Післяобідній сон – це звичка, від якої більшість із нас хотіли б позбутися, просто тому, що наша робоча культура не дозволяє нам цього привілею. Але чи знаєте ви, що такі компанії, як Google, Uber і навіть NASA, обійшли цю проблему і тепер пропонують своїм працівникам час для сну та всі необхідні зручності?
Читайте далі, щоб дізнатися, чому сон насправді може допомогти вам підвищити продуктивність.
Допомагає подолати дефіцит сну та покращує пильність
Сон – чудовий спосіб позбутися дефіциту сну. Ранкові поїздки на роботу і довгий робочий день - лише дві з багатьох причин, через які люди можуть недосипати.
Дрімота протягом 20 хвилин вдень може стати ефективним рішенням для боротьби з втомою і відсутністю концентрації, які є наслідком недосипання.
Подрімайте щонайменше 20 хвилин, щоб приймати кращі рішення, пов'язані з роботою
Кілька досліджень показали, що денний сон тривалістю понад 20 хвилин покращує пам'ять і підвищує креативність. Також було доведено, що швидкий сон, або NREM-сон, зазвичай від 60 до 90 хвилин щоденного сну, відіграє ключову роль у вирішенні творчих завдань.
Дослідження також показують, що тривалий сон може допомогти вам приймати кращі рішення, пов'язані з роботою, запам'ятовувати лексику, згадувати напрямки та багато іншого.
Поради, як отримати максимум користі від післяобіднього сну
Дотримання одного і того ж часу відходу до сну допоможе вашому організму автоматично адаптуватися до цього часу. Спіть у темній, тихій кімнаті, щоб уникнути переривань під час сієсти. Поставте будильник на мобільному телефоні, щоб не проспати.
Крім того, ефект кофеїну залишається у вашому організмі довше, ніж ви думаєте. Тому обмежте споживання кави після сніданку, оскільки вона може порушити ваш післяобідній сон.
Дрімота не для вас, якщо ви страждаєте від безсоння
Хоча дрімота може допомогти підвищити продуктивність у більшості дорослих, вона може бути контрпродуктивною для людей, які порушили нічний сон або страждають від безсоння.
Отже, хоча сон може бути корисним для більшості дорослих, якщо ви страждаєте від одного з двох вищезгаданих захворювань, краще пропустити сієсту. Крім того, довший сон може викликати інертність сну (летаргію) і дратівливу поведінку у деяких людей.
Раніше OBOZ.UA опублікував помилки, через які ви прокидаєтеся втомленими.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram та Viber, щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.