MY.UAНовини
Коли заборонять УПЦ МП: чому спеціальний закон — не "магічна таблетка"
Коли заборонять УПЦ МП: чому спеціальний закон — не "магічна таблетка"

Коли заборонять УПЦ МП: чому спеціальний закон — не "магічна таблетка"

Народні депутати намагаються заборонити діяльність релігійних громад, які можуть мати центр впливу з Москви. На заваді ухвалення остаточного рішення стоять то ризики неотримання американської фінансової допомоги, то можлива резонансна реакція противників такої політики. Фокус розбирався, які норми містить законопроєкт, чому його не виносять у зал та коли це може статися.

На днях представники окремих фракцій вирішили блокувати парламентську трибуну, вимагаючи поставити на розгляд урядовий законопроєкт № 8371 "Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій", який і називають скорочено "про заборону діяльності Московского патріархату". Його проголосувалиу першому читанні ще 19 жовтня минулого року, а 5 березня 2024 року Комітет ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики фіналізував документ та підготував його до другого читання, змінивши його назву. Тепер його пропонують розглядати як Закон "Про захист національної й громадської безпеки, прав і свобод людини у сфері діяльності релігійних організацій". Вперше рішення підтримали 267 народних обранців. Нині у залі знову збирають голоси, аби не було провального голосування.

Закон пропонує внести зміни до низки законів України, аби унеможливити діяльність в Україні релігійних організацій, які управляються з країн, що здійснюють збройну агресію проти України та поширюють ворожу пропаганду. Йдеться не тільки про РФ, а й, можливо, інші держави. Наприклад, Білорусь, яка брала участь у полномасштабному наступі. Автори документу наголошують: реалізація сприятиме зміцненню національної безпеки у сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій.

І хоча у законопроєкті насправді не йдеться про заборонення чи то навіть обмеження однієї церкви, всі розуміють, що впорядкувати держава дійсно прагне діяльність саме Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП). У такий спосіб або спонукають священнослужителів перейти до Православної церкви України, або утворити нову, без впливів з Москви.

Від толерування до обмежень

Про обмеження діяльності УПЦ МП в Україні говорять не перший рік. Щоправда, до конкретних дій не доходило. З різних причин. Але найголовніша — не бажання дратувати тих, хто підтримував близькі зв’язки з Російською православною церквою, її окремими представниками, та міг би впливати на громадську думку в Україні.

Натомість і сама церква не хотіла трансформуватися. Після початку війни Росії проти України священнослужителі не розірвали зв’язки з російською церквою, а з початку нової хвилі агресії УПЦ МП не виступила із засудженням. Як реакція на тишу пролунали звинувачення щодо підтримки агресії. І лише у травні 2022 року зібрався собор УПЦ МП, на якому було нібито змінено статут та заявлено про повну незалежність та самостійність від Російської православної церкви (РПЦ). Документи про таке рішення довгий час не оприлюднюються, а РПЦ і надалі вважає УПЦ МП своєю частиною, підтримуючи тісні зв’язки з парафіями в Україні.

І результати такої підтримки демонструють у СБУ. З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україні і до лютого 2024 року було відкрито понад 70 проваджень проти "священнослужителів" УПЦ МП. Їх обвинувачують у посяганні на територіальну цілісність та недоторканість України, пропаганду війни або колабораційну діяльність. Вже винесено 22 вироки стосовно цих осіб. Окрім того,запроваджено санкції щодо функціонерів УПЦ МП та керівників РПЦ, зокрема, патріарха Кирила (Михайла Гундяєва) та митрополита псковського Тихона. Останні також оголошені у розшук.

Паралельно з обмежувальною роботою СБУ працювали й народні депутати. Одразу після повномасштабного вторгнення у березні 2022-го у парламенті з'явилося кілька ініціатив щодо заборони діяльності представників російської церкви в Україні. Серед пропозицій була і заборона Московського патріархату на території України, і заборона РПЦ в Україні та релігійних організацій, що входять до її складу.

Патріарха Кирила (Михайла Гундяєва) оголошено в розшук
Фото: EPA

Проте всі вони не давали ефективного рішення. Річ у тім, що в Україні неможливо заборонити на законодавчому рівні релігійне об'єднання, адже вони не є юридичними особами. У церкви юридична особа — кожна окрема парафія. Тобто якщо й забороняти, то треба кожну з них. Як варіант — можна було б визнати всю ідеологію так званого "російського світу" ворожою Україні, криміналізувати її підтримку, визначити організації, які опікуються пропагандою.

Немає єдиного рішення про заборону російської церкви

І частково держава вирішила піти таким шляхом. Проєкт закону передбачає, навіть якщо у статуті релігійної громади немає і слова про зв’язок країною-агресоркою, але у їх діях є такі ознаки, будь-який громадяни зможуть звертатися до Державної служби України з етнополітики та свободи совісті із заявою. Її преставники будуть уповноважені винести припис. І у разі, якщо діяльність не припиняється впродовж 30 днів, — звернутися до суду, щоб заборонити таку діяльність. Цей шлях може бути довгим, адже судовий процес може тривати роками, а до реальної заборони від моменту ухвалення закону можуть минути роки.

Голова Держслужби Віктор Єленський повторює: закон не спрямований на заборону УПЦ МП, як пропонував дехто з депутатів та як це комунікується у медіа. Йдеться лише про те, щоб Україна хоче не дозволити релігійним організаціям бути в підпорядкуванні центрів, які ведуть війну проти України.

"Від УПЦ МП не вимагають змінювати доктрину, канонічне право, календар, літургійну мову чи ставати частиною іншої церкви. Їм лише кажуть, що вони не повинні бути частиною церкви, яка веде війну проти України", — зазначає він. Ті ж, хто протестує, фактично визнають, що мають керівний центр у Москві.

За даними КМІС, 63% українців підтримують повну заборону УПЦ МП у країні

В УПЦ МП виступили проти законопроєкту. На думку представників церкви, дії парламенту — порушенням прав людини та переслідуванням церкви. Керівництво цієї церкви наполягає, що ще з травня 2022 року церква справді є незалежною від Москви і пообіцяла оскаржити закон, якщо його ухвалять.

Крім того, у парламенті також є противники ухвалення законопроєкту. Не підтримують заборону нардепи колишньої ОПЗЖ і частина "Слуг народу", заявляючи, що закон порушує Європейську конвенцію з прав людини та Конституцію. Серед них: Сергій Льовочкін, Максим Бужанський, Артем Дмитрук та ще кілька десятків парламентарів. Так наприкінці минулого року з ініціативи нардепа від провладної фракції "Слуга народу", одного з найбільших прихильників УПЦ МП, Артема Культенка, заступник голови провладної фракції Андрій Мотовиловець звернувся до спікера Руслана Стефанчука із вимогою відправити урядовий проєкт на Венеціанську комісію. Але згодом Мотовиловець відкликав свій підпис, сказавши, що хотів би залишатися нейтральним у вирішенні цього питання.

"Ми виходимо з того, що Венеційська комісія не є парламентським ГНЕУ (Головне науково-експертне управління апарату Верховної Ради України) чи головним юридичним управлінням, що ми туди повинні надсилати все. Ми використовуємо цей механізм, коли є справді складні законопроєкти", — тоді сказав Мотовиловець.

"Завдання з зірочкою": зібрати 226 голосів

"Перше читання восени проходило дуже важко, спікер сказав, що голосів немає. І для того, аби переломити хід подій, народний депутат від "Слуги народу" Олександр Аліксійчук та заступниця голови фракції Юлія Клименко збирали мокрі підписи — 226 автографів, аби публічно довести голові Верховній Раді, що це не так, — говорить Фокусу лідерка громадської ініціативи "Голка", яка моніторить діяльність парламента, Ірина Федорів. — Ми думали, що до другого читання все буде підготовлено швидше. Але ні".

Федорів зауважує, що спочатку була задумка "патріотичне голосування" до 24 лютого. "Мовляв, бабах — ми це заборонили. Але бабах не вийшов, тому що комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики, який очолює Микита Потураєв, опрацьовував усі правки. Зокрема, враховувались норми альтернативного законопроєкту Миколи Княжицького, який входить до профільного комітету", — додає вона.

Зрештою на початку квітня 2024 року комітет вийшов з підтримкою № 8371, розглянувши 1256 пропозицій та правок загалом. У результаті законопроєкт зазнав змін. Яких — понад місяць довідатися не вдавалось, адже документ не з'явився на сайті парламенту. Також через це його не можна було виносити для розгляду у зал.

В Апараті ВР пояснювали неоприлюднення тривалими процедурами узгодження. Зрештою після запитів представників профільного комітету він був опублікований. "Як нам пояснили, чекали, поки Конгрес США ухвалить пакет допомоги для України. У республіканців ж є своє бачення, яке сформовано частково ФСБ у рясах — вони ж не сплять, організовують за чималі гроші лобізм навіть в США", — говорить Ірина Федорів.

Важливо "Зробити їхнє життя нестерпним". Як заборонити УПЦ (МП) та навіщо СБУ перевіряє церкви

Справді, у березні 2024 року Верховна Рада отримала кілька листів із попередженням про можливе введення санкцій у разі ухвалення законопроєкту. Один з них від міжнародних адвокатів УПЦ МП компанії Amsterdam & Partners LLP, яка є її юридичним радником. Вона ж є захисником українського бізнесмена Вадима Новінського, який усіляко підтримує УПЦ МП.

У парламенті ці листи розцінили як безпрецедентне втручання у внутрішні справи України і тиск на народних депутатів України, керівництво Верховної Ради України, як зазначає депутат Микита Потураєв. Він переконаний: законопроєкт має бути винесений в зал.

Проте із залом знову не так все просто. "Все залежить від голови фракції "Слуга народу" Давида Арахамії та його заступника Андрія Мотовиловця. У цей час дуже складно зібрати 226 голосів за будь-який законопроєкт. А їм необхідно їх збирати для десятків ініціатив, зокрема, президентських щодо євроінтеграції, національної безпеки. Зібрати 226 зараз — це не ті, що були у них на старті парламенту цього скликання. Це щоразу тепер завдання з зірочкою. І чим далі — тим складніше. І № 8371 — лише один з документів, далеко не першочерговий", — пояснює експертка.

Саме тому у парламенті вдруге розпочався збір підписів — планують знайти щонайменше 240, аби спонукати керівництво ВР винести документ на голосування у другому читанні. Регламент не вимагає такого кроку, але до нього вирішили вдатися, аби впевнитися, що голосів не забракне і буде запас.

"Суспільна вага цього законопроєкту є великою. Парламент не має права ні на холостий постріл при прийнятті цього законопроєкту, ні на порушення регламентних норм", — зазначив голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук на брифінгу.

Нині голоси готові давати представники різних груп та фракцій. Вже пролунали заяви про готовність голосувати від "Слуг народа", "Європейської солідарності", "Батьківщини", груп "Довіри" та "За майбутнє".

У відповідь на суспільний запит

Наразі заступниця Голови Комітет гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук зазначає, що законопроєкт № 8371 уже готовий до розгляду в другому читанні. "До нього внесли 1300 правок, тож на розгляд цього документа Верховній Раді доведеться витратити день–два, якщо парламентарії будуть ставити свої правки на врахування", — уточнює вона. Тож аби проголосувати законопроєкт, необхідно знайти правильний час, щоб винести документ у сесійну залу, адже тоді треба відкласти інші важливі ініціативи, зокрема євроінтеграційні. "Тобто все повинно бути правильно сплановано, щоб було результативне голосування й законопроєкт у другому читанні набрав більш як 226 голосів", — пояснила Кравчук.

Нагальність заборони можна пояснити на прикладах численних обвинувачень та підозр з боку СБУ щодо представників УПЦ МП

Федорів зауважує, що рішення парламенту буде у будь-якому разі радше політичне, аби показати державі, громадянам, у яких є запит на обмеження російської церкви, що центральний орган влади — парламент — вбачає проблему та готовий її вирішувати.

"Але закон не буде магічною таблеткою, яка вирішить це питання. Це інструмент для довго шляху та боротьби. Внутрішньої боротьби, бо рішення забороняти подібні структури — дуже складні, їх мають ухвалювати в окремих випадках. Але це точно справа не міжнародного рівня, а внутрішньо українська, національної безпеки. Тому ні про які висновки Венеціанської комісії не може йтися, щоб собі не намріяли окремі депутати", — додає Ірина.

Експерти говорять, що під час підготовки до першого читання, нагальність можна було пояснити і на прикладах численних обвинувачень та підозр з боку СБУ на адресу представників УПЦ МП. Нині держава вирішила виконати рішення про знесення незаконного МАФу у Києві. Після можна було подивитися, як реагує суспільство — більшість підтримувало такі дії, не засуджувало. Резонанс спонукає народних депутатів діяти.

За даними опитування КМІС, результати якого було оприлюднено у травні 2024 року, 83% українців переконані, що держава тією чи іншою мірою має втрутитися у діяльність УПЦ МП (у грудні 2022 року таких було 78%, у травні 2023 року — 85%). Водночас 63% українців, за даними КМІС, підтримують повну заборону Української православної церкви Московського патріархату у країні. У грудні 2022 року таке рішення підтримували 54% українців, а у травні 2023 року — 66%.

Наразі за прогнозами закон "про заборону УПЦ МП" можуть розглянути на наступному пленарному тижні. А він — на початку червня.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Пропаганда війни рф: українця засудили до 5 років тюрми з конфіскацією майна
InternetUA
2025-05-12T11:28:25Z
Годинник цокає: Німеччина виставила Росії ультиматум щодо перемир’я в Україні
ZN UA
2025-05-12T11:28:02Z
Китай підтримує запропоноване Україною, Європою і США 30-денне припинення вогню
УкраинФорм
2025-05-12T11:27:16Z
Нардепа Тищенка перевели під нічний домашній арешт до 12 липня – Суспільне
Лига
2025-05-12T11:24:05Z
Російські війська можуть активізувати наступ на сході та півдні України — Паліса
ZN UA
2025-05-12T11:22:58Z
Депутату Тищенку змінили запобіжний захід
УкраинФорм
2025-05-12T11:21:27Z
САП і НАБУ не коментують слідчі дії в посадовців Нацгвардії
УкраинФорм
2025-05-12T11:21:21Z
Єврокомісар з питань оборони назвав найкращий спосіб зупинити Путіна
Европейская правда
2025-05-12T11:19:40Z
Перемир'я або санкції: в уряді Німеччини кажуть, що Росія має час до кінця доби
Европейская правда
2025-05-12T11:19:39Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
Колишня кохана Джонні Деппа та Ілона Маска вдруге стала мамою
GlavRed
2025-05-12T11:27:38Z
Bird of Pray: текст гурту Ziferblat, з якою вони виступлять на «Євробаченні»
ZN UA
2025-05-12T11:25:32Z
13 травня - урочисте відкриття "Української книжкової полички" у Сілезькій бібліотеці в Катовіцах
Детектор М
2025-05-12T11:22:58Z
Перед півфіналом букмекери оновили прогнози результатів Євробачення. Що пророкують Україні
ZN UA
2025-05-12T11:12:43Z
Стрічка «Україна: Ворог у лісі» отримала телевізійну премію BAFTA-2025
УкраинФорм
2025-05-12T11:03:53Z
У День матері: Катерина Осадча замилувала архівними фото з трьома синами
24tv
2025-05-12T11:03:19Z
Великі імена - на великому екрані: "Титри Визнання" у кінотеатрах Планета Кіно
Детектор М
2025-05-12T10:43:06Z
ТОП-15 фільмів, коли після побачення вона питає «зайдемо до мене на кіно?»
Мій Харків
2025-05-12T10:16:22Z
Чому не можна лихословити і плакати 13 травня: яке свято і день ангела
GlavRed
2025-05-12T11:27:47Z
Учасникам бойових дій і ветеранам можуть компенсувати початковий внесок за житло: які умови
24tv
2025-05-12T11:24:24Z
Ми пишемо не тому, що ми сміливі. Ми пишемо, бо мовчати - неможливо
Детектор М
2025-05-12T11:16:10Z
Церква не має залишатися остронь: Папа Лев XIV зробив заяву про штучний інтелект
Факти ICTV
2025-05-12T11:13:37Z
Зеленський провів першу розмову з Папою Левом XIV
24tv
2025-05-12T11:13:00Z
У країнах ЄС зменшилася кількість українців із тимчасовим захистом - Євростат
УкраинФорм
2025-05-12T11:06:41Z
Завод у Румунії розпочинає серійне виробництво військових дронів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T11:03:02Z
Ракетні дрони та рої безпілотників: Камишін розповів у Брюсселі про нову зброю, яку виробляє Україна
УкраинФорм
2025-05-12T11:00:51Z
Папа Лев XIV закликав звільнити ув’язнених у світі журналістів
УкраинФорм
2025-05-12T11:00:16Z
Трамп прагне змусити фармкомпанії знизити ціни на ліки до 80%
24tv
2025-05-12T11:24:18Z
Чи потрібно пити магній разом з вітаміном B6
24tv
2025-05-12T11:15:15Z
Зеленський привітав медсестер з професійним святом
УкраинФорм
2025-05-12T11:13:20Z
Безкоштовний огляд родимок у "Добробуті": як вчасно виявити меланому
Gazeta UA
2025-05-12T10:54:38Z
Україна долучилася до Європейського тижня громадського здоровʼя
УкраинФорм
2025-05-12T10:54:13Z
Банани стануть розкішшю? Кліматологи б'ють на сполох
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T10:33:57Z
Мобілізація в Україні: з якими хворобами доведеться служити
24tv
2025-05-12T10:03:35Z
Точно смачніше та корисніше, ніж у магазині: класичний рецепт домашнього майонезу
24tv
2025-05-12T09:42:50Z
Який субпродукт позитивно впливає на імунітет і сприяє довголіттю, а кому його краще уникати
Gazeta UA
2025-05-12T09:30:50Z
Хотіли купити авто з-за кордону: двоєукраїнців втратили близько 500 тис грн
InternetUA
2025-05-12T11:16:00Z
На Буковині зловмисники під виглядом облаштування укриття незаконно видобували вапняк
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T11:00:44Z
Прокуратура підтверджує: злодій у законі Умка, якого «виховувало» СБУ, має зв’язки у правоохоронних органах
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T10:51:25Z
Прокуратура повідомила про підозру киянці, яка намагалася «продати» інсульт за $6 тиc
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T10:45:33Z
Нелегальний видобуток вапняку на суму понад ₴5 мільйонів: на Буковині поліцейські викрили трьох екозлочинців
Украина Криминальная
2025-05-12T10:12:17Z
У Києві жінка брала гроші за фіктивні діагнози для військовозобов’язаних
Украина Криминальная
2025-05-12T10:06:47Z
Трагічний інцидент на Позняках: молодий чоловік випав з вікна багатоповерхівки
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T10:06:03Z
Обікрав майже два десятки поховань: викрито 20-річного жителя Одещини
Украина Криминальная
2025-05-12T09:49:04Z
До ₴60 млн. злочинного прибутку: на Київщині знешкоджено діяльність підпільних виробників сигарет
Украина Криминальная
2025-05-12T09:42:06Z
Прайс-кепи заважають реалізовувати сонячну електроенергію – голова ради Української асоціації відновлювальної енергетики
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T11:18:15Z
Microsoft готова поступитись частиною акцій OpenAI в обмін на доступ до майбутніх моделей
InternetUA
2025-05-12T11:16:27Z
Українським морським коридором експортували вже 120 мільйонів тонн вантажів
УкраинФорм
2025-05-12T11:13:17Z
Українці отримали 443 млн грн кешбеку за березень — рекорд з початку програми
Факти ICTV
2025-05-12T11:04:45Z
В Україні дорожчають тепличні огірки: які ціни у магазинах
24tv
2025-05-12T11:03:57Z
В Україні дешевшають ранні овочі
Gazeta UA
2025-05-12T11:03:38Z
Росіяни на ТОТ масово завозять сільгосптехніку - Центр вивчення окупації
УкраинФорм
2025-05-12T10:49:27Z
Китай покрив сонячними панелями цілу гору․ Дронам не вистачає заряду, щоб облетіти всю її площу
24tv
2025-05-12T10:33:43Z
На тлі важливих змін у світі: курс євро обвалився до нового мінімуму
24tv
2025-05-12T10:33:06Z
У Миколаївському зоопарку народилося перше в Україні маля гамбійських щурів
Комсомольская правда
2025-05-12T11:25:46Z
Невеликі дощі та тепло до +18: погода в Україні на 13 травня
24tv
2025-05-12T11:24:56Z
"Заробляють бабло на фронті", – киянин зневажливо говорив про українських військових
24tv
2025-05-12T11:24:36Z
На Закарпатті в селі Іза запровадили карантин через спалах гепатиту
УкраинФорм
2025-05-12T11:18:06Z
Графік відключення світла в Запоріжжі на 13 травня: кому варто підготуватися
Политека
2025-05-12T11:16:35Z
На поповнення запасів є лише 4 години: військовий розповів, як живуть люди у Костянтинівці
Фокус
2025-05-12T11:12:27Z
У Херсоні показали наслідки вечірнього артобстрілу Корабельного району
УкраинФорм
2025-05-12T11:09:05Z
Одеська поліція розшукує малолітніх втікачвв з реабілітаційного центру
Украина Криминальная
2025-05-12T11:06:58Z
У Сумах дрон влучив у лісогосподарську машину
УкраинФорм
2025-05-12T11:06:54Z
Чому в автобусах немає ременів безпеки: відповідь здивує багатьох
GlavRed
2025-05-12T11:27:20Z
З гібридною та електричною версіями: новий BMW X7 отримає чотири варіанти силових установок
AutoGeek
2025-05-12T11:06:41Z
Авто для понтифіка: найвідоміші та найцікавіші папамобілі
Фокус
2025-05-12T11:00:49Z
Пікап Ram 1500 наділили нестандартними пропорціями
AutoCentre
2025-05-12T10:16:26Z
Президент Франції Макрон вперше пересів на електромобіль: обрав DS 8
AutoGeek
2025-05-12T10:12:16Z
Чарівний італійський родстер з V8 і механікою – спокуслива новинка
Топ Жир
2025-05-12T10:00:51Z
Продажі авто з Китаю в Україні різко зросли: найпопулярніші моделі
Фокус
2025-05-12T10:00:15Z
Швидший та ефективніший: електричний кросовер Skoda Enyaq RS оновили
AutoGeek
2025-05-12T09:30:36Z
Стартують продажі нового Kia Sportage: оголошено ціни
ЗаРулем
2025-05-12T09:25:59Z
Плющ зникне назавжди, якщо полити його одним натуральним засобом: експерт дав пораду
GlavRed
2025-05-12T11:27:49Z
Квіткова повня: вісім дій, яких варто уникати сьогодні
Gazeta UA
2025-05-12T11:27:30Z
Ці 5 трендів в дизайні кухні вже застаріли: час їх позбутися
24tv
2025-05-12T11:18:09Z
Дуже швидко і дуже ситно: рецепт смачного салату з тушонкою
Фокус
2025-05-12T11:15:26Z
5 найкращих кольорів волосся на літо: так фарбуватися захочуть всі
24tv
2025-05-12T11:03:04Z
Натуральним і не пахло: що підмішували в сметану та морозиво в СРСР
Telegraf
2025-05-12T10:54:03Z
Ось 6 найкращих вправ для вашої спини, які зроблять її більшою та сильнішою
24tv
2025-05-12T10:30:03Z
Вас проклянуть усі сусіди, якщо залишите будівельне сміття в контейнері. Як його правильно позбутись
Telegraf
2025-05-12T10:27:30Z
Загадка для найуважніших: спробуйте за лічені секунди знайти свічку
Gazeta UA
2025-05-12T10:24:45Z
Процесори Intel Core Ultra уповільнюють швидкісні SSD, — тести
ITC
2025-05-12T11:25:11Z
LIGA.net опинилась під масованою DDoS-атакою, ціль – колонка про кейс Алхім
Лига
2025-05-12T11:13:37Z
Марс ховає під поверхнею величезний резервуар води
360ua.news
2025-05-12T11:03:08Z
Промо-рендери Galaxy S25 Edge розкрили дизайн, кольори та характеристики
InternetUA
2025-05-12T11:01:43Z
Огляд Age of Empires II: Definitive Edition на PS5 — гарна адаптація для платформи, що не створена для RTS
ITC
2025-05-12T11:01:02Z
До 20-річчя iPhone Apple збирається здивувати світ - ЗМІ
Gazeta UA
2025-05-12T10:58:38Z
Nintendo може заблокувати Switch 2, якщо запідозрить користувача в піратстві
InternetUA
2025-05-12T10:46:17Z
Прорив у суперконденсаторах — миттєве заряджання, велика ємність та 100+ тис. циклів витіснять Li-ion
ITC
2025-05-12T10:43:22Z
Ремастер Oblivion лагає вже через 15 хвилин гри на PS5 та ПК — з часом це погіршується
ITC
2025-05-12T10:43:00Z
В Афганістані влада заборонила громадянам грати шахи
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T11:12:32Z
Десятки фанатів «Гамбурга» потрапили до лікарні після святкування виходу в Бундеслігу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T11:12:03Z
Новий Шевченко та коріння з України: хто такий герой Мілана із прізвищем "Золотарчук"
24tv
2025-05-12T11:03:51Z
Манчестер Сіті зацікавлений у півзахиснику Мілана
Football.ua
2025-05-12T11:01:38Z
Українські строгмени виграли командний залік Євро у Німеччині
УкраинФорм
2025-05-12T10:52:57Z
Українські тенісистки зустрініться з іспанками у Кубку Біллі Джин Кінг
УкраинФорм
2025-05-12T10:52:06Z
Непереможений "Мисливець" висловився про бій з "Канело", порівнявши себе з Усиком
24tv
2025-05-12T10:48:41Z
Мбаппе побив рекорд, який тримався майже три десятиліття
Gazeta UA
2025-05-12T10:30:40Z
Відчуваю себе новою людиною, – Дюбуа про мотивацію реваншу з Усиком
24tv
2025-05-12T10:30:32Z