За словами військового експерта Ігоря Романенка, Київ може розміщувати свої літаки на аеродромах союзників або в західних регіонах. При цьому росіяни планують використовувати для Су-35 ракети з дальністю майже вдвічі вищою, ніж у F-16.
Швеція оголосила про надання Україні військової допомоги на суму 1,3 мільярда доларів, що включає два літаки дальнього радіолокаційного виявлення ASC 890 (Saab 340 AEW). Україна тепер стикається з важливим завданням — убезпечити ці літаки від можливих атак з боку Росії. Про це розповів військовий експерт Ігор Романенко "24 каналу".
Експерт зазначає, що західні літаки можуть бути розміщені на аеродромах союзників або аеродромах України в західній частині країни. Важливо враховувати, що якщо наші партнери нададуть ракети для літаків F-16 з дальністю 120 кілометрів, то росіяни для Су-35 планують використовувати ракети з дальністю 300 кілометрів.
"Коли ці літаки з'являться, росіяни почнуть на них полювати, бо це для них стратегічно важлива мета", — наголосив Романенко.
Значення літаків ASC 890 для України
Романенко також додав, що літаки ASC 890 відіграють ключову роль для України, надаючи можливості управління військами не тільки в повітрі, а й на землі та на морі.
"Чорноморський флот уже трохи витіснений з акваторії Чорного моря. Необхідно повністю придушити можливості росіян у морській, повітряній сферах і в Криму", — пояснив експерт.
Нагадаємо, 29 травня стало відомо, що Швеція передає Україні літаки ДРЛС ASC 890. Літаки дальнього радіолокаційного стеження допоможуть ефективній роботі винищувачів F-16, які мають отримати Повітряні сили ЗСУ. Орієнтовна вартість кожного такого літака — до $30 млн.
Видання Forbes зазначало, що Росія з перших днів постачання полюватиме на шведські літаки, які є досить вразливими. Приміром, російські ВПС вступили у війну з 8 або 9 літаками ДРЛС А-50 і вже втратили два з них.