MY.UAНовини
"Не розумію, звідки ця тема взялася. Блінкен насправді все вже сказав". Інтерв’ю з Романом Безсмертним про застосування західної зброї, саміт у Швейцарії та інформаційний пил
"Не розумію, звідки ця тема взялася. Блінкен насправді все вже сказав". Інтерв’ю з Романом Безсмертним про застосування західної зброї, саміт у Швейцарії та інформаційний пил

"Не розумію, звідки ця тема взялася. Блінкен насправді все вже сказав". Інтерв’ю з Романом Безсмертним про застосування західної зброї, саміт у Швейцарії та інформаційний пил

Україні та її союзникам потрібна нова стратегія для стримування Росії. Про це пише американське видання Bloomberg, і в НАТО, як заявив напередодні саміту Альянсу міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський, її вже шукають.

За його словами, дискусію розпочато і вже у липні мають бути представлені реальні результати. Поспішають і в Раді ЄС підписати з Україною безпекові зобов'язання, аби встигнути до того, коли головування візьме на себе угорський прем'єр Віктор Орбан, відомий своєю проросійською позицією.

Але ж які перспективи України щодо членства у НАТО і чого нам очікувати від саміту, який розпочнеться вже за кілька днів? Про це OBOZ.UA поговорив з дипломатом, експертом з міжнародної політики Романом Безсмертним.

– Нова стратегія НАТО: що конкретно там може змінитися? Буде там курс на стримування Росії, чи все ж на перемогу?

– У цій фразі є дві складові. Це спроба пошукати в цих словах відповідь на питання, як же продовжити дорогу України в НАТО, і в той же час не дати запрошення до НАТО. І це основна мета цієї фрази.

Бо що таке стратегія НАТО в нинішній ситуації, якщо вона затверджена останніми самітами НАТО? Є масштабні документи, частина з них є відкритими, частина є закритими, які передбачають і розвиток НАТО, і взаємодію НАТО з Україною, і розвиток оборонно-промислового комплексу, посилення Східного Валу. Ну, власне кажучи, НАТО достатньо глибоко проаналізувало ситуацію всередині, навколо, і прийнято цілий ряд рішень. Але проблема цих рішень у чому?

Вони розтягнуті на десять, а деякі – на 15 років. Зрозуміло було ще коли ці рішення приймалися, що мова має йти про рік, два, ну максимум три. Якщо подивитися в публічних документах, які оприлюднені, то там найменший термін – три роки, а все інше розтягується у часі.

Очевидно, що це і турбує тих, хто над цим замислюється. Але що у цьому плані треба міняти? Міняти не, власне, ті графіки, які стосуються посилення, збільшення силової компоненти, випуску обладнання, техніки, боєприпасів, навчання тощо – це відпрацьовується на національному рівні. Потрібна нова оцінка стратегічної ситуації у світі, яка була би спрямована на вирівнювання сил.

Що змінилося навіть за рік від попереднього саміту у Вільнюсі? Перше – поляризація між вістю зла і силами демократії відбувається, але якщо вість зла концентрується і вона згуртовується все більше, я маю на увазі насамперед Росію, Китай та Іран, то те, що стосується сил демократії. Зверніть увагу, майже в половину менше було зібрань "Рамштайну". Хтось скаже, що вони вже на автоматі працюють. Ну так, вони працювали і дуже часто зустрічалися, коли були ресурси під це.

Коли ресурсів не стало, то всі розбіглися по норах. Ось так можна грубо характеризувати те, що відбувається в рамках "Рамштайну". Але тут важливо що?

Справа у тому, що зараз лише "Рамштайн" охоплює і те, що називається НАТО, і індотихоокеанський регіон. Бо тут не обійтися і без одного, і без другого. Бо вість зла своєю геополітичною позицією фактично накриває обидва регіони. Бо це і Китай, і Росія, і Іран. Я вже не кажу про сателітів на так званому Глобальному Півдні чи у БРІКС. І так очевидно, що НАТО, США та індотихоокеанському регіону необхідно нове стратегічне бачення.

А під це стратегічне бачення – і відповідна тактика. Якби ви мене запитали, що в цьому плані я можу порекомендувати, то я би нагадав українське прислів’я: треба танцювати від печі. Що є піччю сьогодні для будь-кого? Це дві війни. Російсько-українська та ірано-ізраїльська. Ці дві війни фактично диктують всю геополітичну ситуацію у світі. І аналізуючи ці війни, і розуміючи перспективи розвитку, власне, і треба виписувати стратегію.

На основі чого вона має будуватися? На основі концентрації сил, а не розпилювання. Зверніть увагу, як швидко в осі зла ухвалюються рішення – бо вони підпорядковані тільки фюреру одному. А в силах демократії продовжується дискусія, наприклад навколо того, дозволити Україні стріляти західною зброєю чи не дозволити? Треба туди відправити особовий склад чи не треба?

Ну, тобто, розумієте, я всіляко за демократію, але за демократію тільки тоді, коли вона дає результати у цьому плані. Хай політики говорять, що хочуть. Але є армія і коли зло накопичує сили, тим, хто відстоює демократію, треба не дискутувати, а об'єднуватися, інакше це може привести до дуже поганих результатів. Звідси очевидно, що і НАТО, і Вашингтону, і Брюсселю потрібна нова оцінка стратегічної ситуації. Ну, і на основі цього корегування, я би сказав, корегування стратегії і тактики.

– Ну, щодо стратегії, з того, що відомо, це ідея створення фонду військової підтримки в розмірі 100 мільярдів євро. Це звучить обнадійливо, але наскільки це реально, враховуючи бюрократію в НАТО?

– Що стосується розмов про фонд, я би сказав, що це бажання виглядати красиво в умовах, коли вже всі знають, що буде певна процедура, розтягнута в часі. У нинішній ситуації я би почав говорити конкретні речі. Що нам треба півтори тисячі літаків, півтора мільйони снарядів, стільки-то систем ПВО, стільки-то систем протиракетної оборони.

Причому, умовно, не просто би ставив задачі, цього не можна робити, це міжнародні відносини. Я казав би, ми готові в рамках такої-то коаліції робити перше, друге, третє, четверте. Нам необхідно перше, друге, третє, четверте, і при цьому ми готові це робити з такими-то країнами.

Розумієте, коли наступає от така ситуація, що в усіх гарячка, якщо хтось на себе не візьме відповідальність і не почне от таку рутинну роботу, нічого не вийде. Можна насправді вирішувати усі питання, починаючи від збору безпілотника і закінчуючи такими речами, як Хаймерс. Розумієте, замість того, щоби без кінця говорити, що це дорога затія, давайте просто організуємо, кооперуємо декілька країн і почнемо це робити для того, аби здешевити. А не без кінця розказувати, що це неможливо зробити.

Чи от трапилося лихо і після обстрілу Іраном Ізраїлю почали думати, що це ж можна і над Україною небо закрити. Тобто насправді треба питання ставити, але і самим починати рухатися до їхньої реалізації.

І це важка робота, тому що це робота з іноземцями, які в багатьох випадках живуть абсолютно в іншому морально-етичному вимірі. Людина, яка не чула вибуху, не розуміє, що це таке.

Тобто зараз мова не про стратегію йде. Мова про те, щоби взяти кошіль, назбирати картоплі і однести куди треба. Ось про що йде мова. Я так утрирую навмисне. Бо я бачу, що починають говорити про високі речі, коли треба просто нагнутися і папірець підняти, щоби не смітити, розумієте.

А про те, щоби не смітити, вже й мови нема. Про це вже ніхто зараз не говорить. Відтак, оці елементарні речі потребують дійсно великої роботи і великих зусиль.

Бо якщо навіть порахувати підписані документи, то вони ж виконані тільки на 30%. Там, де є 50%, (я про НАТО, не про нас), то це вже рекорд. За такої дисципліни я вже не беру питання фінансування. Якщо мати дефіцит майже у 500 мільярдів євро, ну про які плани ми можемо говорити в такій ситуації? І стратегії тим більше.

– Ну, це все більше зараз скидається на таку собі солодку пігулку, яку нам дають перед тим як відмовити вкотре у членстві в НАТО.

– Ну, давайте так. Я знаю цю історію з 2008 року. Я знаю, як відмовляли нам і Саркозі, і Меркель, і вся ця команда колишня.

Я бачу, як зараз б'ється у протиріччях президент Макрон, наскільки складно це президенту Байдену, і так далі. Я вже не кажу про Шольца, бо справа ж не тільки в тому, хочеться йому чи не хочеться. Він же бачить, що всередині країни дихають у спину так, що завтра просто викинуть з політики. Це ж демократія, це маятник, який хитається туди-сюди. Правду сказати – це завтра опиниться на узбіччі. Оце приблизно так звучить для Шольца як для політика.

Ще гірша ситуація у США. Але ж це не вибір майбутнього, це вибір, який треба робити сьогодні. Сьогодні Україні потрібна допомога, сьогодні Україні потрібна зброя, потрібно все, щоби перемогти у цій війні. І важливо, щоби ці дискусії велися конструктивно. І умовно кажучи, давайте отак от від печі і потроху закривати питання, які є.

Треба системи ППО – давайте вирішимо. Треба системи дальнього враження – давайте вирішимо. Більше того, продемонструвати, як старші люди кажуть, не розум, а мудрість. Що таке мудрість? Це не потрапляти в ідіотські ситуації. Ну, щоби не повторився Вільнюс. Не треба нариватися там, де ти можеш виграти, а якщо ти нарвешся, то точно програєш у цій ситуації. Тобто, з будь-якого стану справ треба знайти користь аби посилити свою позицію.

– Спостерігаючи за настроями в Європарламенті видно, що там, не на жарт, роздратовані позицією Віктора Орбана стосовно України. Є навіть така позиція, щоби ввести специфічні санкції проти угорського прем'єра, приміром, надати його країні слабкий портфель фінансової допомоги. Чи це може його стримати у подальшому лобіюванні кремлівських інтересів?

– Там не тільки є ця позиція, там є і рішення Європарламенту про те, щоби позбавити їх взагалі голосування в Європейському Союзі. Такі рішення можуть бути прийняті, і насправді це утримується тільки нинішнім політичним керівництвом Єврокомісії. Причина у тому, що хоч там і за протоколом рішення має прийматися більшістю, але це ж Європа. Хочеться, щоби усім було добре і всі розуміли, що так треба. Але ні, так не вийде. І от наближення виборів зараз зробило тему Угорщини однією із ключових. І як тільки збереться новий парламент, ця тема вибухне.

Чому? Бо всередині вже цих двох консервативних груп в Європарламенті: ідентичність і демократія, та консерватори і реформісти, є розкол. Скажімо депутатка Національних зборів Франції Ле Пен не хоче бути поруч ні з "Альтернативою", ні з Орбаном. Бо вона хоче бути президенткою.

Вона хоч і майже нацистка, але розуміє чудово, що якщо вона зараз не демократизується, то ні вона, ні її партія не будуть мати більшості у Франції. Тому вона стала зовсім м'якою. І тому вони виключили зараз "Альтернативу для Німеччини" із своєї спілки.

Те ж саме відбувається і з Орбаном. "Fides" ніхто там терпіти не буде, якщо він буде так поводитися. Тому що так, праві популісти зараз набирають у Європі сили. Це правда. І вони на цих виборах отримують близько плюс 40, а може навіть плюс 70 голосів. Але у порівнянні з Європейською народною партією і Коаліцією соціалістів та демократів, вони не подолають бар'єр. Вони не наберуть навіть 200, а ці набирають майже 400 із хвостиком. Тобто насправді нинішній загальний порядок збережеться. Але що небезпечно?

Небезпека у тому, що вони мають всередині солов’їв, пісні яких подобаються Путіну, і їм там приплачують. Їх уже 16, щодо 16 осіб кримінальну справу завели.

От зараз чехи провели розслідування, з якого стало відомо, що ці люди в Європарламенті, депутати, отримували не тільки гроші за те, що вони виступали на телебаченні, радіо, в електронних ЗМІ. Їм навіть надсилали директиви, що треба говорити.

Ну, наприклад, от тема зараз: дозволити чи не дозволити нам стріляти. Оце вони про це говорять. Далі – що Україна не вступить в ЄС. Це звідти все йде.

Розумієте, в нас же теж думають, що як Європа – то це всі святі. Але є парламент український і є європейський. Так от я вам хочу сказати, що це як два близнюки.

Ото якби наших було 720, то можна було би навіть по прізвищах називати, хто кому дорівнює. У риториці, у виступах, у позиціюванні і так далі. Це те ж саме. Тільки що воно, скажемо, іншого масштабу, іншого порядку. Наші хоч займаються законами, а Європарламент ні. Вони там приймуть якусь декларацію, начальника якось призначать. Тобто вони зовсім не завантажені роботою.

Наші коли чують, що там хтось щось заявив з Європарламенту – ніхто ж не буде аналізувати хто він, звідки він, чим він займається, який в нього бекграунд.

От зараз чергова яскрава зірка у парламенті – депутатка Бундестагу Сара Ваґенкнехт. Коли її слухаєш, цю жінку, просто думаєш: де ти цього набралася. Всі знають, що вона виросла у східній Німеччині, писала наукові праці по марксизму. Багато хто по марксизму писав. Але такого сміття, як у неї в голові, я давно не зустрічав у самих одіозних політиків лівого популістського налаштування.

До цих усіх речей, які звідти лунають, треба бути дуже обережними. Але в принципі, після виборів ситуація стабілізується. І у мене таке відчуття, що президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн терпить Орбана, поки її зараз на другий термін не оберуть. Вона дуже різка у таких речах, це давалося взнаки, коли вона була ще міністеркою оборони Німеччині. Тож мені здається, що Орбана припнуть або Угорщину випруть з Європейського Союзу. Бо питання в кінці кінців буде поставлено так.

Але я не бачу проблем, чесно кажучи, з Угорщиною, бо не Орбан буде вести переговори про вступ України в ЄС, а президент Європейської комісії. Очевидно, що буде якась робоча група сформована, очевидно, що в ній будуть, у тому числі, представники національних урядів, ну в тому числі і технічні працівники. Тому, розуміючи, який буде фінал виборів, я тут спокійний.

В НАТО треба розв'язувати допомогу силову, а в ЄС вступ. І це ситуацію трошки вирівняє у політичному сенсі.

– Зараз із початком переговорів з Україною про вступ до Євросоюзу поспішають досить сильно, тому що невідомо, головуватиме Орбан чи не головуватиме.

– Абсолютно правильно. Більше того, зараз ситуація така, що ці переговори стануть аргументом, в тому числі, і підтримки Урсули фон дер Ляєн. Я не думаю, що збереже свою посаду Шарль Мішель, але очевидно, що хтось буде або з групи оновлення Європи, чи з соціалістів і демократів.

Тобто це, власне, та коаліція, що має 401 голос. І це, в тому числі, дуже серйозний сигнал Україні на фоні ситуації з НАТО і самітом миру у Швейцарії.

– Ймовірно на цьому саміті говоритимуть про зняття обмежень на удари по території РФ західною зброєю. Нібито вже не проти цього Франція, Велика Британія та Німеччина. Поки немає чіткої згоди США. Втім, немає офіційного погодження від жодної з цих країн. А вони є головними нашими постачальниками далекобійної зброї. Отже, може ця зустріч зрушити цей процес?

– Я, чесно кажучи, не розумію, звідки ця тема взялася. Може я відстала людина, але дивіться: ми щось купили, воно наше. Я що буду запитувати когось, що мені з ним робить? От взагалі не розумію, у чому тут справа.

От наприклад Франція зараз каже, що вони не проти, аби Україна била куди хоче. Ну, виділив 5 мільярдів Євросоюз на випуск боєприпасів для України. Пройшло майже пів року. Німці з французами ніяк не можуть поділити ці гроші, вони лежать мертвим вантажем. Уже Петер Павел знайшов снаряди, вже вони почали їх постачати. А ці все ніяк не можуть вирішити, на чиїх заводах будуть робити ці снаряди. І при цьому ми дуже страшно любимо Макрона, адже він за те, щоби відправити війська в Україну, і дозволити стріляти. Але щось я не бачу тут французьких підрозділів.

Тобто, розумієте, треба відрізняти інформацію і розмову у цій справі від конкретних речей. Звідки воно взялося? Воно взялося від тієї вікопомної розмови Блінкена і Макрона. Але її до кінця ніхто не висвітлив. Насправді, що сказав Блінкен? Якщо хочете стріляти – стріляйте, ніхто вас не зупиняє.

Але при цьому майте на увазі, що буде відповідь. І моя вам рекомендація: спочатку захистіть себе і своїх людей. Та шмаляйте куди хочете.

От так воно було сказано, але ж взяли першу частину. Зачепили одного, другого, третього, і пішла свистопляска. А тепер всі мусять відхрещуватися, що і ми за, і ми за. Ну хто буде мені вказувати, що мені робити з рушницею, якщо я її купив, і вона моя. Куди хочу, туди стріляю.

В рамках, зрозуміло, закону. Так і тут ситуація. От я зараз дивлюся, наші офіцери кажуть: так ми стріляли, і був і такий випадок, і такий. А що пише в цей час західна преса? "Так вони вже порушували давно, давайте вже скажемо, хай стріляють", – розумієте? Тобто це накручування інформації, яка з точки зору реальної справи, має відповідь давним-давно.

– Насправді, розуміємо, і США також розуміють, що без такого дозволу повноцінне використання Україною, як мінімум, літаків F-16, неможливе. Це також напевно означає, що Захід всерйоз береться за реалізацію послідовного тиску на Кремль. Аналітики кажуть, що у Росії є мізерний шанс вилізти з ями, прийнявши майбутні умови швейцарського саміту миру. Ось тут є два інструменти впливу. Той самий дозвіл бити західною зброєю по території РФ і розгортання в Україні військових контингентів західних країн. Але от чи спрацює? Чи все ж таки це лише, як ви кажете, інформаційний пил?

– Я пам'ятаю ще дискусії з приводу, чи давати Україні бронетехніку. Я тоді казав: якщо працювати, це буде швидше. Не працювати – також буде, але трошки довше. Так і в цьому плані. Розумієте, тут дуже багато факторів. От я дуже добре пам'ятаю після служби в армії, коли я вперше сів на автомобіль з автоматичною коробкою передач. Я лівою ногою ледь не продавив підлогу в автомобілі, так щеплення вижимав. Розумієте, що таке F-16 після Су-25, Су-27 чи МіГів? Це зовсім інша машина.

За роки спілкування з іноземцями я давним-давно знаю, що можна перекласти одне і теж саме слово, але зміст і конотація будуть абсолютно різними. І поки те, що ми маємо сьогодні, я вам присягаюся, оці дискусії – це на 80% наслідки інформації, а не реального розвитку подій. А ще коли включається виборча гонка у США, у Євросоюзі у цю ситуацію, то помножте це ще на п'ять і ви зрозумієте, в якому інформаційному полі перебуває конкретна людина, яка намагається взяти молоток і забити цвях.

Від цієї інформації вона по цвяху попасти не може, вона лупить по пальцях, бо ця інформація її настільки нервує, що вона не може собі раду дати. Звідси і така нервозність у цій ситуації, бо то Трамп щось скаже, то у Європі щось скажуть, але найбільше в цьому плані хто працює? Це північні сусіди. Вони без кінця в інформаційне поле як Європи, так і України вкидають усіляку гидоту. Ну а ми одразу як дядьки із ціпами починаємо їм молотити. І молотимо навіть не по цій інформації, а один одному по лобі. А то дуже болить.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Момент істини для Путіна: 2 фактори, чому Росія поспішає з наступом на фронті
24tv
2024-11-15T01:33:54Z
Напередодні президентських виборів у Румунії лідирує проукраїнський кандидат - опитування
ZN UA
2024-11-15T00:58:02Z
Вища рада правосуддя упродовж десяти місяців звільнила 241 суддю
УкраинФорм
2024-11-15T00:48:03Z
Євросоюз закликав до виведення військ КНДР з території Росії
УкраинФорм
2024-11-15T00:36:26Z
Україні вже передано все необхідне для впровадження ізраїльської системи раннього оповіщення
ZN UA
2024-11-15T00:28:45Z
Держдеп змінив рекомендації для американців щодо подорожей в Україну
УкраинФорм
2024-11-15T00:15:26Z
РФ збільшила атаки Шахедами після перемоги Трампа: чого добивається Путін
GlavRed
2024-11-14T23:27:55Z
Цьогоріч США виділили вже €825 мільйонів на відновлення енергетичної системи України
УкраинФорм
2024-11-14T23:27:51Z
Політика США щодо далекобійних ударів вглиб Росії поки не змінилася - Держдеп
УкраинФорм
2024-11-14T23:12:33Z
Результат на мільйон: для чого француженки кидають пральний порошок в унітаз
GlavRed
2024-11-03T18:27:51Z
Як зробити домашній пом'якшувач для білизни: після нього забудете про магазинний засіб
24tv
2024-11-14T23:57:12Z
5 продуктів, які краще їсти свіжими, а не консервованими
Фокус
2024-11-14T21:42:52Z
Як довго не кінчати під час сексу
24tv
2024-11-14T20:39:39Z
Який алкогольний напій найбільше шкодить: результати дослідження вас здивують
24tv
2024-11-14T20:06:20Z
О котрій годині лягати спати, щоб не бути зранку втомленим
24tv
2024-11-14T19:54:50Z
"Придатні усі": які розпорядження отримали лікарі ВЛК щодо "білобілетників", — нардеп
Фокус
2024-11-14T19:30:13Z
ВООЗ б'є на сполох: у світі понад 800 мільйонів людей хворіють на діабет
24tv
2024-11-14T17:33:49Z
Карамельно-яблучний тірамісу: ідеальний десерт на холодну пору
TSN
2024-11-14T16:54:35Z
На головний саундтрек до байопіку «Малевич» зняли кліп
УкраинФорм
2024-11-15T01:06:39Z
Наукову бібліотеку Одеси поповнили понад сто книжок французькою мовою
УкраинФорм
2024-11-14T22:45:48Z
FM-TV із 15 жовтня знімає щорічний Різдвяно-Новорічний телепроєкт.
FM-TV
2024-11-14T22:18:34Z
Для релаксу й відпочинку: 3 легкі українські серіали, що допоможуть розслабитися після роботи
24tv
2024-11-14T21:36:22Z
В Алли Пугачової поставили пропагандистів на місце - що сталося
GlavRed
2024-11-14T21:27:36Z
Модний колір волосся 2024: головні тренди та тенденції у фарбуванні
TSN
2024-11-14T20:57:50Z
"Буде останнім": Христина Соловій оголосила про завершення концертної діяльності
GlavRed
2024-11-14T20:27:33Z
Зірка серіалу Пліткарка Шанель Бенкс зникла за загадкових обставин
360ua.news
2024-11-14T20:12:06Z
4 найкращі фільми з українкою Іванною Сахно, яка підкорила Голлівуд
24tv
2024-11-14T19:39:43Z
У окупантів не вистачає техніки: експерт Defense Express про використання танків з "Мосфільму"
TSN
2024-11-15T01:36:17Z
У Росії помічено найбільші північнокорейські гаубиці – Forbes
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T01:24:12Z
"Тримають зону комфорту": аналітик пояснив, чи зможуть ЗСУ втримати Курщину до Нового року
TSN
2024-11-15T01:03:59Z
"Війну не виграти на добровольцях": Жорін розкрив секрети успішної мобілізації
GlavRed
2024-11-15T00:27:19Z
Міноборони аналізуватиме досвід роботизованих операцій на полі бою
УкраинФорм
2024-11-14T23:48:17Z
На сході Франції завершують підготовку бійці української бригади «Анна Київська»
УкраинФорм
2024-11-14T23:42:07Z
США виводять із Певденної Кореї легендарні штурмовики A-10: яка їхня подальша доля
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T23:21:31Z
Розвідники за допомогою fpv-дронів знищили обладнання росіян для зв’язку і спостереження
УкраинФорм
2024-11-14T23:12:30Z
Новий скандал на Хмельниччині: лікарка МСЕК за мільйони скуповувала майно у Хорватії
TSN
2024-11-14T23:00:30Z
Росіяни грозяться не допускати експертів МАГАТЕ на окуповану ЗАЕС
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T22:36:34Z
Пенсіонерам в Україні щомісяця доплачуватимуть 2361 грн: хто отримає виплату
GlavRed
2024-11-14T22:27:43Z
"Банки можуть померти": економіст зробив невтішний прогноз через зростання Bitcoin
Фокус
2024-11-14T21:57:42Z
Мінімальний продуктовий набір подорожчав на 40 грн: що далі
Знай
2024-11-14T21:12:56Z
ЄС наклав рекордний штраф на компанію Meta за порушення антимонопольного законодавства
24tv
2024-11-14T20:24:03Z
У США збудували джерело "зеленої" енергетики на звалищі відходів
InternetUA
2024-11-14T20:16:08Z
Ціни на газ у Європі досягли найвищого рівня за рік через загрози перебоїв із постачаннями з росії
iPress
2024-11-14T20:07:37Z
Китай купує нафту з Західної Африки, зменшуючи залежність від росії
iPress
2024-11-14T20:07:26Z
5 гектар українського бавовнику замало: для економічної доцільності треба сіяти 30 000
24tv
2024-11-14T20:06:30Z
Манікюр для жінок за 50: які трендові нігті омолодять руки на кілька років
GlavRed
2024-11-15T01:15:51Z
Вирішує одразу кілька проблем: для чого французи викидають кавову гущу на вікно
GlavRed
2024-11-15T00:27:45Z
Машина часу поламалася: на картинці треба знайти людину з майбутнього
GlavRed
2024-11-14T23:27:56Z
День ангела 15 листопада: кого та як вітати з іменинами
TSN
2024-11-14T23:00:30Z
Особистісний тест: те, що ви побачите першим, покаже вашу головну слабкість
TSN
2024-11-14T23:00:06Z
Що не можна готувати в аерогрилі: названо топ-5 продуктів
24tv
2024-11-14T22:12:34Z
Скільки варити опеньки: секрети досвідчених господинь, перевірені поколіннями
24tv
2024-11-14T21:57:54Z
Рецепт вівсяного печива з пластівцями та горішками: Клопотенко розкрив секрети класичного десерту
Политека
2024-11-14T21:45:08Z
Як полагодити блискавку на курточці: це займе всього кілька хвилин
24tv
2024-11-14T21:12:12Z
Ліга націй: перемога Норвегії та інші матчі туру
Football.ua
2024-11-14T22:12:13Z
Спорт чи реклама: Магучіх розсекретила, де більше заробляє грошей
24tv
2024-11-14T22:00:32Z
Вогняна Бех-Романчук оголила стрункі ніжки: запальні фото легкоатлетки
24tv
2024-11-14T21:51:18Z
Ліга націй. Франція не зуміла обіграти Ізраїль
Football.ua
2024-11-14T21:51:03Z
Італія мінімально обіграла Бельгію
Football.ua
2024-11-14T21:45:59Z
Англія взяла реванш у Греції та очолила групу B2
Football.ua
2024-11-14T21:42:03Z
Дзаппакоста пропустить до чотирьох тижнів через травму
Football.ua
2024-11-14T20:46:26Z
Скандальний російський тренер провалив Лігу націй: Казахстан покидає другий дивізіон турніру
24tv
2024-11-14T20:45:30Z
Боавішта може зникнути з футбольної мапи Португалії
Football.ua
2024-11-14T20:21:52Z
На Хмельниччині суд повернув державі землі, на яких розміщена пам’ятка археології
УкраинФорм
2024-11-15T01:33:17Z
Анна Трінчер та CHEEV розповіли про те, які їхні особисті переживання втілилися в цю зворушливу композицію, що вони хотіли сказати цим твором, і які емоції вони вклали в кожну ноту і кожне слово.
FM-TV
2024-11-15T01:31:58Z
Бійці «Помсти» знищили танк, систему РЕБ та склад боєкомплекту росіян на Донеччині
УкраинФорм
2024-11-15T01:21:21Z
Курахівський та Покровський напрямки залишаються найскладнішими на фронті - DeepState
TSN
2024-11-15T01:03:58Z
Труханов розповів про наслідки удару по Одесі
TSN
2024-11-15T01:03:52Z
"Після окупації Іллінки": ЗС РФ захопили Рівнопіль та штурмують села поблизу, — DeepState
Фокус
2024-11-15T00:51:51Z
Росіяни окупували Рівнопіль та просунулись на кількох напрямках – Deep State
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T00:48:32Z
Ворог окупував Іллінку та веде штурмові дії на сусідні села – Deep State
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T00:03:01Z
РФ зруйнувала багатоквартирний будинок в Одесі: без тепла залишились школи та пологовий
Фокус
2024-11-14T23:51:42Z
Росія вдарила по Одесі "Шахедами", є жертви та руйнування: все, що відомо про атаку
24tv
2024-11-15T00:48:37Z
Суддю звільняють за матюки до обвинуваченого, який мав підроблене водійське посвідчення і попадався пʼяним за кермом
Украина Криминальная
2024-11-15T00:33:42Z
Вісім постраждалих, загибла та значні руйнування: наслідки нічної атаки на Одесу
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T00:30:08Z
Столичного правоохоронця викрили на незаконному переправленні призовників до Угорщини
УкраинФорм
2024-11-15T00:15:46Z
Затримано буковинця, який, застосувавши фізичне насильство, пограбував подружжя
Украина Криминальная
2024-11-14T23:45:35Z
Вкрали майже 120 000 гривень: аферисти ошукали буковинців
InternetUA
2024-11-14T23:27:55Z
Вбив людину ніжкою від стільця: у Вінниці затримано зловмисника
TSN
2024-11-14T23:00:55Z
Кількість постраждалих від атаки росіянами Одеси зросла до восьми людей
УкраинФорм
2024-11-14T23:00:23Z
У ДТП на Вінниччині загинув пасажир авто
Украина Криминальная
2024-11-14T22:57:01Z
Зможе керувати комп’ютером та самостійно виконувати завдання: коли OpenAI випустить ШІ-агента
InternetUA
2024-11-15T01:01:45Z
На YouTube Premium раптово з’явилася реклама
InternetUA
2024-11-15T00:04:03Z
Антарктида епохи динозаврів була покрита тропічними лісами: вчені знайшли крихітний доказ
TSN
2024-11-14T23:00:43Z
У Росії готуються до відключення від світового Інтернету
TSN
2024-11-14T22:07:00Z
Китайці створили робота, який гасає по пересіченій місцевості, виконуючи акробатичні трюки
InternetUA
2024-11-14T21:52:56Z
До сліз: у мережі набрав популярності тренд про Різдво, зиму та дитячі спогади
24tv
2024-11-14T21:12:26Z
Науковці винайшли унікальну GPS-систему, що може шпигувати за людьми
InternetUA
2024-11-14T20:14:36Z
Відомі медіа La Vanguardia та The Guardian припиняють публікації в X через проблеми з модерацією
iPress
2024-11-14T20:07:06Z
Найтонші смартфони Android у 2024 році: який з елегантних гаджетів обрати
Фокус
2024-11-14T20:03:34Z
В Україні зріс попит на гібридні авто: найпопулярніші моделі
Хвиля
2024-11-15T01:12:55Z
Електромобіль замість генератора: lifecell тестує альтернативний спосіб живлення базових станцій в блекаути
ITC
2024-11-14T19:43:04Z
Більше не танцюйте зі скребком: як очистити лобове скло від морозу за лічені хвилини
24tv
2024-11-14T18:39:56Z
Фахівці розповіли, чи потрібно утеплювати двигун автомобіля на зиму
TSN
2024-11-14T16:54:02Z
Chery показала ефектний концепт Fulwin Hunting Wild
AutoCentre
2024-11-14T16:19:41Z
Mercedes-Benz представив один з найдорожчих у світі авто
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T15:15:38Z
HWA розповіла подробиці про рестомод Evo
AutoCentre
2024-11-14T15:04:53Z
Японія, зустрічай! Українці готуються до гоночного марафону «8 годин Фуджи»
AutoCentre
2024-11-14T15:04:13Z
Суперкар BYD Yangwang U9 підкорив легендарний Нюрбургрінг
AutoCentre
2024-11-14T13:04:32Z