MY.UAНовини
Путіну загрожує фатальна поразка, Україні потрібно 200 ракет, щоб знищити Кримський міст - Черник
Путіну загрожує фатальна поразка, Україні потрібно 200 ракет, щоб знищити Кримський міст - Черник

Путіну загрожує фатальна поразка, Україні потрібно 200 ракет, щоб знищити Кримський міст - Черник

Армія України з далекобійними ракетами і високоточними бомбами могла б за місяць організувати перелом на полі бою, вважає військовий аналітик Петро Черник.

Україна має гостру потребу в далекобійному озброєнні, щоб ефективно вести оборонну війну проти агресора Росії. Зброя потрібна для прикриття неба від повітряних ударів, знищення логістики противника і збивання темпів його наступальних дій. Під час повномасштабної війни Захід постійно виступав проти ударів своєю зброєю по території РФ, але тепер дедалі більше іноземних політиків і чиновників закликають переглянути цей принцип. Можливість нанесення ударів по військових об'єктах на російській території значно посилить можливості ЗСУ.

В інтерв'ю Главреду полковник ЗСУ, військовий аналітик Петро Черник проаналізував, скільки потрібно Україні далекобійних ракет, щоб переломити ситуацію на полі бою, розповів, чому Захід дозовано дає озброєння Києву, назвав умову контрнаступу армії України у 2024 році, оцінив перспективи Путіна в разі поразки у війні, та назвав сценарій знищення Кримського мосту.

На Заході активізувалася риторика про те, що Україні потрібно надати більше далекобійних озброєнь. У Конгресі США закликали адміністрацію президента Байдена зняти табу на удари американською зброєю по Росії. Ідею підтримує також і спікер Палати представників Майк Джонсон. На вашу думку, до чого призведуть ці дискусії? Захід врешті-решт дозволить бити своєю зброєю по РФ?

Все можливо. Давайте розберемо ситуацію на конкретному прикладі. У червні 2022 року, коли я перебував у зоні бойових дій на Донеччині, президент США Джозеф Байден заявляв, що не надасть Україні винищувачі F-16, тому що це означатиме перетин "червоних ліній" і подальшу ескалацію. Але минув час, і Байден наважився на цей крок – і F-16 у нас будуть. Є надія, що до початку-середини літа винищувачі запрацюють в Україні. Якщо саме так і станеться, це буде колосальний успіх для нас.

Аналогічна ситуація і з далекобійними ракетами. Звичайно, нас цікавлять ATACMS із дальністю ураження 300 км. Але також слід звернути увагу і на ракети, якими комплектуються F-16, – неймовірні AGM-158 JASSM. Існують комплектації, які дозволяють завдавати ударів по цілях противника на відстані аж до 900 км. Удар п’ятьома ракетами ATACMS по об’єктах росіян у Донецькій області (в окупованому Моспиному, – ред.), яким було знищено щонайменше три пускових установки С-300/400, радар і бойову машину управління, показав, що у противника все дуже поганенько із зенітно-ракетним прикриттям. А ракета AGM-158 JASSM із дальністю ураження до 900 км взагалі може спокійно долетіти до аеродрому в Енгельсі, де базуються стратегічні ударні ракетоносці: Т-95МС, Ту-160 і Ту-22М3. Здатність завдавати ударів такими ракетами може докорінно все змінити.

Втім, слід зважати й на інший приклад рішень Заходу. Місяць-півтора тому інформаційний простір кипів повідомленнями з мілітаристською риторикою Макрона про те, що Франція ось-ось введе війська до України, а зрештою цього не сталося, і тема взагалі зникла з порядку денного.

Складно сказати, які саме рішення ухвалять на Заході. Але нам критично потрібно, щоб західний світ дозволив використовувати свою далекобійну зброю по території Російської Федерації.

Дивіться відео, в якому Петро Черник розповів, як Україні знищити Кримський міст:

Риторика певних представників країн-партнерів свідчить про їхній страх ескалації з Росією. Чи зважиться Захід надати Україні ракети ATACMS і Taurus у достатній кількості?

Західні партнері можуть наважитися на такий крок. Є дуже гарна філософська воєнна теза: боязнь ескалації неминуче призводить до конфронтації. В цьому контексті згадаємо нацистську Німеччину: всі дуже боялися Гітлера і підвищення ставок у протистоянні з ним. У підсумку нацизм перейшов до агресивної війни, і ми прекрасно знаємо, чим усе закінчилося.

Наразі в Росії, як зазначив американський історик Тімоті Снайдер, сформувався шизофренічний фашистський режим. Від такого режиму можна чекати чого завгодно. Переконаний, що тиранії розуміють виключно силу, лише силу і нічого іншого.

Захід має достатній сукупний потенціал, щоб надати нам реальну військову допомогу, а не обмежуватися дозованим постачанням озброєнь. Наприклад, ракет JASSM вироблено більше 2000 одиниць, а ATACMS – більше 4000 одиниць. Це дуже багато. Винищувачів F-16 вироблено 4,5 тисячі, у робочому стані – більше 3 тисяч. Ці літаки є у 25 країн. Україна могла б отримати не 6 чи 60 машин, а 220. Технічно це не проблема.

Проте є складна головоломка: як допомогти Україні так, щоб це не призвело до ядерного удару Росії. Це ребус, глухий кут, з якого важко вийти. Чи наважиться Путін на ядерний удар? Наведу приклад. 1962 року кипіла так звана Карибська криза. У той час персонально Хрущову нічого не загрожувало, а про розпад Радянського Союзу взагалі не йшлося. Але до застосування ракет Р-12 лишалися години. СРСР справді був готовий до такого кроку. Якби не мудрість президента США Кеннеді і посередництво Римо-Католицької церкви, планета Земля, напевно, вже декілька разів згоріла б у ядерній катастрофі.

На відміну від Хрущова, Путіну загрожує повноцінна поразка в Україні. Стискання фронту навіть до старої лінії розмежування означатиме його потенційну фізичну смерть. Російська Федерація може розвалитися, але у цьому сценарії ніхто не зацікавленій.

Як допомагати Україні, щоб не було ядерної війни – це проблемний вузол, який, на мою думку, ніхто не може розв’язати. Тому Захід допомагає поступово: надає, наприклад, F-16, і дивиться, якою буде реакція Росії. Так буде і з ракетами, і з іншою допомогою.

Чи можемо ми прогнозувати, коли саме Захід надасть Україні додаткові далекобійні ракети? Як така допомога вплине на ситуацію на полі бою?

Надання Україні ракет – питання лише декількох днів. Уся необхідна нам зброя вже перебуває в Європі, і на її перекидання не знадобиться багато часу. Потужний величезний контингент розгорнуто в Європі. Роками він лише підсилювався – піхотинців, артилеристів і пілотів навряд чи залишили б там без зброї. Величезне авіаційне крило мають збройні сили Польщі, а винищувачі F-22 і F-35 уже базуються навіть у Литві. Думаю, що зброя на складах є, а винищувачі на бойовому чергуванні.

З технічної точки зору, для постачання Україні далекобійних озброєнь знадобиться щонайбільше один-три тижні. Проблема полягає лише в наявності політичного рішення і кількості озброєнь, яку нам могли б надати.

Мене здивувало, що на Донеччині проти росіян одночасно було застосовано п’ять ракет ATACMS. Це дуже багато, тому що зазвичай використовуються одна-дві ракети, максимум три. Це може свідчити про те, що запас ATACMS трохи більший, аніж критичні декілька одиниць.

Ми розуміємо, що наразі про контрнаступ ЗСУ не може бути і мови. На вашу думку, чи здатні будуть Сили оборони України проводити локальні контрнаступальні операції на окремих ділянках фронту, якщо Захід надасть необхідні далекобійні ракети?

Я не поділяю точки зору про неможливість контрнаступу ЗСУ. Переконаний, що він можливий, якщо у нас буде не кілька десятків, а кілька сотень, бажано більше тисячі ракет ATACMS, AGM-158, а найголовніше – високоточних бомб класу JDAM калібрів GBU-31, GBU-38 і GBU-39 вагою від 230 кг до тонни, які в планерному режимі можуть працювати на дальності 110 кілометрів (більше, ніж російські КАБи).

За місяць роботи у такому режимі ми могли б знищити до нуля всю логістику противника, особливо лінії на далеких підступах, залізничні шляхи та ешелони. Тоді у російського солдата в окопі закінчиться все: патрони, їжа, одяг, медикаменти та питна вода. Він буде настільки виснажений, що не зможе воювати.

Лунає чимало нарікань із приводу того, що наш контрнаступ торік був неуспішним. Але ж ми, не маючи переваги у повітрі, все-таки прорубали "лінію Суровікіна" і створили плацдарм площею 10х10 км. Наступ був успішним, але успіх був не такий, якого очікували. Ми думали, що дійдемо до Мелітополя і північного Приазов’я, та недооцінили росіян, які дістали методички Першої та Другої світових війн і продемонстрували здатність окопуватися.

Тепер ми засвоїли уроки війни. І якби за допомогою F-16 нам вдалося вирішити проблему коригованих авіабомб (вони здатні збивати носій КАБів – Су-34) і щодня застосовувати по противнику до трьох десятків ракет ATACMS, то за місяць ми добилися б перевороту на фронті.

Тому я вважаю, що контрнаступ можливий. Нам сприяють і погодні умови. Але все впирається в кількість якісної зброї та проблему з загрозою ядерного удару.

Журналісти Forbes після ураження ЗСУ російського тралера "Ковровець" написали, що Україна вже здатна далекобійними ракетами ATACMS уразити Кримський міст. На вашу думку, що буде з естакадою в найближчому майбутньому?

Я не знаю, що буде з Кримським мостом, але впевнений, що його треба упідводнювати. Чому його не знищують саме зараз? Тому що дії, які можуть бути спрямовані на його ураження, не призведуть до потрібного ефекту. Що з того, якщо одна ракета ATACMS влучила в міст і зробила там маленьку дірку? За декілька тижнів росіяни таке пошкодження відремонтують. І немає потреби використовувати ракету вартістю 1,5 млн доларів.

Кримський міст – велика споруда довжиною 18 км, і, щоб його зруйнувати і зробити повністю непридатним до експлуатації, потрібно розбити кілька секцій мосту, 300-400 метрів. Щоб розбити 300-400 метрів, треба використати 70-80 ракет ATACMS та Storm Shadow у змішаному циклі. Для нейтралізації зенітно-ракетного прикриття повинна бути і обов’язкова атака сотнею безпілотників. А найголовніше – треба топити кожну баржу, яка прямуватиме на ремонт мосту.

Загалом, щоб знищити Кримський міст, ми повинні мати у запасі не менше 200 ракет. Чи є в нас така кількість ракет, я не готовий сказати.

Чи правильно я розумію, що Україні тепер, окрім Кримського мосту, треба розрізати суходільний коридор також і в напрямку нової залізниці Ростов-Крим?

Стовідсотково. Все, що нам потрібно для вирішення ключових питань – достатня кількість далекобійних ракет різних типів.

Наведу ще один історичний приклад, який є доказом того, як багато потрібно ракет для досягнення результату.

Під час війни у Перській затоці, яка почалася в серпні 1990-го і закінчилася в лютому 1991 року, коаліція союзників на чолі зі Сполученими Штатами Америки провела операцію Буря в пустелі. Ця операція стала завершальною фазою перської війни і, за документами, тривала 37 днів. За ці дні американці відстріляли більш 600 ракет ATACMS. На той час це ще була молоденька ракета, 1988 року випуску, три роки на озброєнні. Уявімо цифру – 600 ракет за 37 днів. Коаліція мала 1700 літаків, протягом операції було здійснено 100 тисяч літако-вильотів. Дуже великі цифри, важко навіть уявити.

І це проти армії Саддама Хусейна, яка була не такою потужною, як армія Росії. Незважаючи на те, що російська армія зараз потріпана, поскубана, побита і підірвана, вона все одно міцніша і потужніша, ніж іракські війська Хусейна.

До речі, я був в Іраку у 2004 році, після повторної війни Заходу проти режиму Саддама Хусейна, і бачив винищені бункери та злітні смуги. Удари були такими масованими, що навіть за 14 років там не змогли відновити інфраструктуру. Я не уявляю, що буде у нас після використання, наприклад, сотні літаків F-16.

Міністр оборони Британії Грант Шаппс заявив, що Китай готується або вже почав постачати Росії летальну зброю. На вашу думку, наскільки небезпечною може бути ситуація? За такого сценарію з’явиться загроза заморозки війни в Україні, чи Китай таки не наважиться відправляти Москві зброю у великих обсягах?

Дуже складне питання. Тому що це не лише наша війна за незалежність, це ще й проксі-війна світових тираній. Китай, Північна Корея, Росія, Іран – вісь зла вже окреслена. В їхній бік уже починають дивитися Сирія та Саудівська Аравія. Утворилися два світових блоки: Глобальна Північ і Глобальній Південь. Ялтинська система міжнародних відносин зруйнована, нова намалюється лише шляхом великої війни. Іншого сценарію не буде. Питання тільки у тому, де і як прокипить ця війна. Китай дозрів бути світовим гегемоном і пробує свої сили в межах сценарію цієї війни. Його дії – акт великої драми, яка називається світова війна. Ми вже у стані світової війни. Її ще можна задушити, як і в 1933, 1936, 1938 і навіть 1939 роках.

У Китаю є що постачати Росії. Він виріс із того самого технологічного укладу, що й Радянський Союз і сучасна Російська Федерація. Китайці мають і снаряди 122 та 152 калібру, і реактивні системи залпового вогню. Вони модернізували навіть РСЗО Град, дальність якого збільшили з 16 до 30 кілометрів.

Чи наважиться Китай передати летальне озброєння РФ? Складно відповісти. Тут перед КНР постає фундаментальний принцип: щоб ставати мировим гегемоном, треба розв’язувати війну. Інших сценаріїв немає.

Втім, проблема для Китаю полягає у тому, що 80% його економіки інтегровано до євроатлантичного простору. Пекіну можуть загрожувати санкції, які призведуть до серйозних, навіть глобальних втрат. Важко сказати, що переможе: прагнення Сі Цзіньпіна відчути себе володарем чи прагматичний капіталізм. Коли Сталін прагнув відчути себе володарем світу, жодні тверезі розрахунки його не спиняли. Сталін реалізував навіть абсурдну, з точки зору здорового глузду, операцію Багратіон.

І от ми бачимо, що Китай розпочав військові навчання і вже махає кулаком у бік Тайваню. Це дуже серйозний і глобальний ризик. Такого не було з 1947 року. Відколи комуністи у Китаї отримали владу, вони весь час попереджають, що воюватимуть за Тайвань. І вперше у цій багаторічній суперечці Пекін застосував воєнний аргумент. Раніше у Китаї стверджували, що відносини з Тайванем будуватимуться, як і з Гонконгом, шляхом консенсусу. Але тепер дипломатичний механізм знятий із порядку денного, і йдеться про військовий шлях вирішення.

Чим це закінчиться – не знаю. Втім, я стовідсотково впевнений у тому, що глобальний мілітарний квест вже розпочався. І зупинити його неможливо.

Хто такий Петро Черник

Військовий експерт, полковник, колишній завідувач кафедрою іноземних мов та військового перекладу Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
КМДА звинувачує поліцію у зриві строків відновлення роботи ТЕЦ
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T02:09:32Z
Росіяни тиснуть на Донеччині, складна ситуація у Кураховому: огляд бойових дій від ISW
24tv
2024-11-23T01:51:39Z
Рибам варто прислухатися до мудрих порад, а Водоліям - захистити власні позиції: гороскоп за картами Таро на 23 листопада 2024 року
TSN
2024-11-23T01:36:49Z
Гороскоп на сьогодні: астрологічний прогноз на 23 листопада для всіх знаків Зодіаку
Политека
2024-11-23T01:03:02Z
Окупанти просунулися біля 5 населених пунктів на Донеччини, – DeepState
24tv
2024-11-23T00:42:02Z
Окупаційному «начальнику управління освіти» на Херсонщині присудили 10,5 років позбавлення волі
УкраинФорм
2024-11-23T00:30:34Z
У ГУР назвали головну мету окупантів до кінця зими
GlavRed
2024-11-23T00:27:56Z
Суд засудив переселенку з Донеччини до 15 років за держзраду
InternetUA
2024-11-23T00:12:28Z
Ворожі безпілотники атакували Україну: озвучено напрямок руху
TSN
2024-11-22T23:33:00Z
НПУ повідомила про підозру понад 3,5 тисячі осіб щодо злочинів проти основ нацбезпеки
УкраинФорм
2024-11-23T02:06:16Z
Таємна дочка Путіна: спливли нові дані про позашлюбну дитину диктатора РФ
GlavRed
2024-11-23T02:03:50Z
"2025 рік буде поворотним": експерт назвав 4 сценарії закінчення війни в Україні
GlavRed
2024-11-23T01:36:12Z
Трамп розглядає ексглаву розвідки Гренелла як спецпредставника щодо війни в Україні, – Reuters
24tv
2024-11-23T01:22:54Z
Суддя у Нью-Йорку знову відклав оголошення міри покарання Трампу у справі про підкуп порнозірки
УкраинФорм
2024-11-23T01:18:05Z
Меркель не вважає себе відповідальною за те, що Путін почав війну проти України
УкраинФорм
2024-11-23T01:13:09Z
США готуються до ймовірної кібератаки зі сторони Китаю - Reuters
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T01:01:57Z
Канада натякає, що арештує Нетаньягу за ордером МКС
УкраинФорм
2024-11-23T00:51:06Z
Наближається щось невідоме, – Туск б'є на сполох через події з ударом новою російською ракетою
24tv
2024-11-23T00:39:03Z
У Києві до Дня вшанування пам’яті жертв Голодомору відбулася прем’єра фільму «Сімейний альбом»
УкраинФорм
2024-11-23T00:39:03Z
Усвідомити цінність життя: фільми, серіали та мультфільми про постапокаліпсис
ZN UA
2024-11-23T00:03:12Z
Фільм «Ваяна» / Moana — Двейн Джонсон у полінезійському «костюми» на багатьох фото зі знімального майданчика
ITC
2024-11-22T22:03:39Z
Драматична історія про справедливість і помсту: які серіали подивитись, якщо сподобався "Реванш"
24tv
2024-11-22T21:39:08Z
«Ля Палісіада», «Мирні люди» і три копродукційні фільми про війну в Україні увійшли до списків «Оскара»-2025
Детектор М
2024-11-22T21:12:31Z
Пісні Tember Blanche потрапили у тренди завдяки серіалу "Реванш"
24tv
2024-11-22T21:03:41Z
Скарлетт Йоганссон – 40 років: 4 найкращі фільми з королевою драми й номінанткою Оскара
24tv
2024-11-22T19:57:26Z
Відомий співак шокував розповіддю, як ледь не загинув під обстрілом: "Мама закрила собою мене"
24tv
2024-11-22T19:36:39Z
"Для чого все це": солістка А-студіо жорстко видала свою позицію і вилаяла колег за мовчання
GlavRed
2024-11-22T19:27:39Z
У США виявили перший випадок зараження дитини на пташиний грип H5N1
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T23:42:27Z
За три роки Україна на 90% наблизилася до виконання європейського плану боротьби з інсультом - Ляшко
УкраинФорм
2024-11-22T23:00:41Z
3 добавки, які не допомагають при випадінні волосся: що насправді треба пити
24tv
2024-11-22T22:18:06Z
Імбир ніколи не буде сохнути та псуватися: секрет його зберігання
24tv
2024-11-22T21:03:06Z
Наскільки небезпечні Е-добавки в їжі та напоях
24tv
2024-11-22T20:06:03Z
Вчені зʼясували, наскільки тривале сидіння шкодить здоров'ю серця
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T20:00:19Z
Нічого не скасовуємо: Мінсоцполітики про виплату допомоги і МСЕК
Фокус
2024-11-22T19:57:09Z
Здоровий початок дня: 5 простих ранкових процедур, які допоможуть схуднути
Фокус
2024-11-22T19:51:57Z
Як приготувати смачний, насичений вітамінами гарбузовий сік
TSN
2024-11-22T19:06:41Z
Кейн оновив ще один бомбардирський рекорд Бундесліги
Football.ua
2024-11-22T22:33:53Z
Хетафе вдома впорався з Вальядолідом
Football.ua
2024-11-22T22:07:29Z
Хет-трік Кейна приніс Баварії перемогу над Аугсбургом
Football.ua
2024-11-22T21:29:53Z
Контракт Маскерано з Інтер Маямі буде розраховано на три роки
Football.ua
2024-11-22T21:24:12Z
Боніфейс може пропустити залишок 2024 року через травму
Football.ua
2024-11-22T20:51:27Z
Компанія для Модрича: Реал планує повернути легенду клуба
24tv
2024-11-22T20:51:24Z
Хомченовський повернувся до загальної групи Кривбасу
Football.ua
2024-11-22T20:34:57Z
Відбулися кадрові зміни у Федерації хокею України
УкраинФорм
2024-11-22T20:34:42Z
Чемпіон ОІ та прихильник Путіна зажадав від МОК вибачитись перед росіянами
24tv
2024-11-22T19:42:54Z
Поради експертів "Нафтогазу": що робити, якщо відчули запах газу в будинку
Хвиля
2024-11-23T02:06:36Z
Чи довго ще будуть відключення світла: експерт з енергетики оцінив перспективи
24tv
2024-11-23T01:45:28Z
Долар подорожчав до нового максимуму за 52 тижні
24tv
2024-11-23T01:30:55Z
Ціни на нафту зафіксували черговий максимум на ринку
24tv
2024-11-23T01:00:05Z
Долар зростає як на дріжджах: яким буде курс валют з 25 листопада
GlavRed
2024-11-22T21:27:27Z
Керівники центробанку ЄС попереджають, що економіці загрожує політичний параліч – FT
iPress
2024-11-22T21:15:23Z
Ryanair та інші лоукостери отримали штраф за стягнення плати за ручну поклажу
360ua.news
2024-11-22T19:21:15Z
Ціни на житло: які квартири в Україні дорожчають швидше
Хвиля
2024-11-22T19:09:06Z
Галущенко зустрівся у Відні з представником Китаю при МАГАТЕ
УкраинФорм
2024-11-22T18:55:54Z
"Могли б забезпечити 2000 медсестер": британців обурила вартість коронації Короля Чарльза ІІІ
Фокус
2024-11-23T02:12:16Z
У Вашингтоні вшанували 91 роковини Голодомору - геноциду в Україні
УкраинФорм
2024-11-23T01:54:36Z
Хорватія поставить на озброєння турецькі безпілотники Bayraktar
УкраинФорм
2024-11-23T01:33:35Z
Мін'юст: Понад 500 тисяч виконавчих проваджень - про стягнення аліментів
УкраинФорм
2024-11-23T01:06:49Z
У "Резерв+" можна буде оплатити штраф за порушення військового обліку: обіцяють навіть знижку
ZN UA
2024-11-23T00:03:40Z
Понад 37 соціальних послуг вже доступні в режимі онлайн – Мінсоцполітики
InternetUA
2024-11-23T00:01:03Z
В Україну прибула система ППО NASAMS, яку чекали майже два роки
ZN UA
2024-11-22T23:21:13Z
Найбільше з початку вторгнення: за перемовини з Україною виступає 79% росіян, – опитування
24tv
2024-11-22T22:57:55Z
Британська розвідка розкрила невтішні для РФ підсумки повітряної війни проти України
Хвиля
2024-11-22T22:09:20Z
Деруни без картоплі: зірка "Мастер Шеф" дала оригінальний і дуже смачний рецепт
Политека
2024-11-23T02:01:37Z
Чим витирати пил, щоб він менше сідав: геніальний лайфхак для прибирання з TikTok
GlavRed
2024-11-23T01:27:33Z
Просто та ефективно: як очистити пригорілі каструлі – цікавий лайфхак
GlavRed
2024-11-23T00:27:36Z
Не лише посуд: що насправді можна мити у посудомийній машині
24tv
2024-11-22T23:45:10Z
Смажений рис із куркою та яйцем: простий рецепт від переможця "Мастер Шеф"
Политека
2024-11-22T23:30:42Z
Що приготувати на Новий рік 2025: топ-10 нетипових страв, які мають бути на святковому столі
24tv
2024-11-22T21:57:16Z
"Мангеттен серед пустелі": як з глини збудували найстаріше місто хмарочосів у світі
Фокус
2024-11-22T21:12:51Z
Навіщо на джинси вже понад 100 років кріплять ззаду "шкіряну" етикетку
24tv
2024-11-22T21:03:19Z
Секрет ресторанного смаку вдома: неймовірний салат з мідіями
24tv
2024-11-22T20:48:49Z
Нацполіція заблокувала 9 схем ухилення від призову та затримала організаторів
УкраинФорм
2024-11-22T23:42:52Z
У Києві суд виніс вирок жінці, яка викинула з вікна 8-поверху свого кота
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T23:27:58Z
У Києві в руках чоловіка здетонувала коробка - потерпілий загинув на місці
ZN UA
2024-11-22T22:48:52Z
Росіяни завдали два удари по Запорізькій області, попередньо - без жертв
УкраинФорм
2024-11-22T22:33:46Z
Домагався 12-річної дівчинки та зберігав дитячу порнографію: затримали мешканця Ізмаїльського району
InternetUA
2024-11-22T22:01:17Z
Україна під атакою "Шахедів": у яких областях пролунала тривога
24tv
2024-11-22T21:57:27Z
Затопило майже на метр: зграї бобрів "тероризують" село в Шотландії, а влада мовчить
Фокус
2024-11-22T21:45:43Z
Країна під атакою потужної магнітної бурі: коли "влупить" ще одна
GlavRed
2024-11-22T21:27:33Z
У Софіївській Борщагівці під Києвом вибухнули два трансформатори
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T21:21:16Z
Android добавить функцію відновлення даних, аналогічну iOS
InternetUA
2024-11-23T02:01:27Z
Більше половини світових льодовиків може зникнути до 2100 року
Portaltele
2024-11-22T22:36:56Z
Samsung може збільшити ціну на Galaxy S25 Ultra
InternetUA
2024-11-22T22:12:42Z
«Новонароджена» планета все ще світиться від тепла свого формування
Portaltele
2024-11-22T21:36:51Z
Розробник претендента на "гру року" розповів, що він зробив гру, щоб убити час у відпустці
InternetUA
2024-11-22T21:31:25Z
Вчені думали, що знайшли в океані літак Амелії Ергарт: чим він був насправді
Фокус
2024-11-22T21:12:17Z
Яка різниця між міжконтинентальною та ракетою середньої дальності: пояснення Defense Express
24tv
2024-11-22T20:42:52Z
Перше детальне зображення загибелі зірки за межами Чумацького Шляху — у 2000 разів більшої за Сонце, за 160 000 світлових років
ITC
2024-11-22T19:58:34Z
OpenAI розглядає можливість створення власного браузера для конкуренції з Google
Детектор М
2024-11-22T19:48:39Z
Нью-Йорк запроваджує плату за в’їзд на Мангеттен на автомобілі
УкраинФорм
2024-11-23T00:06:28Z
Кабріолет Bugatti встановив світовий рекорд швидкості
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T23:00:51Z
Заощадите тисячі гривень на хімчистці: готуємо копійчаний засіб для прибирання салону авто
24tv
2024-11-22T21:42:00Z
Стартувало виробництво Mercedes-Benz eActros 600
AutoCentre
2024-11-22T19:04:37Z
Вчені знайшли спосіб заряджати акумулятори електрокарів лише за 15 хвилин
24tv
2024-11-22T18:22:34Z
Ford подав до суду за модернізацію нових Bronco
AutoCentre
2024-11-22T18:03:04Z
"Тести будуть позитивні": пілоти "Формули 1" у Лас-Вегасі поскаржились на марихуану
Фокус
2024-11-22T17:12:25Z
Tata Daewoo презентувала електровантажівку із запасом ходу 480 км
AutoCentre
2024-11-22T17:07:34Z
Брутальний і потужний: презентовано новий позашляховий кросовер Honda
Фокус
2024-11-22T17:06:38Z