MY.UAНовини
Не бити по Росії та якось виграти війну: які ключові світові події можуть змінити хід історії на користь України
Не бити по Росії та якось виграти війну: які ключові світові події можуть змінити хід історії на користь України

Не бити по Росії та якось виграти війну: які ключові світові події можуть змінити хід історії на користь України

Значущими для України подіями, де західні лідери можуть ухвалити дійсно історичні рішення, які б змінили хід війни на користь Києва, могли б стати ювілейний Вашингтонський саміт НАТО та перший установчий саміт формули миру у Швейцарії.

Якщо президент США Джо Байден особисто не приїде на перший установчий саміт формули миру у Швейцарії 15-16 червня, Путін аплодуватиме стоячи. Про це у вівторок, 28 травня, сказав Володимир Зеленський у Брюсселі, де Україна та Бельгія підписали угоду про безпеку та двосторонню підтримку. Бельгія - 11-та країна, з якою ми уклали відповідний документ. Хоча й це було затьмарено заявою прем’єра країни Александра де Кроо, що використання винищувачів F-16, а перші машини ми отримаємо від Бельгії вже цього року, обмежуватиметься виключно українською територією. Тобто, за допомогою F-16, ми не зможемо збивати наприклад російські літаки, які зараз обстрілюють Харків та область.

"Навіть бачиш точки, навіть від розвідок отримуєш мапи, супутникові знімки. Ти бачиш, де вони стоять, але не можеш їм відповісти. Мені здається, це несправедливо. Але ми не можемо, і це факт, ризикувати підтримкою партнерів. Тому ми не використовуємо зброю партнерів по території РФ. І звертаємося: дайте нам можливість відбивати відповідні удари по їхніх військових", - наголосив президент Зеленський у вівторок, 28 травня, на пресконференції у Брюсселі.

Проте, навряд чи ця позиція наших союзників, продиктована політикою керованого управління ескалацією, яку вже третій рік сповідують США, зміниться. Принаймні, до виборів до Європарламенту (ЄП) трохи більше ніж за тиждень та президентських у США на початку листопада. Західні політики не хочуть ризикувати своїм майбутнім, навіть заради порятунку життів українців, як би це цинічно не звучало. Саме тому такими дивними видаються заяви з Парижа, Варшави чи столиць країн Балтії про можливість появи західних військ в Україні. Цікаво, їм теж заборонять стріляти по російській території, якщо вони все ж приїдуть?

Тож, які дійсно історичні рішення, де та коли могли б ухвалити західні лідери, щоб зламати Росію й зрештою змінити хід історії на користь України? ТСН.ua розкаже в цьому тексті.  

Європейські вибори: Путін наступає

Про ймовірність відправки чи-то французьких, чи-то натівських військ до України Еммануель Макрон заявив ще наприкінці лютого. Проте, за ці три місяці гіпотетичну пропозицію президента Франції спростували майже всі західні лідери, крім Польщі та країн Балтії. Хоч якась ясність щодо цього з’явилася в понеділок, 27 травня, коли головком ЗСУ Олександр Сирський заявив, що вже підписав документи, які "дозволять першим французьким інструкторам відвідати українські навчальні центри, ознайомитись з інфраструктурою та персоналом".

Як бачимо, мови про війська немає. Хоча французьке Міноборони в коментарі каналу BMF заперечило відправку до України й своїх військових інструкторів. Цей хаос і невизначеність ще раз підтвердив перший за 24 роки державний візит президента Франції до Німеччини 26-28 травня. Взяти хоча б заголовок статті Politico: "Кульгаві качки" Макрон і Шольц намагатимуться керувати в ЄС після виборів". До візиту такого високого рівня до Німеччини французький президент готувався рік, вивчаючи з репетитором німецьку мову. Промови в Берліні та Бундестазі під час триденного гостювання у ФРН, Еммануель Макрон виголошував німецькою.

Але головною його зупинкою менш ніж за два тижні до виборів до ЄП 6-9 червня, коли голосуватимуть 370 млн громадян країн-членів ЄС, став саме Дрезден, де Макрон також говорив німецькою. Саме це східно-німецьке місто європейські ЗМІ називають оплотом проросійської партії Альтернатива для Німеччини, хоча її рейтинги останнім часом дещо знизилися. На перше місце за соцопитуваннями вийшов опозиційний наразі блок ХДС/ХСС (30-32%). На другому – правляча коаліція СДПН, Вільних демократів та "Зелених" (32-37%). Проросійська Альтернатива для Німеччини має наразі від 15 до 17%, хоча ще кілька місяців тому була на другому місці. Проте до Дрездена на європейський молодіжний фестиваль Макрон приїздив аж ніяк не рятувати Олафа Шольца чи його партію СДПН.

"Президент Франції скористався своїм державним візитом до Німеччини, щоб закликати до мобілізації проти ультраправих. За менш ніж два тижні до виборів до ЄП, "Національне об’єднання" Марін Ле Пен значно випереджає правлячу коаліцію в опитуваннях", - пише французька Le Monde. Проросійська Ле Пен, як і угорський прем’єр Віктор Орбан, вже пропонували прем’єрці Італії Джорджі Мелоні сформувати велику праву групу в новому скликанні ЄП. Поки що це залишається малоймовірним варіантом. Але все залежатиме від того, скільки місць праві та ультраправі отримають на виборах.

Наразі, за даними різних соцопитувань, біля 180 місць у ЄП може отримати Європейська народна партія. Разом із соціал-демократами, яким дають 138 місць, ця вже традиційна коаліція набирає 318 депутатів. Цього не вистачає, щоб контролювати ЄП, де після цих червневих виборів кількість місць збільшиться до 720 (саме Німеччина, Франція та Італія по квоті мають найбільшу кількість місць у ЄП – 253). Звичайно, завжди можна заручитися підтримкою "Зелених" і ліберальної групи Renew. Проте західні оглядачі побоюються, що праві й ультраправі (хоч останнім часом вони стають все більш роздробленими, бо, наприклад, Альтернативу для Німеччини нещодавно виключили з ультраправої групи ЄП "Ідентичність і демократія") наберуть більше, ніж їм прогнозують соцопитування, й зможуть заблокувати багато питань.

Наприклад – другий термін Урсули фон дер Ляєн на посаді президентки Єврокомісії. Як не дивно, її кандидатуру не підтримує й Еммануель Макрон, про що говорив із Олафом Шольцем під час триденного візиту до Німеччини. Для України майбутній склад ЄП та ЄК вкрай важливий. Адже, всі пам’ятають, як завдяки особистому тиску Мелоні та Шольца, на саміті ЄС у грудні минулого року Орбан вийшов попити кави, а інші лідери ЄС ухвалили рішення відкрити для України офіційні переговори про вступ. Щоправда, суто технічно це рішення досі блокується Угорщиною, хоч лідери й обіцяють оголосити про відкриття вступних переговорів 27-28 червня у Брюсселі на саміті ЄС. Те ж саме стосується й військової допомоги Україні з боку Євросоюзу, яка заблокована ще з осені минулого року, й теж через вето Угорщини.

Саміт у Швейцарії: від війни до миру

Публічно Володимир Зеленський вже дорікнув Джо Байдену за неучасть у першому установчому саміті формули миру (яка складається 10-ти пунктів, її український президент вперше представив на саміті G20 в листопаді 2022 року), який відбудеться 15-16 червня у Швейцарії. Офіційний Вашингтон ще не підтвердив, що президент Байден точно не візьме участі у першому саміті формули миру. Раніше американські посадовці заявляли, що США "будуть потужно представлені". Разом із тим, американські ЗМІ повідомляли, що Джо Байден не приїде до Швейцарії, хоч 13-15 червня братиме участь у саміті G-7 в Італії, бо поїде до Каліфорнії на захід, де збиратимуть гроші на його передвиборчу кампанію.

Дипломатична ціль першого установчого саміту формули миру у Швейцарії – застовбити за Україною єдине справедливе бачення закінчення війни.

І те, що робить у цьому напрямку Офіс президента та українська дипломатія – абсолютно правильно. За підсумками цього саміту країни-учасниці підпишуть спільне комюніке. Проте, на жаль, юридичної сили воно не матиме, й буде необов’язковим до виконання. Тим паче, єдина країна, від якої залежить закінчення війни, - це Росія. Наші західні союзники й партнери могли б продемонструвати політичну волю, надавши Україні все необхідне озброєння в достатніх кількостях, дозволивши нам також бити цією зброєю по цілям на території Росії. Проте такого дозволу немає ні щодо вже наявної у нас західної зброї, наприклад по далекобійним ATACAMS на 300 км, ні по винищувачам F-16, які ми маємо невдовзі отримати.

Також у союзників немає політичної волі закрити можливості для друзів Росії – Китаю, Ірану, Білорусі та Північної Кореї – допомагати Кремлю обходити санкції, підтримуючи російський ОПК необхідними комплектуючими. До того ж, багато європейських країн збільшують закупівлі російського скрапленого газу (який не є під санкціями) та нафти переважно через Індію та Туреччину. Найбільше запитань до Китаю, який майже напевно не візьме участі в швейцарському саміті, натомість наполягаючи разом із Бразилією на проведенні альтернативного саміту, який би визнала Росія.

"Закликаю глобальних лідерів, які все ще осторонь від глобальних зусиль саміту – президента Байдена та Сі Цзіньпіна. Продемонструйте лідерство у просуванні миру. Реального миру, а не такого, що стане паузою між ударами. Підтримайте саміт миру вашим особистим лідерством та участю", - звертався до Джо Байдена та Сі Цзіньпіна кілька днів тому президент Зеленський. Проте, за інформацією західних ЗМІ, приблизно в дні саміту у Швейцарії, Кремль збирає в Москві міністрів закордонних справ країн БРІКС, що може стати альтернативним "мирним" майданчиком. Після цього Bloomberg повідомив, що ключові лідери ЄС думають, "як просунутися від конференції наступного місяця до можливої ​​зустрічі в Саудівській Аравії восени за участю Росії". Проте, вже у вівторок, 28 травня, речник Путіна Пєсков спростував, що на осінь у Саудівській Аравії взагалі щось планувалося.

Ювілей НАТО: Байден проти Трампа

Вочевидь, напередодні перших дебатів із Дональдом Трампом на CNN 27 червня, команді президента Байдена не потрібні несподіванки й непередбачувані ситуації. Тим паче, від самого початку повномасштабного російського вторгнення, чинна Адміністрація Байдена дотримувалася так званої політики керованої ескалації, постійно зважуючи, як надання того чи іншого виду західної зброї Україні може спровокувати Путіна. Тим паче, ще й напередодні ювілейного Вашингтонського саміту НАТО 9-11 липня.

Саме ювілейний саміт Альянсу Адміністрація Байдена могла б зробити своєю історією успіху, надавши Україні політичне запрошення до вступу до НАТО. Проте, як і на минулорічному Вільнюському саміті, цього не буде. Проти – США та Німеччина. Вже саме по собі політичне запрошення і Вашингтон, і Берлін вважають справжнім запрошенням до вступу, що може спровокувати Кремль на подальшу ескалацію війни, яка може розповсюдитися на самі країни-члени НАТО. США ж намагають втримати війну Росії виключно в кордонах України. Це одна з основних так званих червоних ліній для Заходу, поряд з ризиком застосування Росією ядерної зброї.

Раніше ТСН.ua вже писав, що жодних проривних для України на Вашингтонському саміті НАТО рішень там не очікується. Хоча, наприклад, на ювілейній зустрічі у США союзники могли б оголосити про надання дозволу України бити західною зброєю по цілям на території Росії. Щоправда, противників цього рішення ще більше. Крім США, це й Німеччина, Франція, Італія та Бельгія. Але рушійною силою тут є саме Сполучені Штати. Вочевидь політично це рішення не вигідне Адміністрації Байдена, яка не хоче ризикувати своїми рейтингами напередодні 5 листопада – президентських виборів у США. Адже на цьому може зіграти Дональд Трамп, що, власне, він вже й робив цілих 7 місяців, блокуючи в Конгресі голосування за подальшу військову допомогу Україні на майже $61 млрд. 

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Катастрофа MH17. Міжнародна організація цивільної авіації назвала винних
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T18:48:43Z
Розмова Ердогана з Зеленським і Путіним: стало відомо, про що говорили лідери
ТСН
2025-05-12T18:36:39Z
Світ досі не отримав ясної відповіді з Росії щодо припинення вогню – Зеленський
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T18:36:29Z
Зеленський та Ердоган обговорили зустріч у Стамбулі: мають однакове бачення
ТСН
2025-05-12T18:36:10Z
Арктичну раду очолила глава МЗС Гренландії - острова, який хоче забрати Трамп
Европейская правда
2025-05-12T18:19:56Z
Трамп давит на Путина, блокада КПП на границе с Польшей, аресты шпионов РФ: новости дня
Европейская правда
2025-05-12T18:19:01Z
Ратифікація угоди про надра, блокада кордону. Головне за 12 травня
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T18:09:39Z
У Британії розкрили російську шпигунську мережу: як покарали її керівника і спільників
TSN
2025-05-12T18:06:29Z
48 годин до вирішення долі війни в Україні: аналітик попередив про головні загрози
TSN
2025-05-12T18:06:21Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
Ziferblat «одягли» символічні мальви для «Євробачення-2025»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T18:48:08Z
Тарас Цимбалюк похизувався розкішним подарунком для мами з нагоди особливого свята
TSN
2025-05-12T17:26:55Z
Син Софії Ротару публічно звернувся до мами та показав її щасливе фото
TSN
2025-05-12T17:25:53Z
Колишня Джонні Деппа Ембер Герд народила двійнят та показала перше фото новонароджених
ТСН
2025-05-12T17:25:14Z
Алан Бадоєв замилував кадрами з донькою-копією та пригадав їхню рідкісну зустріч
TSN
2025-05-12T17:25:00Z
ЕксAlyosha майстерно поставила на місце критиків її зовнішності: "Всі на одне обличчя"
TSN
2025-05-12T17:23:55Z
Катерина Кухар на рідкісних фото показалася з 10-річною донькою — копією чоловіка Стоянова
TSN
2025-05-12T17:23:06Z
Гучний скандал на "Євробаченні-2025": представниця Ізраїлю подала скаргу до поліції
TSN
2025-05-12T17:22:51Z
Закон «про заборону РПЦ в Україні» запрацює. Уряд ухвалив постанову
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T17:48:43Z
Нацгвардія спростувала, що командувача Півненка було звільнено
Лига
2025-05-12T17:33:34Z
Великий наступ на правобережжя Херсонщини: в ЗСУ відповіли, чи влаштує ворог форсування
ТСН
2025-05-12T17:26:49Z
Лев XIV не вірив до останнього, що виберуть його: ЗМІ поспілкувалися з рідним братом Папи
ТСН
2025-05-12T17:26:45Z
Ракети РФ готові до запуску за 30 секунд: полковник оцінив справність "Орешніка"
ТСН
2025-05-12T17:25:55Z
Як проходили вибори Папи і яким буде новий понтифік для України: ексклюзив з Ватикану
ТСН
2025-05-12T17:25:46Z
Український кардинал зустрівся із новим Папою Римським: він відверто розповів про розмову
ТСН
2025-05-12T17:25:33Z
Зеленський на День матері звернувся до найріднішої
ТСН
2025-05-12T17:25:21Z
“Із цим все погано”: Чмут шокував проблемами із підготовкою мобілізованих в Україні
TSN
2025-05-12T17:25:13Z
Які 2 продукти треба обов’язково їсти, щоб покращити пам’ять і захистити мозок від старіння
ТСН
2025-05-12T17:22:38Z
Чому не всі люди можуть виспатися за чотири години — нове дослідження
ТСН
2025-05-12T17:21:58Z
День медсестри в Україні: як відзначають та що кажуть про свою роботу
ТСН
2025-05-12T17:20:39Z
Слов’янський квас на кропиві: рецепт напою сили часів Київської Русі, який легко приготувати вдома
ТСН
2025-05-12T17:20:16Z
Київ під ударом гепатиту А: десятки інфікованих, головний санлікар розповів про можливі причини
ТСН
2025-05-12T17:19:33Z
Ця спеція уповільнює старіння: чому варто додати шафран у догляд за шкірою
Gazeta UA
2025-05-12T13:58:49Z
Що відбувається із психічним здоров'ям українців? Оприлюднено тривожні дані
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T13:51:37Z
Україна та Ірландія співпрацюватимуть у підготовці медсестер
УкраинФорм
2025-05-12T13:49:22Z
Чому вії після нарощення випадають: основні причини, які треба знати
24tv
2025-05-12T13:36:40Z
США і Китай уклали торговельну угоду: що відомо
TSN
2025-05-12T17:25:01Z
Росія використовує порт Індонезії для обходу західних санкцій — розвідка
ТСН
2025-05-12T17:25:00Z
Курс валют на 12 травня: скільки коштують долар, євро і злотий
ТСН
2025-05-12T17:24:48Z
Курс валют в Україні: українці прощаються з доларом – продавати чи зачекати
TSN
2025-05-12T17:23:47Z
В Україні банки знизять ліміти на перекази за картками
TSN
2025-05-12T17:22:04Z
В Україні хочуть підвищити "мінімалку": коли та наскільки
TSN
2025-05-12T17:21:53Z
Вчені виявили в Україні унікальний камінь з рідкісними властивостями
ТСН
2025-05-12T17:21:32Z
Українцям виплатили рекордний кешбек: як отримувати гроші за купівлі
ТСН
2025-05-12T17:21:31Z
У Миколаєві буде краща якість питної води: там будують новий водогін зі сталі Метінвесту Ахметова
ТСН
2025-05-12T17:20:20Z
"Просто хотів підзаробити": 76-річний німець зізнався в контрабанді наркотиків
Европейская правда
2025-05-12T19:10:44Z
На Рівненщині агенти РФ намагалися підірвати наряд поліції: деталі від СБУ
ТСН
2025-05-12T17:23:49Z
У Києві під час гасіння пожежі у квартирі врятовано кота та собаку: з’явилися щемливі фото
ТСН
2025-05-12T17:22:32Z
У Києві поліція знайшла п’ятьох блогерів, які хизувалися незареєстрованою зброєю під час стриму: фото
ТСН
2025-05-12T17:22:10Z
На Чернігівщині чоловік жорстоко вбив жінку через гроші
TSN
2025-05-12T17:21:56Z
У Хмельницькому хлопця вдарило струмом на даху вантажного потяга: з’явилося відео
TSN
2025-05-12T17:21:37Z
Знімали, як тоне, але не допомогли: поліція розшукує підлітків-авторів відео загибелі чоловіка в Дніпрі
ТСН
2025-05-12T17:20:41Z
Смерть зірки "Дизель Шоу" Марини Поплавської: колега розкрила правду про фатальну ДТП і де винуватець
ТСН
2025-05-12T17:20:22Z
На Сумщині евакуювали жінку з гусенятами з-під обстрілів
ТСН
2025-05-12T17:19:27Z
Загарбники «полюють» на українських операторів БпЛА через високу ефективність їх роботи — волонтер
ТСН
2025-05-12T17:25:39Z
Ворог атакує Україну ударними БпЛА: мапа тривог
TSN
2025-05-12T17:25:38Z
У Рильську на Курщині знищили місце дислокації окупантів
TSN
2025-05-12T17:25:34Z
Пострілом з гранатомета: медсестра знищила окупантів і врятувала підрозділ від оточення
ТСН
2025-05-12T17:25:24Z
Небезпечна погода: метеорологи попередили про заморозки і не тільки
ТСН
2025-05-12T17:25:21Z
Синоптики оновили прогноз погоди на 12 травня
ТСН
2025-05-12T17:24:24Z
Тепла весна затримується: що з погодою в Україні
TSN
2025-05-12T17:24:11Z
У Дів сьогодні гарний день для переговорів, а Терезам не варто прискорювати процеси: астрологічний прогноз на рунах на 12 травня 2025 року
ТСН
2025-05-12T17:24:10Z
ЗСУ відбили у росіян "Берлін" на Харківщині: сиділи на позиціях по 2 місяці
TSN
2025-05-12T17:24:04Z
Водіїв закликали ні в якому разі не залишати цю річ у салоні у спекотний день
24tv
2025-05-12T14:09:13Z
Кібертрак перевернувся після ймовірного нападу в дорожній люті
Топ Жир
2025-05-12T14:03:19Z
“Новий автомобіль та старий водночас: Volkswagen Beetle 1972 року з пробігом лише 104 милі”
Топ Жир
2025-05-12T14:00:33Z
Водій вантажівки перевернув Cybertruck у лютій дорожній сутичці
Топ Жир
2025-05-12T13:45:04Z
Через ризик шпіонажу: в Британії ввели обмеження для власників китайських машин
AutoGeek
2025-05-12T13:27:59Z
Ексклюзив за $3,5 мільйона: на аукціон виставили найкращий Lamborghini
Фокус
2025-05-12T13:21:48Z
ЄСА надала автовиробникам саме те, про що вони просили
Топ Жир
2025-05-12T13:00:04Z
Електромобілі Hyundai у небезпеці: китайські бренди націлились на ринок Південної Кореї
AutoGeek
2025-05-12T12:48:25Z
BMW презентував спецверсію кросовера X7 за $110 000
AutoCentre
2025-05-12T12:16:32Z
Квіткова повня 12 травня 2025 року: чому така назва
TSN
2025-05-12T17:24:49Z
Скорпіонам варто знайти мудрого керівника, а Водоліям слід іноді розслаблятися: гороскоп за картами Таро на 12 травня 2025 року
ТСН
2025-05-12T17:24:05Z
Астрологи назвали знаки зодіаку, які мають найчистішу карму
ТСН
2025-05-12T17:23:42Z
Спробуйте найпопулярніший весняний десерт: всього чотири інгредієнти — і неймовірна смакота готова
TSN
2025-05-12T17:23:39Z
Як садити розсаду помідорів: покрокова інсттукція для гарного врожаю
ТСН
2025-05-12T17:23:20Z
Чим підживити огірки, щоб не були гіркими: покладіть це в лунки — і овочі виростуть смачними
TSN
2025-05-12T17:23:15Z
Цей настій із бур’яну допоможе отримати потрійний урожай великих і солодких помідорів
TSN
2025-05-12T17:23:11Z
Як прибрати бруд всередині барабану пральної машини: кидаєте 80 г — і буде сяяти чистотою
TSN
2025-05-12T17:22:39Z
Квіткова повня 12 травня: найпопулярніші прикмети та забобони
TSN
2025-05-12T17:22:22Z
Пішов з життя легендарний американський реслер
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T18:33:38Z
Світоліна пробилася до чвертьфіналу турніру WTA 1000 у Римі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T15:39:47Z
Визначився новий головний тренер збірної Бразилії з футболу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T14:36:23Z
Українські дівчата у серії пенальті здолала Марокко на Турнірі розвитку УЄФА
УкраинФорм
2025-05-12T14:27:11Z
Реал зробив запит по Тео Ернандесу — Скіра
Football.ua
2025-05-12T14:19:07Z
Зірковий Мбаппе повторив рекорд легенд Барселони в Ель Класіко
24tv
2025-05-12T13:57:33Z
Конте: Мене дратує, коли ми не перемагаємо
Football.ua
2025-05-12T13:46:42Z
"Він може зупинити": колишній чемпіон світу дав сміливий прогноз на реванш Усик – Дюбуа
24tv
2025-05-12T13:39:23Z
"Шахтар" - "Динамо": де дивитися матч і які коефіцієнти
Gazeta UA
2025-05-12T13:37:43Z
Під вершиною на Алясці може ховатися база прибульців — ЦРУ
ТСН
2025-05-12T17:26:47Z
Магнітні бурі не дають спокою українцям: якою буде сонячна активність 12 травня
TSN
2025-05-12T17:24:56Z
Учені виявили на Марсі океани: де планета ховає воду
TSN
2025-05-12T17:23:33Z
В OpenAI розповіли, чому не відкривають функцію клонування голосу
ТСН
2025-05-12T17:22:09Z
Apple планує суттєво підвищити ціни на iPhone — WSJ
ТСН
2025-05-12T17:21:07Z
Принтер замість плити: як готуватимуть 2050 року та які будуть страви
ТСН
2025-05-12T17:19:49Z
Як очистити пральну машину від бруду й неприємного запаху в домашніх умовах: до відсіку для порошку засипте 75 г цього засобу
ТСН
2025-05-12T17:19:11Z
Вчені назвали дату "смерті" Всесвіту
ТСН
2025-05-12T17:18:57Z
"Згідний" чи "згодний": мовознавець роз’яснив вживання схожих слів
ТСН
2025-05-12T17:17:49Z