MY.UAНовини
«Ми хотіли, щоб наш фільм не лякав людей, а мотивував їх», — співрежисер «Порцелянової війни» Слава Леонтьєв
«Ми хотіли, щоб наш фільм не лякав людей, а мотивував їх», — співрежисер «Порцелянової війни» Слава Леонтьєв

«Ми хотіли, щоб наш фільм не лякав людей, а мотивував їх», — співрежисер «Порцелянової війни» Слава Леонтьєв

«Від початку зйомок Аня наполягла, що Україна не має виглядати жертвою. І без того є безліч матеріалів, які показують страждання, і ніхто не хоче це дивитись. А в нас Україна виглядатиме гідно».

Ми свого часу писали про документальний фільм «Порцелянова війна», що здобув Гран-прі в конкурсі американської документалістики на кінофестивалі «Санденс». «Порцелянова війна» є спільною продукцією США й України, причому співрежисером картини разом з американським кінематографістом Бренданом Белломо виступив один з її героїв — український волонтер і митець Слава Леонтьєв. 

Фільм розповідає про Славу, його дружину Аню Стасенко та їхнього близького друга Андрія Стефанова. Вони всі — художники: Слава й Аня створюють визнану в світі авторську порцеляну, Андрій — живописець і фотограф. Слава також військовий інструктор, і, власне, друга група героїв — це загін ССО «Сайгон», яким він опікується: Джонні, Корсар, Август, Принтер, Дівер, Катя — вбивчі професіонали, які виконують украй ризиковані завдання, але «не хочуть битися жодної зайвої хвилини».

«Порцелянова війна» мала бути спочатку виконаною в цілковито інакшому жанрі: Брендан Белломо хотів оживити фігурки Слави й Ані в анімації. Проте війна змінила тривалість і жанр проєкту. В підсумку фільм набув багатошарової авторської оптики: від адреналінових фронтових зйомок до ліричних сцен на природі, від «врізок» тривожних новин до тої-таки анімації — коли о́брази Ані та Слави оживають на наших очах. Майстерне поєднання різних технік і прийомів, багатошаровість сюжету принесли фільму визнання у світі. 

Кадр з фільму «Порцелянова війна»

Ми поговорили зі Славою Леонтьєвим про його дебют у режисурі, особливості роботи військового інструктора, кумедне розмінування й стосунки з власними творіннями.

Камера й гвинтівка

— Славо, наскільки я зрозумів, ви водночас і художник, і військовий інструктор. Правильно?

— Не водночас. Я просто художник, що обрав такий фах, щоб не ходити на роботу і якнайменше спілкуватись. У нас усе відбувалося онлайн: продажі, знайомства. Але і я, і мої друзі з 2014 року серйозно готувалися в контакті з теробороною. В теробороні пройшли селекцію та дуже швидко зрозуміли, що держава нас навчить чому завгодно, крім стрільби, і на цьому треба зосередитися. Ми, щоб тренуватися, створили харківський осередок «Українського легіону». Я сам не дуже здоровий, вік, хвороби та втома давалися взнаки — від інтенсивних тренувань відійшов. 

— І ось настав лютий 2022-го…

— Коли все закрутилося, я мобілізувався, але до мене ставилися поблажливо, дозволяли шукати собі зайняття. Я зосередився на підготовці. У харківської тероборони такого хаосу, як у Києві, не було. Але поприходили абсолютно ненавчені люди. Через надзвичайні випадки, повʼязані з поводженням зі зброєю, мене почали смикати. Потім залучали до роботи з людьми, які йдуть на фронт. Тобто працював як інструктор, дещо робив для «Сайгону» та робив фільм.

— Усе ж військовий вишкіл і кіно — дуже різні речі.

— Скажімо так, у мене була величезна відповідальність перед товаришами по підрозділу. Бо кожного разу, коли я брав камеру, Катя в «Сайгоні» брала гвинтівку замість мене та ризикувала життям. І казала, що це теж треба, що кіно — теж зброя. Тобто мені дозволили, перебуваючи у лавах Збройних Сил, займатися проєктом. Я намагався не втрачати час. 

Потім за сімейними обставинами таки звільнився. Вже скоро рік, як я не в ЗСУ. Тренував стрільців, просто на волонтерських засадах. Починаючи з «Санденсу» більше займаюся фільмом, а Андрій повернувся в Україну й далі служить.

Кадр з фільму «Порцелянова війна»

 Сімейна справа

— Мистецтво, видно з фільму, у вас із Анею сімейна справа.

— Так, і цією справою ми здобули певну репутацію у світі. Замовлення на наші роботи вже давно йшли здебільшого зі США. Власне, Брендан і співавторка сценарію Аньєла Сідорська нас знайшли через наші роботи. Ми з ними готувалися до використання наших образів у короткій анімації. 

— То як фільм набув повнометражної форми?

— Коли почалося вторгнення, Брендан зателефонував: «Як ви там, живі, чи не потрібна допомога?». Тоді взагалі було дуже багато пропозицій, зокрема, оселитися в замку в Іспанії чи на другому поверсі чиєїсь майстерні, тобто друзі з зовнішнього світу виходили на контакт і пропонували будь-що. Завдяки цьому також вдалося розкидати величезні гроші по наших фондах, бо люди дуже активно допомагали. 

Тож Брендан зателефонував, я розказав про характер своїх занять. Він дуже обережно спитав, чи не готові ми зафільмувати те, що відбувається навколо, наше життя. А чому ні? Це ж промоція України. Ми отримали мінімальне обладнання і взялися фільмувати. Але одразу виникло питання: хто фільмуватиме нас, коли ми з Анею обидва в кадрі? Спочатку вони взагалі думали самі їхати до України.

Кадр з фільму «Порцелянова війна»

— То який знайшли вихід?

— Я сказав, що в мене є друг-художник Андрій, який допомагає в підготовці стрільців. Він ніколи не знімав відео, але в нього вийде, бо досягає досконалості в усьому, за що візьметься. Послав лінк на його роботи, і Брендан погодився. А коли вони почали отримувати матеріал, то колеги, яким вони його показували, були вражені, і фільм став розростатися. У проєкту був мозок у США: Брендан і Аньєла. Від початку це ідея Аньєли і багато чого там на ній. Вона людина надзвичайна, ніяк себе не рекламує, а як на мене, то це вона другий режисер картини, а не я. Я, звісно, все організовував і придумав у Харкові. 

— Але ж ви таки позначені як співрежисер.

— Ну, дивіться: я щонайменше не заважав Андрію. Правда, спочатку я зробив абсолютно зрозумілу помилку: намагався диктувати, який кадр хочу бачити. Ми ж до того працювали лише зі статичними картинками і я мав певні досягнення як фотохудожник. Але я людина не музична, нічого не розумію про ритми, про темп — про те, що є кров’ю і кістками кінематографії. З’ясувалося, що можна робити динаміку просто від одного статичного кадру до другого, щось інстинктивно виловлювати, не маючи відповідної підготовки. І в мене був фонтан ідей. На щастя, Андрій — перфекціоніст, людина вперта — знімав ще щось. Коли я зрозумів, що його кадри здебільшого цікавіші, ніж те, що пропоную я, то нарешті від нього відчепився і повністю зосередився на змісті, розуміючи, що Андрій витягне з картинки найкраще. А йому довелося попрацювати: важко собі уявити, скільки всього різного було знято. 

— Зокрема й кумедного?

— Траплялися смішні ситуації з нерозірваними боєприпасами. Було, наприклад, реальне розмінування нашими силами улюбленої ділянки в лісі під Харковом заради зйомок. Щоб зняти фігурку Пегаса на поліні чи якісь інтерв'ю, просто взяли і це все прочесали на предмет мін. І з цього нічого не ввійшло в остаточний монтаж.

— Отакої.

— Жодного епізоду з тих цікавих знахідок. І можете уявити мої почуття, коли наступного дня ми там зустріли професійних саперів, яких запросило лісництво для своїх робіт (зі сміхом). Ми тільки запитали, чи вони там нічого не знайшли? «Та ні, нічого небезпечного, тільки нерозірваний реактивний снаряд біля огорожі». — «А, ну ми там не дивилися». Організаційних пригод було безліч.

Обʼєм успіху

— Чи багато матеріалу в цілому ви накопичили?

— 500 годин. Мали незліченні оперативні зйомки з дронів. Хлопці і дівчата, які повісили на себе гоу-про-камери, теж назнімали безліч. Там сюжетів стільки, що вистачить на «Володаря перснів» і «Гру престолів» разом узяті: про мистецьке життя у Харкові, про руйнування художнього музею, про галереї, в яких відбувалися не лише художні, а й стратегічні події. Багато чого. Лишилося тільки те, що вкладалося в історію.

— А який внесок Брендана?

— Він прийшов з ігрової кінематографії. Дуже серйозна людина стосовно ефектів. Ви можете помітити, що фільм виглядає не зовсім звичайно стосовно кольору, обробки зображення, монтажу — це все його внесок.

— Щодо такої кількості невикористаного відео — немає спокуси зробити з нього ще щось?

— Абсолютно ні. Це дуже звична для нас як художників ситуація. 99% всього, що ми робимо, не має застосування. Воно виховує нас, ми на ньому зростаємо, але глядачеві пропонується результат, а не весь процес.

— Чи ви були здивовані призом на «Санденсі»?

— По-перше, я цілковито довіряв нашим партнерам. Там, де ти нічого не можеш, то ти й нічого не хочеш. Але, по-друге, я знав, що вони налаштовані дуже серйозно, що на попередніх закритих переглядах є дуже схвальні відгуки. 

— Успіх фільму вплинув на вашу творчу діяльність? Ваша порцеляна мала стати ще більш відомою.

— У нас у декілька разів зросли ціни через зависоку кількість замовлень. А оскільки маємо суттєві проблеми зі здоровʼям, не можемо працювати настільки інтенсивно. Тут дивна ситуація, частково через хворобу, частково через зайнятість. Аня тягнула на собі, створювала те, що ми потім продавали, і з цього жили. А свою військову зарплатню я здебільшого витрачав на потреби підрозділу (зі сміхом). Мені не здавалося, що я навоюю на ці гроші хоча б на 10%. І Аня не знімала, хоча насправді з нас трьох вона, мабуть, найцікавіший оператор. Але, можливо, вона почне, тепер є зручне обладнання. Тобто щось буде. І ще, звісно, намагаємося витискати якусь допомогу.

Кадр з фільму «Порцелянова війна»

Страшно, але красиво

— У вас є якісь особливі стосунки з вашими творами?

— Буває цікаво знати про подальшу долю. Трапляються  досить анекдотичні історії… А кажучи про особливі стосунки — на деякі роботи Ані я не можу дивитися без сліз. Бо вона часто в привабливій, неконфліктній формі подає щось дійсно страшне. Ми взагалі маємо не дуже оптимістичний погляд на світ. Проте від початку зйомок Аня наполягла, що Україна не має виглядати жертвою. І без того є безліч матеріалів, які показують страждання, і ніхто не хоче це дивитись. А в нас Україна виглядатиме гідно, тож ми не показуватимемо банальність зла. Навпаки — покажемо, по-перше, цінність того, що може бути зруйновано водномить, по-друге закцентуємо на красі людей, які все це боронять. Тому ми відбирали лише те, що мало естетичну цінність. Після обстрілів нашого району ми чекали, коли згаснуть пожежі, коли розгрібуть завали, йшли туди і знімали нашу роботу в отворі від осколка в паркані, на якому намальоване місто. Так з’явилася візитівка фільму — порцелянове совенятко в цій дірці. 

Нас питають: «А що означає оцей розпис — стара леді, яка летить над будиночком, обіймаючи свою корівку й курей?». Ну що це може означати? На її будинок упала бомба, і вони відлітають усі разом. Дуже непафосно подано, але страшно. Я не можу на такі роботи спокійно дивитись. Але вони красиві, не відштовхують людей. А щодо фільму — ми хотіли, щоб він не лякав людей, а мотивував їх. І люди хочуть його дивитися, рекомендують фільм один одному. «Порцелянову війну» запрошено на значно більше число фестивалів, ніж ми можемо узгодити. 

— То як реагують американці?

— Хороша реакція. Та, якої хотілося. Одразу питають, чим допомогти. 

— А можновладці? 

— Тут усе дуже складно. Безліч впливових людей у Сенаті, в Конгресі співчувають Україні, проте не мають достатніх засобів впливу на реальну політику. Напрочуд схоже на нашу ситуацію. Я був трошки ошелешений, коли зрозумів, що дуже заможні та впливові люди у США розглядають наш фільм як один з інструментів реалізації притомної політичної програми. І це відповідальність, яка мене навіть лякає.

— Чому?

— Бо не вистачає ані розуму, ані здоровʼя, щоб відпрацювати це на 100%. Але втішає, що результати мого спілкування в Америці більш-менш задовільні. Хоча я не знаю англійської, але змушений розмовляти нею, і люди розуміють (сміється). Почуваюся при цьому досить дивно. 

— Наостанок питання про ваших героїв. Що зараз із «Сайгоном», як у них справи?

— На прем’єрі в Києві побували Катя, Дівер і Август. Їхні відрядження узгоджено. Вони залишили Сили спеціальних операцій і воюють у іншому підрозділі, менш секретному, але теж дуже результативно. Були поранення в двох бійців. Нічого надважкого, пощастило. Ті, хто лишився у підрозділі, організовують дуже результативну, скажімо так, роботу зі знищення вороженьків. Про це нічого не можна сказати, але там теж можна похвалитися дуже серйозними успіхами, які, сподіваюся, колись будуть оприлюднені.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
украинское кино
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
Биткоин достиг нового максимума – почти $112 000
Комсомольская правда
2025-07-10T11:27:36Z
Путь к коррупции и дискриминации: добывающие предприятия просят Раду отклонить ряд поправок в Налоговый кодекс
Апостроф
2025-07-10T11:19:20Z
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине – Le Figaro
ZN UA
2025-06-27T11:24:21Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Если не слышите эти звуки, срочно бегите к врачу: вы теряете слух
Знай
2025-07-10T10:54:58Z
Наркотики, фронт и тыл: как нужно реформировать наркополитику Украины
ZN UA
2025-07-10T10:28:48Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Пенсионеры могут получить тысячу гривен на лекарства: кому и на каких условиях выплатят пособие
Знай
2025-07-04T03:36:30Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Британия вновь меняет позицию: что теперь говорит Лондон об отправке войск в Украину
Comments UA
2025-07-10T11:30:39Z
Премьера и спикера Сейма Литвы эвакуировали из-за дрона — думали, что "шахед"
Комсомольская правда
2025-07-10T11:27:43Z
Руководитель подразделения БЭБ Олег Ящук, который является фигурантом НАБУ, купил дорогие BMW и TOYOTA за 4 млн грн
Новости Украины
2025-07-09T08:57:10Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Удары по ТЦК координировались изменниками, которые отправляли сообщения в российские чат-боты — ЦПД
TSN
2025-07-08T19:09:49Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Ограничение движения на Закарпатье: когда и где нельзя будет проехать
Политека
2025-07-10T11:33:14Z
Ударит +38 в нескольких областях: украинцев предупредили об опасном скачке температуры
GlavRed
2025-07-10T11:27:18Z
Льготы аннулируют: для кого проезд в общественном транспорте станет платным
Знай
2025-06-28T02:12:25Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
В работе "Резерв+" произошел сбой: Минобороны объяснило, что делать при проблемах с авторизацией
Хвиля
2025-07-10T11:33:45Z
Зона атак российских дронов вглубь от фронта увеличилась до 40 км - Центр радиотехнологий
Лига
2025-07-10T11:32:48Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
3 июля: какой сегодня день и от чего нужно воздержаться
Comments UA
2025-07-02T21:54:57Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
Adios, Потап: Тина Кароль разнесла рэпера за искусственное "творчество" и попрощалась, муж Каменских отреагировал
Знай
2025-07-09T19:51:50Z
Окочурится на сцене: журналист сообщил о состоянии российской певицы
GlavRed
2025-07-10T11:27:32Z
"Ищу в себе опору!": украинские звезды бурно отреагировали на обстрел Киева
Апостроф
2025-07-10T10:43:28Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
У этих знаков Зодиака в июле возникнут проблемы в семье: у кого не выдержат нервы
Comments UA
2025-07-10T11:07:40Z
Пять лет и начнется: мужчина предрекает войну и запасается едой на годы вперед
Фокус
2025-07-10T10:16:03Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
В Сумской области Закарпатье задержали диверсантов-поджигателей. ФОТО
Новости Украины
2025-07-10T10:43:10Z
Ракетный обстрел Киева: среди погибших - молодая сотрудница полиции
BigMir
2025-07-10T10:40:29Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
В Киеве водитель, находившийся в розыске ТЦК, укусил полицейского во время задержания
Новости Украины
2025-07-09T18:55:10Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Отвлекся на дороге – отберут авто: украинским водителям готовят жесткие санкции
Знай
2025-07-10T04:22:23Z
Водителям ужесточились правила: какие авто теперь обязаны проверять дважды в год
Знай
2025-07-09T20:21:40Z
Toyota показала новый раллийный Yaris на водороде
Корреспондент
2025-07-09T18:24:45Z
Эту деталь невозможно отремонтировать: на что обращать внимание при покупке подержанного авто
Фокус
2025-07-09T14:27:48Z
Ред Булл уволил своего многолетнего руководителя
Корреспондент
2025-07-09T10:54:05Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Сбивать "шахеды" станет еще проще: какое оружие создали французы
Comments UA
2025-07-10T11:13:41Z
Samsung может выпустить смартфон без портов: с какой проблемой столкнутся покупатели
Фокус
2025-07-10T10:16:43Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Месси установил уникальное достижение в США
ZN UA
2025-07-10T08:22:42Z
"Челси" – ПСЖ: букмекеры сделали прогноз на финал Клубного чемпионата мира-2025
ZN UA
2025-07-10T08:13:14Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Российского баскетболиста арестовали во Франции по подозрению в хакерстве против США
ZN UA
2025-07-10T07:55:12Z
"Последние два боя": Усик накануне реванша с Дюбуа заговорил о завершении карьеры
Фокус
2025-07-10T03:46:37Z