MY.UAНовини
Яким був ефір спільного телемарафону «Єдині новини» і ефір Першого каналу Суспільного 19–21 травня 2024 року — резюме
Яким був ефір спільного телемарафону «Єдині новини» і ефір Першого каналу Суспільного 19–21 травня 2024 року — резюме

Яким був ефір спільного телемарафону «Єдині новини» і ефір Першого каналу Суспільного 19–21 травня 2024 року — резюме

Про що та як розповідали в ефірних блоках каналів «Рада», «1+1», ICTV та СТБ, «Інтер», «Ми — Україна» і в ефірі Першого каналу Суспільного — стисло.

Повний огляд читайте тут.

Передмова 1. Про моніторинг Першого каналу Суспільного після його виходу зі спільного телемарафону

Цього тижня сталася тектонічна зміна складу учасників телемарафону «Єдині новини» – Перший канал Суспільного вийшов з телемарафону і відправився у самостійне плавання 24/7. Для моніторингу ця зміна не є принциповою. Робота інформаційної редакції Суспільного мовника оцінюватиметься так само, як і раніше. Для цього в моніторинг почергово потраплятимуть 4-годинні блоки роботи каналу в ті ж дні, у які моніторитимуться й учасники спільного телемарафону. По черзі ці блоки братиму з різних слотів (ранкового, денного, вечірнього). Методологія оцінки ефірного продукту Суспільного мовника залишається тією ж самою.

Але ось що характерно. 21 травня Суспільний мовник вийшов із телемарафону, в якому ділив ефір з іншими учасниками протягом більш як двох років. Утім, інші учасники спільномарафону цього «не помітили» і про вихід Суспільного з марафону так глядачам і не повідомили. Цього не зробив навіть канал «Ми — Україна», який цього дня зайняв «вакантний» слот Суспільного. Не повідомили, попри те, що це насправді важлива суспільно-політична подія, про яку мали дізнатися глядачі. А це, на мій погляд, непрофесійно або ж (на вибір) тенденційно. Не повідомили хоча би з елементарних міркувань професійної солідарності, ба навіть просто ґречності й порядності щодо колег. А залишки спільномарафонців просто тишком-нишком розділили між собою звільнені Суспільним слоти.

Передмова 2. Про збір донатів і про місію журналістики

Я вже якось писав про це, але набагато краще за мене в ефірі телемарафону 21 травня сказав комбат 3-ї окремої штурмової бригади Дмитро Кухарчук: «На відміну від нас, FPV-дрони, наприклад, у них (тобто у ворогів) — на державному постачанні, у них дрони зі спостереження — на державному постачанні. Переді мною виступав хлопчина, і це дуже гарна ініціатива, що ви вставили к’юар-код зі збором на дрони для його підрозділу, але насправді мені здається, що на одинадцятому році війни, на третьому році повномасштабної війни — це нонсенс, коли от доводиться через всеукраїнське телебачення збирати на дрони, а не відбувається державного забезпечення цими дронами. Це насправді нонсенс, погодьтесь. В армії противника такого немає».

Відтак дуже серйозне питання до телемарафонців: ви витрачаєте дедалі більшу частину ефірного часу на збір донатів на дрони, тепловізори, автівки та інші необхідні бійцям на фронті речі. І ви водночас витрачаєте дорогоцінний ефірний час усієї країни, де могли б натомість розповідати суспільству про те, чому армію досі не постачають тими ж дронами, тепловізорами та іншим необхідним на державному рівні. Якби це звучало з «єдиного ефіру» на всю країну, можливо, влада (ВР, ОП, Кабмін та інші) починали би бодай щось змінювати на краще, принаймні у постачанні армії, на якій сьогодні тримається все. Хіба не в цьому місія журналістики, яку саме за виконання цієї місії називають «четвертою владою»? Але, звісно ж, набагато комфортніше не дратувати зайвий раз владу, отримувати від неї гроші, розповідати в телемарафоні про «мільйон дронів», про успішність вітчизняного ВПК, про гіперактивне будівництво фортифікацій etc etc, а всі проблеми фронту і тилу замовчувати. Натомість прикриватися фіговим листком звитяжних зборів локальних пожертв глядачів на потреби окремих підрозділів ЗСУ. Ця хвороба в телемарафоні дійшла вже свого логічного довершення, якщо про неї вам в очі говорять ваші ж гості з фронту.

Ефірна сітка каналів

Структура ефірного блоку каналу «Рада» була звичною для ранкового слота: щогодини було по два випуски новин, на початку години 10–15-хвилинні, «посередині» — 5-хвилинні. Решту часу займали гостьові студії.

Структура ефіру каналу «1+1» була звичною для денного слота: ефірні години починалися випусками новин (різного хронометражу — по 15, 30 і 45 хвилин), продовжувалися гостьовими студіями або записаними інтерв’ю.

Структура ефіру каналів ICTV та СТБ 20 травня була звичною: 15-хвилинні випуски новин чергувалися з 15-хвилинними гостьовими студіями. О 20-й був годинний підсумковий випуск. Крім того, в цьому моніторингу оцінювався випуск тижневика «Факти тижня» за 19 травня.

Структура ефіру каналу «Інтер» була звичною для ранкового слота: щогодини було по два 10-хвилинні випуски новин (на початку годин і на 30-х хвилинах), решту ефіру займали гостьові студії. З 10-ї ранку години починалися з 13-хвилинних новин, продовжувалися гостьовими студіями.

Структура ефіру каналу «Ми — Україна» була звичною для вечірнього слота: ефірні години починалися з 15-хвилинних випусків новин, продовжувалися гостьовими студіями. О 20-й був годинний підсумковий випуск. Наступна година була повністю гостьовою.

Це був перший день окремого від телемарафону, самостійного мовлення Першого каналу Суспільного. Структура вечірнього ефіру при цьому залишилася майже незмінною. Ефірні години починалися випусками новин (по 15 і по 30 хвилин хронометражем), продовжувалися гостьовими студіями. О 20-й був підсумковий 40-хвилинний випуск і 20-хвилинні новини спорту (які раніше, Суспільний мовник показував лише в нічних слотах). Наступна година була гостьовою.

Основні теми дня

20 травня

Ситуація на різних ділянках фронту. В ефірі каналу «Рада» був фронтовий репортаж із Сіверського напрямку. Про події на фронті говорили з речником Генштабу Дмитром Лиховієм, речником Сил оборони півдня Дмитром Плетенчуком, заступником командира батальйону 95-ї окремої десантно-штурмової бригади Сергієм Поємчуком, офіцером відділення розвідки бригади НГУ «Рубіж» Віталієм Литвиним і заступником голови Харківської ОВА Романом Семенухою. У проаналізованому ефірі каналу «1+1» було два фронтових репортажі, обидва про бої за Вовчанськ. У гостьовій студії про поточні події на фронті не говорили. В ефірі каналів ICTV та СТБ були два фронтові репортажі про бої під Іванівським на Донеччині та про бої під Часовим Яром, крім того, з Донеччини робили пряме ввімкнення. У гостьових студіях про ситуацію на різних ділянках фронту говорили з головою Харківської ОВА Олегом Синєгубовим, речником ОСУВ «Хортиця» Назаром Волошиним і з командиром відділення 3-ї окремої штурмової бригади на псевдо «Ткач».

Перші дні дії закону про мобілізацію. В ефірі каналу «Рада» тему обговорювали з речником Генштабу Дмитром Лазуткіним. В ефірі каналу «1+1» тему обговорювали з заступницею міністра оборони з цифровізації Катериною Черногоренко. В ефірі каналів ICTV та СТБ був оглядовий сюжет про перші дні дії закону. В гостьовій студії говорили з заступницею міністра оборони з питань цифрового розвитку Катериною Черногоренко.

21 травня

Ситуація на різних ділянках фронту. В ефірі каналу «Інтер» тематику було розкрито одним репортажем із фронту. Говорили з речником Генштабу Дмитром Лиховієм і з речником ОСУВ «Хортиця» Назаром Волошиним. В ефірі каналу «Ми — Україна» сюжетів і прямих ввімкнень із фронту не було, говорили з речником ОСУВ «Хортиця» Назаром Волошиним, керівником Центру військово-правових досліджень Олександром Мусієнком і з командиром екіпажу БПЛА «Кара небесна» бригади «Рубіж» Андрієм Отченашем. В ефірі Першого каналу Суспільного був фронтовий репортаж про бойову роботу артилеристів на півночі Харківщини. В студії події на фронті обговорювали з командиром батальйону ударних безпілотників «Ахіллес» 92-ї ОШБ Юрієм Федоренком, військовослужбовцем ЗСУ Євгеном Ієвлєвим і з речником Генштабу в 2014–2017 роках Владиславом Селезньовим.

Перші дні дії закону про мобілізацію. У проаналізованому ефірі «Інтера» тему лише коротко згадували в новинах. Сюжетів не робили, з гостями не обговорювали. В ефірі каналу «Ми — Україна» був оглядовий сюжет про покарання за невиконання вимог закону про мобілізацію. В гостьовій студії говорили з заступницею міністра оборони з питань цифрового розвитку Катериною Черногоренко. В ефірі Першого каналу Суспільного робили репортаж про черги до ТЦК у Черкасах. У гостьовій студії нові норми закону обговорювали з юристом і гендиректором правничої компанії Юрієм Танасійчуком.

Новинна складова ефірів

Новинна складова чотирьох годин ефіру каналу «Рада» була такою: 2 репортажні сюжети та 2 прямі ввімкнення (ще два ввімкнення були неподієвими). У гостьовій студії побувало 6 ньюзмейкерів. Репортажні сюжети були про бойову роботу бійців 81-ї аеромобільної бригади на Сіверському напрямку і про виставку до 80-ї річниці депортації кримських татар. Обидва прямі ввімкнення були з Харкова про наслідки ворожих атак по області.

Новинна складова проаналізованого ефіру каналу «1+1» була такою: 5 репортажних сюжетів і 3 прямі ввімкнення. У гостях побувало 2 ньюзмейкери. Репортажні сюжети були про бої 57-ї мотопіхотної бригади під Вовчанськом, про бої за Вовчанськ, про наслідки ракетної атаки по Черкаській Лозовій, про участь українців у щорічному карнавалі у Берліні та про ювілейний концерт ансамблю Вірського до 85-річчя його керівника. Прямі ввімкнення були про наслідки ракетної атаки по Черкаській Лозовій на Харківщині (два) і про засідання у форматі «Рамштайн».

Новинна складова чотирьох годин ефіру каналів ICTV та СТБ була такою: 6 репортажних сюжетів, 2 прямі ввімкнення. У розмовних студіях побувало 3 гості-ньюзмейкери. Репортажні сюжети були про бої 67-ї окремої мехбригади під Іванівським на Донеччині, про бої полку «Дніпро-1» бригади «Лють» під Часовим Яром, про наслідки ракетної атаки ворога по Черкаській Лозовій на Харківщині, про лотерею задля збору на дрони фонду «Повернись живим» і ІТ-спільноти, про навчання новобранців десантно-штурмових військ, про день роботи київських аварійників газової служби. Прямі ввімкнення були про ситуацію на фронті на Донеччині та про ситуацію на Харківщині.

Новинна складова чотирьох годин ефіру каналу «Інтер» була такою: 3 репортажних сюжети та 4 прямих ввімкнення (ще одне ввімкнення було неподієвим). У гостях побувало 6 ньюзмейкерів. Сюжети були про обстріли й евакуацію на Харківщині, про виготовлення бойових дронів на лінії фронту, про захід бійців 3-ї окремої штурмової бригади зі спілкування з цивільними. Прямі ввімкнення були про наслідки ворожих обстрілів Запоріжжя, Сумщини й Дніпропетровщини, про обговорення радою ЄС питання заморожених російських активів.

Новинна складова чотирьох годин ефіру каналу «Ми — Україна» була такою: 3 репортажні сюжети, прямих ввімкнень не було, в гостях побувало 5 ньюзмейкерів. Репортажі були про початок роботи підземної школи в Харкові, про ситуацію з чергами в ТЦК і в ЦНАПах і про життя під обстрілами в прикордонних селах Харківщини.

Новинна складова чотирьох годин ефіру Першого каналу Суспільного була такою: 5 репортажних сюжетів, 3 прямі ввімкнення. У гостях побувало 8 ньюзмейкерів. Репортажні сюжети були про бойову роботу артилеристів Української добровольчої армії на півночі Харківщини, про наслідки атаки дронами по Харкову, про блокування трибуни парламенту опозицією, про черги до ТЦК у Черкасах і про відкриття відновленого після ворожого влучання басейн «Акваарена» у Харкові. Прямі ввімкнення були про рішення Ради ЄС щодо використання прибутків від російських активів на користь України та два ввімкнення про оголошення переможців журналістської премії імені Георгія Гонгадзе.

Гостьові студії

У гостьових студіях телеканалу «Рада» протягом чотирьох проаналізованих годин ефіру побувало 16 гостей: 6 ньюзмейкерів, 4 речники, одна радниця, 2 експерти та 3 учасники подій. З заступником голови Комітету ВР з питань зовнішньої політики Арсенієм Пушкаренком говорили про проєкт безпекової угоди з Євросоюзом. З членкинею Комітету ВР з питань молоді та спорту Іриною Борзовою говорили про питання повернення депортованих українців і обмінів полоненими на майбутньому Саміті миру. З заступником міністра енергетики Миколою Колісником говорили про стан енергосистеми та графіки відімкнень. З заступником голови Харківської ОВА Романом Семенухою говорили про ситуацію на фронті під Вовчанськом. З членом Комітету ВР з питань аграрної та земельної політики Іваном Чайківським говорили про перебіг посівної в Україні. З віцепрем’єр-міністром Михайлом Федоровим говорили про підсумки дворічної роботи ініціативи United 24. З іншими гостями обговорювали ситуацію на різних ділянках фронту, ймовірне знищення російського носія ракет у Криму, переміщення ворогом стратегічних бомбардувальників у Оленью, результати перших двох днів дії закону про мобілізацію, створення українського військового флоту в майбутньому, загибель президента і міністра закордонних справ Ірану та інші теми.

У гостях на каналі «1+1» протягом чотирьох годин ефіру побувало 7 людей: 2 ньюзмейкери, 4 експерти й один учасник подій. З заступницею міністра оборони Катериною Черногоренко говорили про перші підсумки дії закону про мобілізацію і роботу застосунку «Резерв+». З членом Ради Нацбанку України Василем Фурманом говорили про проєкт електронної гривні. З іншими гостями обговорювали попередження та виявлення меланоми, проблеми виховання дітей без батьків, які воюють на фронті, можливі наслідки загибелі іранського президента для російсько-української війни, підтвердження Індією участі прем’єр-міністра в Саміті миру та інші теми.

У розмовних студіях каналів ICTV та СТБ цього дня побувало 6 гостей: 3 ньюзмейкери, один речник і 2 учасники подій. З заступницею міністра оборони Катериною Черногоренко говорили про роботу застосунку «Резерв+». З головою Харківської ОВА Олегом Синєгубовим говорили про ситуацію на фронті на півночі області. З віцепрем’єр-міністеркою Іриною Верещук говорили про евакуацію людей із прифронтових населених пунктів на Харківщині та Сумщині. З іншими гостями обговорювали ситуацію на різних ділянках фронту, потреби підрозділів у безпілотниках і можливості ворога в аеророзвідці, проблеми з обміном полонених «азовців» та інші теми.

У гостьових студіях каналу «Інтер» протягом чотирьох годин ефіру побувало 11 гостей: 6 ньюзмейкерів, 2 речники, 2 експерти й одна учасниця подій. З міським головою Білопілля що Юрієм Зарком говорили про ворожі обстріли міста й евакуацію людей. З в.о. міністра у справах ветеранів Олександром Порхуном говорили про проєкт міністерства зі створення ветеранських бізнесів. З заступником міністра енергетики Миколою Колісником говорили про графіки відімкнень і ймовірне підвищення тарифів на електрику. З директором департаменту цивільного захисту Харківської ОВА Іваном Соколом говорили про наслідки нічної та ранкової атак ворога безпілотниками по Харкову. З заступницею міністра юстиції Оленою Висоцькою говорили про мобілізацію засуджених. З генпрокурором Андрієм Костіним говорили про прогнози щодо майбутнього Саміту миру. З іншими гостями обговорювали ситуацію на різних ділянках фронту, політику Тайваню щодо російсько-української війни, використання заморожених російських активів, події в Грузії, можливі наслідки загибелі президента Ірану, можливі причини замаху на прем’єра Словаччини та інші теми.

У гостьових студіях каналу «Ми — Україна» протягом чотирьох годин побувало 12 гостей: 5 ньюзмейкерів, 2 речники, 3 експерти та 2 учасники подій. З міським головою Харкова Ігорем Тереховим говорили про наслідки нічної атаки «шахедами» по місту. З заступницею міністра оборони Катериною Черногоренко говорили про перші дні роботи застосунку «Резерв+». З головою Запорізької ОВА Іваном Федоровим говорили про наслідки ворожих обстрілів області. З головою Держенергонагляду Русланом Слободяном говорили про ситуацію в енергосистемі. З головою Комітету ВР з питань правової політики Денисом Масловим говорили про «Формулу миру» та про принцип «справедливості». З іншими гостями обговорювали ситуацію на різних ділянках фронту, знищення російського ракетоносія «Циклон», будівництво окупантами залізниці до Криму, інфраструктуру для літаків F-16 в Україні, дозвіл партнерів на застосування західної зброї по території Росії, можливі зміни в політиці Ірану після загибелі президента Раїсі та інші теми.

У гостьових студіях Першого каналу Суспільного протягом чотирьох годин ефіру побувало 19 гостей: 8 ньюзмейкерів, один речник, 7 експертів, журналіст і 2 учасники подій. З нардепами Олегом Синюткою і Євгенією Кравчук говорили про ефективність роботи парламенту і про законопроєкт щодо заборони московської церкви. З нардепами Олександром Мережком, Андрієм Осадчуком і Олексієм Гончаренком говорили про легітимність чинного президента Зеленського і про доцільність звернення до Конституційного Суду в цьому питанні. З головою правління «Укренерго» Володимиром Кудрицьким говорили про графіки відімкнень електрики та прогнози на майбутній опалювальний сезон. З депутатом Харківської міськради Богданом Ткачуком говорили про ситуацію на півночі Харківщини. З іншими гостями обговорювали ситуацію на різних ділянках фронту і ймовірність наступу ворога на Сумщині, наслідки ворожих обстрілів цивільної інфраструктури, зосередження ворогом стратегічних бомбардувальників на авіабазі «Оленья», ідеологічну обробку ворогом українських дітей у школах на окупованих територіях, правову сторону визнання військовозобов’язаних лише «придатними» чи «непридатними», питання дозволу Україні бити західною зброєю по цілях в Росії та інші теми.

Представлення різних фракцій парламенту в гостьових студіях спільного марафону (в межах повних ефірів каналів) було таким: Представників «Слуги народу» запрошували 6 разів (Арсеній Пушкаренко й Ірина Борзова на «Раді», Юлія Гришина на «1+1», Марія Мезенцева на ICTV та СТБ, Денис Маслов і Віталій Безгін на «Ми — Україна»). Одне запрошення мала депутатська група «За майбутнє» (Іван Чайківський на «Раді»). Депутатів інших фракцій і груп не кликали. На «Інтері» цього разу депутатів в ефірі не було.

Натомість в ефірі Першого каналу Суспільного, як і раніше, представництво різних політсил було збалансованим: двоє гостей були від «Слуги народу» (Євгенія Кравчук і Олександр Мережко), два гості — від «Європейської солідарності» (Олег Синютка й Олексій Гончаренко) і один гість від «Голосу» (Андрій Осадчук). При цьому обговорювалися контроверсійні теми внутрішньої політики (законопроєкт про заборону УПЦ (МП), створення ТСК щодо перевірки будівництва фортифікацій, питання звернення до Конституційного Суду щодо легітимності чинного президента, неефективність роботи парламенту і порушена в ефірі самими опозиційними депутатами тема необхідності створення уряду народної довіри).

Порушення стандартів

Стандарти журналісти каналу «Рада» порушували 298 разів. Це по 74,5 порушення на годину ефіру в середньому або ж більш як по порушенню щохвилини. Найчастіше цього разу порушували стандарт достовірності — 104 рази, більш як половиною з цих порушень були узагальнені розмиті псевдопосилання на джерела фактичної інформації. Стандарт відокремлення фактів від думок цього дня порушували відчутно менше ніж зазвичай, було «лише» 76 таких порушень. Більшістю з них були суб’єктивні оцінки журналістів у новинах і в новинних елементах гостьових студій. З 53 порушень стандарту точності переважною більшістю були невідповідності картинки й тексту за кадром у БЗ, сюжетах і прямих ввімкненнях. З «рекордних» для телемарафону 60 порушень стандарту повноти інформації також «рекордною» була кількість матеріалів, де на відео не було інтершуму. Крім того, 5 разів порушили стандарт доступності подачі інформації. Інші стандарти не порушували.

Стандарти журналісти каналу «1+1» порушували 310 разів. Це по 77,5 порушення на годину ефіру в середньому або ж більш як по порушенню щохвилини. Найчастіше порушували стандарт відокремлення фактів від думок — 178 разів, майже все це були суб’єктивні оцінки журналістів у новинах. Стандарт достовірності було порушено 86 разів. Найбільше було узагальнених розмитих псевдопосилань на джерела фактичної інформації. 34 рази порушили стандарт точності, майже все це були невідповідності між картинкою і текстом у сюжетах, БЗ і прямих ввімкненнях. Крім того, 9 разів порушили стандарт повноти інформації та 3 рази — стандарт доступності.

Стандарти журналісти каналів ICTV та СТБ порушували 509 разів, це більш як по 127 порушень на годину ефіру в середньому або ж більш як по 2 порушення щохвилини. Найбільше порушували стандарт відокремлення фактів від думок — 333 рази. І хоч більшістю з цих порушень були суб’єктивні думки журналістів у новинах, але в тижневику була рекордна для телемарафону кількість неавторизованих суб’єктивних міркувань ведучих і авторів сюжетів. Стандарт достовірності було порушено 124 рази. При цьому рекордно багато як для телемарафону було узагальнених розмитих псевдопосилань на авторство суб’єктивних думок. 28 разів порушували стандарт точності, майже все це були невідповідності між картинкою і текстом за кадром у сюжетах, БЗ і прямих ввімкненнях. Крім того, 14 разів порушували стандарт повноти інформації та 10 разів — стандарт доступності її подачі.

Стандарти журналісти каналу «Інтер» порушували рівно 300 разів, це по 75 порушень на годину ефіру в середньому або ж більш як по порушенню щохвилини. Найбільше порушували стандарт відокремлення фактів від думок — 188 разів. Майже все це були суб’єктивні думки журналістів у новинах і в новинних елементах гостьових студій. Стандарт достовірності було порушено 64 рази, майже дві третини з цих порушень були узагальненими розмитими псевдопосиланнями як на джерела фактів, так і на авторство суб’єктивних думок. Стандарт точності було порушено 31 раз, більшістю з цих порушень були невідповідності картинки й тексту за кадром у БЗ, сюжетах і прямих ввімкненнях. Крім того, 13 разів порушили стандарт повноти інформації та 4 рази — стандарт доступності подачі інформації.

Стандарти журналісти каналу «Ми — Україна» порушували 307 разів. Це майже по 77 порушень на годину ефіру в середньому або ж більш як по порушенню щохвилини. Найчастіше порушували стандарт відокремлення фактів від думок — 177 разів. Більшістю з цих порушень були суб’єктивні оцінки журналістів у новинах і в новинних елементах гостьових студій. Стандарт достовірності порушували 61 раз, найбільше було узагальнених розмитих псевдопосилань на джерела фактичної інформації. 26 разів порушували стандарт точності, головно — невідповідностями між картинкою і текстом у сюжетах і БЗ. Стандарт повноти інформації порушували 34 рази, переважною більшістю з цих порушень була повна відсутність інтершуму на відео в БЗ і сюжетах, втім це традиція для каналу. Ще 9 разів порушували стандарт доступності подачі інформації.

Стандарти журналісти Першого каналу Суспільного порушували 96 разів (це по 24 порушення на годину ефіру в середньому). Найчастіше порушували стандарт відокремлення фактів від думок — 40 разів, майже все це були суб’єктивні оцінки журналістів у новинах і в новинних елементах гостьових студій. Стандарт точності порушували 25 разів, більшістю з цих порушень були невідповідності картинки й тексту в БЗ, сюжетах, прямих ввімкненнях і в розмовах з гостями. Стандарт достовірності порушували 19 разів, найбільше було інформації та відео з телеграм-каналів і сторінок у соцмережах. Крім того, 7 разів порушили стандарт доступності подачі інформації та 5 разів — стандарт її повноти. Інші стандарти не порушували.

Інші позиції

В ефірі спільного телемарафону не повідомлялося про такі події / теми (про деякі з них повідомлялося в окремому ефірі Першого каналу Суспільного):

20 травня

Остін: Очікуємо, що Україна використовуватиме надану зброю на своїй території.

У США не планують відправляти своїх військових інструкторів в Україну.

МОН: У мережі поширюють фейковий лист про збір даних школярів для реєстру призовників.

У Мінстратегпромі розширили можливості бронювання працівників ОПК.

21 травня

Росіяни дроном атакували авто поліцейського, який евакуював людей із Вовчанська.

Тетяна Трощинська стала лавреаткою премії імені Георгія Гонгадзе.

За даними ОВА, у Вовчанську залишилося 100 людей, яких вороги не випускають на евакуацію.

Кабмін затвердив додаткові відпустки для військових за знищену техніку ворога.

Медикині та фармацевтки мають стати на облік у ТЦК, без чого їх не братимуть на роботу.

Єрмак у лютому 2022 року переконав Зеленського в тому, що Росія не нападатиме на Україну, — ВВС.

Росія завдала ракетного удару по виробничій інфраструктурі Конотопа.

На порталі «Дія» тепер можна подати заяву про пошкоджене агресією Росії майно.

The Economist: Зеленський звинувачує генералів у приховуванні від нього реальної інформації.

АЗС зменшили ціни на автогаз.

Політв’язень Кремля Рустем Сейтмеметов переніс інфаркт через погані умови у в’язниці, — Лубінець.

Суспільний мовник виходить із телемарафону.

У проаналізованому ефірі каналу «1+1» був один прояв політичного піару, де в якості «новини» подали участь першої леді Олени Зеленської в фіналі соціального кулінарного проєкту для дітей. Російських наративів і токсичних медіаперсонажів у проаналізованому ефірі каналу не було.

У проаналізованому ефірі каналів ICTV та СТБ було два прояви піару. Був традиційний сюжет про реабілітаційний центр «Recovery» з великими подяками засновникам центру і власникам медіахолдингу Вікторові та Олені Пінчукам. Крім того, в сюжеті недоречно до контексту розмови згадували фракційну приналежність нардепа Романа Костенка до фракції «Голос».

У проаналізованому ефірі каналу «Ми — Україна» був один прояв політичного піару — класичний «паркет» про «доручення» прем’єра Дениса Шмигаля енергетикам «зробити графіки відключень раціональними і рівномірними».

Проявів політичного піару у проаналізованих ефірах каналів «Рада» і «Інтер» не було.

У проаналізованому ефірі Першого каналу Суспільного проявів політичного піару не було.

Російських пропагандистських наративів у проаналізованому ефірі каналу «Рада» не було, натомість гостьові студії вели троє токсичних ведучих каналу.

Російських пропагандистських наративів у проаналізованому ефірі каналу «Інтер» не було, новини вела токсична ведуча каналу.

У проаналізованих ефірах інших каналів російських пропагандистських наративів і токсичних медіаперсонажів не було.

У проаналізованому ефірі Першого каналу Суспільного російських пропагандистських наративів і токсичних медіаперсонажів не було.

Скриншот відео: Факти ICTV/ютуб

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Роман Костенко
Политик
34 згадки
Екатерина Черногоренко
Чиновник
17 згадок
Иван Федоров
Политик
15 згадок
Михаил Федоров
Политик, Блогер и эксперт
13 згадок
Юрий Федоренко
Политик
12 згадок
Алексей Гончаренко
Политик
9 згадок
Игорь Терехов
Политик
8 згадок
Владислав Селезнев
Силовой блок
6 згадок
Андрей Костин
Политик
4 згадки
Арсений Пушкаренко
Политик, Общественный деятель
4 згадки
Виталий Безгин
Политик, Блогер и эксперт
Ирина Борзова
Политик
Ирина Верещук
Политик
Елена Высоцкая
Чиновник
Юлия Гришина
Чиновник
Елена Зеленская
Деятель культуры, Знаменитость
Николай Колесник
Чиновник
Николай Колесник
Чиновник
Евгения Кравчук
Политик
Владимир Кудрицкий
Чиновник
Дмитрий Лиховий
Общественный деятель, Блогер и эксперт
Денис Маслов
Политик
Мария Мезенцева
Политик
Александр Мережко
Политик, Блогер и эксперт
Андрей Осадчук
Политик
Дмитрий Плетенчук
Силовой блок
Александр Порхун
Чиновник, Силовой блок
Роман Семенуха
Политик, Чиновник
Олег Синегубов
Чиновник
Олег Синютка
Политик, Чиновник
Василий Фурман
Чиновник
Иван Чайковский
Политик
Российская певица двухтысячных впала в кому после попытки суицида
Comments UA
2024-10-02T20:15:54Z
Брак певицы с Украины и российского стриптизера трещит по швам
Comments UA
2024-09-29T20:15:32Z
"Кто бы мог подумать": Вакарчук признался в новой любви
Апостроф
2024-10-04T19:03:17Z
Украинская певица впервые откровенно рассказала, сколько "пластик" сделала
Comments UA
2024-10-03T19:51:13Z
"Уилл Смит - пердун": режиссер "Людей в черном" раскрыл правду об актере
UAToday
2024-10-05T02:33:28Z
Телеведущая объявила о собственной смерти: "увидимся на другой стороне"
Comments UA
2024-10-04T18:57:38Z
20 главных трендов весны и лета 2025: самый полный гид
Marie Claire
2024-10-04T18:01:12Z
"До конца моей жизни": дизайнер Алексей Залевский раскрыл подробности своей неизлечимой болезни
Апостроф
2024-10-03T17:36:05Z
Катастрофически тяжело: вдова Виталия Билоножко рассказала о жизни после смерти мужа/Они прожили вместе более 40 лет
Апостроф
2024-09-23T14:15:10Z
Ситуация очень печальная: синоптик рассказала, когда в Украине ждать дождей
Апостроф
2024-09-29T09:03:41Z
На контрольном посту мужчина начал резать себе руки: кто его остановил
Comments UA
2024-10-04T13:21:51Z
Улицы Степана Бандеры и полка «Азов»: в Харькове требуют новых переименований
Comments UA
2024-09-23T14:06:55Z
Митинги против ВСУ в Покровской громаде: правда ли это
Comments UA
2024-09-23T15:30:29Z
Войска РФ активизировались на Купянском направлении
Корреспондент
2024-10-05T08:10:25Z
Карта боевых действий в Украине 5 октября
VGorode
2024-10-05T07:39:14Z
Появились фото с места попадания в Харькове
Корреспондент
2024-09-21T23:18:54Z
В Запорожье заявили, что оккупанты готовят штурмы, а не наступление
Comments UA
2024-09-30T19:51:18Z
Бои в Угледаре идут в черте города - ОВА
Корреспондент
2024-10-01T10:45:17Z
Под Москвой застрелили бывшего "министра" "ЛНР": интересные подробности
Comments UA
2024-10-01T21:45:57Z
В Кремле отреагировали на желание Шольца поговорит с Путиным
Comments UA
2024-10-02T14:12:49Z
Украины больше нет: Трамп шокировал новым заявлением о войне
Comments UA
2024-09-26T07:31:07Z
В Газе освободили девушку, которую похитили в Ираке десять лет назад
Корреспондент
2024-10-04T03:52:29Z
Мнения иранцев об атаках на Израиль разделились — The Times
ZN UA
2024-10-05T08:04:18Z
«Ход конем»: медиум Анна Атаманова рассказала о новых планах союзников Украины
Знай
2024-10-05T07:48:43Z
"Война станет глубже и тяжелее в 2025-2026 годах": неутешительный прогноз Британии
GlavRed
2024-09-22T17:30:30Z
В США объяснили, почему Китай боится поражения Путина
Хвиля
2024-09-22T00:00:17Z
Против РФ сыграл придуманный ею миф. Почему враг недооценил наступление на Курщину
Comments UA
2024-09-26T17:42:31Z
У украинцев хотят отобрать льготы, придумали новую причину: появился законопроект
Политека
2024-09-26T18:04:35Z
Тарифы на электроэнергию вырастут: какие квитанции украинцам ждать с 1 ноября
Знай
2024-10-01T19:42:53Z
Подсолнечное и сливочное масло: цены в супермаркетах бьют рекорды
Знай
2024-09-29T16:06:42Z
Требовал 100 тыс. грн взятки: СБУ схватила топ-менеджера "Энергоатома"
Апостроф
2024-09-28T23:35:20Z
Украинцам повысят налог на зарплаты: сколько будем получать "чистыми" на руки
Апостроф
2024-10-05T08:15:58Z
Коррупция или халатность: эксперт объяснил, что не так со строительством в Украине
Знай
2024-10-05T08:15:41Z
Великобритания закрыла последнюю угольную электростанцию
Корреспондент
2024-09-30T11:24:45Z
Треть украинцев оценили действия власти для восстановления энергетики как неэффективные – опрос
ZN UA
2024-10-02T12:53:11Z
Украинцы могут остаться без стабильной мобильной связи зимой: в чем причина
Фокус
2024-09-30T13:15:44Z
В Польше призвали вернуть украинских мужчин домой, и отправить на фронт
Знай
2024-09-29T20:12:36Z
Средиземноморская сказка: самая красивая принцесса Греции выходит замуж — первые фото
Marie Claire
2024-09-28T09:36:23Z
Умеров рассказал, как возросли темпы мобилизации в Украине
Хвиля
2024-09-23T17:30:59Z
Украинцев предупредили об изменениях в выплатах ВПЛ в октябре
Хвиля
2024-10-02T16:45:45Z
Мобилизация студентов в октябре 2024: кто потеряет отсрочку и получит повестку
Известия Киев
2024-10-05T08:00:28Z
Американец сэкономил за четыре месяца $50 тысяч, полностью изменив образ жизни
Фокус
2024-10-05T07:57:49Z
Зачем нужно готовить из капусты 25 сентября и как защитить себя от порчи: приметы, обряды и запреты на Сергея
Знай
2024-09-25T02:03:35Z
В "Интерпайпе" Пинчука рассказали, как поддерживают своих сотрудников-военных
Апостроф
2024-10-01T17:09:52Z
Германия готовится к войне в Европе - NTV
Корреспондент
2024-09-29T22:42:40Z
"Моя королева": Александр Усик поздравил жену с годовщиной свадьбы
Фокус
2024-09-25T12:15:54Z
УЕФА признал судейскую ошибку, которая повлияла на определение победителя Евро-2024
ZN UA
2024-09-23T15:19:34Z
Украинский чемпион мира Беринчик будет защищать титул в андеркарде реванша Усика и Фьюри
ZN UA
2024-10-05T06:48:33Z
"Должен забрать судьбу боя у судей": Фьюри раскрыл свой план на реванш с Усиком
ZN UA
2024-10-04T20:18:14Z
Тайсону Фьюри настоятельно посоветовали завершить карьеру после боя против Усика
Известия Киев
2024-10-04T18:36:08Z
Магучих: Думаю, до 2,15 можно прыгать - имеются такие силы
Корреспондент
2024-10-04T15:00:12Z
US Open — чемпионат, где деньги и шоу на первом месте!
Топ Жир
2024-10-04T13:54:47Z
Экс-чемпион рассказал, чего точно не произойдет в бою Усик - Фьюри
Корреспондент
2024-10-04T13:48:22Z
Брэдли дал Фьюри совет для победы над Усиком
Корреспондент
2024-10-04T13:09:09Z
Простой тест, который поможет определить деменцию на ранней стадии
Marie Claire
2024-09-28T00:00:50Z
В Минздраве рассказали, когда в аптеках можно будет приобрести лекарства с медицинским каннабисом
Фокус
2024-10-02T05:13:18Z
6 признаков того, что ваш антивозрастной крем вреден для кожи
Marie Claire
2024-09-28T03:00:49Z
В каком возрасте на теле увеличивается количество родинок
Comments UA
2024-09-23T08:51:01Z
Раз в пять лет: учителям утвердили обязательное правило
Знай
2024-10-05T06:21:42Z
Балканский завтрак: чем опасна новая модная диета, которая свела с ума весь мир
Marie Claire
2024-10-05T03:00:54Z
Астрологический прогноз на октябрь 2024 по знакам Зодиака
Marie Claire
2024-09-29T22:51:19Z
Мужчины взялись колоть ботокс в мошонку: новая мода набирает обороты
Знай
2024-09-29T20:30:22Z
Наращивают мышцы и клетки мозга: ученые раскрыли новую пользу физических упражнений
Фокус
2024-09-29T19:06:53Z
В Тель-Авиве произошел теракт - людей расстреляли из автоматов на трамвайной остановке
Комсомольская правда
2024-10-01T17:10:25Z
В Киеве похитили и пытали гражданина Турции
Апостроф
2024-09-26T17:12:43Z
В Нежине полицейский на авто сбил насмерть военного
Корреспондент
2024-09-27T15:27:55Z
В Южно-Африканской республике выпало рекордное количество снега - на дорогах коллапс
ZN UA
2024-09-21T23:07:15Z
Армия РФ обстреляла три района Харьковской области: есть погибшие и раненый
ZN UA
2024-10-05T05:57:59Z
Россияне атакуют ракетами северо-восток Украины, в Сумской области раздался взрыв
ZN UA
2024-10-05T03:16:13Z
В Сумской области прогремело 84 взрыва
TSN
2024-10-05T03:15:52Z
В Румынии обнаружили обломки Шахеда
Корреспондент
2024-10-05T01:39:57Z
В Румынии снова обнаружили обломки "Шахеда"
Европейская правда
2024-10-04T20:03:01Z
Реализм еще выше: Представлен первый трейлер гоночного симулятора Assetto Corsa EVO — выходит в январе в Steam
GameMag
2024-10-01T06:33:07Z
В Норвегии установлен новый мировой рекорд по объемам продажи электромобилей
Известия Киев
2024-09-27T15:29:42Z
Паркинг с суперкарами: в Киеве на стоянке супермаркета заметили эксклюзивные авто
Фокус
2024-09-25T07:21:56Z
Привет из 90-х: в Украине заметили раритетные спорткары BMW
Апостроф
2024-10-05T07:00:01Z
Придется привыкать: водителям приготовили много сюрпризов в страховании авто
Знай
2024-10-05T02:51:43Z
Tesla в пятый раз с начала года отзывает более 27 тысяч Cybertruck
Корреспондент
2024-10-04T13:45:44Z
В Украине обвалился спрос на авто с пробегом: какие модели продолжают покупать
Фокус
2024-10-04T11:24:26Z
Tesla вп’яте за рік відкликає пікап Cybertruck: у чому причина
AutoCentre
2024-10-04T09:10:19Z
Ремонтировал авто 11 лет: британка отсудила $151 000 у механика-махинатора
Фокус
2024-10-04T08:57:51Z
Вкуснее магазинного: бюджетный рецепт сырника "Сникерс" с домашней карамелью
Политека
2024-09-28T23:01:58Z
Прямо как в Италии: оригинальный рецепт хлебного супа с капустой и сыром
Политека
2024-10-01T11:01:44Z
В чем встречать Новый 2025 год Зеленой Деревянной Змеи: рекомендации по знакам Зодиака
Marie Claire
2024-09-26T18:00:52Z
Лунный гороскоп на 22 сентября, воскресенье
Marie Claire
2024-09-21T22:46:59Z
Как в Италии: простой рецепт пасты карбонара от победительницы "Мастер Шеф"
Политека
2024-10-05T07:00:31Z
Зачем жениться в XXI веке: 6 преимуществ официального брака перед «гражданским»
Marie Claire
2024-10-05T07:00:14Z
Гороскоп на субботу 5 октября 2024 года
UAToday
2024-10-05T02:33:01Z
Вселенная шепчет: 9 реальных признаков, что вы сбились с пути и занимаетесь не тем, чем должны
Знай
2024-10-04T18:51:35Z
Гораздо вкуснее обычной яичницы: быстрый рецепт шакшуки с баклажанами
Политека
2024-10-04T18:48:45Z
Эксперт рассказал, какие преимущества может дать Украине налаживание сотрудничества с учеными, выехавшими за границу
ZN UA
2024-10-05T07:22:19Z
Крупнейший шторм в Солнечной системе: таким Большое красное пятно на Юпитере еще не видели
Фокус
2024-10-04T07:45:54Z
Послушайте русскую озвучку хоррора Alone in the Dark от Cool-Games
GameMag
2024-09-30T20:31:32Z
Digital Foundry: От выпуска мощной консоли PlayStation 5 Pro выиграют даже те, кто не собирается ее покупать
GameMag
2024-09-29T21:16:06Z
Тим Суини: Индустри находится в процессе смены поколений игроков
GameMag
2024-10-05T07:22:57Z
Для Counter-Strike 2 вышло первое крупное обновление
Overclockers
2024-10-05T07:15:12Z
Мощный взрыв навсегда изменил Землю: ученые рассказали, что произошло
ZN UA
2024-09-28T10:49:04Z
The Callisto Protocol, Mortal Kombat 1, Lies of P и многие другие игры для PS5 получили маркировку PS5 Pro Enhanced в PS Store
GameMag
2024-09-28T21:13:43Z
10 тысяч гривен за новый ПК: как собрать игровой компьютер с нуля без б/у запчастей
Знай
2024-10-05T06:51:56Z