MY.UAНовини
«Ветерани є більш медіаграмотними, ніж населення загалом», — Галина Петренко у подкасті «Медіуми»
«Ветерани є більш медіаграмотними, ніж населення загалом», — Галина Петренко у подкасті «Медіуми»

«Ветерани є більш медіаграмотними, ніж населення загалом», — Галина Петренко у подкасті «Медіуми»

У випуску — про Індекс медіаграмотності українців, рівень вміння свідомо сприймати й критично тлумачити інформацію, а також користуватися розмаїттям медіа.

Рівень медіаграмотності ветеранів війни й решти людей, вміння різних груп українців розрізняти фейки, згенеровані штучним інтелектом, перевіряти джерела інформації та власників інформаційних ресурсів, а також результати дослідження про те, що попри війну й інші негаразди українці змогли підвищити рівень стійкості до дезінформації — про це ведучі подкасту «Медіуми» Наталя Соколенко та Вадим Міський поговорили з Галиною Петренко, директоркою громадської організації «Детектор медіа». Втім, за її словами, є і вразливі групи, які залишаються інформаційними невігласами. Опитування також виявило зацікавлення людей у подальшому існуванні Суспільного мовлення поряд із популярністю телеграм-каналів, зокрема, анонімних. Випуск виходить у рамках спецсезону «Відсіч дезінформації».

Підписатися на подкаст «Медіуми» можна на Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, SoundCloud, MEGOGO Audio, NV Подкасти, YouTube Music, YouTube та інших подкастингових платформах.

00:00 «За найсвіжішим опитуванням, 14% людей мають високий рівень медіаграмотності та 62% — вищий за середній»;

03:30 «Українське суспільство стає більш обізнаним у проблемах дезінформації, маніпуляцій, стає більш свідомим, що потрібно цього навчатися»;

05:55 «Штучний інтелект — це один із найбільших наших викликів і не тільки українського суспільства»;

09:18 «Телеграм у телефоні зчитує, ймовірно, всю твою інформацію»;

12:07 «Ветерани більш критичні та скептичні до телемарафону, ніж населення загалом. Вони менше дивляться телемарафон і менше йому довіряють».

 «За найсвіжішим опитуванням, 14% людей мають високий рівень медіаграмотності і 62% — вищий за середній»

Наталя Соколенко: ГО «Детектор медіа» нещодавно презентувала результати щорічного дослідження «Індекс медіаграмотності українців» — як наше суспільство споживає медіаконтент та історії, які продукують медіа. Хто робив дослідження?

Галина Петренко: «Індекс медіаграмотності» — це опитування, його робила соціологічна компанія «New Image Marketing Group» на замовлення нашої громадської організації. За найсвіжішим опитуванням, 14% людей мають високий рівень медіаграмотності і 62% — вищий за середній.

Наталя Соколенко: Яка динаміка? Грамотнішими ж стали, так?

Галина Петренко: Стали грамотнішими — і дуже помітно. Десь на 20% пунктів зросла кількість тих, у кого медіаграмотність вища за середній рівень. Коли ми побачили цьогорічні результати та порівняли з показниками 2022 року, тоді ми дуже здивувалися, бо це дуже хороші результати. Ми боялися, що через війну така біда, такі складнощі в людей: вони мусять переїжджати, розв'язувати свої побутові проблеми. Але ми побачили, що війна якраз показала українцям, що від їхнього вміння розрізняти інформацію, знаходити правильні, достовірні джерела інформації може залежати не просто абстрактна якість життя, а може залежати буквально життя, виживання їх і їхньої родини. Наприклад, коли війська підступають до твого містечка, то від того, наскільки ти вмієш знайти інформацію, якою дорогою тобі треба евакуюватися — залежить, чи зможеш ти врятувати життя. І це, я вважаю, і було тією критичною причиною, чому підвищилася настільки обізнаність, бажання цікавитися питаннями медіаграмотності.

«Українське суспільство стає більш обізнаним в проблемах дезінформації, маніпуляцій, стає більш свідомим, що потрібно цього навчатися»

Наталя Соколенко: Чому взагалі «Детектор медіа» робить таке дослідження?

Галина Петренко: Ми двічі виміряли рівень медіаграмотності українців до повномасштабної війни, двічі вже під час війни, за однаковою методологією. Дуже цікаво дивитися на динаміку. А планували ми робити таке дослідження ще раніше. За кілька років до першого опитування ми почали про це думати. Тому що в Україні зусиллями різних гравців — держави, громадських організацій, освітян, волонтерів, якихось ентузіастів у цій сфері, бібліотекарів, багатьох-багатьох представників різних частин суспільства — почали говорити про медіаграмотність, проводити найрізноманітніші ініціативи, на академічному рівні сперечатися, що можна вважати медіаграмотністю. Це тільки те, як ти читаєш газети і дивишся телебачення, чи ширше. Ми хотіли запропонувати українському суспільству та професійній спільноті єдине мірило, яке би всі визнавали як такий показник, куди ми всі разом рухаємося з цими зусиллями. Чи це приносить результати чи ні.

Наталя Соколенко: Що показує Індекс, як інтерпретувати ці результати?

Галина Петренко: Наше дослідження — це опитування людей, ми ставимо їм багато різних запитань про те, як вони розуміють роль медіа, як вони ними користуються, чи вони розуміють, що таке дезінформація, маніпуляція, чи вміють вони це розрізняти тощо. Це їхня самооцінка. Люди завжди схильні думати, що вони розумніші, ніж є насправді. Якщо інтерпретувати дані про динаміку Індексу, який зростає від року до року — це говорить про те, що українське суспільство стає більш обізнаним у проблемах дезінформації, маніпуляцій, стає більш свідомим, що потрібно цього навчатися, стає більш готовим і відкритим до цього. До певної міри стає реально більш медіаграмотним. Але інформаційна сфера пропонує щороку нові виклики, такі як-от штучний інтелект. Його не було раніше, ніхто ще не готовий із ним боротися. Тому людей треба продовжувати навчати, але дуже добре, що вони відкриті до цього.

«Штучний інтелект — це один із найбільших наших викликів і не тільки українського суспільства»

Вадим Міський: Штучний інтелект — це моя улюблена частина цьогорічного дослідження. Соціологи запитали людей, чи знають вони, що штучний інтелект може продукувати також певну дезінформацію? І половина респондентів відповідає, що їм якось важко з цим питанням, тому з відповіддю не визначаться. А от з іншою половиною суспільства, яка не вперше чує про штучний інтелект, яка ситуація?

Галина Петренко: Вона показує, що це наш виклик, який уже настав і який буде одним із найбільших наших викликів. До речі, не тільки українського суспільства, а і в дуже розвинених демократичних країнах те саме зараз відбувається. Серед людей, які мають якусь думку про вплив штучного інтелекту на дезінформацію, маніпуляції, найбільш популярний варіант відповіді, що «він не не несе загрози». Далі йде варіант відповіді менш популярний — що «він становить загрозу, але мені було б важко її ідентифікувати». І найменша частка людей — 12% — каже, що штучний інтелект становить загрозу, вони володіють навичками роботи з ШІ та регулярно перевіряють інформацію.

Вадим Міський: Дуже цікаво спостерігати за розвитком штучного інтелекту. Здається, що ми в колі дослідників дезінформації більше звертаємо увагу на пряму дезінформацію — коли Росія в перші дні повномасштабного вторгнення зліпила дипфейк із Володимиром Зеленським, то голова в тому ролику була дещо криво приклеєна до тіла. Потім із Залужним робили, вже не настільки погано було. А в дипфейку з Даніловим тільки наголос їх видав. Нейромережа неправильно згенерувала наголос у слові «вéселощі», а росіяни не виправили, бо не знають української мови. Але це тільки маленька часточка дезінформації, яку використовує ворог. Зрозуміло, що цей виклик ще тільки належить суспільству навчитися долати. 

Але є й інший виклик, щодо якого суспільство було достатньо свідомим і навчилося його долати — це Telegram. Є дані з цього дослідження про те, що 70% українців є користувачами Telegram. Ми розуміємо, що майже кожен користується цим месенджером. З них 40% говорить, що їм байдуже, хто веде телеграм-канал, який вони читають. Ця частка опитаних просто не цікавляться цим. Що робити з оцим, насправді, жахливим числом? Адже ці показники говорять про те, що репутація джерела, того, хто пише, — не на порядку денному у величезної кількості людей у країні.

 

Галина Петренко: Оця незацікавленість у перевірці джерела проявляється не тільки стосовно Telegram. Рік до року різні дослідники, не тільки ми, ставимо просте запитання українцям: хто власник телеканалів, які ви дивитеся. І так само дуже низька зацікавленість у цій інформації. Чомусь люди вважають, що це неважливо. Причому, коли ти запитуєш, в чиїх інтересах медіа можуть теоретично спотворювати інформацію, всі згадують і політичні сили, і державу, і власників, наприклад, їхні економічні інтереси. Але хто власник — нецікаво. Це парадокс, чорна скринька людського мислення.

«Телеграм у твоєму телефоні зчитує, ймовірно, всю твою інформацію»

Наталя Соколенко: Може, це лінощі?

Галина Петренко: Так, це лінощі. Дослідники вважають, що жодна притомна людина не буде перевіряти кожну новину в тому потоці, який несеться. Тисячі новин на кожну людину можуть звалюватися щодня. Вважається, якщо людина готова перевіряти до 15% інформації, то вона перевірятиме тільки те, що її стосується, тільки те, що їй цікаво. До 15% — це молодець, це найвищий пояс інформаційного айкідо. Тому ніхто вищих цілей собі не ставить. Що стосується телеграму, в мене є відчуття, що дискусія навколо цієї платформи набирає обертів, почали висловлюватися проти користування нею дуже різні популярні люди, лідери думок.

Наталя Соколенко: І держслужбовці, і навіть очільниця Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк виступила принаймні за те, щоби держава не вела жодних комунікацій зі своїм народом за посередництва телеграму. 

Вадим Міський: А ти бачила, до речі, що прилетіло у відповідь від телеграм-каналів за це? В телеграм-каналі «Вертикаль», зокрема.

Наталя Соколенко: Я не бачила, бо я відключила телеграм і видалила свій профіль.

Галина Петренко: Я думаю, що ця комунікація з боку лідерів думок, і при цьому різнонаправлених — це не якийсь страткомівський one voice — буде звертати й увагу людей на проблеми з телеграмом. Я, до речі, дуже довго була скептиком самого по собі відірваного від усього іншого рішення державним органам видалити свої канали в телеграмі. Тому що люди-то там залишаться, тобто ви просто втратите цю аудиторію.

Але зараз — у зв'язці з активною комунікацією і у зв'язці з аргументом, що телеграм у твоєму телефоні зчитує, ймовірно, всю твою інформацію поза межами месенджера, десь накопичує, комусь передає, коли говориться про безпеку даних, коли говориться про безпеку смартфонів державних службовців, — оце починає працювати.

Наталя Соколенко: Ще й вкупі з тим, як робить наприклад Валерій Пекар — інформує через Facebook, що він забирає свій контент із телеграму і переносить його на WhatsApp. Це для аудиторії теж якийсь вказівник, куди ми всі дружно переходимо. 

«Ветерани більш критичні та скептичні до телемарафону, ніж люди загалом. Вони менше дивляться телемарафон і менше йому довіряють»

Наталя Соколенко: Мене зацікавили у цьому дослідженні «Індекс медіаграмотності українців» запитання про розуміння або нерозуміння українцями ролі медіа. Це, мені здається, прямо wow-запитання. Які відповіді ви отримуєте? Люди взагалі замислюються над тим, що мають робити медіа, що мають робити журналісти?

Галина Петренко: Коли ми тільки планували робити «Індекс медіаграмотності» і думали над тим, які питання маємо ставити, що саме ми маємо вимірювати, ми проводили низку якісних досліджень — фокус-групи, глибинні інтерв'ю з експертами ринку і з пересічними людьми, з користувачами медіа — для того, щоб намацати цей перелік питань. Узагалі, у нас є чотири компоненти в цьому Індексі: розуміння ролі медіа, використання медіа на практиці, цифрова компетентність і чутливість до спотвореного контенту. Розуміння ролі медіа — це одне з базових питань в цьому Індексі.

Протягом повномасштабного вторгнення ми бачимо хороший приріст розуміння важливості Суспільного мовника, що він незаангажований, у нього немає якоїсь політичній афіліації, бізнесової афіліації. І дуже важливо, що ми ці відповіді отримуємо від людей, у яких ми попередньо запитуємо та переконуємося, що вони розуміють, що таке взагалі суспільні медіа, що вони атрибутують цю назву до конкретної компанії, яка працює в Україні. Тобто це абсолютно верифіковані дані — і це дуже тішить. Зараз більше половини, 54% людей, знають, що в Україні є Суспільне медіа, та розуміють, що це таке, який це набір каналів. І майже стільки — 52% — вважають, що важливо, щоб у країні було суспільне медіа, тому що суспільне медіа працює в інтересах всього суспільства, а не власника.

Наталя Соколенко: А яке ставлення опитаних до телемарафону?

Галина Петренко: З одного боку люди досі — і я думаю, що справедливо — вважають, що має бути під час війни певний голос влади. Паралельно з цим 74% кажуть, що вони шукають альтернативну інформацію.

Наталя Соколенко: Альтернативну до марафону?

Галина Петренко: Так. Немає такого, що всі залипли на телемарафон. Дві третини людей реально шукають інші варіанти отримання інформації. Ще хочу додати, що ми вимірювали медіаграмотність кількох окремих груп людей. Одна з таких груп — ветерани, які брали участь у бойових діях. І в них трошки інше ставлення до телемарафону. Ветерани більш критичні та скептичні до нього. Вони менше дивляться телемарафон і менше йому довіряють. Це колись ми бачили в іншому дослідженні.

Те саме стосувалося внутрішньо переміщених осіб. У них було по-іншому. Вони дивилися так само багато його, як і інші люди, але помітно менше довіряли.

Це говорить про те, що люди, в яких їхній власний досвід є більш складним, ніж те, що можна побачити в медіа…

Наталя Соколенко: І більш безпосереднім, напевно..   

Галина Петренко: Так. У мене є також дуже цікаве спостереження з цього дослідження: в нас є запитання, чи варто під час війни критикувати владу? В принципі, більшість суспільства вважає, що так, це допустимо під час війни, але можна побачити прямо профіль людей, які більше, ніж інші, вважають, що критики треба більше — це люди з низькою кваліфікацією, з низьким доходом, це люди старшого віку, це люди, в яких, можна так описати, в житті все трохи гірше, ніж у середньому по країні, попри те, що всім складно. Вони потребують більше критики, розслідувань, розвінчувань. Вони більше готові до цього.

Наталя Соколенко: Чому ви вибрали саме ветеранів як окрему групу для дослідження? 

Галина Петренко: Протягом минулого року ми досліджували російську дезінформацію, яка атакує певні, що називається науковою мовою, вразливі групи населення.

Тобто специфічні категорії населення, куди Росія навмисно цілиться. Їх близько десяти. Це жінки, люди старшого віку, переселенці, біженці, релігійні меншини і так далі. І ми вирішили, що є сенс, оскільки вони більш атаковані, зрозуміти, наскільки вони здатні опиратися, наскільки вони є більш резистентними. Іншими словами, медійно грамотними. І ми для початку, для першого року, обрали три такі групи. Це ветерани, внутрішньо переміщені особи і люди старшого віку. Зараз ми проаналізували і презентували тільки першу групу — ветеранів. От дві інші ми ще будемо презентувати. Але що об'єднує ці групи, чому ми їх саме обрали? Дві з трьох (переселенці і ветерани) нє є доступною для досліджень групою в більшості країн світу. Тобто ми хотіли зробити свій внесок саме у воєнну проблему, для того, щоб почати розв'язувати ті проблеми, які є найбільш нагальними і специфічними для нас.

Наталя Соколенко: Якщо порівняти Індекс медіаграмотності загальнонаціональний із тим, які результати в медіаграмотності показують ветерани?

Галина Петренко: Ветерани є трошки більш медіаграмотними, ніж населення загалом. Ми думаємо, що є дві причини, вони обидві справедливі, і вони обидві однаково впливають на це. Перша полягає в тому, що в них дійсно інший досвід, більш складний, і через це вони більш критично дивляться на контент медіа і більше готові, знаєте, докопуватися, щось піддавати сумніву. Вони, наприклад, у запитанні, чи знаєте ви, хто автор телеграм-каналів, на які ви підписані, помітно менше порівнянні з генеральною аудиторією, кажуть, що їх це не турбує.

Наталя Соколенко: Тобто їх якраз турбує, тобто вони розуміють, що це важливо.

Галина Петренко: Так. І це дуже помітно, бо це дуже важливе перевірче запитання про те, як люди вміють користуватися телеграмом. І друга причина, чому ветерани показують, трошки іншу картину, бо зі зрозумілих причин це переважно чоловіки певного віку, і в нашому варіанті, в тому, як ми складали вибірку, це переважно чоловіки, які живуть в обласних центрах. Це теж накладає певний відбиток, наприклад, на вміння користуватися цифровими інструментами (а це є одним з показників Індексу медіаграмотності — «ДМ»).

Вадим Міський: Які взагалі відмінності є у середньостатистичної медіаграмотної людини від середньостатистичної немедіаграмотної?

Галина Петренко: З року в рік ми бачимо, що в нас рівень медіаграмотності йде просто пліч-о-пліч із рівнем узагалі грамотності. Тобто менший рівень медіаграмотності — у людей із нижчою освітою, у людей трохи старшого віку, у людей, які живуть у селах і маленьких містечках. Оця найбільш вразлива група є найменш досяжною для всіляких освітніх програм у галузі медіаграмотності — тож видно усім стейкхолдерам, куди треба докладати зусиль.

подкаст «Медіуми» запустив спецсезон «Відсіч дезінформації». Поряд зі звичними випусками ведучі подкасту Наталя Соколенко та Вадим Міський запрошують експерток та експертів із питань російської пропаганди та стратегічних комунікацій. У попередніх випусках спецсезону говорили з Іваном Киричевським про те, чому не слід довіряти жодному російському медіа, зокрема, «ліберальним», Наталією Іщенко про базовий принцип спростування фейків: не лише спростування, але й поширення правди, Любов'ю Цибульською про те, як говорить українська держава із власним народом та світом, Ігорем Соловʼєм про роботу Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки під час війни та перспективи «інформаційного Рамштайну» для протидії пропаганді.

Також рекомендуємо: Подкаст «Детектор медіа говорить», у якому ми начитуємо найцікавіші статті та рецензії, що виходять на сторінках нашої групи онлайн-видань. Якщо у вас не вистачає часу на читання, ви можете просто слухати нашу аудіоверсію. Підписуйтеся на подкаст та отримуйте доступ до найцікавіших матеріалів «Детектора медіа» у зручному для вас форматі.

в перші дні повномасштабного вторгнення програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський запустив подкаст «Русскій фейк…» зі спростуваннями проявів ворожої дезінформації. Завдяки «Українському радіо» передача доступна на окупованих територіях. Одна зі слухачок, яка пережила піврічну російську окупацію неподалік Херсона, розповіла, як ця радіопрограма допомогла їй та односельцям «зберегти зв'язок з реальністю» в умовах повної відсутності інших українських медіа. Восени 2022 року подкаст здобув аудіопремію «Слушно» в номінації «Найкраще журналістське розслідування» за вибором аудиторії.

Колаж: «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Соцсети
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Дефицит хлеба в Киеве: когда ждать рекордного роста цен
Политека
2025-07-17T20:00:12Z
«Укрзалізниця» оголосила рамковий тендер на закупівлю 15,5 тис т металопрокату
AgroNews
2025-07-17T18:18:09Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
Из-за новых налогов для добытчиков без работы могут остаться десятки тысяч человек – глава Федерации
Апостроф
2025-07-16T15:57:45Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Трамп может "поставить на колени" Путина и закончить войну: заявление Зеленского
Comments UA
2025-07-17T15:51:59Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Путин дал Героя России Герою Украины: что известно
Comments UA
2025-07-17T23:12:40Z
У Трампа обнаружили проблемы с венами
Европейская правда
2025-07-17T23:06:31Z
Украина получила неожиданного союзника в Белом доме: на Западе озвучили детали
Comments UA
2025-07-15T13:04:10Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Даже если с собственного огорода: как правильно мыть овощи, чтобы не отравиться
Знай
2025-07-17T20:51:16Z
Лето, жара и стройная фигура: как худеть в зной с кайфом, а не с насилием над собой
Знай
2025-07-17T18:51:56Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Никогда не ешьте этот овощ, если не хотите вонять целый день
Telegraf
2025-07-07T04:00:12Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
Гороскоп по картам Таро на 18 июля 2025 года: у Козерогов улучшатся дела, а Стрельцам не стоит загонять себя в рамки
TSN
2025-07-17T23:06:08Z
Генштаб сообщил, на каких направлениях сегодня было наиболее горячо
Gazeta UA
2025-07-17T20:42:54Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Норм или стрем: брать деньги у мужа за домашнюю работу
Comments UA
2025-07-17T21:57:44Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
В Тульской области РФ дроны атаковали химический завод
ZN UA
2025-07-17T22:40:05Z
Что строго запрещено делать 18 июля, чтобы из дома не ушли деньги, удача и благополучие
Telegraf
2025-07-17T21:21:57Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
В Черкассах тренер проиграла в казино 1,35 млн грн, собранных на поездку детей в Грузию
Фокус
2025-07-17T20:57:44Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Люди с высоким IQ не делают этого: три привычки, которые сознательно избегают
Gazeta UA
2025-07-17T21:39:14Z
День ангела 18 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-17T21:18:19Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Им стоит сделать ребут: Трейлер фильма «Мортал Комбат II»
GameMag
2025-07-17T23:10:08Z
В оккупированной Ялте скончался известный режиссер-фанат Путина, родившийся из Донецка
Comments UA
2025-07-17T18:51:54Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
Погиб экстремальный спортсмен Феликс Баумгартнер, совершивший прыжок в стратосферу
ZN UA
2025-07-17T21:01:48Z
В Северной Осетии взорвали высокопоставленного офицера минобороны РФ: что известно
TSN
2025-07-17T19:54:55Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Полузащитник Русенборга пришел развивать свой талант в Манчестер Сити
Корреспондент
2025-07-17T21:39:35Z
Рекордные гонорары: сколько заработают Усик и Дюбуа за бой-реванш
UAToday
2025-07-17T21:06:54Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Погибший в аварии Диогу Жота увековечен в Зале славы Вулверхэмптона
Корреспондент
2025-07-17T21:03:32Z
Бразилия сменилась Испанией: Альмада стал игроком испанского топ-клуба
Корреспондент
2025-07-17T20:03:21Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Состоялся релиз RoboCop: Rogue City Unfinished Business — отдельного дополнения для игры с Робокопом
GameMag
2025-07-17T23:10:11Z
В США представили собственный аналог "Шахеда"
TSN
2025-07-17T21:06:12Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Японцы удивили: новый внедорожник от Nissan не боится ям и стоит меньше $20 000
Gazeta UA
2025-07-17T20:03:17Z
Volvo сокращает продажи моделей в США из-за высоких пошлин
Корреспондент
2025-07-17T19:42:32Z
Huawei представила универсал Stelato S9T
Корреспондент
2025-07-17T19:36:41Z
Mitsubishi представила трехрядный внедорожник Destinator
Корреспондент
2025-07-17T18:33:27Z
Сэкономит немалые деньги: эксперты назвали простой способ устранения царапин на кузове авто
Фокус
2025-07-17T15:36:41Z
General Motors показали электрифицированный седан с запасом хода более 1000 км
Фокус
2025-07-17T13:51:51Z
На львовских улицах был замечен суперкар за космическую сумму
Telegraf
2025-07-17T12:54:06Z