День Києва: історія свята
Щороку у столиці України відзначають День Києва. Це свято традиційно святкують в останню неділю травня. У 2024 році День Києва припадає на 26 травня.
Вже третій рік поспіль святкування проходитиме в умовах воєнного стану.
У 482 році було засновано Київ. До 1980-х років в Україні День Києва не відзначався. Ювілей (1500 років) Києва пишно відсвяткували у 1982 році, але про святкування потім забули на деякий час.
Лише з 1987 року утворилася традиція відзначати День Києва щороку.
Цікаві факти про Київ
- За легендою, Київ заснували брати Кий, Щек і Хорив та їх сестра Либідь. На честь старшого з братів місто отримало свою назву, імена інших назвали вулиці, гори і квартали міста. На честь сестри Либідь назвали річку.
- У столиці Україні є вулиця, якій вже понад 1000 років – Володимирська.
- Хрещатик вважається найкоротшою столичною центральною вулицею в Європі, його довжина складає всього 1,3 кілометра. Але Хрещатик – це найширша серед головних вулиць міст Європи. Його ширина становить 75 метрів.
- Також у Києві є найглибша станція метрополітену у світі – метро «Арсенальна». Її глибина сягає 105 метрів.
- На вулиці Прорізній знаходиться єдиний у світі музей проїзних квитків.
- У Києві знаходиться пам'ятник «Батьківщина-Мати» входить до п'ятірки найвищих у світі. Його висота становить 102 метри. Минулого року з пам'ятника демонтували радянський герб.
Російські окупанти намагалися захопити Київ у перші дні повномасштабного вторгнення в Україну. Вони обстрілювали столицю та окупували міста та селища Київської області. Після деокупації Ірпеня, Гостомеля та Бучі світу відкрилися звірства та тортури, які чинили загарбники.
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала