MY.UAНовини
Тренування із забитими вікнами: чемпіонки світу розповіли про життя у Харкові під обстрілами, зйомки у французькому фільмі та білоруску на змаганнях
Тренування із забитими вікнами: чемпіонки світу розповіли про життя у Харкові під обстрілами, зйомки у французькому фільмі та білоруску на змаганнях

Тренування із забитими вікнами: чемпіонки світу розповіли про життя у Харкові під обстрілами, зйомки у французькому фільмі та білоруску на змаганнях

Чемпіонки світу й призерки Олімпійських ігор-2020 із синхронного плавання Марина та Владислава Алексіїви через війну не можуть нормально жити й готуватися до змагань у рідному Харкові. В їхньому басейні, який постраждав від обстрілу, вікна забито ДСП, а дорогою на заняття дівчата нерідко чують вибухи. Режисер французького телеканалу навіть зняв фільм про непросте життя українських сирен. А у травні, після 11 місяців перерви, вони виграли нагороди міжнародних змагань, ставши другими на Кубку світу в Парижі.

У розмові з OBOZ.UA Марина та Владислава розповіли про медальну обкатку олімпійського басейну, підготовку під обстрілами у Харкові, зйомки фільму за 10 км від кордону з РФ і повернення на змагання білорусів.

– Як готувалися до старту в Парижі? Чи не було важко психологічно після зимового чемпіонату світу, де замість двох олімпійських ліцензій Україна виборола лише одну в дуеті?

– Так, дійсно, було важко усвідомити це все, адже ми їхали за двома ліцензіями. Але так уже вийшло. Нам дуже прикро, що ми не зможемо виступити в Парижі усією командою, але ми щасливі, що у такий складний час Україна буде представлена на Олімпійських іграх у дуеті.

Було дуже тяжко морально на цих стартах, адже ми готувалися не у звичних умовах, психологічно на тебе впливає війна в країні. Але, хай там як, одна ліцензія у нас для України є.

– Дівчата з інших команд якось намагалися вас підтримати? Адже вони розуміють, як вам зараз складно.

– Ну, так, підходили з різних країн. Казали, давайте, у вас ще є шанс. Підтримували. Казали, мовляв, ми знаємо, як вам тяжко, але не здавайтеся, все буде добре. Це було дуже мило.

– Якщо ми вже зачепили тему умов підготовки – ви увесь цей час перебували в Україні?

– Так, ми готувалися до зимового чемпіонату в Харкові, жили у себе вдома і тренувалися у нашому басейні, який, на жаль, без вікон. У нас там такі умови, що всі ЗМІ приїжджали та знімали наш басейн і як у ньому готується Україна.

– А басейн без вікон у вас уже довго?

– Ну він не зовсім без вікон. Ще на початку війни, десь влітку, поруч поцілив снаряд – і повилітало скло. І зараз вікна просто забиті ДСП.

– У січні ми спілкувалися з Мартою Фєдіною, якраз після вашого першого тренування у 2024 році, яке було перервано жахливим обстрілом з боку РФ, і довелося спускатися в укриття. А як надалі відбувалися заняття? Адже Харків постійно під ворожим вогнем. Часто доводилося переривати тренування і ховатися? Чи іноді могли знехтувати тривогою?

– Звісно, це заважає готуватися. Але наші тренери стежать за ситуацією. І коли там щось серйозне, звісно, ми переривали наші тренування, вибігали в мокрих купальниках і спускалися в укриття. І це трошки заважало.

А коли виїжджали з дому, і десь у центрі прилітало, то нам потрібно було посидіти до відбою тривоги. І тільки потім ми могли їхати на тренування. Тому зараз ми повернулися в Київ, там трошки легше морально.

– Можливо, був момент, що навіть уже відпало бажання повертатися назад у басейн. Чи все ж таки не виникало таких думок?

– Якось було трошки страшно, коли прилетіло зранку в центр Харкова. Був сильний обстріл. Ми тільки виїхали на машині до басейну – і почули вибухи на вулиці, дуже близько. Розвернулися й повернулися додому, щоб там перечекати. І тільки через годину поїхали знову на тренування.

Наразі ви будете продовжувати тренуватись у Києві?

– Так, за рішенням нашої головної тренерки Світлани Саідової та президента Федерації Ігоря Лисова після чемпіонату світу ми розпочали тренуватися в Києві. Після Кубка світу в Канаді напочатку червня ми повертаємося в Україну десь на місяць. І потім на нас очікує фінал Кубка світу в Будапешті на початку липня. Після чого, найімовірніше, продовжимо підготовку до Олімпіади за кордоном.

– А ваші батьки виїхали з Харкова?

– Зараз батьки у бабусі з дідусем на дачі в Харкові. Вони їздили забирати деякі речі. І ми просили, щоб вони поверталися. Але у нас там живе ще дуже багато родичів – бабуся, дідусь, троюрідна сестра з маленькою дитиною. Багато наших рідних ще залишаються у Харкові. Навіть за своєї відсутності там, ми з перших вуст знаємо, який жах постійно відбувається у місті. 

– А як ви жили у Харкові? Адже життя – це не тільки тренування. Була змога хоч кудись виходити, щоб трошки відволіктись, відпочити морально?

– У Харкові справді дуже складно щось робити, окрім тренування. Ми їздили там тільки на тренування і назад додому. Бо в центрі міста небезпечно, батьки забороняли нам тоді там гуляти. І ввечері повністю вимикається світло. Немає такого життя, як у Києві, де всі кудись ходять, відвідують вистави, гуляють. У Харкові такого зараз мало, і безпечніше залишатися вдома.

– Перейдімо до змагань. Ви почали виступи на Кубку світу вже в Парижі. Чому вирішили пропускати перший етап у Китаї?

– Тому що не обов'язково виступати на всіх етапах. Ми повинні взяти участь у двох. І потім 12 найкращих команд їдуть на суперфінал Кубка світу, який відбудеться на початку липня в Будапешті. Китай був занадто скоро після чемпіонату світу в Досі, ми ще не встигли змінити програму. Тому й вирішили краще підготуватись до інших змагань і поїхати на Кубок світу у Францію і Канаду.

– Тобто після Дохи ви змінили програму, з якою маєте виступати і на Олімпіаді в Парижі?

– Трошки поміняли, щоби було складніше та гарніше. І після змагань у Парижі теж змінили. Музика залишилася та сама. Трошки внесли зміни у зв'язки та елементи. Зараз за артистизм дають дуже багато балів.

До того ж після чемпіонату світу в Досі трошки помінялися правила, поставили ліміти на елементи. Через це також потрібно було переробляти програму. Візуально для глядачів це не дуже помітно. Але для нас зміни були відчутні, оскільки треба було вивчити рухи. І навіть після змагань у Парижі ми вносимо корективи, щоб робити більшу складність для артистизму й отримати вищі оцінки.

– Мені здається, що останні кілька років правила й оцінювання у синхронному плаванні змінюються просто постійно. І команди, наче білки в колесі, у пошуках якоїсь ідеальної програми.

– Так, зараз усі шоковані. Навіть Китай, який був лідером. Але зараз у деяких програмах він без медалей. Наприклад, Мексика обійшла його групою. Тому наразі у синхронному плаванні дуже непередбачувано, що кому поставлять.

– З якими завданнями й цілями їхали на етап у Парижі?

– Зробити всі елементи без бейсмарок. Зараз для нас дуже важливо, щоб не ставили штрафи. Якщо ти отримуєш навіть один маленький штраф, то автоматично потрапляєш із першого місця на десяте. Тому дуже важливо зробити все правильно та чітко.

– А про нагороди в Парижі ви не думали?

– Думали, звісно. Хотілося медалі. І хотілося здобути їх у двох видах. Але у першому технічному дуеті після свого виступу ми йшли на другому чи третьому місці. І були не останні. Після нас виступало ще багато дуетів. Звісно, була надія, але вийшло, що ми стали четвертими. Однак тренерка сказала, що ми молодці, добре все виконали. Треба буде ще відпрацювати, і все буде добре.

– Як узагалі оцінюєте свої виступи? Над чим варто попрацювати перед олімпійським Парижем?

– Як ми вже відмітили, зараз на підсумковий бал дуже впливає оцінка за артистизм. Тому саме над цим треба працювати ще більше. Ми зараз намагаємось зробити більше різноманітних рухів, щоб не все було однаково. Адже за цими правилами програми в усіх дуетів дуже схожі. Тому зараз дуже цінуються ексклюзивні рухи.

Ми намагаємося зробити програму креативнішою, гарнішою. Щоби навіть із цими правилами виглядало цікаво.

– У вас уже була змога обкатати олімпійський басейн Парижа. Які залишилися враження?

– Все дуже нове. Видно, що там навіть ще не закінчилося будівництво. На арені ми ходили через якийсь чорний хід, оскільки все ще доробляли й допрацьовували. Але видно, що вся організація на найвищому рівні. Багато охорони та військових по всьому периметру басейну. Сам басейн дуже гарний, з чистою і теплою водою, що найважливіше для нас. І все дуже комфортно.

Звісно, нам дуже сподобалося, що ми мали змогу побувати в басейні майбутньої Олімпіади. Для синхронного плавання це дуже круто. Але ми дізналися, що його побудували на 3 метри коротшим – не 50, а 47. Тож змагання зі звичайного плавання там не зможуть проводити. Але ми зрозуміли, що так і задумувалось, хоча і були здивовані. І тепер він тільки для водного поло, стрибків у воду та синхронного плавання.

– Ви сказали, що в Парижі було багато охорони. А який загалом був рівень безпеки під час змагань, адже Франція дуже боїться терактів під час Ігор. Як вас охороняли?

– Особисто нас не охороняли, з нами ніхто не ходив. Але по місту, на території басейну дуже багато охоронців. І наші знайомі французи сказали, що чимало місцевих жителів під час Олімпіади поїдуть з Парижа, зараз багато хто здає свої квартири для туристів, які приїдуть на Ігри. Тут справді бояться терактів.

Але Франція підготувалася. Видно, що всюди дуже багато охорони. І ми сподіваємося, що все буде добре.

– Ви, до речі, сказали, що дуже добре, що в басейні тепла вода. У Харкові останнім часом із нею були якісь проблеми через обстріли?

– Ні, в Харкові нормальна вода, все добре. Але для нас дуже важливо, щоб вода була теплою. Адже тренування тривають довго, інколи по 5-6 годин у воді, і це впливає на нас.

– З якими думками йшли на нагородження в Парижі після перерви в 11 місяців?

– Що нарешті ми зробили гарно свою роботу і будемо продовжувати так і надалі. Ми задоволені, що судді оцінили наші старання. І хочеться ще більше тепер над цим працювати й виборювати медалі.

– Як потім святкували? З круасанами, французьким сиром та вином?

– Насправді ніяк не святкували. Просто в нас потім був один вихідний, і знайомі режисери, які знімають про нас фільм, зробили для нас маленьку екскурсію, провели містом, показали свої апартаменти у центрі Парижа. Вперше дали подивитися нам фільм, який знімали про нас увесь рік.

На початку липня фільм вийде у Франції. А ми хочемо також зробити прем'єру ще і в Україні. Перед Олімпіадою це було б дуже круто.

– До речі, як на вас вийшли французькі режисери? Яка основна ідея фільму?

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
В Міноборони Польщі пообіцяли "адекватну" відповідь на спільні навчання РФ та Білорусі
Лига
2025-04-28T12:55:26Z
Привітання з днем народження для тата: гарні картинки й зворушливі привітання у віршах та прозі
24tv
2025-04-28T12:54:36Z
Підготовка майбутніх лідерів: мережа «Аврора» запускає літню школу «AURORA STUDENTS»
TSN
2025-04-28T12:53:15Z
Німеччина лідирує в питанні переозброєння Європи — SIPRI
ZN UA
2025-04-28T12:52:48Z
Повітряні сили ЗСУ втратили Су-27 під час вильоту, пілот врятувався
Лига
2025-04-28T12:52:05Z
Військові витрати у світі знову побили рекорд – SIPRI
iPress
2025-04-28T12:49:02Z
"Знищення Риму близько": що відомо про пророцтво Малахія і чому його так бояться
24tv
2025-04-28T12:42:24Z
Кішка після переїзду побачила "реальний світ": її реакція стала вірусною
Фокус
2025-04-28T12:42:12Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
У Британії побоюються, що Росія звинуватить миротворців в Україні у порушенні прав людини
Лига
2025-04-28T12:54:45Z
Кремль чекає від України сигнал про відновлення прямих перемовин
ZN UA
2025-04-28T12:53:52Z
Янукович отримав другий вирок в Україні: 15 років тюрми
Лига
2025-04-28T12:53:43Z
Нові заяви Лаврова свідчать про небажання Росії шукати компроміси, – ISW
24tv
2025-04-28T12:53:22Z
Подача позову без предмету спору: Порошенкам закидають використання суду з ознаками шахрайства
GlavRed
2025-04-28T12:52:29Z
Забувають припинити вогонь – у РНБО та ОП відреагували на заяви Пєскова про мир
24tv
2025-04-28T12:52:25Z
Капітулювати Україна могла б і без допомоги Трампа - Пісторіус
ZN UA
2025-04-28T12:52:08Z
Коли буде тиша від сирен: Відаюча Ма дала чітку відповідь
TSN
2025-04-28T12:51:53Z
"Інтерпайп" Пінчука сплатив 1,2 млрд грн податків та зборів у I кварталі 2025 року
Telegraf
2025-04-28T12:33:42Z
Греція встановить системи дистанційного управління потягами після аварії у 2023-му
Европейская правда
2025-04-28T12:31:54Z
Трамп спровокував новий рекорд однієї із найстабільніших валют у світі
24tv
2025-04-28T12:18:29Z
НБУ оцінив вплив торгових війн на економіку та валютний ринок України
Факти ICTV
2025-04-28T12:10:02Z
Будьте уважні: чи скасували плату за доставку газу з 1 травня
24tv
2025-04-28T12:06:26Z
Завод із переробки картоплі під Києвом відновив роботу
AgroPortal
2025-04-28T12:00:28Z
Найбільші запаси нафти у світі: чи можна назвати Росію лідером
24tv
2025-04-28T11:27:32Z
"Мінімалка" понад 2 000 євро: в яких країнах ЄС найвищі зарплати, а де – найнижчі
24tv
2025-04-28T11:21:41Z
Картковий переказ: за яку суму доведеться заплатити податок
24tv
2025-04-28T11:21:24Z
Лідер гурту "Скай" зізнався, в яких стосунках залишився з колишньою після скандального розлучення
TSN
2025-04-28T12:51:44Z
Тіна Кароль: «Я стала вдовою в 28, а у 40 готова зазирнути в очі іншого чоловіка»
Вива
2025-04-28T12:48:59Z
Третя «Книжкова країна» зібрала понад 72 500 відвідувачів і побила рекорд за кількістю проданих книг
Детектор М
2025-04-28T12:30:45Z
Українці купують більше, ніж торік – результати книжкового фестивалю
Факти ICTV
2025-04-28T12:28:51Z
Це за межею людяності, – сестра Івасюка емоційно звернулась до зрадниць Повалій та Лорак
24tv
2025-04-28T12:27:30Z
Вже у трендах YouTube: проєкт LEGENI дебютує з оновленою версію хіта «Двоє» від «Фантом 2»
Storyboom
2025-04-28T12:01:10Z
Що покаже Національна опера України у квітні 2025 року - репертуар, афіша, замовлення квитків
Известия Киев
2025-04-28T11:40:02Z
Прем'єра нової української детективної комедії, яка закохає у себе глядачів: що це за стрічка
24tv
2025-04-28T11:36:12Z
Monarha презентує «Льон» та запускає проєкт «100 голосів льону» — музичний гімн свободи, жіночої сили і українського коріння
Storyboom
2025-04-28T11:31:16Z
У Києві нетверезу водійку електросамоката оштрафували на 17 тисяч гривень
Комсомольская правда
2025-04-28T12:55:29Z
Брянськ атакували БпЛА: могло прилетіти по заводу "Кремній-Ел"
24tv
2025-04-28T12:54:46Z
В Європі стався блекаут: не працює транспорт, мільйони людей залишились без світла
TSN
2025-04-28T12:51:56Z
Атака на Київ 24 квітня: кількість жертв зросла до 13
Факти ICTV
2025-04-28T12:51:54Z
Масштабний блекаут в Європі - не працюють транспорт, світлофори та платіжні системи
Комсомольская правда
2025-04-28T12:49:27Z
В Іспанії почали відновлювати електропостачання після масштабних відключень
Европейская правда
2025-04-28T12:31:32Z
Жінка втратила майже 12 тисяч гривень через шахрайську схему з онлайн-підробітком
InternetUA
2025-04-28T12:28:27Z
На Ізюмщині двоє чоловіків загинули через детонацію снаряда
Мій Харків
2025-04-28T12:19:18Z
Масові відключення світла на півдні Європи: у мережі з'явилися відео транспортного колапсу
24tv
2025-04-28T12:03:28Z
Чи дійсно вживання сала сповільнює старіння: відповідь фахівця
TSN
2025-04-28T12:51:43Z
Смертоносна їжа: вчені показали продукти, які вкорочують життя
Факти ICTV
2025-04-28T12:36:22Z
Ашвагандха — природна альтернатива лікам чи черговий ризик здоров’ю?
360ua.news
2025-04-28T12:00:09Z
Як позбутися другого підборіддя: найефективніші способи
24tv
2025-04-28T11:21:52Z
Жири і цукор атакують мозок швидше, ніж ви наберете зайву вагу
360ua.news
2025-04-28T11:03:51Z
Кого можуть мобілізувати з 3 групою інвалідності у 2025 році: пояснення
Лига
2025-04-28T09:24:51Z
Швидко, дешево і смертельно небезпечно: вчені розповіли про небезпеку ультрапереробленої їжі
Фокус
2025-04-28T08:57:36Z
Як втрата емпатії може свідчити про лобово-скроневу деменцію
24tv
2025-04-28T08:18:42Z
Встановлення інвалідності: що змінилося для пацієнтів
Украина Криминальная
2025-04-28T08:12:09Z
У Черкасах через атаку "Шахедів" пошкоджена інфраструктура: містян закликають вимкнути газ
24tv
2025-04-28T12:55:38Z
Великдень, підрив арсеналу в Кіржачі та ліквідація генерала Москалика покращують настрої після серії терористичних атак по цивільних. Зведення з інформаційної війни, 19–25 квітня 2025 року
Детектор М
2025-04-28T12:55:03Z
Унікальна операція. Оператори БпЛА звільнили українських бійців з полону
ГЛАВКОМ NET
2025-04-28T12:53:42Z
У Києві та низці областей оголошено повітряну тривогу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-28T12:53:16Z
Експерт повідомив, коли РФ може атакувати Україну
TSN
2025-04-28T12:51:56Z
"Сміливо блукають місцевістю": на Лиманщині ЗСУ полюють на росіян в диво-плащах
Фокус
2025-04-28T12:51:53Z
Росія пішла у масований штурм: військові розповіли, на якому напрямку
TSN
2025-04-28T12:51:25Z
Відключення газу в Київській області 29 квітня: мешканців попередили про нові обмеження
Политека
2025-04-28T12:49:21Z
Російські БпЛА атакували ферму на Харківщині
Мій Харків
2025-04-28T12:33:31Z
Скорпіонам варто зануритися у почуття, а Рибам час проявити вогонь: гороскоп за картами Таро на 28 квітня 2025 року
TSN
2025-04-28T12:51:52Z
Експерти відповіли, чи шкідливий маргарин для здоров’я і з чого його виготовляють
TSN
2025-04-28T12:51:07Z
Гель чи порошок: майстер розповів, що краще для пральної машини
GlavRed
2025-04-28T12:42:35Z
Коли варто змінювати насадку для швабри – і чому це важливо
24tv
2025-04-28T12:33:47Z
Отримаєте набагато кращий урожай: чим підживити смородину у травні
24tv
2025-04-28T12:18:13Z
Білосніжні пляжі та кришталева вода: куди поїхати, щоб побачити найчистіше море у світі
24tv
2025-04-28T12:12:35Z
Омлет у булочці з копченою грудинкою: рецепт ідеального перекусу
Фокус
2025-04-28T11:51:52Z
Бананові кекси за 30 хвилин
24tv
2025-04-28T11:45:42Z
Невеличка, але стильна: Дмитро Кулеба показав свою кухню
24tv
2025-04-28T11:30:04Z
Анчелотті може очолити збірну Бразилії на початку червня
Football.ua
2025-04-28T12:55:05Z
Пристрасті вирують: Дюбуа ледь не влаштував бійку на битві поглядів з Усиком – ганебне відео
24tv
2025-04-28T12:33:41Z
Бартулович – про 2:1 з Лівим Берегом: Потрібно було спокійніше доводити матч до кінця
Football.ua
2025-04-28T12:31:59Z
Асист Таловєрова, гол Яремчука. Як пройшов вікенд для легіонерів збірної України
ГЛАВКОМ NET
2025-04-28T12:30:08Z
Чемпіонату світу з хокею: Україна здобула першу перемогу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-28T12:28:59Z
У Києві відбулися змагання Студентських ігор Києва з гирьового спорту
Khreschatyk
2025-04-28T12:21:29Z
Лудогорець на чолі з Йовічевичем 14-й раз поспіль став чемпіоном Болгарії
Football.ua
2025-04-28T12:04:32Z
Це буде кінець кар'єри Усика, – Дюбуа про майбутній реванш з українцем
24tv
2025-04-28T12:00:12Z
Не припущуся жодної помилки, – Дюбуа пригадав поразку від Усика перед реваншем
24tv
2025-04-28T11:51:05Z
Huawei показав салон преміального електричного седана Maextro S800
AutoGeek
2025-04-28T12:55:07Z
Nissan планує відродити модель Xterra з ДВС
AutoCentre
2025-04-28T12:16:44Z
Створить інноваційні гібриди: Buick оприлюднив стратегію розвитку бренду
AutoGeek
2025-04-28T12:04:21Z
Єдиний у своєму роді Porsche 959 Speedster: легендарний суперкар
Топ Жир
2025-04-28T12:00:57Z
Nissan планує відновити Xterra як гібридний автомобіль
Топ Жир
2025-04-28T11:30:37Z
Hyundai Tiburon перетворили на Ford Mustang
AutoCentre
2025-04-28T11:10:49Z
У польському місті залишають "острівець" на будівництві для покинутого BMW
Европейская правда
2025-04-28T11:07:16Z
Раритети просто неба: виявлено велику секретну колекцію ретроавто
Фокус
2025-04-28T10:57:57Z
На 2026 рік у Chevrolet Corvette з’явиться два нових кольори кузова, проте ми все ще чекаємо на оновлення інтер’єру
Топ Жир
2025-04-28T10:30:15Z
Збій в Епіцентрі 28 квітня: як ситуацію пояснили в компанії
Факти ICTV
2025-04-28T12:53:10Z
Оптична ілюзія з числами спричинила гарячу суперечку в Мережі
TSN
2025-04-28T12:51:15Z
Смартфони і планшети Samsung почали отримувати Android 15: шукайте свій у списку
InternetUA
2025-04-28T12:49:58Z
Найбільший вир у світі мчить зі швидкістю 16 км/год і є домом відьми: про що йдеться
Фокус
2025-04-28T12:36:20Z
Як Білл Гейтс в інтерв'ю BBC 1993 року передбачив майбутнє
InternetUA
2025-04-28T12:31:21Z
Зовсім не як в фільмах: як насправді одягалися ніндзя
Фокус
2025-04-28T12:30:42Z
Doom: The Dark Ages отримає найбільшу кампанію у серії з 22 рівнями і проходженням на 20 годин
ITC
2025-04-28T12:07:34Z
Xiaomi представила доступні геймерські телевізори Redmi TV X 2025 — 4K і 288 Гц за ціною від $308
ITC
2025-04-28T12:07:23Z
Турнір PGL Wallachia Season 4 завершився: хто переміг і яке місце взяли NAVI Junior
24tv
2025-04-28T12:06:43Z