Запалення — це захисна реакція нашого організму на пошкодження, інфекції чи інші подразники. Цей процес має вирішальне значення для організму, що сповіщає вашу імунну систему про початок процесу загоєння. Однак, хронічне запалення може бути пов'язане з розвитком різних проблем в організмі, таких як серцево-судинні захворювання, діабет, рак та інші.
Контроль рівня запалення в організмі може бути досягнутий через здорове харчування, фізичну активність та уникнення стресових ситуацій. Які продукти можуть спричинити цей процес та чому варто переосмислити свій раціон, розповіли в Eat This Not That.
Солодкі продукти
Численні дослідження підтверджують, що дієти з високим вмістом цукру можуть завдати шкоди організму, сприяючи резистентності до інсуліну та запаленню. Полиці магазинів забиті ультрапереробленими продуктами, які мають високий вміст цукру та штучних добавок, що можуть негативно впливати на здоров'я. Зменшення споживання цих продуктів та перехід до здорової, збалансованої дієти може допомогти знизити ризик розвитку хронічних захворювань і підтримувати загальне здоров'я.
Продукти з рафінованого зерна
Велика кількість рафінованих зерен у раціоні може призвести до розвитку непереносимості до пшениці або глютену, що міститься в певних зернових. Наукові дослідження свідчать, що раціон, багатий на цільні зерна, має потенціал зменшити системне запалення, на відміну від раціону, який складається переважно з рафінованих зерен.
Смажені страви
Наукові дослідження показують, що смажена їжа з фритюру та паніруванням, активно сприяє запаленню та може порушувати рівень глюкози. Крім того, існують вагомі докази, що хімічні зміни, що відбуваються під час смаження, можуть погіршувати симптоми запальних захворювань кишківника, таких як хвороба Крона.
Молочні продукти
Питання про зв'язок між молочними продуктами та запаленням завжди викликає обговорення. Для багатьох людей молочні продукти можуть бути частиною збалансованої дієти, але для інших вони можуть викликати запальну реакцію як алерген. Різниця між непереносимістю лактози та алергією полягає у відсутності ферменту лактази для перетравлення молочних продуктів. Дослідження щодо впливу молочних продуктів на запалення в організмі не є однозначними. Вибір молочних продуктів варіюється, тому рекомендується віддавати перевагу органічним йогуртам та напоям з низьким або нульовим вмістом цукру.
Рослинні олії
Рослинні олії, такі як сафлорова, соняшникова, виноградна та соєва, мають високе співвідношення жирних кислот. Існують дані, що споживання омега-6 жирних кислот у вигляді рослинних олій може сприяти окислювальному стресу та хронічному запаленню. Крім того, оскільки рослинні олії часто піддаються хімічній обробці, вони стають ще більш запальними.
РанішеOBOZ.UA опублікував інформацію, як позбутись від запалення після тривалого носіння медичної маски.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram та Viber, щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.