини проти громадян Росії та українців. За неможливості доставлення такого злочинця повинні застосовуватися правила, які практикуються для терористів… Саме така доля спіткала духовного вчителя Зеленського Степана Бандеру».

На риторику Кремля щодо «нацифікованої» України й «нациста-Зеленського» міжнародні журналісти часто здивовано апелюють до єврейського коріння Зеленського. Це змушує лідерів Росії відповідати, а заразом викривати свої антисемітські погляди. «Можу помилитися, але у Гітлера теж була єврейська кров. Це абсолютно нічого не означає. Мудрий єврейський народ каже, що найзатятіші антисеміти, як правило, євреї. “У сім’ї не без виродка”, як у нас кажуть», — сказав Сергій Лавров у інтерв’ю італійському телеканалу Mediaset навесні 2022 року.

У відповідь керівник МЗС Ізраїлю Яір Лапід написав у твіттері: «Висловлювання міністра закордонних справ Росії Лаврова не тільки не можна вибачити, вони не тільки обурюють вони також є жахливою історичною помилкою… Євреї не вбивали себе під час Голокосту. Найнижчий рівень расизму щодо євреїв це звинувачення самих євреїв в антисемітизмі». Та протести офіційного Ізраїлю не зупинили антисемітську риторику Кремля. У червні 2023 році вторив Лаврову його ватажок Путін, який також почав розповідати про «неправильне» єврейство Зеленського на противагу «правильним» євреям-друзям Путіна: «У мене багато друзів-євреїв — із дитинства. Вони кажуть: Зеленський — не єврей, це ганьба єврейського народу».

Пізніше чиновники Кремля звинуватили Київ і в теракті в «Крокусі» в березні 2024 року, за який відповідальність на себе взяло афганське відділення міжнародної терористичної організації «Ісламська держава». На запитання про те, як Україна, яку очолює єврей, може, за версією Кремля, підтримувати не тільки нацистів, але й ісламістів, відповідав прессекретар президента Росії Дмитро Пеєсков: «Єврей своєрідний там стоїть, єврей, який багато в чому виявляє симпатії та тяжіння до націоналістичного духу, яким просякнуто керівництво київського режиму. Це можна сказати абсолютно однозначно, спираючись на факти та спираючись на заяви». Сучасна російська пропаганда не прагне послідовності й несуперечності, апелюючи більше до емоційної складової своїх тез, тож цілком змогла у випадку Зеленського навісити й штамп «нациста-єврея, який покриває ісламістів».

  1. Меседжі кремлеграму останніх тижнів: «Прострочений президент»

В останні місяці темою дискредитації Зеленського стала брехлива теза про нібито його нелегітимність після 20 травня 2024 року, коли сплив п’ятирічний термін його каденції. Хвиля подібних звинувачень активізувалася на фоні березневих виборів у Росії, мовляв, «автократ» Путін проводить вибори, а «демократ» Зеленський — ні; хто ж із них тоді диктатор? Детально про цю маніпуляцію ми писали в цьому матеріалі. У квітні в російській мережі навіть поширювали фейк, що Київ начебто масово заповнюється «плакатами» з зображенням Президента України й написом «прострочений». Відео з закликами приєднатися до протесту проти «нелегітимного» Зеленського 21 травня в останні тижні з’явилися в українському сегменті тіктоку. Відзначилися подібними заявами й російські чиновники.

«Участь Зеленського однозначно вирішена наперед, і незабаром настане момент, коли багато хто, зокрема й в Україні, поставить під сумнів його легітимність. У будь-якому разі навіть із юридичного погляду це доведеться зробити. І йому якось доведеться виправдовуватися», — пророкував втрату легітимності Зеленським Пєсков 28 квітня цього року. «Він плюнув на конституцію своєї країни, проігнорував Конституційний Суд і пішов навіть не на пролонгацію, а на узурпацію верховної влади. Прикрився фіговим листком невиразної декларації Верховної Ради про скасування виборів президента у воєнний час», — висловився Медведєв 20 травня. Тезу про «повний кінець легітимності Зеленського 21 травня» розповсюджували й на низці російських пропагандистських платформах, наприклад, у програмі Володимира Соловйова.

Порушують питання вичерпання 5-річного терміну Зеленського й у проросійському сегменті українського телеграму. За версією пропагандистів, Зеленський втратив легітимність в народі, в очах міжнародних партнерів і навіть у власному офісі. «Йшов перший день після закінчення 5-річної каденції Зеленського», — підписує одну з розміщених новин анонімний канал із понад 400 тисячами підписників. «Після 20-21 травня Зе стає “спірним президентом”, який штучно вибив собі додатковий час, який частково “суперечить” Конституції… Суспільство в Україні починає вірити в те, що Зеленський стає нелегітимним», — вторить анонімний проросійський канал із понад 1 млн підписників. Цей же канал також ділиться нібито «інсайдом», що на запланованому в Швейцарії саміті миру «багато країн не хочуть прямої участі Зеленського, оскільки він втратив легітимність».

Detector Media · Як Росія маніпулює непроведенням виборів в Україні. Тисяча й одна версія російської пропаганди

Інший паблік на понад 130 тисяч підписників з апеляцією до «кулуарів» наголошує, що про нелегітимність Зеленського знають і в Офісі Зеленського, а тому посилюватимуть репресії: «У кулуарах усі кажуть, що на Банковій розуміють, що Зеленський де юре втрачає владу, але втримає її, поки є сила в нього і страх у народу. Ось чому репресії проти українського народу посилюються». Інший пропагандистський телеграм-канал із понад 1 млн підписників припускає, що Зеленський намагатиметься штучно продовжити війну, щоб зберегти владу в умовах втрати легітимності після 20 травня.

Про звинувачення агітпропу в скасуванні виборів в Україні та неможливість проведення виборчих кампаній у нинішніх українських умовах Центр досліджень «Детектора медіа» окремо писав тут. Про те, як агітпроп намагається розкрутити відповідні тези, пророчити на цьому тлі «Майдан-3» і чому легітимності Зеленського насправді нічого не загрожує, писали також тут і тут. 21 травня минуло — і Майдан-3 виявився цілком віртуальним. Та апелювання до нібито втрати Зеленським легітимності ймовірно залишиться однією з ключових тез пропагандистів як на українську, та і на світову аудиторію найближчим часом.

Росія поширювала дезінформацію про Зеленського ще до початку повномасштабного вторгнення. Втім, як свідчать нещодавні розвідувальні дані американських спецслужб, представлені в матеріалі CNN, останнім часом цієї дезінформації «точно стає більше». Навряд російська дезінформація наразі має значення у ставленні до Зеленського українських громадян і значно впливає на його підтримку, її вплив в останнє десятиліття має тенденцію до зменшення. Та цей вплив усе ще помітний, особливо в мережах Telegram і TikTok. Пропагандисти намагаються користуватися внутрішніми суперечностями в Україні, експлуатувати больові точки травмованого війною суспільства, адаптуватися під нові обставини. Це відображається і в зміні акцентів знеславлення українського президента. А підрив довіри до лідера України для ворожого агітпропу є однією з цілей. Тому українське суспільство має навчитися бути стійким до такої пропаганди, водночас зберігаючи демократичну культуру.

Ілюстрація на головній на інфографіка: Наталія Лобач

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Соціальна мережа Ілона Маска X та її алгоритми стали об’єктом розслідування у Франції
Детектор М
2025-02-08T08:42:04Z
У «Резерв+» стався технічний збій: що відомо
Vlasti
2025-02-08T08:36:35Z
Найгірші звички Android-користувачів — що сповільнює смартфон
InternetUA
2025-02-08T08:31:06Z
Зросли шанси зіткнення астероїда із Землею у 2032 році, але астрономи закликають не панікувати
УкраинФорм
2025-02-08T08:09:44Z
Стане в пригоді військовим: нова лазерна технологія дасть змогу "бачити" на відстані 10 км
InternetUA
2025-02-08T08:01:07Z
Інноваційні твердотільні батареї заряджатимуться швидше за аналоги: у чому секрет
Фокус
2025-02-08T08:00:44Z
Потужний і безпечний: ядерний міні-реактор Xe-100 забезпечить енергією на 60 років
InternetUA
2025-02-08T07:31:15Z
Три телефони до 6 тисяч гривень, які не розчарують
Telegraf
2025-02-08T07:21:16Z
Пропрацює багато років: як зробити смартфон довгожителем
InternetUA
2025-02-08T07:01:52Z
Як правильно тримати келих із шампанським, вином або коньяком: правила етикету
GlavRed
2025-02-08T08:33:33Z
Зміна клімату може зіпсувати смак пива
AgroPortal
2025-02-08T07:00:48Z
Як витрачати менше щодня, але жити так само комфортно: поради Воррена Баффета
24tv
2025-02-08T05:03:50Z
Гороскоп на завтра 9 лютого: Левам - щасливий день, Стрільцям - відпочинок
GlavRed
2025-02-08T04:27:33Z
Подушка стане білосніжною за 10 хвилин без прання: знадобиться один домашній засіб
GlavRed
2025-02-08T04:27:30Z
З ними неможливо спілкуватися: дати народження справжніх енергетичних вампірів
GlavRed
2025-02-08T04:27:20Z
Не вінегретом єдиним: який ще смачний салат з буряка приготувати
Telegraf
2025-02-08T04:15:25Z
Як приготувати вафлі: суддя "Мастер Шеф" Мартиновська дала ідеальний рецепт для сніданку
Политека
2025-02-08T02:00:10Z
Хронічні нещасливиці: жінки з цими іменами притягують токсичні стосунки
Telegraf
2025-02-08T00:39:39Z
Уламки збитого російського безпілотника впали у Дарницькому районі Києва
УкраинФорм
2025-02-08T08:27:38Z
Так РФ не атакували давно: вибиті вікна, зруйновані дахи, оголошено евакуацію
GlavRed
2025-02-08T08:27:27Z
Дрон влучив у житловий будинок в Сумах
ГЛАВКОМ NET
2025-02-08T08:25:56Z
В Україні викрили схему вимагання грошей у пенсіонерів під виглядом продажу БАДів
InternetUA
2025-02-08T08:25:35Z
Казав не переживати, якщо будуть крики: у дитбудинку Буська поліціянт вибивав з дитини зізнання
24tv
2025-02-08T08:21:22Z
У Хмельницькій області вбили 19-річного хлопця через ревнощі
TSN
2025-02-08T08:06:40Z
На Київщині внаслідок падіння уламків дрона пошкоджений приватний будинок
УкраинФорм
2025-02-08T07:51:10Z
Синєгубов розповів про ситуацію на Харківщині станом на 8 лютого
Мій Харків
2025-02-08T07:34:39Z
Діти з дитячого будинку на Львівщині скаржаться на насильство з боку поліцейського
Telegraf
2025-02-08T06:54:20Z
Фабрегас: Програли і залишились, як дурні, із нулем очок
Football.ua
2025-02-08T08:37:20Z
"Кров, піт та сльози": офіційне промо чемпіонського бою Берінчик – Девіс
24tv
2025-02-08T08:30:47Z
"Начхати, я поб'ю його": український супертяж кинув виклик Ф'юрі
24tv
2025-02-08T08:18:44Z
У Канаді розпочинаються «Ігри Нескорених»
УкраинФорм
2025-02-08T08:15:47Z
Чорноморець — Колхеті: онлайн-трансляція контрольного матчу
Football.ua
2025-02-08T08:13:07Z
Дмитро Котовський виграв «срібло» Кубка світу з лижної акробатики у Дір-Веллі
УкраинФорм
2025-02-08T08:06:50Z
Мотта: Комо створив проблеми всім великим командам Італії
Football.ua
2025-02-08T07:58:34Z
Комо — Ювентус 1:2 Відео голів та огляд матчу Серії А
Football.ua
2025-02-08T07:31:41Z
Магвайр: Манчестер Юнайтед утрачає віру та впевненість через погані результати на Олд Траффорд
Football.ua
2025-02-08T07:09:47Z
У ГУР попередили, що росіяни готують провокацію проти КШППВ
ZN UA
2025-02-08T08:45:17Z
Змусили ворога відступати: аналітики підтвердили успіх ЗСУ в Курській області
GlavRed
2025-02-08T08:42:30Z
Відомо про тяжкі наслідки нової атаки ворога: зруйновано багатоповерхівки, є загиблий
Политека
2025-02-08T08:42:04Z
Понад 1200 загарбників, танки, артсистеми й інша техніка: втрати ворога на 8 лютого
24tv
2025-02-08T08:36:44Z
Росія заявила про захоплення Торецька: що відбувається насправді
Telegraf
2025-02-08T08:12:12Z
Біля офісу фонду "Повернись живим" знайшли кішку у рюкзаку із квитком до Кривого Рогу
24tv
2025-02-08T07:51:34Z
У Харкові запустять нову систему оповіщення: місце обстрілу визначатимуть за секунди
TSN
2025-02-08T07:45:48Z
Аналіз подій на лінії бойового зіткнення з російським агресором: фронт на жодній ділянці не впав
Украина Криминальная
2025-02-08T07:42:41Z
ЗСУ мають успіхи у Курській області: ISW про досягнення української операції
Gazeta UA
2025-02-08T07:33:15Z
Рецензія на фільм «Прокляті» / The Damned
ITC
2025-02-08T08:07:37Z
Вперше після зупинки серця: Лесик з гурту DZIDZIO виступив на сцені
24tv
2025-02-08T08:06:02Z
4 види трендових чубчиків, які гарантовано вам підійдуть
24tv
2025-02-08T08:03:02Z
Колишня Євгена Клопотенка з "МайстерШеф" розповіла, який він насправді: "Ще гірше"
Знай
2025-02-08T07:51:46Z
Якщо ви розчарувались у людях: 3 фільми, які допоможуть вам повірити в кохання
24tv
2025-02-08T07:12:45Z
Національний відбір на «Євробачення-2025»: онлайн-трансляція
ZN UA
2025-02-08T07:01:21Z
Фіналісти Нацвідбору Євробачення. Влад Шериф: з беквокалу Jerry Heil і Alyona Alyona до сольного виступу
ГЛАВКОМ NET
2025-02-08T06:51:54Z
FIЇNKA й гуцульські мотиви: що відомо про співачку, якій українці подарували квиток на Нацвідбір
24tv
2025-02-08T06:36:14Z
Фінал нацвідбору на «Євробачення-2025»: де і коли дивитись та як обирати представника України
Детектор М
2025-02-08T06:24:26Z
Чи може виїхати за кордон чоловік, якщо в жінки 3 група інвалідності
24tv
2025-02-08T08:39:56Z
Армія РФ готує тривалу наступальну операцію: експерт заявив про серйозну небезпеку на фронті
TSN
2025-02-08T08:36:47Z
Відстрочка в «Резерв+» продовжуватиметься автоматично ─ кого це стосується?
ITC
2025-02-08T08:25:39Z
Франція показала тренування українських пілотів на літаках Mirage 2000
Европейская правда
2025-02-08T08:18:56Z
«Метінвест» передав ЗСУ трали для розмінування
Петр и Мазепа
2025-02-08T08:15:20Z
У Ванкувері відбувся урочистий прийом на честь українських воїнів, які прибули на Invictus Games
УкраинФорм
2025-02-08T07:51:18Z
Моторошно, але гарно: пара купила будинок 1890 року та виявила у ньому цілий закинутий поверх
24tv
2025-02-08T07:36:15Z
Найбільш ревниві знаки зодіаку: хто не пробачає зради
24tv
2025-02-08T07:12:23Z
Яке завтра, 9 лютого, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити
TSN
2025-02-08T07:06:50Z
Супермодель Міранда Керр розкрила свої 11 секретів молодості
Вива
2025-02-08T08:00:07Z
Популярний кисломолочний продукт продовжує тривалість життя
24tv
2025-02-08T07:21:34Z
Бронювання медиків чи допомога фронту: дилема мобілізації фахівців
ZN UA
2025-02-08T06:34:34Z
Як правильно почистити клавіатуру MacBook і повернути їй ідеальний стан: поради щодо догляду
InternetUA
2025-02-08T06:01:44Z
Тренажери в спортзалі можуть мати більше бактерій, ніж туалет: дослідження
ГЛАВКОМ NET
2025-02-08T03:06:57Z
Хірург помилково видалив чоловіку печінку замість селезінки
24tv
2025-02-07T20:09:27Z
Як прибирання може врятувати вам життя
24tv
2025-02-07T19:57:59Z
Кімнатні рослини почнуть рости вдвічі краще: потрібний тільки засіб з аптечки
24tv
2025-02-07T18:33:02Z
Прорив в лікуванні раку: нова вакцина захистила від рецидиву раку усіх
24tv
2025-02-07T17:51:36Z
ЄС запропонує знизити тарифи на американські автомобілі, щоб уникнути торговельної війни з Трампом — FT
ZN UA
2025-02-08T08:46:55Z
Як зміниться курс долара наступного тижня: банкір зробив прогноз
Gazeta UA
2025-02-08T08:36:51Z
Гігантська сонячна електростанція у Португалії зіткнулася з проблемами: що відомо
ГЛАВКОМ NET
2025-02-08T08:33:45Z
Названі культури, які цього сезону конкуруватимуть за площі
AgroPortal
2025-02-08T08:30:00Z
Пенсії скоротять частині українців: кого торкнуться незворотні зміни, перелік категорій
Политека
2025-02-08T08:27:47Z
Скільки коштує місяць стажу в лютому
24tv
2025-02-08T08:18:46Z
В Україні перевірили бензин А-95 на АЗС: результати
ТСН
2025-02-08T08:18:41Z
Різниця понад 45 гривень. Де зараз можна купити найдешевші яйця в Україні
Telegraf
2025-02-08T08:15:49Z
В Україні за тиждень на 23% подорожчав популярний овоч
Фокус
2025-02-08T08:12:17Z
Електричний Jaguar Type 00 вперше помічено на дорожніх тестах
AutoCentre
2025-02-08T08:09:27Z
В Україні розкуповують електрокари: названо найпопулярніші американські авто
Хвиля
2025-02-08T07:45:21Z
Водії зможуть перереєструвати авто онлайн: AUTO.RIA запустив послугу через "Дію"
Хвиля
2025-02-08T05:30:33Z
Чому в Німеччині не можна їздити на авто з напівпорожнім баком: відповідь здивує
GlavRed
2025-02-08T01:06:48Z
У злодіїв - жодного шансу: механік назвав кнопку, яка врятує авто від крадіжки
GlavRed
2025-02-07T19:27:18Z
В Україні з'явиться найдешевший електрокросовер Kia
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T19:27:03Z
Нова модифікація Leopard 2 матиме іншу гармату і потужніший двигун
InternetUA
2025-02-07T19:01:48Z
Cadillac тестує новий спортивний кросовер Optiq-V
AutoCentre
2025-02-07T17:12:34Z
Продажі електрокарів Tesla обвалюються по всій Європі
Хвиля
2025-02-07T17:00:25Z
Кандидат на посаду директора ФБР отримав гроші від проросійського кінопродюсера – WP
ZN UA
2025-02-08T08:36:30Z
Трюдо випадково розкрив плани Трампа щодо Канади, думаючи, що мікрофон вимкнений
24tv
2025-02-08T08:36:18Z
"Київ не поверне окуповані території": Шольц "наїхав" на Трампа через його корисливість
GlavRed
2025-02-08T08:27:36Z
Суддя заборонив Трампу відправляти у відпустку тисячі співробітників USAID – AP
ZN UA
2025-02-08T08:25:56Z
Журнал Time помістив на обкладинку Ілона Маска у кріслі президента США
InternetUA
2025-02-08T08:25:49Z
Голова Військового комітету НАТО прибув до Києва
360ua.news
2025-02-08T08:18:39Z
Не ТЦК, а місцева влада та поліція мають займатися розшуком призовників, – Міноборони
24tv
2025-02-08T08:15:21Z
Війська РФ атакували Центральний район Херсона, є постраждалі
УкраинФорм
2025-02-08T08:12:54Z
Полонених корейців можуть передати до іншої країни замість КНДР: є лише дві причини
FaceNews
2025-02-08T08:09:47Z