Українські сонячні електростанції (СЕС) у сонячну погоду виробляють близько третини необхідної країні електроенергії. Про це повідомив аналітик компанії Concorde Capital Олександр Паращій.
Завдяки цьому вдень не відбуваються відключення електрики для побутових і промислових споживачів, навіть за високого попиту. Однак увечері, коли сонце сідає, сонячні електростанції перестають виробляти електроенергію, а споживання зростає до свого другого денного піку.
Тоді гідроелектростанції (ГЕС), гідроакумулюючі станції (ГАЕС) і теплові електростанції (ТЕС) працюють на повну потужність. Через значні пошкодження електрогенеруючих потужностей України цього може бути недостатньо для задоволення попиту на електроенергію.
Іноді навіть імпорт електрики з сусідніх країн не допомагає повністю закрити потребу, тому ввечері все одно трапляються часткові відключення.
Паращій наголошує, що сонячна генерація сильно залежить від погоди. Наприклад, хмарність значно зменшує вироблення електроенергії. У спекотні похмурі дні, коли всі вмикають кондиціонери, а сонячні електростанції виробляють мало електроенергії, можливий дефіцит навіть вдень.
Якщо вдень не вдасться зберегти достатньо енергії на ГАЕС, то ввечері виникнуть проблеми з її постачанням. Паращій прогнозує, що восени та взимку ситуація може трохи покращитися, оскільки генерація пройде сезон ремонтів, частково відновиться після пошкоджень і збільшить потужність. Але все ж варто готуватися до труднощів і використовувати електроенергію відповідально.
Вам буде цікаво дізнатися не лише відключення, а й штраф: енергетики можуть завітати до боржників разом із поліцією