Під час ротації на харківському напрямку загинула госпітальєрка Ірина «Чека» Цибух
Під час ротації на харківському напрямку загинула 25-річна парамедикиня добровольчого батальйону Госпітальєри Ірина «Чека» Цибух. Життя української захисниці обірвалося 29 травня, повідомили в «Госпітальєрах»
«Вчора під час ротації на харківському напрямку не стало нашої Чеки - Госпітальєрки Ірини Цибух. За кілька днів до свого Дня Народження. 01.06.1998 - 29.05.2024. У нас немає слів. Ніхто досі не вірить в те, що сталося. Це невимовний біль та неймовірна втрата не тільки для батальйону – для всієї України», – повідомили в Медичному добровольчому батальйоні.
Своєю чергою госпітальєрка Катерина Галушка повідомила, що «Чека» загинула під час виконання бойових задач. Вона служила із загиблою захисницею в одному підрозділі.
«Ми були в одному підрозділі. Ірина багато в останній час присвячувала обговоренню темі меморіалізації військових. Тепер задача цієї країни - зберегти пам'ять про неї», – написала Катерина Галушка у соцмережі Х.
Про прощання з Іриною Цибух мають повідомити пізніше.
«Чека» з 2015 року їздила в Донецьку та Луганську область як військова парамедикиня. Також захисниця реалізовувала освітні проєкти у віддалених селах цих областей. До того, як РФ розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, Ірина Цибух була менеджеркою Департаменту регіонального мовлення «Суспільного».
Після 24 лютого дівчина стала старшою екіпажу в «Госпітальєрах». Минулого року Ірина Цибух до Дня телебачення, радіо та зв’язку, отримала нагороду від президента України Володимира Зеленського – орден За заслуги.
Нагадаємо, у квітні в Києві попрощалися з Павлом Петриченком – воїном 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка, який загинув на Донеччині під час виконання бойового завдання. Військовий загинув 15 квітня. До повномасштабного вторгнення чоловік працював проєктним менеджером та був громадським активістом. Зокрема, він брав участь у Революції Гідності, акціях ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк», організовував підтримку на судах громадського діяча та волонтера Сергія Стерненка. До лав ЗСУ Петриченко долучився у квітні 2022 року, де став аеророзвідником.