Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Ми - прикордонний регіон, і нам потрібно збільшувати обсяг експорту. Чим більше ми проводимо таких форумів, тим більше ми даємо можливостей розвиватися нашому бізнесу», – вважає перша заступниця начальника Чернівецької ОВА Альона Атаманюк.
За її словами, проведенню українсько-турецького бізнес-форуму передували зустрічі з представниками підприємств цієї країни. Зокрема, вже є певні напрацювання, пов’язані із будівельною галуззю, є напрацювання у сфері протезування. Також планується збільшувати експорт продукції буковинських підприємств до Туреччини.
«У Чернівецькій області діють 9 підприємств з турецькими інвестиціями. Деякі з них є надуспішні. Це виробники кондитерських виробів, виробів із дерева тощо. Туреччина для нашого регіону є п’ятою країною за обсягом експорту із Чернівецької області. Щодо імпорту - це друга країна, в якої ми найбільше закуповуємо продукції», - зазначила посадовиця.
Під час першої панельної дискусії учасники обговорювали перспективи та пріоритетні напрямки українсько-турецького співробітництва.
Зокрема, представниця будівельної компанії Onur Group Ukraine вважає, що наразі турецький бізнес в Україні повинен вкладати кошти в оборонну промисловість для продовження успішної боротьби з російським ворогом та в подальшу відбудову зруйнованої інфраструктури.
Друга панельна дискусія була присвячена проблемам українських і турецьких підприємств, зокрема, їхньому інвестиційному та торговельному співробітництву. Представники бізнесу обох країн презентували свої можливості для розвитку подальшої співпраці.
Також українські та турецькі бізнесмени могли поспілкуватися у форматі B2B зустрічей та переговорів. На форумі діяла виставкова зона, в якій свою продукцію представили місцеві підприємства.
Як повідомлялося, Україна та Туреччина окреслили напрямки співпраці для подолання наслідків російських атак по українській енергосистемі, зокрема в Харківській та Одеській областях.