MY.UAНовини
«Ветерани є більш медіаграмотними, ніж населення загалом», — Галина Петренко у подкасті «Медіуми»
«Ветерани є більш медіаграмотними, ніж населення загалом», — Галина Петренко у подкасті «Медіуми»

«Ветерани є більш медіаграмотними, ніж населення загалом», — Галина Петренко у подкасті «Медіуми»

У випуску — про Індекс медіаграмотності українців, рівень вміння свідомо сприймати й критично тлумачити інформацію, а також користуватися розмаїттям медіа.

Рівень медіаграмотності ветеранів війни й решти людей, вміння різних груп українців розрізняти фейки, згенеровані штучним інтелектом, перевіряти джерела інформації та власників інформаційних ресурсів, а також результати дослідження про те, що попри війну й інші негаразди українці змогли підвищити рівень стійкості до дезінформації — про це ведучі подкасту «Медіуми» Наталя Соколенко та Вадим Міський поговорили з Галиною Петренко, директоркою громадської організації «Детектор медіа». Втім, за її словами, є і вразливі групи, які залишаються інформаційними невігласами. Опитування також виявило зацікавлення людей у подальшому існуванні Суспільного мовлення поряд із популярністю телеграм-каналів, зокрема, анонімних. Випуск виходить у рамках спецсезону «Відсіч дезінформації».

Підписатися на подкаст «Медіуми» можна на Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, SoundCloud, MEGOGO Audio, NV Подкасти, YouTube Music, YouTube та інших подкастингових платформах.

00:00 «За найсвіжішим опитуванням, 14% людей мають високий рівень медіаграмотності та 62% — вищий за середній»;

03:30 «Українське суспільство стає більш обізнаним у проблемах дезінформації, маніпуляцій, стає більш свідомим, що потрібно цього навчатися»;

05:55 «Штучний інтелект — це один із найбільших наших викликів і не тільки українського суспільства»;

09:18 «Телеграм у телефоні зчитує, ймовірно, всю твою інформацію»;

12:07 «Ветерани більш критичні та скептичні до телемарафону, ніж населення загалом. Вони менше дивляться телемарафон і менше йому довіряють».

 «За найсвіжішим опитуванням, 14% людей мають високий рівень медіаграмотності і 62% — вищий за середній»

Наталя Соколенко: ГО «Детектор медіа» нещодавно презентувала результати щорічного дослідження «Індекс медіаграмотності українців» — як наше суспільство споживає медіаконтент та історії, які продукують медіа. Хто робив дослідження?

Галина Петренко: «Індекс медіаграмотності» — це опитування, його робила соціологічна компанія «New Image Marketing Group» на замовлення нашої громадської організації. За найсвіжішим опитуванням, 14% людей мають високий рівень медіаграмотності і 62% — вищий за середній.

Наталя Соколенко: Яка динаміка? Грамотнішими ж стали, так?

Галина Петренко: Стали грамотнішими — і дуже помітно. Десь на 20% пунктів зросла кількість тих, у кого медіаграмотність вища за середній рівень. Коли ми побачили цьогорічні результати та порівняли з показниками 2022 року, тоді ми дуже здивувалися, бо це дуже хороші результати. Ми боялися, що через війну така біда, такі складнощі в людей: вони мусять переїжджати, розв'язувати свої побутові проблеми. Але ми побачили, що війна якраз показала українцям, що від їхнього вміння розрізняти інформацію, знаходити правильні, достовірні джерела інформації може залежати не просто абстрактна якість життя, а може залежати буквально життя, виживання їх і їхньої родини. Наприклад, коли війська підступають до твого містечка, то від того, наскільки ти вмієш знайти інформацію, якою дорогою тобі треба евакуюватися — залежить, чи зможеш ти врятувати життя. І це, я вважаю, і було тією критичною причиною, чому підвищилася настільки обізнаність, бажання цікавитися питаннями медіаграмотності.

«Українське суспільство стає більш обізнаним в проблемах дезінформації, маніпуляцій, стає більш свідомим, що потрібно цього навчатися»

Наталя Соколенко: Чому взагалі «Детектор медіа» робить таке дослідження?

Галина Петренко: Ми двічі виміряли рівень медіаграмотності українців до повномасштабної війни, двічі вже під час війни, за однаковою методологією. Дуже цікаво дивитися на динаміку. А планували ми робити таке дослідження ще раніше. За кілька років до першого опитування ми почали про це думати. Тому що в Україні зусиллями різних гравців — держави, громадських організацій, освітян, волонтерів, якихось ентузіастів у цій сфері, бібліотекарів, багатьох-багатьох представників різних частин суспільства — почали говорити про медіаграмотність, проводити найрізноманітніші ініціативи, на академічному рівні сперечатися, що можна вважати медіаграмотністю. Це тільки те, як ти читаєш газети і дивишся телебачення, чи ширше. Ми хотіли запропонувати українському суспільству та професійній спільноті єдине мірило, яке би всі визнавали як такий показник, куди ми всі разом рухаємося з цими зусиллями. Чи це приносить результати чи ні.

Наталя Соколенко: Що показує Індекс, як інтерпретувати ці результати?

Галина Петренко: Наше дослідження — це опитування людей, ми ставимо їм багато різних запитань про те, як вони розуміють роль медіа, як вони ними користуються, чи вони розуміють, що таке дезінформація, маніпуляція, чи вміють вони це розрізняти тощо. Це їхня самооцінка. Люди завжди схильні думати, що вони розумніші, ніж є насправді. Якщо інтерпретувати дані про динаміку Індексу, який зростає від року до року — це говорить про те, що українське суспільство стає більш обізнаним у проблемах дезінформації, маніпуляцій, стає більш свідомим, що потрібно цього навчатися, стає більш готовим і відкритим до цього. До певної міри стає реально більш медіаграмотним. Але інформаційна сфера пропонує щороку нові виклики, такі як-от штучний інтелект. Його не було раніше, ніхто ще не готовий із ним боротися. Тому людей треба продовжувати навчати, але дуже добре, що вони відкриті до цього.

«Штучний інтелект — це один із найбільших наших викликів і не тільки українського суспільства»

Вадим Міський: Штучний інтелект — це моя улюблена частина цьогорічного дослідження. Соціологи запитали людей, чи знають вони, що штучний інтелект може продукувати також певну дезінформацію? І половина респондентів відповідає, що їм якось важко з цим питанням, тому з відповіддю не визначаться. А от з іншою половиною суспільства, яка не вперше чує про штучний інтелект, яка ситуація?

Галина Петренко: Вона показує, що це наш виклик, який уже настав і який буде одним із найбільших наших викликів. До речі, не тільки українського суспільства, а і в дуже розвинених демократичних країнах те саме зараз відбувається. Серед людей, які мають якусь думку про вплив штучного інтелекту на дезінформацію, маніпуляції, найбільш популярний варіант відповіді, що «він не не несе загрози». Далі йде варіант відповіді менш популярний — що «він становить загрозу, але мені було б важко її ідентифікувати». І найменша частка людей — 12% — каже, що штучний інтелект становить загрозу, вони володіють навичками роботи з ШІ та регулярно перевіряють інформацію.

Вадим Міський: Дуже цікаво спостерігати за розвитком штучного інтелекту. Здається, що ми в колі дослідників дезінформації більше звертаємо увагу на пряму дезінформацію — коли Росія в перші дні повномасштабного вторгнення зліпила дипфейк із Володимиром Зеленським, то голова в тому ролику була дещо криво приклеєна до тіла. Потім із Залужним робили, вже не настільки погано було. А в дипфейку з Даніловим тільки наголос їх видав. Нейромережа неправильно згенерувала наголос у слові «вéселощі», а росіяни не виправили, бо не знають української мови. Але це тільки маленька часточка дезінформації, яку використовує ворог. Зрозуміло, що цей виклик ще тільки належить суспільству навчитися долати. 

Але є й інший виклик, щодо якого суспільство було достатньо свідомим і навчилося його долати — це Telegram. Є дані з цього дослідження про те, що 70% українців є користувачами Telegram. Ми розуміємо, що майже кожен користується цим месенджером. З них 40% говорить, що їм байдуже, хто веде телеграм-канал, який вони читають. Ця частка опитаних просто не цікавляться цим. Що робити з оцим, насправді, жахливим числом? Адже ці показники говорять про те, що репутація джерела, того, хто пише, — не на порядку денному у величезної кількості людей у країні.

 

Галина Петренко: Оця незацікавленість у перевірці джерела проявляється не тільки стосовно Telegram. Рік до року різні дослідники, не тільки ми, ставимо просте запитання українцям: хто власник телеканалів, які ви дивитеся. І так само дуже низька зацікавленість у цій інформації. Чомусь люди вважають, що це неважливо. Причому, коли ти запитуєш, в чиїх інтересах медіа можуть теоретично спотворювати інформацію, всі згадують і політичні сили, і державу, і власників, наприклад, їхні економічні інтереси. Але хто власник — нецікаво. Це парадокс, чорна скринька людського мислення.

«Телеграм у твоєму телефоні зчитує, ймовірно, всю твою інформацію»

Наталя Соколенко: Може, це лінощі?

Галина Петренко: Так, це лінощі. Дослідники вважають, що жодна притомна людина не буде перевіряти кожну новину в тому потоці, який несеться. Тисячі новин на кожну людину можуть звалюватися щодня. Вважається, якщо людина готова перевіряти до 15% інформації, то вона перевірятиме тільки те, що її стосується, тільки те, що їй цікаво. До 15% — це молодець, це найвищий пояс інформаційного айкідо. Тому ніхто вищих цілей собі не ставить. Що стосується телеграму, в мене є відчуття, що дискусія навколо цієї платформи набирає обертів, почали висловлюватися проти користування нею дуже різні популярні люди, лідери думок.

Наталя Соколенко: І держслужбовці, і навіть очільниця Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк виступила принаймні за те, щоби держава не вела жодних комунікацій зі своїм народом за посередництва телеграму. 

Вадим Міський: А ти бачила, до речі, що прилетіло у відповідь від телеграм-каналів за це? В телеграм-каналі «Вертикаль», зокрема.

Наталя Соколенко: Я не бачила, бо я відключила телеграм і видалила свій профіль.

Галина Петренко: Я думаю, що ця комунікація з боку лідерів думок, і при цьому різнонаправлених — це не якийсь страткомівський one voice — буде звертати й увагу людей на проблеми з телеграмом. Я, до речі, дуже довго була скептиком самого по собі відірваного від усього іншого рішення державним органам видалити свої канали в телеграмі. Тому що люди-то там залишаться, тобто ви просто втратите цю аудиторію.

Але зараз — у зв'язці з активною комунікацією і у зв'язці з аргументом, що телеграм у твоєму телефоні зчитує, ймовірно, всю твою інформацію поза межами месенджера, десь накопичує, комусь передає, коли говориться про безпеку даних, коли говориться про безпеку смартфонів державних службовців, — оце починає працювати.

Наталя Соколенко: Ще й вкупі з тим, як робить наприклад Валерій Пекар — інформує через Facebook, що він забирає свій контент із телеграму і переносить його на WhatsApp. Це для аудиторії теж якийсь вказівник, куди ми всі дружно переходимо. 

«Ветерани більш критичні та скептичні до телемарафону, ніж люди загалом. Вони менше дивляться телемарафон і менше йому довіряють»

Наталя Соколенко: Мене зацікавили у цьому дослідженні «Індекс медіаграмотності українців» запитання про розуміння або нерозуміння українцями ролі медіа. Це, мені здається, прямо wow-запитання. Які відповіді ви отримуєте? Люди взагалі замислюються над тим, що мають робити медіа, що мають робити журналісти?

Галина Петренко: Коли ми тільки планували робити «Індекс медіаграмотності» і думали над тим, які питання маємо ставити, що саме ми маємо вимірювати, ми проводили низку якісних досліджень — фокус-групи, глибинні інтерв'ю з експертами ринку і з пересічними людьми, з користувачами медіа — для того, щоб намацати цей перелік питань. Узагалі, у нас є чотири компоненти в цьому Індексі: розуміння ролі медіа, використання медіа на практиці, цифрова компетентність і чутливість до спотвореного контенту. Розуміння ролі медіа — це одне з базових питань в цьому Індексі.

Протягом повномасштабного вторгнення ми бачимо хороший приріст розуміння важливості Суспільного мовника, що він незаангажований, у нього немає якоїсь політичній афіліації, бізнесової афіліації. І дуже важливо, що ми ці відповіді отримуємо від людей, у яких ми попередньо запитуємо та переконуємося, що вони розуміють, що таке взагалі суспільні медіа, що вони атрибутують цю назву до конкретної компанії, яка працює в Україні. Тобто це абсолютно верифіковані дані — і це дуже тішить. Зараз більше половини, 54% людей, знають, що в Україні є Суспільне медіа, та розуміють, що це таке, який це набір каналів. І майже стільки — 52% — вважають, що важливо, щоб у країні було суспільне медіа, тому що суспільне медіа працює в інтересах всього суспільства, а не власника.

Наталя Соколенко: А яке ставлення опитаних до телемарафону?

Галина Петренко: З одного боку люди досі — і я думаю, що справедливо — вважають, що має бути під час війни певний голос влади. Паралельно з цим 74% кажуть, що вони шукають альтернативну інформацію.

Наталя Соколенко: Альтернативну до марафону?

Галина Петренко: Так. Немає такого, що всі залипли на телемарафон. Дві третини людей реально шукають інші варіанти отримання інформації. Ще хочу додати, що ми вимірювали медіаграмотність кількох окремих груп людей. Одна з таких груп — ветерани, які брали участь у бойових діях. І в них трошки інше ставлення до телемарафону. Ветерани більш критичні та скептичні до нього. Вони менше дивляться телемарафон і менше йому довіряють. Це колись ми бачили в іншому дослідженні.

Те саме стосувалося внутрішньо переміщених осіб. У них було по-іншому. Вони дивилися так само багато його, як і інші люди, але помітно менше довіряли.

Це говорить про те, що люди, в яких їхній власний досвід є більш складним, ніж те, що можна побачити в медіа…

Наталя Соколенко: І більш безпосереднім, напевно..   

Галина Петренко: Так. У мене є також дуже цікаве спостереження з цього дослідження: в нас є запитання, чи варто під час війни критикувати владу? В принципі, більшість суспільства вважає, що так, це допустимо під час війни, але можна побачити прямо профіль людей, які більше, ніж інші, вважають, що критики треба більше — це люди з низькою кваліфікацією, з низьким доходом, це люди старшого віку, це люди, в яких, можна так описати, в житті все трохи гірше, ніж у середньому по країні, попри те, що всім складно. Вони потребують більше критики, розслідувань, розвінчувань. Вони більше готові до цього.

Наталя Соколенко: Чому ви вибрали саме ветеранів як окрему групу для дослідження? 

Галина Петренко: Протягом минулого року ми досліджували російську дезінформацію, яка атакує певні, що називається науковою мовою, вразливі групи населення.

Тобто специфічні категорії населення, куди Росія навмисно цілиться. Їх близько десяти. Це жінки, люди старшого віку, переселенці, біженці, релігійні меншини і так далі. І ми вирішили, що є сенс, оскільки вони більш атаковані, зрозуміти, наскільки вони здатні опиратися, наскільки вони є більш резистентними. Іншими словами, медійно грамотними. І ми для початку, для першого року, обрали три такі групи. Це ветерани, внутрішньо переміщені особи і люди старшого віку. Зараз ми проаналізували і презентували тільки першу групу — ветеранів. От дві інші ми ще будемо презентувати. Але що об'єднує ці групи, чому ми їх саме обрали? Дві з трьох (переселенці і ветерани) нє є доступною для досліджень групою в більшості країн світу. Тобто ми хотіли зробити свій внесок саме у воєнну проблему, для того, щоб почати розв'язувати ті проблеми, які є найбільш нагальними і специфічними для нас.

Наталя Соколенко: Якщо порівняти Індекс медіаграмотності загальнонаціональний із тим, які результати в медіаграмотності показують ветерани?

Галина Петренко: Ветерани є трошки більш медіаграмотними, ніж населення загалом. Ми думаємо, що є дві причини, вони обидві справедливі, і вони обидві однаково впливають на це. Перша полягає в тому, що в них дійсно інший досвід, більш складний, і через це вони більш критично дивляться на контент медіа і більше готові, знаєте, докопуватися, щось піддавати сумніву. Вони, наприклад, у запитанні, чи знаєте ви, хто автор телеграм-каналів, на які ви підписані, помітно менше порівнянні з генеральною аудиторією, кажуть, що їх це не турбує.

Наталя Соколенко: Тобто їх якраз турбує, тобто вони розуміють, що це важливо.

Галина Петренко: Так. І це дуже помітно, бо це дуже важливе перевірче запитання про те, як люди вміють користуватися телеграмом. І друга причина, чому ветерани показують, трошки іншу картину, бо зі зрозумілих причин це переважно чоловіки певного віку, і в нашому варіанті, в тому, як ми складали вибірку, це переважно чоловіки, які живуть в обласних центрах. Це теж накладає певний відбиток, наприклад, на вміння користуватися цифровими інструментами (а це є одним з показників Індексу медіаграмотності — «ДМ»).

Вадим Міський: Які взагалі відмінності є у середньостатистичної медіаграмотної людини від середньостатистичної немедіаграмотної?

Галина Петренко: З року в рік ми бачимо, що в нас рівень медіаграмотності йде просто пліч-о-пліч із рівнем узагалі грамотності. Тобто менший рівень медіаграмотності — у людей із нижчою освітою, у людей трохи старшого віку, у людей, які живуть у селах і маленьких містечках. Оця найбільш вразлива група є найменш досяжною для всіляких освітніх програм у галузі медіаграмотності — тож видно усім стейкхолдерам, куди треба докладати зусиль.

подкаст «Медіуми» запустив спецсезон «Відсіч дезінформації». Поряд зі звичними випусками ведучі подкасту Наталя Соколенко та Вадим Міський запрошують експерток та експертів із питань російської пропаганди та стратегічних комунікацій. У попередніх випусках спецсезону говорили з Іваном Киричевським про те, чому не слід довіряти жодному російському медіа, зокрема, «ліберальним», Наталією Іщенко про базовий принцип спростування фейків: не лише спростування, але й поширення правди, Любов'ю Цибульською про те, як говорить українська держава із власним народом та світом, Ігорем Соловʼєм про роботу Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки під час війни та перспективи «інформаційного Рамштайну» для протидії пропаганді.

Також рекомендуємо: Подкаст «Детектор медіа говорить», у якому ми начитуємо найцікавіші статті та рецензії, що виходять на сторінках нашої групи онлайн-видань. Якщо у вас не вистачає часу на читання, ви можете просто слухати нашу аудіоверсію. Підписуйтеся на подкаст та отримуйте доступ до найцікавіших матеріалів «Детектора медіа» у зручному для вас форматі.

в перші дні повномасштабного вторгнення програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський запустив подкаст «Русскій фейк…» зі спростуваннями проявів ворожої дезінформації. Завдяки «Українському радіо» передача доступна на окупованих територіях. Одна зі слухачок, яка пережила піврічну російську окупацію неподалік Херсона, розповіла, як ця радіопрограма допомогла їй та односельцям «зберегти зв'язок з реальністю» в умовах повної відсутності інших українських медіа. Восени 2022 року подкаст здобув аудіопремію «Слушно» в номінації «Найкраще журналістське розслідування» за вибором аудиторії.

Колаж: «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Соцсети
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Магнитная буря 8 февраля: какая ее мощность
TSN
2025-02-08T05:18:14Z
Земля внезапно остановилась: ужасные последствия, которые мы не пережили бы, ученые раскрыли секрет
Знай
2025-02-08T03:51:17Z
Майкл Джексон живой: в сети завирусилось уникальное видео
Политека
2025-02-08T03:00:02Z
Таинственные радиационные кольца заметили вокруг Земли после мощной магнитной бури
Telegraf
2025-02-07T22:39:28Z
Магнитные бури: прогноз на выходные, 8-9 февраля
UAToday
2025-02-07T20:48:51Z
Grand Theft Auto V разошлась тиражом в 210 миллионов копий, Red Dead Redemption 2 — 70 миллионов копий
GameMag
2025-02-07T20:07:17Z
Ремейк Amerzone: The Explorer's Legacy выйдет 24 апреля — это первая игра создателя Syberia
GameMag
2025-02-07T20:00:20Z
Слух: На следующей неделе представят обновлённую Rainbow Six Siege
GameMag
2025-02-07T19:55:50Z
Сияли под лучами солнца: археологи нашли уникальное украшение из более 270 000 бусин
Фокус
2025-02-07T19:12:31Z
Золотистые и сочные: домашние мясные пирожки, которые захочется готовить снова и снова
Знай
2025-02-08T05:51:15Z
Худшие месяцы в 2025 году для Водолеев: когда жизнь пойдет кувырком
Comments UA
2025-02-08T00:33:05Z
Переложите одну спичку за 11 секунд, чтобы исправить равенство: интересная головоломка
TSN
2025-02-07T22:48:27Z
Пять знаков Зодиака, чьи прогнозы часто сбываются
Gazeta UA
2025-02-07T22:36:48Z
Спасаем дом: проверенные методы борьбы с муравьями
TSN
2025-02-07T22:06:34Z
Личинки в хлебе, твороге и макаронах? В ЕС разрешили новый источник белка в продуктах
Знай
2025-02-07T21:30:03Z
Как накормить всю семью на 70 гривен: роскошный рецепт, если у вас есть картофель и яйцо
Telegraf
2025-02-07T21:06:46Z
Дешево и красиво: топ-пять идей валентинок своими руками за "три копейки"
Telegraf
2025-02-07T20:33:54Z
Жить в Германии можно дешевле, но готовы ли вы к такому: реальные цифры и лайфхаки беженцам
Знай
2025-02-07T19:21:29Z
В Киеве подростки избили юношу цепью
Корреспондент
2025-02-08T05:48:58Z
Россияне в Сумах попали беспилотником в дом: детали
Comments UA
2025-02-08T05:48:48Z
На Хмельнитчине дважды с начала суток гремели взрывы
TSN
2025-02-08T05:18:20Z
ТЦК превратятся в крепости: что изменится после серии атак
Знай
2025-02-08T05:06:56Z
В РФ ночью прогремели многочисленные взрывы, что известно об атаке
Telegraf
2025-02-08T04:57:20Z
Ночью в Украине летали вражеские дроны: где раздались взрывы
TSN
2025-02-08T04:21:58Z
Горячая ночь в РФ: в Ростове-на-Дону прогремели взрывы
TSN
2025-02-08T00:21:04Z
Задержали еще 17 организаторов "схем" для уклонистов
Gazeta UA
2025-02-07T22:42:39Z
Насилие над ребенком во Львовской области: обвиняют полицейского
TSN
2025-02-07T21:36:01Z
Владимир Кличко объяснил, почему начал заниматься боксом
Корреспондент
2025-02-08T05:48:44Z
Вечный злодей-сердцеед и красавица с родословной: непростая история любви Андре Агасси и Штеффи Граф
Marie Claire
2025-02-07T19:01:18Z
Станкевич выиграл первую за три года медаль на этапе Кубка мира по фехтован
Корреспондент
2025-02-07T19:00:12Z
"Шахтер" оформил первый зимний трансфер
ZN UA
2025-02-07T18:25:44Z
Чисора - Валлин: букмекеры не верят в успех друга Усика
Telegraf
2025-02-07T15:33:19Z
Экс-игрока Милана уволили с должности тренера и восстановили в тот же день
Корреспондент
2025-02-07T15:21:49Z
Мужская сборная Украины по биатлону объявила состав на чемпионат мира-2025
TSN
2025-02-07T13:36:31Z
Наставник Ливерпуля высказался о шансах на исторический квадрупл
Корреспондент
2025-02-07T13:33:31Z
Легенда "Реала" и сборной Испании Серхио Рамос нашел новый клуб
TSN
2025-02-07T13:24:25Z
Как и чем ВСУ могли сбить КАБ: действительно ли россияне потеряли важный козырь в войне
Comments UA
2025-02-08T04:51:53Z
Показания счетчиков тепла и воды: как передать их жителям Киева
ZN UA
2025-02-08T03:35:19Z
На проезде можно сэкономить не только пенсионерам – кто может пользоваться метро по льготному тарифу
Знай
2025-02-08T03:12:40Z
Работает 125 лет: как выглядит старейший кондитерский магазин Харькова
Telegraf
2025-02-08T03:03:24Z
Гороскоп на 8 февраля: звезды знают, как выгнать стресс за двери и зарядиться на выходные
Знай
2025-02-08T02:30:26Z
В Киеве почти на год закроют мост на Дарнице: опубликована схема объезда
Новости Украины
2025-02-08T00:07:13Z
В Киеве были слышны взрывы: столицу попытался атаковать российский беспилотник
Telegraf
2025-02-07T23:15:59Z
Россияне в Покровске сбросили 7 КАБов на военный госпиталь, который проработал 10 лет: фото, видео
TSN
2025-02-07T22:21:48Z
Российским оккупантам передали очки для управления дронами, начиненные взрывчаткой
TSN
2025-02-07T22:06:01Z
"Разве что россияне присоединятся": Потап за границей рассмешил украинцев неожиданным кастингом в популярную группу
Telegraf
2025-02-08T06:12:41Z
Феномен Skims: как рискованный стартап Ким Кардашьян превратился в миллиардный бизнес
Marie Claire
2025-02-08T03:00:54Z
Почему Лили Коллинз вынуждена оправдываться за то, что ребенка ей родила суррогатная мать
Marie Claire
2025-02-07T23:00:30Z
Бывшая студентка обвинила Михаила Поплавского в сексуальных домогательствах
Апостроф
2025-02-07T20:06:09Z
Возрождение Баффи: что известно о перезапуске легенды и возможное участие Сары Мишель Геллар
Знай
2025-02-07T19:51:14Z
"Евровидение-2025": букмекеры назвали вероятного победителя нацотбора
TSN
2025-02-07T19:49:24Z
Минус 10 лет без уколов: стилист раскрыла секрет омолаживающей одежды для женщин 60+
Знай
2025-02-07T17:51:50Z
Русская песня "Сигма Бой" стала вирусной и в Украине. Почему ее лучше не слушать
Telegraf
2025-02-07T17:09:36Z
Победительница "Холостяка-13" ответила, сможет ли возобновить отношения с "Тереном"
Gazeta UA
2025-02-07T17:09:28Z
9 февраля — какой церковный праздник, почему достижения детей нельзя преуменьшать в этот день
TSN
2025-02-08T06:06:25Z
Пенсионеры получат доплаты до 1 тыс. гривен: какие условия
Фокус
2025-02-08T06:00:59Z
Украинцам подсказали, какую пенсию лучше выбрать - возрастную или за выслугу лет: что выгоднее
Знай
2025-02-08T05:36:15Z
Оставьте Залужного в покое. Он платит высокую цену за кратковременную народную любовь
Telegraf
2025-02-08T05:24:55Z
Зеленский раскрыл цифры: на сколько вперед продвинулись ВСУ в Курской области
Comments UA
2025-02-08T05:21:37Z
Жилищная субсидия: как ее оформить для ВПЛ
ZN UA
2025-02-08T05:04:46Z
Коммуналка оставит голыми и босыми: эксперт рассказал, какие услуги могут подорожать
Знай
2025-02-08T04:36:40Z
Выплата за первый контракт: какой ее размер
ZN UA
2025-02-08T04:04:01Z
Каждая минута украдет год молодости: что нельзя делать сегодня
Gazeta UA
2025-02-08T03:57:33Z
Топ видов рака, которые чаще всего возникают у женщин
Comments UA
2025-02-08T02:30:57Z
Опасные инфекции: как защититься от ВИЧ и гепатита во время медицинских и косметических процедур
ZN UA
2025-02-08T02:04:19Z
Салаты, которые помогут очистить организм от токсинов: топ рецептов
Comments UA
2025-02-08T01:39:03Z
Кого не мобилизуют из-за болезней желудка
Telegraf
2025-02-08T00:12:34Z
Большинство людей чистят зубы неправильно: к чему это приводит
Comments UA
2025-02-07T23:27:41Z
Не шоколад и не зефир: нутрициологи назвали самые полезные сладости, которые можно есть каждый день
TSN
2025-02-07T17:21:04Z
Повышают риск диабета в разы: ученые назвали напитки, приводящие к развитию болезни
Фокус
2025-02-07T15:51:32Z
Компрессионные гольфы - защита и здоровье ног
Gazeta UA
2025-02-07T15:24:25Z
Женщина ежедневно ест только мясо: как изменилось ее самочувствие и тело за это время
Фокус
2025-02-07T14:57:01Z
Курс валют на выходные, 8-9 февраля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-02-08T06:06:16Z
Электроэнергия разорит: украинцев могут заставить платить по цене выше рыночной
Знай
2025-02-08T05:21:52Z
Кровавый СПГ: как выбить Россию с рынков ЕС
Знай
2025-02-08T05:03:51Z
Мошенники снова трясут пенсионеров: на какие схемы ведутся пожилые люди
Знай
2025-02-08T04:21:25Z
"Ощадбанк" навязывает кредитки, которые мигом "обчищают" мошенники: клиенты тонут в долгах
Знай
2025-02-08T04:06:32Z
Рекордный обвал: импорт автогаза упал до минимума с 2022 года
Хвиля
2025-02-08T03:15:21Z
Зеленский предлагает США использовать украинские газохранилища для американского СПГ
ZN UA
2025-02-07T21:54:41Z
От урана до лития: Зеленский рассказал о "козырях" Украины в партнерстве с США
Хвиля
2025-02-07T21:15:34Z
Нобелевский лауреат спрогнозировал полное обесценивание биткоина за 10 лет
Gazeta UA
2025-02-07T21:01:52Z
Почему в Германии нельзя ездить на авто с полупустым баком: ответ удивит
GlavRed
2025-02-08T04:27:20Z
Зимой электромобили теряют до 37% заряда – но не все: какие кары не боятся холода
Знай
2025-02-07T20:51:16Z
Эксперты объяснили, что произойдет, если заправить машину бензином с высоким октановым числом
UAToday
2025-02-07T20:48:24Z
От создателя "Мивины": представлен дешевый электрокар с запасом хода 180 км
Фокус
2025-02-07T16:36:44Z
Необычный мотоцикл Honda в заводской коробке продали за $200 000
Фокус
2025-02-07T14:42:55Z
Культовая капсула времени: найден редкий 23-летний Nissan с пробегом 360 км
Фокус
2025-02-07T11:36:22Z
Еще с заводскими наклейками: в Киеве заметили новейшую Skoda Superb 2025, вот он - флагман
Знай
2025-02-07T09:51:55Z
В Украине появится самый дешевый электрокроссовер Kia: подробности и цены
Фокус
2025-02-07T09:30:42Z
Новейший спорткар BMW за $225 000 разбили во время журналистского тест-драйва
Фокус
2025-02-07T08:36:39Z
Трюдо считает опасность аннексии Канады Трампом реальной - CNN
Корреспондент
2025-02-08T06:12:01Z
ISW: Кремль скрывает влияние войны на экономику РФ
Корреспондент
2025-02-08T06:06:25Z
"Сто сражений – сто поражений": как Россия бездарно проиграла "маленькую победоносную войну"
Telegraf
2025-02-08T06:00:46Z
Пентагон: Гегсет на "Рамштайне" подтвердит курс Трампа на дипломатическое завершение войны в Украине
Gazeta UA
2025-02-08T05:48:32Z
В США готовятся возобновить задержание семей иммигрантов - СМИ
Корреспондент
2025-02-08T05:42:26Z
Итоги 7.02: анонс Трампа и "защита ресурсов"
Корреспондент
2025-02-08T05:21:43Z
Спустя месяц снова сильный удар по российской нефти: куда этой ночью попали ВСУ
Comments UA
2025-02-08T05:09:22Z
Шольц пообещал поддержку Германии в восстановлении Сирии
Gazeta UA
2025-02-08T04:57:07Z
Трамп поручил Маску проверить расходы Пентагона
Корреспондент
2025-02-08T04:21:52Z