Призначення на посаду гендиректора державної агенції Укрінформ на початку листопада 2023 року Олексія Мацуки спричинило кризу в роботі найбільшої української державної агенції. Про це пише «УП» в своїмо розслвдуванні «Всі свої. Як Офіс президента бере під контроль Укрінформ».
В розслідуванні, зокрема, йдеться про те, що після раптового звільнення попереднього керівника агенції Олександра Харченка, яке співробітники назвали «рейдерським захопленням», в Укрінформ прийшли люди, пов’язані та контрольовані Банковою. Зокрема, сам Олексій Мацука, а також його заступник Єгор Сігарьов, а також лояльні до ОП спікери, які почали виробляти контент для Укрінформу - наприклад, Сергій Лещенко.
Сігарьов, зазначає «УП» - однокурсник одразу двох радників керівника ОП Андрія Єрмака - Дарії Зарівної та Владислава Власюка, який є секретарем санкційної групи Єрмака-Макфола. Власюка співрозмовники «УП» називають неформальним куратором Укрінформу з боку Банкової.
З часу приходу Олексія Мацуки на посаду генерального директора в редакції були запроваджені темники - в регіональні корпункти агенції, стверджують джерела «УП», були розіслані списки з бажаними та небажаними спікерами. «Загальна тенденція, яка спостерігається в усіх документах: серед "небажаних спікерів" – опозиційні до нинішньої влади діячі», - вказує видання. Мацука у коментарі “УП» відмовився сказати, як з’явилися ці темники, співрозмовники видання в ОП заперечили причетність до появи цих темників.
Також, за словами джерел видання, нові очільники агенції отримували в рази більші премії, ніж «старі працівники». Наприклад, впродовж січня – квітня 2024 року Олексій Мацука та Єгор Сігарьов отримували по 287% премії від посадового окладу. а заступниці гендиректора Ірині Чередниченко, яка давно працює в агентстві, була нарахована премія у розмірі 40%.
За даними видання, приход нових керівників спровокував кризу - регіональні корпункти та редакція в Києві відмовлялися працювати за новими правилами, частину вказівки ігнорували. Під тиском або з власного рішення з агенції пішло 45 людей, 30 з них - за останні три місяці.
Детектор медіа готував власну публікацію про зміни в Укрінформі і планує опублікувати матеріал найближчим часом.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.