![ЗСУ інтегрують штучний інтелект для технологічного домінування на полі бою](https://thumbor.my.ua/zgSTWCpITFzH16G6U-atYa7aReQ=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fa664612ef21da5bf0656cb8085f1590a.jpg)
ЗСУ інтегрують штучний інтелект для технологічного домінування на полі бою
Одним з основних напрямків роботи Генерального штабу є інноваційна діяльність. І вже зараз розпочато масштабну роботу, зазначив полковник Лебеденко. Військові планують використовувати передові технології для отримання стратегічної переваги, особливо в умовах чисельної переваги противника.
Створення нових командних структур
У Збройних Силах вже створені спеціалізовані частини, підрозділи та органи управління, призначені для досягнення технологічного домінування на полі бою. Ключовим компонентом цієї ініціативи є Командування безпілотних систем, завданням якого є нагляд за розгортанням та експлуатацією безпілотних літальних апаратів (БПЛА), наземних робототехнічних комплексів, а також нових засобів радіоелектронної боротьби та управління.
Завдання військового командування – забезпечити армію безпілотними літальними апаратами, створити умови для розвитку здорової конкуренції між вітчизняними виробниками та підготувати операторів безпілотників,
– пояснив полковник Лебеденко.
Основою Командування безпілотних систем є БПЛА, наземні роботизовані комплекси, нові засоби радіоелектронної боротьби, нові засоби управління. Все для того, щоб відповідати на виклики часу.
Важливим аспектом цього технологічного прориву є співпраця як з вітчизняними виробниками, так і з міжнародними партнерами.
"Сьогодні українська армія активно співпрацює з вітчизняними виробниками та країнами-партнерами, які надають необхідні технології", – зазначив заступник Головнокомандувача.
Мета – зробити так, щоб плоди цієї співпраці були не лише більш масовими, але й якісними. В ЗСУ працюють над тим, щоб продукти цього партнерства стали більш поширеними і вийшли на новий рівень якості.
Наша мета – використовувати штучний інтелект на полі бою,
– підтвердив полковник Лебеденко.
Як це може вплинути на бойові дії
Очікується, що впровадження штучного інтелекту та інших передових технологій революціонізує різні аспекти військових операцій – від збору та аналізу розвідданих до прийняття рішень у режимі реального часу та автоматизованих систем оборони.
Оскільки Україна продовжує модернізувати свою армію, ці досягнення відіграватимуть вирішальну роль у підтримці національної безпеки та досягненні стратегічних цілей на полі бою.