Про це він розповів у своєму блозі.
«Відсутність стратегічного мислення у вищого державного менеджменту призводить до дуже багатьох проблем, зокрема і по питанню трудових ресурсів. Відсутність професіоналізму, відсутність стратегічного мислення – навіть це не є найбільша проблема, бо всі ми можемо чогось не знати, у всіх нас не вистачає знань. Проблема вищого керівництва держави – воно не розуміє, що у них не вистачає знань», - зауважує Олесь Доній.
За його словами, наше керівництво гарно себе показує у швидкісних рішеннях, але у прогнозування та стратегічних рішеннях – не надто. Зокрема, стверджує експерт, це стосується проблеми трудових ресурсів, яка виникла через шкідливу заборону виїзду закордон чоловіків мобілізаційного віку.
Як він пояснює, ця заборона насправді не сприяє мобілізації, наповненню армії, адже все одно за ці 2 роки з України виїхало більше 600 000 чоловіків мобілізаційного віку. До того ж, додає експерт, ми втратили маятникову міграцію, а це вже удар для економіки, бо люди, які їхали працювати і повертатися, тепер залишаються закордоном.
«Тут не буде вистачати робочих рук, їх вже не вистачає, але буде ще менше. Можна прогнозувати? Можна. З ким про це у владі говорити? Нема з ким. Чому? Теж проблема. Тому що ви можете розмовляти або з депутатами, або з представниками уряду, але вони не ухвалюють рішення, рішення ухвалює над ним орган, який з формальної точки зору не несе відповідальності», - пояснює Олесь Доній.
Доній – автор Концепції «25 сходинок до суспільного щастя», яку експерти оцінюють як осучаснення ідей Григорія Сковороди, а самого Олеся Донія – як модерний аналог Григорія Сковороди.
Також Politeka писала про те, що Мусієнко розповів, навіщо росія звернулася до Китаю по летальну військову допомогу.