Пентагон відкриває завод із виробництва боєприпасів для забезпечення поставок зброї в Україну — NYT
На складі біля автостради Lyndon B. Johnson в промисловій зоні за межами Далласа створюється майбутнє американського виробництва військових боєприпасів. Тут, на першому новому великому збройовому заводі Пентагону, побудованому після початку війни Росії проти України, працюють турецькі робітники з оборонної компанії Repkon, які займаються складанням роботів і токарних верстатів, керованих комп'ютером. Незабаром завод випускатиме близько 30 000 сталевих снарядів на місяць для 155-міліметрових гаубиць, які стали ключовими у військових діях України.
Генеральний секретар НАТО заявив, що Україна випускала від 4 000 до 7 000 таких снарядів щодня протягом кількох місяців у 2023 році, доки суперечки між республіканцями в Палаті представників не призупинили подальше фінансування поставок озброєнь Пентагоном. Великі поставки американських артилерійських боєприпасів відновились у квітні після того, як Конгрес ухвалив пакет допомоги Україні на суму 61 мільярд доларів, зазначає The New York Times.
"Щоб забезпечити українські артилерійські бригади, Пентагон минулого року встановив цільовий показник виробництва 100 000 снарядів на місяць до кінця 2025 року. Заводи в Скрентоні і Вілкс-Барре, штат Пенсильванія, разом виробляють близько 36 000 снарядів на місяць. Новий завод General Dynamics в Мескіті, штат Техас, вироблятиме 30 000 снарядів щомісяця, коли вийде на повну потужність", — пише газета.
Мета в 100 000 снарядів на місяць — це майже десятикратне збільшення виробництва порівняно з тим, що було кілька років тому. Очікується, що оборонна компанія IMT, що базується в Огайо, компенсує різницю.
Менше року тому на території нового заводу в Північному Техасі було лише ґрунтове поле. Але завдяки мільйонам доларів від Конгресу і допомозі турецької компанії Repkon американська оборонна компанія General Dynamics змогла відкрити завод приблизно через 10 місяців після початку будівництва. Однак, чи буде одного лише збільшення виробництва артилерійських боєприпасів достатньо для того, щоб змінити результати на полі бою на користь України, невідомо.
"Постійне зростання виробництва артилерійських боєприпасів має велике значення для довгострокових потреб США та України", — каже експерт з російських збройних сил і старший науковий співробітник Фонду Карнеґі Майкл Кофман, але він додав, що "навіть за найсприятливішого сценарію до кінця 2025 року, виробництво артилерії в Росії все ще буде вищим, ніж у США та Європі разом узятих".
Завод у Мескіті складатиметься з трьох виробничих ліній у різних будівлях. Представники компанії кажуть, що завод додасть близько 350 робочих місць у місцеву економіку, коли вийде на повну виробничу потужність наступного року.
Порожні снаряди, виготовлені в Мескіті, будуть відправлені на єдиний завод Сухопутних військ США з наповнення вибухівкою — завод часів Другої світової війни в Берлінгтоні, штат Айова. Проте наступного року багато снарядів буде відправлено на інший новий завод General Dynamics, що будується в Камдені, штат Арканзас.
Крім того, газета зазначає, що Сполучені Штати передали Києву секретні плани виробництва понад 1 000 одиниць американського озброєння і переклали стільки ж технічних посібників з англійської на українську мову.
Раніше ми повідомляли, що більша частина американської допомоги у рамках пакета на 61 мільярд доларів, яка першою прибуде в Україну,вже знаходиться на складах у Польщі та Німеччині, хоча офіційні особи приховують це.