MY.UAНовини
Український вайб – тут всюди: інтерв'ю з Наталією Ждянською, яка працює гідом у Празі
Український вайб – тут всюди: інтерв'ю з Наталією Ждянською, яка працює гідом у Празі

Український вайб – тут всюди: інтерв'ю з Наталією Ждянською, яка працює гідом у Празі

Закордон 24 поспілкувався з Наталією про життя у Чехії, українське ком'юніті у Празі, особливості роботи гідом та благодійну екскурсію на підтримку ЗСУ. Спойлер – також ми дізналися, де у Празі загадати бажання, аби воно неодмінно здійснилося.

"До мене приходять лише українці, місія – виконана"

Яким був ваш шлях до Чехії?

Ще у дитинстві я дивилася тревел-шоу по телевізору і надихалася. Мені хотілося помандрувати кудись далеко-далеко. Тому й обрала для навчання туризм. Від університету було багато варіантів поїздки за кордон. За обміном, на практику тощо. Чехія стала моєю першою країною.

Згодом я жила у Польщі, проходила практику у Словаччині, подорожувала іншими країнами Європи. Але найбільше припала до душі саме Чехія. Одразу зрозуміла, що хочу працювати гідом у Празі, яка відчувалася як другий дім. Де б я не була, сюди завжди хотілося повертатися. Я вже 6 років тут живу.

Як ви стали гідом у Празі? Потрібно пройти якусь сертифікацію або спеціальне навчання?

Якщо проходити цей шлях з нуля, то доволі важко. Для роботи гідом обов'язково потрібна ліцензія. Варто зауважити, що окремо є ліцензія на Чехію, окремо – на Прагу. Поліція при перевірці зважає на це.

Є два степені гідів. Перші – ті, хто закінчили мінімальні курси. Другі – ті, хто на базі вищої освіти здавали. У мене вища освіта – туризм та географія, тому я маю найвищий степінь. Потім потрібно закінчити місцеві курси.

Є акредитовані школи, які займаються підготовкою гідів. Вони – платні й доволі дорогі. Навчання потрібно відвідувати обов'язково. Завершується все іспитом. Його здаєш у присутності представника міністерства розвитку. Тоді можна подавати на ліцензію. Заявку розглядає міністерство. У 99% її схвалюють (виняток – якщо у людині були проблеми). Далі або відкриваєш фірму, або приватного підприємця. Так починається нова історія.

Ви працюєте приватно чи співпрацюєте з українськими турфірмами?

По-різному. Це можуть бути й індивідуальні туристи (одна людина, пара, сім'я) або від певної фірми. Однак на постійній основі я ні з ким не співпрацюю.

Хто найчастіше приходить до вас на екскурсії: українці, які вже тривалий час живуть у Чехії, чи українці, які виїхали, рятуючись від війни?

Найбільший відсоток – українці, які живуть у різних країнах світу та приїжджають побачити Прагу. Нещодавно в мене були туристи з Івано-Франківська, які вже давно живуть у Варшаві. Є туристи – українці з Норвегії, Естонії, США. Вони можуть обрати будь-якого гіда, зокрема англомовного, але обирають мене – українку.

А колись, коли я вчилася на курсах, росіяни казали: "Наташа, учи русский, у тебя никогда не будет туристов из Украины". А тепер до мене приходять лише українці. Місія – виконана.


Наталія виконала свою місію / Фото, надане Закордон 24

"Проєкти, які починають українці, у Празі – дуже цінують"

Прага – комфортна, аби будувати тут своє сьогодні та завтра?

  • Транспорт – 10 з 10 (завжди прибуває вчасно, абсолютно чистий, доволі дешевий).
  • Заторів – не буває.
  • Житло – гарне, різне, дороге.
  • Медицина – платна. В середньому: 150 – 170 євро на місяць. Іноді ці гроші може заплатити роботодавець. Я плачу за себе сама. Варто розуміти, що швидка у Чехії не приїде, якщо у тебе температура, бо якщо ти можеш сам доїхати до лікарні, отже добираєшся сам. Однак важливо, що тут намагаються знайти причину недомагання, а не лише блокувати симптоми.
  • Стоматологія – втричі дорожча, ніж в Україні.
  • Освіта – хороша. Навчальних закладів різного рівня – дуже багато. Є державна форма навчання. Українці, які вивчили чеську, можуть претендувати на бюджетні місця. Якщо здобув вищу освіту у Чехії, отже маєш європейський диплом, який забезпечує гарну зарплату у різних країнах світу. Однак багато чехів свідомо обирають не навчатися у ВНЗ та опановують робочі професії. Тут всі професії добре оплачують. Наприклад, люди, які збирають сміття на вулицях, мають по 2 тисячі євро на місяць. Повагу до різних професій тут дітям прививають з дуже раннього віку.

Які головні плюси та мінуси життя у Празі ви виокремили з власного досвіду?

Перше, що спадає на думку: деякі речі тут дуже дорогі. Наприклад, дитсадки. За одну дитину у Празі доводиться платити близько 400 євро. Є державні заклади. Але їх дуже мало і туди приймають лише після 3 років. Записуватися потрібно за рік, але й це не гарантує, що вдасться отримати місце. В Україні дитсадки або безплатні, або майже безплатні. Деякі знайомі, які переїхали до Праги після початку повномасштабного вторгнення, розповідають, що їм не вистачає грошей на проживання тут. Зокрема, й на садочок.

Оренда у Празі – космічно дорога. Щоб придбати житло, іпотека на 30 років – єдиний варіант. Але на перший внесок також доведеться довго відкладати. Ціна на квартири стартує від 300 тисяч євро. Про приватний будинок взагалі мовчу. Тут іноді працюєш, а результату не видно. В Україні, якщо ти – реалізований спеціаліст, то почуваєшся дуже класно.

У Празі більшість – середній клас. Одна людина може заробляти 2 тисячі доларів, інша – 4, але вони живуть приблизно на одному рівні. "Стрибнути" вище 4 – дуже важко, а заробляти менше ніж 2 – майже нереально. Але з іншого боку, це – дуже комфортно. У Празі немає культу успішного успіху. Немає відчуття нереалізованості. Почуваєшся спокійно та впевнено.

Коли я тільки приїхала і заробляла небагато, мені здавалося, що так всі заробляють, й це підбадьорювало. В Україні є величезний контраст між політиком та бабусею, яка збирає гроші у метро. Тут реальність інша.

Ще один нюанс, який варто знати: у Празі та й Чехії загалом немає диджиталізації. Про Дію або оплату комунальних через додаток, або миттєвий переказ грошей можна тільки мріяти.

Банківську картку можна чекати до місяця. Однак ти спокійний, бо точно знаєш, що у зазначену дату вона буде готова. До слова, багато проблем можна вирішити лише у відділенні. Як людина, у якої є монобанк, іноді не можу пережити, що, аби поповнити рахунок на мобільному, доводиться спускатися у метро.

Тут вже запустили доставку, схожу на нашу "Нову пошту". Однак чекати свою посилку доведеться тиждень.

Замовити онлайн продукти теж вже можна. Проте супермаркети самі визначають час, коли приїдуть. Вранці просто приходить смс, що, наприклад, сьогодні о 14:00 буде доставка. І байдуже, які у тебе плани. Зустріти посилку – достатньо поважна причина, щоб відпроситися з роботи.

Тому проєкти, які починають українці, у Празі – дуже цінують. Наприклад, українські заклади – одні з найкращих. Ми, українці, дуже балувані й хочемо в Чехії те саме, що маємо вдома. Тому чехи дуже шоковані швидкістю, з якою українські заклади стають успішними. Від початку повномасштабного вторгнення їх стало набагато більше.

Найкращі чеські заклади – дуже дорогі. Часто вони мають зірку Мішлен. Тоді булочка в середньому коштує 10 євро. Не всі можуть собі таке дозволити часто.

В які українські заклади у Празі варто сходити?

Українське бістро NAI Володимира Ярославського дуже хвалять. Особисто я люблю Sugar. Там класні вафлі, круасани, авокадо-тости, 100 видів рослинного молока, все, як ми звикли вдома. Ще нещодавно дівчина з Харкова відкрила у центрі Праги заклад LaPeonia. Дуже інстаграмне кафе, де часто відбуваються різні бранчі, події. Зараз про нього знають майже всі українці.

Також нещодавно тут з’явилася "Галя Балувана". А є ще фірма GastroOma. У них можна замовити навіть заморожений борщ. Як людина, яка весь день працює на вулиці, люблю дорогою додому заїжджати до них по сирники, по голубці, по солянку.

Хоча варто визнати, що розвиток вже почався. Цей період інфраструктури гостинності у Празі я порівнюю з Україною 10 років тому, коли у кав'ярнях з'явився червоний оксамит, до кави почали пропонувати сиропи й нарешті навчилися остаточно розрізняти капучино та лате. Так, тут вже є фільтр-кава, однак кількість закладів, де її подають, можна перерахувати на пальцях рук.

Одна з українських фірм готується запустити тут продаж дріпів, тому нарешті українці врятують чеських кавоманів. Хоча насправді чехи майже й не п'ють каву. Вранці вони випивають чай з булочкою, на обід йдуть десь у кафе чи їдальню, а ввечері – у господу (вони є у кожному дворі) пити пиво. Чехи – невибагливі у їжі та напоях. Якщо чех замовить авокадо-тост, а авокадо в закладі не буде, він скаже: нічого страшного, готуйте тост, з чим є. Українець же скаже: ну то підіть і купіть авокадо.

Якщо вже обговорюємо смачну тему, порадьте, будь ласка, як у Празі обрати найсмачніші трдельники. Бо у центрі міста так багато пекарень, кожна так і манить.

Найсмачніші трдельники завжди варто шукати на ярмарках. Найкраще їх їсти зимою. Рекомендую трдельники з ванільним кремом або з нутеллою. З морозивом – погана ідея: воно тектиме по руках, по рукавах, по куртці.

Правильний трдельник готується на вогні. Якщо ви побачили вугілля, сміливо купуйте десерт, він буде божественним. Якщо ж випікають на газі, буде непоганий. У духовці – вже несмачний.

Якщо бачите чергу за трдельниками – це теж хороший знак, що варто брати.


Трдельник – фірмовий смаколик у Празі / Фото, надане Закордон 24

"Деякі українці приїхали до Праги на "Бентлі"

В чому особливість чеського менталітету?

Він формувався упродовж багатьох поколінь. Чехія ніколи не була великою імперією. Вона входила до Священної Римської імперії, Габсбурзької імперії тощо, однак ніколи не ставала її столицею, як-от Відень. Проте Чехія завжди була у центрі Європи. Вона ніколи не мала Голодомору або особливо кривавих моментів воєн, як-от Україна. Навіть бомби Другої світової війни тут майже не падали. Упродовж століть чехи мають відносно стабільне життя. Ніщо сильно не порушувало їхньої психіки.

Чехи на офіційному рівні допомагають Україні та підтримують нас. Яке їхнє реальне ставлення до українців зараз?

До початку повномасштабної війни було набагато гірше. Бо росіяни приїжджали сюди як бізнесмени та підприємці. Тим часом більшість українців прибували на тяжкі роботи. Навіть української школи гідів не було й немає наразі. Сподіваюся, я колись відкрию.

Я не можу сказати, що спершу ставлення було дуже добрим. Ніхто не хотів запам'ятати моє ім'я та дізнатися, як читається прізвище.

Загалом чехи насторожено ставляться до іноземців. Для них є слово "чужинець". Спілкуватися з іноземцями можна, однак нейтрально: про погоду або свіжу виставку. Довгих розмов про життя не буде.

Коли почалося повномасштабне вторгнення, деякі українці приїхали на "Бентлі". Так чехи зрозуміли, як багато в нас успішних, розумних, реалізованих людей. Ставлення почало змінюватися. Хоча й досі є чехи, які вірять у російську пропаганду, однак їх, на щастя, дуже мало.

Мої знайомі чехи (навіть власник будинку) кажуть, що дуже люблять працювати саме з українцями. Багато наших, хто сюди приїхав, відчуває відповідальність, що від кожного з нас залежить ставлення до України. Ніхто не хоче псувати нашу репутацію у світі.


Під час екскурсій Прагою можна побачити українські прапори / Фото, надане Закордон 24

"Під час екскурсії на допомогу ЗСУ люди вказували суми у десятки разів більші, ніж мінімальний донат"

Ви провели благодійну екскурсію Прагою, аби зібрати гроші на допомогу ЗСУ. Як виникла така ідея?

Всіх українців у Чехії об'єднує організація "Єдині". Нещодавно у нас відбувся нетворкінг на тему побудови особистого бренду. Так я зустрілася з дівчиною, яка заснувала Празький Майдан. Також у них є хаб, який зараз збирає на дрони для ЗСУ. Я захотіла долучитися, тому запропонувала провести благодійну екскурсію. Кожен відчуває свою відповідальність й намагається допомогти воїнам, завдяки яким ми можемо жити, подорожувати, будувати плани й називати себе українцями.

Записуючись на екскурсію, люди вказували суми у десятки разів більші, ніж мінімальний донат. Якщо екскурсії будуть популярні, я тільки "за" продовжувати далі.

Благодійна екскурсія у Празі: дивіться відео

"Українці у Празі – з українцями"

Як ви оцінюєте український нетворкінг у Празі? Він достатньо розвинутий?

Українці у Празі – з українцями. Ми користуємося послугами одне одного. Якщо у мене зламається ноутбук, я знайду українського майстра. Якщо я шукаю перевізника, то це має бути українець. На манікюр ходжу до українки.

У Празі часто відбуваються різноманітні зустрічі, бранчі, події для українців. Минулого року був форум BigMoney, то вдалося зібрати повний зал. Насправді все дуже круто тут працює. Український вайб – всюди, це підтримує та надихає. З нашими краще, з нашими легше, з нашими ми говоримо однією мовою.

"Зараз у всіх нас є одне бажання, і я знаю, де його загадувати"

Прагу вважають одним з наймістичніших міст Європи. Яку легенду ви завжди розповідаєте туристам?

Наймістичніша Прага – трішки міф. Кожне середньовічне місто має багато легенд. Однак моя улюблена з Праги – про Яна Непомуцького. На Карловому мосту є точка, звідки колись у Влтаву скинули святого. Тепер там всі загадують бажання, і вони неодмінно здійснюються. Моє – вже теж.

Зараз у всіх нас є одне бажання, тому загадувати його на мосту – must have під час всіх моїх екскурсій.

Які топ-5 місць варто відвідати у Празі?

Собор Святого Віта у Празькому Граді – головний храм країни, у якому чехи хотіли показати всю велич країни та всю свою любов до Бога. Там поховані чеські правителі та святі. А навколо – офіс президента, колишня резиденція чеських королів.

Старомістська площа, де ще в 12 столітті активно велася торгівля. Саме звідти почалася історія Чехії. Більшість важливих подій ставалися там, де вирувало життя. Окрім того, варто побачити Астрономічний годинник, за допомогою якого алхіміки шукали рецепт золота.

Також обов'язково піднятися на якусь вежу та подивитися на Прагу з висоти. Побачити, яка вона велика та водночас низенька, бо висотки тут не приживаються. Завжди рекомендую піднятися на вежу собору Святого Віта, бо тоді ти бачиш всі празькі химери, всі завитки на вежах, всі червоні дахи, весь центр.


Золоті дахи Златої Праги / Фото, надане Закордон 24

Ще пораджу від'їхати кудись від центру. Наприклад, у Тройський замок. Поруч є зоопарк (один з найкращих у Європі) та ботанічний сад зі своєю виноробнею.

І п'яте – поїхати у спальний район, подивитися, як справді живуть чехи. Бо всім тим, що створене для туристів, місцеві майже не користуються. Навіть не обов'язково їхати кудись далеко, достатньо 3 – 4 станції метро. Пройдіть вуличками, зайдіть у піцерію, випийте кави, понюхайте запах коноплі і ви відчуєте справжній місцевий вайб. Загубіться у Празі, щоб побачити її справжню.

Теги за темою
ТуризмЧехія
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Рок-н-рольні небеса кличуть: як і де поховають Оззі Осборна
GlavRed
2025-07-27T23:06:21Z
Дружина зірки Кварталу 95 натякнула на вагітність
GlavRed
2025-07-27T22:27:20Z
"Дайте Україні зброю": Лайма Вайкуле жорстко розповіла про головне
GlavRed
2025-07-27T21:27:39Z
Захопливі та цікаві: 3 українські фільми для сімейного вихідного
24tv
2025-07-27T19:57:33Z
Найтрендовіший принт літа: цей манікюр підкорив серця світових зірок
24tv
2025-07-27T19:30:00Z
Потап повертається в Україну: названо точну дату
GlavRed
2025-07-27T19:27:10Z
Сергій Притула вперше за довгий час показав, який вигляд має його старша донька
24tv
2025-07-27T18:51:17Z
Потап заявив про повернення до України: артист назвав точну дату
TSN
2025-07-27T18:03:07Z
Джордж Мартін схвалює: «Супермен» здається чудовим, «Андор» став родзинкою року»
ITC
2025-07-27T16:39:59Z
В Охматдиті вже у серпні буде відновлене відділення трансплантації кісткового мозку - Свириденко
УкраинФорм
2025-07-27T19:48:08Z
Мінімальний мінімум: скільки кроків щодня слід проходити
24tv
2025-07-27T17:42:54Z
Зеленський нагородив медиків з нагоди професійного свята
УкраинФорм
2025-07-27T16:27:20Z
Це не жарти: як уберегти собак від серйозних небезпек влітку
Telegraf
2025-07-27T16:27:06Z
Зеленський відзначив державними нагородами медиків
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T16:18:37Z
Чи правда, що кабачки сповільнюють старіння: скільки треба їсти, щоб омолодитися
TSN
2025-07-27T14:21:02Z
Корисні властивості та ризики: що варто знати про безкофеїнову каву
24tv
2025-07-27T12:12:39Z
Не "лікуючий лікар": як правильно розповісти про роботу медиків
24tv
2025-07-27T12:06:23Z
Скільки годин краще спати, щоб не зашкодити своєму оранізму
24tv
2025-07-27T11:36:51Z
Ваша сумка приховує секрет: стало відомо, що розкривають стародавні повір’я
GlavRed
2025-07-27T23:06:54Z
Лише борошно і масло: ця випічка замінить вам хліб
24tv
2025-07-27T20:45:05Z
Тест: що ваш улюблений колір говорить про вас
TSN
2025-07-27T20:36:08Z
Важкодоступне, але неймовірно красиве: де на Закарпатті шукати лісове озеро бірюзового кольору
24tv
2025-07-27T19:33:29Z
Коли влітку обрізати малину: це миттєво збільшить урожай
24tv
2025-07-27T19:27:14Z
Тварини кращі за колишніх: дослідження учасників ШІ-тренду виявило вкрай несподівану тенденцію
24tv
2025-07-27T19:09:29Z
Їх зʼїдять ще до того, як вони вистигнуть: оригінальні котлети з минтая та картоплі
24tv
2025-07-27T19:00:13Z
Припинити боротьбу: коли варто віддати чоловіка коханці
Знай
2025-07-27T17:51:45Z
Соковиті, ароматні, незабутні: як приготувати ідеальні фаршировані перці
Telegraf
2025-07-27T17:00:10Z
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Мерц привітав укладення торговельної угоди між Євросоюзом і США
УкраинФорм
2025-07-27T23:15:49Z
Трамп хотів віддати Путіну Крим та деякі області України – очільниця МЗС Австрії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T23:12:34Z
Трамп: Ізраїлю доведеться ухвалити рішення щодо Гази після провалу угоди з ХАМАС
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T23:09:07Z
ФСБ почали репресії проти російських еліт – NYT
iPress
2025-07-27T23:03:46Z
Винні вітрові електростанції: Трамп зробив несподівану заяву про те, чому кити почали частіше гинути
Фокус
2025-07-27T22:30:26Z
Вже навіть не рік: Віткофф вважає, що війну в Україні вдасться завершити до кінця терміну Трампа
24tv
2025-07-27T22:27:24Z
Генерал Ходжес розкрив, як Захід може переламати хід війни
Хвиля
2025-07-27T21:30:26Z
ЄС купуватиме американські енергоресурси замість російських - фон дер Ляєн
УкраинФорм
2025-07-27T20:45:25Z
Помер одіозний аграрій, який за життя збудував собі мавзолей
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T22:33:09Z
Американська компанія планує розгорнути виробництво гелікоптерів в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T22:09:31Z
В одному з міст офіційно заборонено помирати: у чому причина
TSN
2025-07-27T21:36:43Z
Росіяни підняли бомбардувальники Ту-160 та Ту-95МС: є загроза ракетної атаки вночі
Telegraf
2025-07-27T21:03:08Z
На базі танка Т-72: у Росії вперше був помічений роботизований штурмовий комплекс "Штурм"
Фокус
2025-07-27T21:00:55Z
Льотчик-інструктор пояснив виключну важливість літака Су-27УБ, який знищили у Росії
24tv
2025-07-27T20:30:53Z
Турецькі розробники представили тактичний безпілотний гелікоптер HT-100
InternetUA
2025-07-27T20:19:17Z
ЗСУ офіційно підтвердили звільнення Кіндратівки на Сумщині
24tv
2025-07-27T19:33:01Z
Резерв+ та розшук від ТЦК: чи може оновлення спровокувати позначку про порушення військового обліку
Хвиля
2025-07-27T19:30:22Z
Шахраї з сімейного підряду: чоловік у колонії, його дружина і теща продавали неіснуючі дрова онлайн
InternetUA
2025-07-27T21:19:28Z
Барон із бункера: аферист 9 років зображав посла неіснуючих країн - мав два будинки та безліч авто
Знай
2025-07-27T20:51:59Z
Знищено будівлю Тамбовського порохового заводу: ЗМІ виклали фото уражень російських об'єктів
24tv
2025-07-27T19:09:45Z
Негода покалічила підлітків на Одещині, одна дитина не вижила
Telegraf
2025-07-27T18:51:29Z
Удар по автобусу на Сумщині: одна з поранених у вкрай тяжкому стані
УкраинФорм
2025-07-27T18:36:30Z
25-річний чоловік заволодів телефоном батька, перевів собі його гроші та оформив на нього кредити
InternetUA
2025-07-27T18:27:16Z
Будівля зникла за секунди: у німецькому Дуйсбурзі підірвали 63-метрову висотку
24tv
2025-07-27T18:18:29Z
У ДР Конго бойовики напали на церкву та вбили 38 людей
УкраинФорм
2025-07-27T18:15:26Z
На Одещині повалене вітром дерево вбило дитину, четверо поранені
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T17:39:26Z
Ворог просунувся вздовж Дніпра й кордону Дніпропетровщини: огляд і карти фронту від ISW
24tv
2025-07-27T22:51:22Z
Війна: день 1250. ЗСУ звільнили Кіндратівку, Зеленський підписав закон про реформу АРМА
Football.ua
2025-07-27T22:01:42Z
Україну масовано атакують "Шахеди": повітряна тривога оголошена у більшості областей, де загроза ударів
Фокус
2025-07-27T21:42:12Z
Російська армія просунулася на Донеччині: в DeepState оновили карту фронту
24tv
2025-07-27T21:15:06Z
Дощ, грози, град та штормовий вітер: Київщину попередили про "жовтий" рівень небезпеки
Хвиля
2025-07-27T20:51:43Z
Росіяни атакували українські позиції та били по селах: у Генштабі розповіли про бої 27 липня
24tv
2025-07-27T20:36:27Z
На фронті - 118 зіткнень, ЗСУ знешкодили 80 окупантів на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-07-27T20:27:16Z
Скільки триватиме війна: Герой України з Рівненщини сказав свою думку
TSN
2025-07-27T20:21:15Z
Лінія фронту станом на 27 липня 2025. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T20:03:36Z
ФК «Металіст 1925» прокоментував виїзд свого гравця за кордон
УкраинФорм
2025-07-27T22:30:20Z
Шешко погодив умови особистого контракту з Ньюкаслом
Football.ua
2025-07-27T22:30:16Z
Сапуга: Дуже радий повернутися на поле
Football.ua
2025-07-27T21:40:10Z
Маліновський відзначився асистом у спарингу за Дженоа
Football.ua
2025-07-27T21:30:23Z
Адлі зацікавив два клуби АПЛ – ESPN
Football.ua
2025-07-27T21:19:11Z
Українську бригаду арбітрів призначено на матч Ліги конференцій
Football.ua
2025-07-27T21:00:03Z
"Це не фантастика": Кличку знайшли суперника для повернення у бокс
24tv
2025-07-27T20:33:25Z
Агент Камб'язо: Манчестер Сіті пропонував за Андреа 45-50 мільйонів євро, але угода зірвалася
Football.ua
2025-07-27T20:31:05Z
"Свині, тут вам не раді": у Грузії спалахнули протести через росіян на ЧС-2025
24tv
2025-07-27T20:24:08Z
Подорожчання продуктів у Дніпропетровській області: що б’є цінові рекорди
Политека
2025-07-27T20:00:22Z
Дефіцит продуктів у Одеській області: українців попередили про велику нестачу
Политека
2025-07-27T19:30:29Z
США витратять понад 150 мільярдів на систему "Золотий купол"
24tv
2025-07-27T19:12:38Z
ПФУ неправильно індексував пенсії роками: хто тепер може розраховувати на доплату
Хвиля
2025-07-27T18:45:43Z
Проблемні гроші: яку долари не приймають у банках України
24tv
2025-07-27T18:03:19Z
До 120 гривень: як змінилися ціни на гречку, вершкове масло та хліб у липні
Хвиля
2025-07-27T18:00:49Z
Компанія, що змінила світ: як Білл Гейтс побудував свою імперію
24tv
2025-07-27T17:18:48Z
В Україні можуть застосувати відключення світла, – експерт
Знай
2025-07-27T17:12:58Z
Вартість 50 соток землі: актуальні ціни в Україні
24tv
2025-07-27T17:06:06Z
Samsung змінює пріоритети: One UI 8 спершу для складаних смартфонів
InternetUA
2025-07-27T22:42:01Z
iPhone 17 Pro може отримати 8-кратний зум і професійний додаток камери
InternetUA
2025-07-27T21:19:35Z
Плавки чи шорти: українці посперечались у мережі, у чому чоловікам пристойно відпочивати
24tv
2025-07-27T20:36:01Z
У Красноярську другу добу немає мобільного інтернету. Оператори кажуть, що це “заходи безпеки”
InternetUA
2025-07-27T19:51:49Z
"Готуємо до будь-якого сценарію": у мережі пригадали постери Третьої штурмової про інопланетян
24tv
2025-07-27T19:48:41Z
Забуті частини ДНК виявилися ключем до регуляції генів
360ua.news
2025-07-27T19:12:01Z
Скільки платить TikTok у 2025 році за 50 тисяч переглядів
24tv
2025-07-27T19:06:05Z
Компанія Ілона Маска запланувала масове вживлення чипів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T18:51:35Z
Названо 4 шкідливі звички, які знищують продуктивність смартфона
InternetUA
2025-07-27T18:12:38Z
Цей дорогий пікап Dodge з впливом Mitsubishi відреставрували — і це безглуздо, але чудово!
Топ Жир
2025-07-27T21:36:59Z
Купили електромобіль? Тепер спробуйте його відремонтувати
Топ Жир
2025-07-27T19:51:23Z
У США продали Acura Integra Type R за $204 000, новий рекорд для моделі
360ua.news
2025-07-27T18:21:57Z
Чоловік скаржиться, що динаміки Volvo довгі роки видавали нестерпний звук
Топ Жир
2025-07-27T18:06:08Z
Вантажівкам IFA W50 виповнилося 60 років
AutoCentre
2025-07-27T17:03:33Z
План B для Lamborghini: гібрид замість електрокара Lanzador — емоції перемагають технології
ITC
2025-07-27T16:39:16Z
Range Rover Autobiography нагадує прихований Rolls-Royce, але задні сидіня розкривають його справжню суть: огляд
Топ Жир
2025-07-27T16:21:49Z
В Україні скорочуються продажі нових автомобілів - Укравтопром
УкраинФорм
2025-07-27T15:39:10Z
На вулиці Відня вийдуть водневі автобуси Rampini Hydron
AutoCentre
2025-07-27T15:07:55Z