Книга і тематична виставка покликані привернути увагу міжнародної спільноти до злочинів, скоєних проти українських дітей під час війни.
У Національному музеї історії України відкрили виставку та презентували книгу Living the War: Children during the Russian war against Ukraine, які були створені в межах реалізації плану Bring Kids Back UA, затвердженого президентом Володимиром Зеленським. Про це в суботу, 1 червня, у Міжнародний день захисту дітей, в Офісі президента України.
Виставка покликана привернути увагу міжнародної спільноти до злочинів, скоєних проти українських дітей під час війни.
“У книзі – вісім історій, вісім голосів дітей, які були депортовані, у яких убили батьків, які втратили свої домівки та провели багато місяців в окупації. Вони уособлюють тих дітей, яких ми ще не чуємо й не знаємо, і, можливо, ніколи й не дізнаємося про злочини, які були скоєні проти них», – зазначила радниця – уповноважена президента Дар’я Герасимчук.
Генеральний прокурор України Андрій Костін наголосив на безпрецедентних злочинах проти українських дітей: вбивствах, пораненнях, сексуальному насильстві, убивствах батькі дітей і депортації.
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець акцентував, що Україна робить усе, щоб повертати додому українських дітей. До відповідної Міжнародної коаліції входить 36 країн.
“Випадки повернення українських дітей дуже поодинокі й щоразу унікальні, тому що Росія не прагне повертати дітей, адже в такому разі вона визнає – країна-агресор їх викрала”, – наголосив Дмитро Лубінець.
Нагадаємо, за даними ювенальних прокурорів, внаслідок збройної агресії РФ в Україні загинули щонайменше 550 дітей. В Офісі генпрокурора неодноразово наголошували, що подають тільки доведену і належно задокументовану інформацію щодо загиблих і поранених дітей, а насправді їх кількість значно більша.