MY.UAНовини
«Fюрер 2.0»: Як загубити життєствердні історії українців та оживити вагнерівця Уткіна державним коштом
«Fюрер 2.0»: Як загубити життєствердні історії українців та оживити вагнерівця Уткіна державним коштом

«Fюрер 2.0»: Як загубити життєствердні історії українців та оживити вагнерівця Уткіна державним коштом

У мистецькому конкурсі МПІУ переміг один проєкт, а фінансування отримав зовсім інший.

До Дня пам’яті та перемоги над нацизмом канал «Дім» показав трисерійний документальний фільм «Fюрер 2.0». Проєкт проводить паралелі між Третім Рейхом і сучасною Росією, між Путіним і Гітлером зокрема.

 

Фільм справив гнітюче враження. З одного боку це моя глядацька реакція на персонажів і їхнє середовище, адже проєкт доволі яскраво показав огидне нутро гітлерівської Німеччини та путінської Росії. З іншого, професійна реакція на сумнівні прийоми, які використали творці. Спекуляції та маніпуляції — це завжди спекуляції та маніпуляції, навіть якщо йдеться про найгірших тиранів в історії.

Головна ідея фільму зрозуміла: гітлерівська Німеччина та путінська Росія — суть одне й те саме, а їхні диктатори — з дитинства травмовані люди, одержимі помстою та ресентиментом. Нічого нового в цій думці нема, але повторення — мати навчання, не завадить. Точніше, не завадило б, якби творці порівнювали лише ідеологію, пропаганду, «людожерську» зовнішню політику диктатур тощо. Але ж автори взялися шукати подібність між постатями. І ось тут почалося натягування сови на глобус.

 Путін малює кота

«Володя якось намалював кота. Кота спиною до всіх. Він, як цей кіт, хотів бути спиною до всіх. Ховати свої таємниці. Адольф теж малював. Якщо Путін — це мистецтво мінімалізму, то Гітлер був пейзажистом», — каже закадровий голос.

Або інший приклад. «Служба в КДБ подарувала Путіну ще одну велику перевагу. Він був звільнений від армії. Гітлер також довго був ухилянтом, прикриваючись прізвищем дідуся Шикльгрубер», — продовжує диктор.

Ну і ще один уривок, для переконливості. «Після невдалого державного перевороту, який увійшов в історію як Пивний путч, Гітлера відправили у в’язницю. Прихопивши папір і ручку, Гітлер там написав “Майн Кампф”. Путін теж гіпотетично міг потрапити у в’язницю», — каже голос.

Detector Media · Усі відтінки рашизму за півтори години

Один з експертів програми, радник голови ОП Михайло Подоляк, протитрований у проєкті як політтехнолог та антикризовий менеджер, прямо каже, що Гітлер і Путін — різні люди. «“Майн Кампф” була книжкою про внутрішній світ людини, яка щиро в це вірить. Путін — копіїст. Він не має внутрішньо нічого. Сіра людина», — говорить він. Ця  думка про очевидну різницію між цими двомя диктаторами просто повисає в повітрі. І далі диктор продовжує проводити паралелі того ж ступеня достовірності.

Спекуляціями грішить не лише закадровий текст, а й відеоряд. Загалом це наче документальний фільм, побудований на відеокоментарях експертів та архівних відео- та фотокадрах. Але поміж ними у великих кількостях вставлені згенеровані штучним інтелектом картинки. Деякі з них майже реалістичні, як от наведена раніше спільна світлина Гітлера та Путіна. Інші виглядають як наркотична маячня.

 

 

Мерехтіння потворних кадрів створює ефект фільму жахів, — як на мене, занадто дешевий прийом впливу на глядача.

Вишенькою в цьому коктейлі стали діти-актори в ролі Гітлера та Путіна. Хлопці років 12, загримовані під диктаторів, з’являлися в коротких сценах-замальовках. Маленький Гітлер зігує та вишкіряється в екран, маленький Путін копирсається в купі доларів і грає в шахи, що символізують геополітичні ігри правителя. Цей художній прийом узагалі за межами добра та зла, бо робить те, в чому творці весь фільм звинувачують диктаторів — маніпулює емоціями та вимикає критичне мислення.

 

 

Є у фільмі «Fuhrer 2.0» і зовсім дивні речі. Наприклад, у третій серії згадується воєнне угруповання «Вагнер» і його засновник Дмитро Уткін, що загинув разом з іншим ватажком Євгеном Пригожиним 23 серпня минулого року в авіатрощі.  Але й Уткін, і його підлеглі, з якими Путін швидко розібрався після невдалого перевороту, фігурують у фільмі в теперішньому часі.

«Ось так по-звірячому вагнерівці, яких нині називають елітою російської армії, розправляються з мирним населенням. Цікаво, що перший командир “Вагнера”, Дмитрій Уткін — затятий нацист. Має татуювання у вигляді свастики», — каже диктор. Тему продовжує військово-політичний аналітик Сергій Кузан, який теж розмірковує про підгорілого вагнерівця як про живого. Виглядає так, наче весь цей уривок — текст диктора (якого за концепцією взагалі нема, нагадую) та коментар експерта — були записані та змонтовані до 23 серпня 2023 року, коли літак збили. А потім творці або забули виправити текст, або вирішили, що і так згодиться.

За всіма цими паралелями рівня жовтої преси, хворобливими фантазіями штучного інтелекту та живими мерцями губляться важливі посили, яких у фільмі насправді вдосталь. Проєкт багато розповідає про методи роботи пропаганди, геноцид і викрадення дітей, а також розмірковує про причини жахливого насильства, до якого вдавалися російські окупанти, і про колективну відповідальність росіян. Серед експертів фільму є науковці, які кажуть дуже притомні та виважені речі. Якби не історія створення фільму, я б врешті решт дійшла висновку, що автори перегнули палку в гонитві за спецефектами, але зовсім безнадійним «Fюрер 2.0» не є.

  Історикіня Лариса Якубова

Утім, на жаль, суперечливий контент — не найбільша проблема фільму. Цей проєкт презентований як переможець мистецького конкурсу на виробництво серіалів і фільмів сучасної тематики від державного підприємства «Мультимедійна платформа іномовлення України» (ДП МПІУ) у 2023 році. Але по факту «Fюрер 2.0», на виготовлення якого з держбюджету пішло трохи більш ніж 3,8 мільйона гривень, цього конкурсу не вигравав. То як він отримав фінансування та потрапив в ефір?

За даними пресслужби каналу «Дім», трисерійний документальний фільм «Fюрер 2.0» виробництва ТОВ «Ми — Україна» переміг у конкурсі під робочою назвою «Тут живуть люди». Згідно з протоколом розкриття тендерних пропозицій на Prozorro, «Тут живуть люди» — це життєствердні, емоційні історії про долі незламних українців, котрі вистояли під час російської окупації та здобули свої маленькі перемоги над ворогом, тобто, у кожній історії — позитивний фінал». Там же зазначається, що «головна відмінність проєкту — цілковита відсутність дикторського закадрового тексту, лише спогади, роздуми, розповіді головних героїв, родичів, сусідів та очевидців, котрі фільмуються на місцях безпосередніх подій». Наприкінці в документі написано, що «у ході індивідуальних переговорів, з метою фіналізації складових проєкту та укладення договору було змінено робочу назву на “Fюрер 2.0”».

 Фрагмент протоколу розкриття тендерних пропозицій

Це не перший випадок, коли проєкт-переможець змінює назву під час виробництва. Так було, наприклад, із серіалами «Тільки живи» (виграв як «Операція “Добрий вечір”») і «Новорічна шкереберть» (висувалася на конкурс як «Санаторій “Незабудка”»). Але «Fюрер 2.0» змінив не лише назву, а й зміст.

У проєкті, що врешті решт показав канал «Дім», немає жодних життєствердних історій від незламних українців. Цей фільм розповідає біографії Гітлера та Путіна й історію становлення Третього Рейху та путінської Росії у супроводі коментарів різноманітних експертів. Поєднує окремі часточки пазла, задає настрій і розставляє наголоси — тут барабанний дріб — той самий дикторський закадровий текст, відсутність якого названо особливістю проєкту-переможця.

До цього випадку я лише раз стикалася з принциповими змінами змісту проєктів, що перемогли в якомусь творчому конкурсі. Так трапилося з учасниками третього сезону конкурсу грантів на виробництво соціально вагомого аудіовізуального контенту PITCHUA у 2021 році. Через повномасштабне вторгнення деякі їхні задуми втратили актуальність. Наприклад, ТОВ «Прокіно» виграло за темою «Об’єднуючи Україну: єдність у різноманітності» з розважальним проєктом «Сусіди», але натомість зняло документальний фільм «Мадонна. Життя триває» про жінок, які народжували дітей під обстрілами, в окупації та полоні. Також довелося терміново змінювати формат ютуб-проєкту «Жовті кеди з Юлією Бориско», що до великої війни розповідав про реформи в Україні та їхній вплив на звичайне життя. Повномасштабне вторгнення — це очевидний форс-мажор, і такі зміни цілком виправдані. Але що спонукало переможців державного конкурсу повністю змінити ідею проєкту на початку літа 2023 року?

«Попередня концепція проєкту “Тут живуть люди” передбачала кілька тематичних складових. У ході індивідуальних переговорів, з метою фіналізації складових проєкту та укладання договору на послуги з виробництва (створення) аудіовізуального твору сторони дійшли висновку, що реалізувати проєкт “Тут живуть люди”, який був поданий на конкурс, у повному обсязі та в терміни, які залишалися на виробництво після укладення договору і до завершення 2023 року, буде неможливо. Задля оптимізації витрат державного бюджету були обговорені та застосовані рішення щодо видозмінення концепції, а саме — виробництва тієї тематичної частини, що сконцентрована на порівняльному аналізі Путіна та Гітлера... Відповідно були обговорені та застосовані рішення щодо зменшення кількості випусків і загального хронометражу проєкту та зменшення його бюджету», — повідомило ДП МПІУ у відповідь на запит «Детектора медіа».

 Відповідь ДП МПІУ «Детектор медіа»

Виявляється, що порівняння Гітлера та Путіна замислювалися як органічна частка позитивних історій про долю незламних українців з окупованих територій. Ну добре, фантазія деяких творців не має меж. Мені так не пощастило, тому уявити собі цю комбінацію я не можу. Але і з сухою математикою теж не складається.

По-перше, незрозуміло, в чому полягає «оптимізація витрат держбюджету». Заявлений на конкурс варіант «Тут живуть люди» мав загальний хронометраж 375 хвилин, вартість яких була оцінена у 8 мільйонів 397 тисяч гривень. «Fюрер 2.0» має хронометраж близько 137 хвилин та бюджет 3 мільйони 810 тисяч і 44 гривні. В першому варіанті вартість хвилини виходить близько 22, 4 тисячі гривень, у другому — 27,8 тисячі. «Оптимізація» склала плюс 5 тисяч гривень за хвилину. З іншого боку, через скорочення хронометражу та перегляд концепції проєкт справді подешевшав на декілька мільйонів. Але за такою логікою можна взагалі нічого не знімати, й економія буде разюча.

Звісно, можна було б пояснити умовне подорожчання (бо ніхто, ж напевне, не рахує фільми вартістю за хвилину) тим, що, наприклад, зйомки були складнішими, ніж у попередньому варіанті, або потребували якихось додаткових відряджень чи додаткової кількості співробітників. Але, здається, багатосерійний фільм із купою героїв, які розповідають про своє життя, виглядає трохи складнішим у виробництві, ніж набір картинок, згенерованих ШІ, з коментарями експертів та архівними кадрами. Попри це, виходить, що «Фюрер» обійшовся за серію дорожче, ніж первинний документальний серіал.

По-друге, не можу розібратися з часовими розрахунками самих виробників і замовників. Конкурс був оголошений 3 травня 2023 року, прийом заявок тривав до 22 травня включно. Далі комісія у два етапи оцінювала переможців. На перший етап, згідно з Положенням про організацію та проведення мистецьких конкурсів ДП МПІУ, було закладено 7 днів з уточненням, що цей термін може бути продовжений до 30 днів — залежно від кількості учасників. Таким чином учасники конкурсу на момент подачі своїх заявок були свідомі, що лише перший етап законно міг тривати приблизно до 22 червня. Для проведення другого етапу й оголошення результатів також передбачено кілька днів, що впевнено переводить прогнозовані терміни підписання договору на виробництво на початок липня. ТОВ «Ми — Україна», обираючи проєкт на конкурс, повинні були все це врахувати. Ба більше, згідно з правилами, конкурсант обов’язково надає довідку про орієнтовний календарний план виробництва.

При наявності плану ймовірність того, що «караул, не встигаємо» почали кричати не виконавці, а замовники, наближається до нуля. Інакше конкурсна комісія просто не вибере проєкт, що заздалегідь непридатний до виконання у поставлені терміни.

У реальності переможців обрали 7 червня. Договір про «Закупівлю послуги з виробництва (створення) аудіовізуального твору — серіалу під робочою назвою “Fuhrer 2.0”, що включає в себе: написання / адаптацію сценаріїв та передбачає частковий технологічний цикл виробництва» був підписаний 13 липня, що вкладається в теоретичні прогнози. До речі, ТОВ «Ми — Україна» з двома своїми проєктами-переможцями (другий — документальний фільм «Цілі») опинилося серед, хто уклав договір. На той момент у черзі стояв ще 31 проєкт із 53, що виграли мистецький конкурс.

 

Є ще один цікавий момент, який не можу обійти увагою. Якщо загуглити назву «Тут живуть люди» — одне з перших посилань виводить на портал сучасної української драматургії Ukrdramahub.org.ua. 4 квітня 2023 року, за місяць до оголошення мистецького конкурсу ДП МПІУ, на ньому була опублікована п’єса «Тут живуть люди» драматургині Тетяни Киценко.

П’єса Кіценко заснована на реальних інтерв’ю з жителями Броварського району Київської області, що були в окупації, і герої твору підозріло нагадують героїв проєкту ТОВ «Ми — Україна». Вони так само «незламні», «вистояли під час російської окупації», «здобули свої маленькі перемоги над ворогом» — і у кожній історії, само собою, позитивний фінал. 22 травня 2023 року ця п’єса ввійшла до лонглиста драматургічного конкурсу «Драма.UA». Нагадаю, що мистецький конкурс ДП МПІУ в цей день лише завершив прийом заявок.

 П’єса Тетяни Киценко на порталі сучасної української драматургії

До живих мерців, галюцинацій ШІ та дивної зміни сюжету додамо ще й фантастичний збіг. На два різних творчих конкурси з різницею в місяць подаються проєкти з однаковою назвою та, головне, однаковою концепцією. І за дивним збігом обставин, до повномасштабного вторгнення Тетяна Кіценко працювала сценаристкою, як повідомляє портал DzygaMDB, в проєкті «Історія одного злочину», що виходив на каналі «Україна». Тобто Кіценко — не стороння людина команді ТОВ «Ми — Україна», яку заснували колишні працівники медіагрупи «Україна» Ріната Ахметова.

І звісно, можна уявити собі, що Кіценко просто подала два проєкти на різні конкурси у вигляді сценарію та п’єси, а потім, коли п’єса виграла, довелося терміново шукати новий сюжет — і так з’явився «Fuhrer 2.0». Але є одне але: згідно з протоколом розкриття тендерних пропозицій, сценаристом «Тут живуть люди» ТОВ «Ми — Україна» названий Володимир Шегеда. До речі, в «Fuhrer 2.0» узагалі нема титрів з іменами творчої групи, тому дізнатися ім’я сценариста звичним для глядача шляхом неможливо. Отже, концепції схожі, назви однакові, але автори різні.

Навіть не знаю, як це пояснити.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Когда Луна превратилась из расплавленного мира в твердый спутник Земли: ученые нашли ответ
Фокус
2025-02-18T13:42:47Z
Самое дорогое вещество на Земле: почему антиматерия стоит триллионы за грамм
TSN
2025-02-18T13:21:01Z
На смену громоздким аппаратам: создана одежда, отслеживающая качество нашего сна
Фокус
2025-02-18T13:12:55Z
Как выбрать аккумуляционную емкость для отопления и водоснабжения
Gazeta UA
2025-02-18T13:12:15Z
Баланс между ценой и продуктивностью: Обзор ноутбука HONOR MagicBook X16
GameMag
2025-02-18T12:54:58Z
Самооценка, проблемы со сном и обучением: почему родители должны контролировать доступ ребенка к интернету
Знай
2025-02-18T12:51:02Z
Раскрыта тайна "черной дыры" в Тихом океане: что породило таинственный треугольник
Фокус
2025-02-18T12:51:00Z
Советы, как правильно выбрать онлайн-казино: главные риски для игроков
Comments UA
2025-02-18T12:42:17Z
Материалы создают "воспоминания" о прошлом неожиданным образом: что выяснили физики
Фокус
2025-02-18T11:30:42Z
Как избавиться от невезения и злой судьбы: мудрец раскрыл секрет счастливой жизни
TSN
2025-02-18T13:39:53Z
Чем можно отмыть черную плесень в ванной комнате: проверенные чудо-средства из доступных компонентов
TSN
2025-02-18T13:39:20Z
Если на карте 50 гривен — приготовьте это блюдо: куриные сердечки станут идеальным дополнением к картофелю
Telegraf
2025-02-18T12:12:27Z
Пять вещей, которые ни в коем случае нельзя чистить пищевой содой: советы экспертов
TSN
2025-02-18T11:51:06Z
Для любителей гор и активного отдыха: эти собаки сделают отпуск незабываемым
Фокус
2025-02-18T10:36:36Z
Как быстро избавиться от ржавчины и известкового налета: даже старая сантехника станет, как новая
TSN
2025-02-18T10:21:06Z
Вкусно, как в Грузии: близкие будут в восторге от этой пикантной курочки
Telegraf
2025-02-18T10:18:50Z
Эти пять многолетников создадут роскошный цветочный ковер в саду
TSN
2025-02-18T09:48:33Z
День пельменей: как выглядит любимое блюдо миллионов в разных странах
Gazeta UA
2025-02-18T09:39:40Z
На Львовщине адвокат обманул двух жен военных
TSN
2025-02-18T13:45:23Z
В Польше из моря выловили груз кокаина
Корреспондент
2025-02-18T13:45:09Z
Экстренная посадка: сотни пассажиров застряли на снежном острове на несколько дней
Фокус
2025-02-18T13:42:14Z
«В жилой дом в Кировоградской области попала ракета украинской ПВО»: что известно
Comments UA
2025-02-18T13:18:52Z
Во Львове адвокат наживался на женах военных
Корреспондент
2025-02-18T13:00:56Z
В Кировоградской области дрон РФ попал в многоэтажку, среди пострадавших есть дети
UAToday
2025-02-18T12:33:46Z
Оккупанты сбросили авиабомбу на центр города в Харьковской области
Comments UA
2025-02-18T12:24:44Z
В Италии взорвался танкер "теневого" флота РФ с нефтью: подробности
Фокус
2025-02-18T11:45:40Z
Мошенники выманили у матери погибшего военного 3 млн грн: как действовала схема
TSN
2025-02-18T11:06:10Z
"На д*билов не обижаются": в России ополчились на украинского футболиста
Telegraf
2025-02-18T13:03:48Z
Усик будет защищать диссертацию: тема вас удивит
Telegraf
2025-02-18T12:54:49Z
Украинский футболист погиб в боях за Украину
Апостроф
2025-02-18T12:51:59Z
Украинец поделился подробностями спарринга с Усиком
Корреспондент
2025-02-18T12:48:06Z
Дом чемпиона мира по футболу ограбили в США
ZN UA
2025-02-18T12:34:31Z
Боксер Усик решил стать доктором
Апостроф
2025-02-18T12:27:22Z
Фроч предложил Усику провести бой по правилам UFC
Корреспондент
2025-02-18T11:42:10Z
Нганну назвал человека, который мешает организации его боя с Джонсом
Корреспондент
2025-02-18T11:00:49Z
Легенда Астон Виллы: Подписание Мудрика было катастрофой
Корреспондент
2025-02-18T10:33:07Z
Зима "возмещает" потерянное: в Укргидрометцентре рассказали, когда ждать потепления
Апостроф
2025-02-18T13:15:58Z
На Закарпатье уже прилетели журавли - возле Ужгорода зафиксировали стаю из почти тысячи птиц
Комсомольская правда
2025-02-18T12:52:00Z
Синегубов: В Купянской громаде остается около 1,6 тысячи жителей
ZN UA
2025-02-18T12:46:22Z
Ситуация на фронте на утро 18 февраля
UAToday
2025-02-18T12:33:41Z
Фортуна на вашей стороне: три знака Зодиака, которым повезет весной 2025 года
Фокус
2025-02-18T11:42:59Z
Угрожают ли Киеву 150 тысяч оккупантов с территории Беларуси: что известно
Comments UA
2025-02-18T11:42:03Z
Что сейчас происходит на разных направлениях фронта - новые данные Генштаба ВСУ
Известия Киев
2025-02-18T11:37:53Z
Масленица в Киеве: где поесть самые вкусные блины
VGorode
2025-02-18T11:36:20Z
Когда в Украину придет тепло: названы даты
Апостроф
2025-02-18T11:27:53Z
Увела из семьи и родила ему единственную дочь: как выглядит вдова известного сатирика Задорнова
Telegraf
2025-02-18T13:30:08Z
Тома Хэнкса раскритиковали после пародии на сторонников Трампа
Фокус
2025-02-18T13:27:14Z
В чем выйти замуж в 2025 году — идеи от королевских особ
Marie Claire
2025-02-18T13:01:52Z
Британская кинозвезда сравнила Трампа со злодеями/Актер из «Доктор Кто» сравнил американского лидера с Битлджусом и Носферату
Апостроф
2025-02-18T12:57:27Z
"Что за гадкий кокошник?": украинцы раскритиковали новый сезон "Бриджертонов"
Фокус
2025-02-18T12:06:17Z
Анатолич жестко прошелся по беглецу Волошину, который з-за границы спел о грусти по Украине
TSN
2025-02-18T12:00:31Z
Ньютон прогнозировал конец света в 2060 году: о чем говорится в его трактовке Книги откровений
Апостроф
2025-02-18T11:54:02Z
Прошло 10 лет с момента смерти: как выглядит сейчас могила Кузьмы Скрябина
Telegraf
2025-02-18T11:48:40Z
Екатерина Осадчая рассказала, как изменились ее отношения с Горбуновым за время войны
Gazeta UA
2025-02-18T11:45:37Z
Миграционная служба разъяснила, как будут выдавать паспорта мужчинам за границей
Хвиля
2025-02-18T13:42:34Z
Известный украинский ресторатор чудом избежал гибели в Афганистане/Ресторатор Савелий Либкин рассказал о резких поворотах
Апостроф
2025-02-18T13:33:02Z
Педагог-организатор из школы №309 в Киеве покинула должность из-за сценки с избиением военного ТЦК
BigMir
2025-02-18T13:15:32Z
СМИ: Игорь Хмурый анонсировал спецпроект о срыве закупки бронежилетов для ВСУ
Comments UA
2025-02-18T13:12:30Z
Школа № 309 в Киеве: ученики импровизировали сценку с избиением военного ТЦК без согласия педагогов
BigMir
2025-02-18T13:09:09Z
"Сами придут". В ТЦК придумали, как ускорить мобилизацию
Telegraf
2025-02-18T13:06:59Z
1,5 миллиона солдат: эксперт объяснил, сможет ли Украина содержать такую армию
Фокус
2025-02-18T13:06:18Z
В гонке за мобильностью: в ОАЭ представили новейшую мультикалиберную РСЗО BARQ
Фокус
2025-02-18T12:57:37Z
Стандарты НАТО в ВСУ: кто и как сможет сделать карьеру в армии
Comments UA
2025-02-18T12:33:54Z
Этот симптом никогда нельзя игнорировать: когда следует бежать к врачу
Comments UA
2025-02-18T13:30:48Z
Биохакер, одержимый молодостью, назвал три причины преждевременного старения организма
Фокус
2025-02-18T12:42:54Z
Задыхаются еще в утробе: ученые открыли новую опасность для беременных
Фокус
2025-02-18T12:42:26Z
Какие овощи нельзя есть, если вы хотите похудеть
UAToday
2025-02-18T12:33:50Z
Семь продуктов, которые снижают высокое АД
Gazeta UA
2025-02-18T12:12:33Z
Действительно ли кофе обезвоживает организм человека
Знай
2025-02-18T11:51:20Z
Пять линз за одним глазом: врачи случайно сделали шокирующее открытие – фото
TSN
2025-02-18T11:21:12Z
Разрывы импланта, повторные операции и другие тяжелые последствия пластической хирургии, о которых не принято говорить
Marie Claire
2025-02-18T11:01:29Z
Военное положение: могут мобилизовать мужчину, который болеет гемофилией
ZN UA
2025-02-18T10:04:02Z
Курс валют на 19 февраля: сколько будут стоить доллар, евро и злотый
TSN
2025-02-18T13:39:17Z
Фондовый индекс Аргентины опускается из-за скандала с криптовалютой с участием президента
Comments UA
2025-02-18T13:36:56Z
Стаж сверх нормы, а доплата копеечная: что предлагают пенсионерам
Знай
2025-02-18T13:30:08Z
"Точно в этом году, но есть два сценария". Когда IKEA возобновит работу в Украине
Лига
2025-02-18T13:30:00Z
Как Нацбанк продолжает стимулировать инфляцию
Лига
2025-02-18T13:15:15Z
Не по карману: как рост цен на фрукты ударит по украинцам в 2025 году
Знай
2025-02-18T13:12:49Z
Пенсии, зарплаты и пособия поднимутся: что ожидает украинцев с новым законопроектом
Знай
2025-02-18T12:30:19Z
Чашка кофе в Украине бьет по карману: как отказ от популярного продукта поможет сэкономить
Политека
2025-02-18T12:30:18Z
В Китае придумали, как продолжать получать российскую нефть, несмотря на санкции РФ
Comments UA
2025-02-18T12:21:40Z
Как правильно прогреть автомобиль на морозе и сохранить двигатель
Gazeta UA
2025-02-18T13:03:25Z
Представлен новый Volvo XC60 2025: как изменился премиальный кроссовер
Фокус
2025-02-18T11:51:37Z
Цена — до $20 000: презентован яркий и недорогой электрокроссовер Chevrolet
Фокус
2025-02-18T09:21:22Z
Самый маленький и дешевый кроссовер Volkswagen за $10000 впервые заметили на дорогах
Фокус
2025-02-18T07:27:57Z
110 000 долларов: водителю BMW выписали огромный штраф за незначительное нарушение ПДД
Фокус
2025-02-17T18:06:06Z
Geely собрала электрический аналог Volkswagen Jetta на 200 "лошадок": новенькая - $11 тыс
Знай
2025-02-17T17:51:40Z
Более 45 000 кВт*ч энергии в год: как работает необычный генератор "4 в 1"
Фокус
2025-02-17T17:42:29Z
Необычный дизайн и просторный салон: дебютировал новый большой кроссовер Volkswagen
Фокус
2025-02-17T15:36:37Z
Старый 65-летний Chevrolet выставили на аукцион по цене более миллиона долларов
Фокус
2025-02-17T14:36:29Z
Информация, что делегацию Украины в ОАЭ разместили в гостинице "Москва" – фейк, - ЦПД
Комсомольская правда
2025-02-18T13:46:08Z
Ими разрушали дома и ТЦ: что известно о ракетах Х-22 и Х-32, которыми РФ бьет по Украине
Telegraf
2025-02-18T13:45:51Z
В Раде заинтриговали новым заявлением о выборах: когда ждать
Comments UA
2025-02-18T13:42:49Z
Ультраправые рвутся к власти: чего ждать от выборов в Германии
Корреспондент
2025-02-18T13:39:51Z
Тайное сотрудничество: должностное лицо из Киевщины предало ВСУ ради России
Comments UA
2025-02-18T13:39:13Z
В Германии заявили, что ЕС готовит самый большой пакет помощи для Украины на 700 млрд
Comments UA
2025-02-18T13:27:23Z
​В действиях россиян в отношении США увидели унижение и издевательство
Апостроф
2025-02-18T13:27:03Z
Захарова снова высказалась о членстве Украины в НАТО: какие абсурдные требования выдвигают россияне
TSN
2025-02-18T13:21:19Z
Стал известен главный смысл переговоров США и России
Comments UA
2025-02-18T13:21:09Z