Житло для ВПО: який механізм пропонують переселенцям, які не планують повертатися до своєї громади
Поки держслужбовці збирають повну інформацію про масштаби руйнувань в Україні, понад 51 тисяча родин отримала від держави гроші на проведення ремонтних робіт. Крім цього, видано 6,7 тисячі житлових сертифікатів на придбання/відбудову знищеного житла. Середня сума сертифікату — 1,7 млн грн. Про це розповів народний депутат, голова підкомітету з питань тимчасово окупованих територій, відновлення та розвитку деокупованих територій України, член парламентської комісії із захисту ВПО Сергій Козир.
Механізм видачі сертифікатів переселенцям, які все втратили, і не планують повертатися до рідних громад, а вже зараз хочуть осісти в інших регіонах України, все ж таки держава могла б передбачити.
«Цей механізм є. Люди отримують сертифікати за програмою «єВідновлення» й можуть їх використати як завгодно. Вони можуть придбати житло в тому регіоні, де їм подобається, де їм зручно. Вони можуть використати цей сертифікат як перший внесок за іпотекою та придбати більше й дорожче житло, ніж мали раніше. Тобто там досить гнучкий механізм використання сертифікатів», — говорить Сергій Козир.
Він уточнює: все, що потрібно, — інформація щодо втраченого житла.
Раніше ми писали про те, що в Мелітополі провели експеримент, де застосовували аерозйомку, аби оцінити масштаби збитків. Як результат - люди вже отримують компенсацію за знищене житло в цьому окупованому місті. Детальніше про проблеми українців, які втратили житло, читайте у розгорнутому матеріалі Віктора Конева «єВідновлення». Зворотний бік успіху» на сайті ZN.UA.