Обстрілюючи Харків, ЗС РФ застосовують різні ракети та безпілотники. Іноді повітряна тривога триває годинами, а час підльоту може становити до однієї хвилини.
Під час обстрілів Харкова ворог застосовує різні види озброєнь: від балістичних ракет C-300, до безпілотників типу Shahed. Кожне з цих видів озброєнь має різну швидкість польоту, а тому харків'яни мають дуже мало часу на те, щоб залишити відкриту місцевість і дістатися до укриття. Скільки саме, розповів речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко в ефірі FREEДОМ.
УМПБ Д-30
Швидкість уніфікованого міжвидового планувального боєприпасу (УМПБ) Д-30 становить близько 600 км/год.
Зокрема їх ворог запускає на відстані близько 70-90 кілометрів від міста. Залежно від місця запуску та місця удару, харків'яни мають близько 4-6 хвилин, щоб спуститися в укриття.
"Шахед"
Швидкість іранського безпілотника становить близько 200 км/год.
У харків'ян є від 10 до 20 хвилин, щоб сховатися в сховищі, поки бійці ЗСУ відстежують рух дрона і намагаються його збити.
С-300 та "Іскандер-М"
Швидкість балістичних ракет понад 5 тисяч км/год. Вони долітають до міста менш ніж за 1 хвилину, якщо запуск здійснили з території Бєлгородської області.
Ракети "Іскандер-М" росіяни для ударів по Харкову застосовують не так часто через їхню велику дальність польоту.
"Тому вони використовують С-300 і УМПБ Д-30, які б'ють до 100 км. Також використовують "Шахеди" через близькість міста і можливості заходити з різних кутів, обходячи і мобільні вогневі групи, і установки протиповітряної оборони. Кожен боєприпас вони використовують виходячи з тих завдань, які ставлять для себе, і виходячи з особливостей нашого захисту", — додав Чубенко.
Нагадаємо, 25 травня ЗС РФ завдали удару по будівельному гіпермаркету "Епіцентр" у Харкові. Загалом загинуло 17 осіб. Ще 49 постраждали. Коли рятувальники ліквідовували наслідки удару і розчищали територію, то знайшли боєприпас УМПБ Д-30, що не розірвався. Він лежав за 80 метрів від гіпермаркету. За даними прокуратури, російські військові коригували вогонь за допомогою розвідувальних безпілотників.