MY.UAНовини
Війська НАТО в Україні зʼявляться, щоб зафіксувати кінець війни – Горбач
Війська НАТО в Україні зʼявляться, щоб зафіксувати кінець війни – Горбач

Війська НАТО в Україні зʼявляться, щоб зафіксувати кінець війни – Горбач

НАТО – це організація, яка складається з армій держав окремих країн, кожна з яких може ухвалювати рішення про відправку військ до України самостійно.

Ситуація на полі бою в Україні нестабільна, і на третьому році війни з російським агресором Захід активізував дискусії щодо відправки своїх контингентів до України. Зокрема, ідею про це підтримують щонайменше декілька сусідніх з Україною країн, однак остаточного спільного рішення країн-членів НАТО ще немає.

В інтервʼю Главреду виконавчий директор Інституту трансформації Північної Євразії Володимир Горбач розповів, які функції можуть виконувати в Україні західні контингенти, чи може генсек НАТО вплинути на відправку військ до України та як реагуватиме Росія.

У чому наразі полягає причина пожвавлення дискусій щодо надсилання західних контингентів на територію України?

Тональність цій дискусії задав президент Франції Макрон, коли в лютому цього року висловлювався про гіпотетичну можливість такого варіанту. Спочатку цю думку, звичайно, не сприймали багато його західних колег, але він розширив так звані вікна Овертона, і люди почали думати про це більш серйозно. Як наслідок, багато хто з європейських союзників, особливо країни Балтії і Польща, підхопили цю тему та зрозуміли раціональність такої риторики. Тому що наразі йдеться не стільки про розміщення збройних сил західних держав на території України, скільки про те, що це гіпотетично можливо. Мовляв, ми себе не будемо у цьому обмежувати, нехай росіяни з цього приводу переживають.

Ще більшої актуальності цій темі додають коливання на Заході щодо спроможності України витримувати російський натиск на фронті. Зокрема протягом останніх місяців через дефіцит снарядів та озброєння на Заході почали замислюватися над тим, що буде, якщо росіяни прорвуть фронт. Тобто необхідність рятувати ситуацію на полі бою може стати причиною введення західних військ до України. Але, звичайно, що Захід думає не про те, щоб напряму зіткнутися з російською армією, а про те, щоб бути присутніми на певній неокупованій частині території України, щоб росіяни не наважилися йти далі та зупинити їх своєю присутністю.

Ця тактика застосовується НАТО в країнах Балтії вже декілька років поспіль. Принаймні після початку російської війни у 2014 році країни Балтії ініціювали розміщення на своїй території контингентів збройних сил союзників. Хоч і на ротаційній основі, але тим не менше вони фізично постійно присутні на території країни, що на символічному рівні начебто стримує росіян від прямого вторгнення (адже тоді це означатиме пряме зіткнення не лише з арміями Естонії, Латвії та Литви, але і таких країн, як Сполучені Штати, Велика Британія, Федеративна Республіка Німеччина). Тому цей тактичний прийом може застосовуватися і в Україні, але це потрібно робити превентивно, а не тоді, коли вже триває війна і є очікування найгірших сценаріїв.

Коли така відправка військ може статися та за яких умов?

З українського боку для цього мають бути створені юридичні умови, а саме має бути ухвалене рішення Верховної Ради про допуск іноземних військ на територію України. Причому його можна ухвалити хоч зараз і говорити, що це військові навчання. Так робили вже неодноразово в нашій історії, і це легальний шлях для розміщення іноземних військ.

Те, що зараз говорять про французьких чи інших військових інструкторів – це нормально і не передбачає обов'язкового рішення на рівні Верховної Ради, оскільки інструктори приїжджають самостійно, без власного озброєння та техніки. Саме на українській території вони навчають українські підрозділи з переданою технікою, яка вже є українською. Те саме стосується і військових радників, які консультують Генеральний штаб чи військове командування з тих чи інших питань.

Єдине, чого наразі немає – можливості для введення збройних підрозділів. Причому вони не обов'язково мають займатися безпосередньо бойовими діями – це, наприклад, можуть бути робота у тилу, медичне забезпечення, розмінування територій, тобто без прямого зіткнення з силами противника. Цей процес, який вже в принципі розпочався (поки що на рівні риторики) триватиме, і в Україні надалі будуть з'являтися інструктори та інші небойові, навчальні підрозділи, а потім, зрештою, може дійти і до введення бойових підрозділів. Наприклад, для охорони кордону з Білоруссю чи Придністровʼям.

Бо саме цього вимагає логіка поточної фази війни.

Чи є якийсь проміжок часу, протягом якого, зважаючи на ситуацію яка зараз складається на фронті, Захід може прискорити ухвалення рішення? Чи заковика саме з боку України, у якої немає ухваленого відповідного документа?

Документ зʼявиться швидко, щойно це питання вирішать з обох сторін – технічно та юридично це не стане перепоною. Питання в тому, що ситуація має визріти. Бо і в риториці української влади ми чуємо, що Україна не потребує збройної допомоги, що і президент Зеленський неодноразово говорив публічно. Апеляція до громадської думки країн Заходу зрозуміла, але якщо станеться ситуація, за якої Україна потребуватиме такої допомоги, то як ми про це скажемо?!

Це видається не дуже правильним з точки зору стратегічних комунікацій, але, можливо, це роблять на прохання західних партнерів. До речі, західні політичні лідери будуть увалювати це рішення з огляду на спроможності РФ. Якщо вона буде виснажена боями в Україні до такого рівня, що вони не будуть спроможні щось вдіяти з питанням ведення західних військ, тоді вони й увійдуть. Тобто ситуація має дозріти до такого рівня, коли введення західних армій до України має зафіксувати кінець війни.

Фактично, якщо у нас дійсно з'являться західні підрозділи, то вони будуть, грубо кажучи, охороняти порядок коли війна йтиме до завершення?

Такі кроки – завжди воєнно-дипломатичні. Якщо ухвалять політичне рішення про розміщення військових підрозділів на території України, це буде дипломатичний сигнал Російській Федерації про те, що ніхто здаватись не збирається. І що слова про підтримку України "скільки потрібно" чи "до перемоги" – не пусті, а підкріплюються діями. Відтак, це вже буде комунікація з ворожою стороною не за допомогою слів, а за допомогою дій. Тобто це буде серйозним сигналом, що бойові дії потрібно припиняти.

Функції, які можуть виконувати західні контингенти в Україні, можуть бути різними, від охорони військових, енергетичних обʼєктів (наприклад, атомних станцій) до стратегічних комунікацій (мостів, складів тощо) чи відрізків кордону. Це вивільнятиме українських військовослужбовців від виконання обов'язків у тилу та посилюватиме наші можливості безпосередньо на лінії фронту чи прилеглій до лінії фронту території. І саме через воєнно-дипломатичну складову до застосування військ країн Заходу на полі бою взагалі може не дійти.

Що відомо про НАТО?

НАТО, Північноатлантичний альянс - міжнародна міжурядова організація, військово-політичний союз 32 держав Північної Америки і Європи, які прагнуть досягти мети Північноатлантичного договору, підписаного у Вашингтоні 4 квітня 1949.

Відповідно до статутних документів Альянсу головна роль НАТО полягає у забезпеченні свободи та безпеки країн-членів із використанням політичних і військових засобів, пише Вікіпедія.

7 березня 2024 року НАТО офіційно прийняло Швецію, тож тепер Північноатлантичний альянс має союз із 32 державами.

Були заяви від Польщі та країн Балтії щодо можливості введення своїх військ на територію України. У відповідь на це була заява генсека НАТО Столтенберга про те, що Альянс не хоче ставати стороною війни в Україні. Як ці заяви корелюються одне з одним, коли НАТО як структура не хоче, але окремі країни при цьому нібито не проти?

Насправді, здебільшого росіяни говорять про загрозу від НАТО і апелюють до Альянсу, як до організації та виставляють їй ультиматуми. Але, на превеликий жаль, організація Північноатлантичного договору зараз перебуває в такому стані, що не може скоординувати політичні чи військові рішення абсолютно усіх учасників організації, щоб ухвалити це рішення консенсусом. Я маю на увазі і Угорщину Орбана як відверто проросійську та прокитайську країну всередині НАТО і Європейського Союзу. Є й інші країни Південної Європи, які теж не готові до конфронтації з Росією і брати у ній участь особисто. Є країни більш сміливі, які більш гостро відчувають загрозу для себе. Бо, наприклад, загрози для країн Балтії чи Польщі на порядок вищі, ніж для Італії, Греції чи Португалії.

Саме тому є різні думки і за певної кризи лідерства Сполучених Штатів у передвиборчий рік НАТО буде важко ухвалити спільне рішення. Але НАТО – це організація, яка складається з армій держав окремих країн, які можуть ухвалювати рішення самостійно. Це не буде операцією під егідою НАТО, а, наприклад, операцією французьких чи польських збройних сил. Або як зараз кажуть: "коаліції охочих", тобто тих країн, які добровільно погодяться брати участь у цій операції. НАТО не буде учасником цього процесу як такого, і як організація триматиметься осторонь.

Адже такі операції вже проводились неодноразово. На початку 2000-х Сполучені Штати проводили операцію в Іраку, і це не була операція НАТО. Крім того, у ній не брали участь Франція та Німеччина, які тоді виступили проти. НАТО включається тоді, коли хтось із членів організації активує четверту та п'яту статтю Вашингтонського договору. Тоді НАТО включає механізм узгодження і ухвалення рішення в рамках НАТО, який може закінчитися як позитивним, так і негативним рішенням щодо участі НАТО як організації.

Альянс не може обмежувати своїх членів у їхній діяльності поза НАТО. В даному випадку Україна не є членом НАТО, тому кожна країна може діяти у випадку з Україною на свій розсуд. Але якщо ці країни потім будуть апелювати до четвертої і п'ятої статей, то в разі удари по військах на території України, їм скажуть, що, мовляв, НАТО не ухвалювало такого рішення, тому рятуйтесь самостійно. Якщо ж Росія здійснить удар по території Польщі чи країн Балтії, тоді це буде вважатися нападом на країну НАТО.

Чи має генсек НАТО повноваження за певних умов дати вказівку на відправку військ НАТО до України?

Ні, не має. Посада генсека НАТО – політико-представницька, тобто він висловлює позиції від від імені Альянсу, але самостійно не ухвалює політичних рішень. На відміну від Європейського Союзу, НАТО – це організація, в якій немає делегування повноважень з національного рівня на союзницький рівень. Жодна країна не делегує свій суверенітет у штаб-квартирі НАТО – усі рішення ухвалюються за спільним столом з правом вето консенсусом усіх держав-учасниць. Тому наразі секретар НАТО навіть комунікує в публічній сфері, спираючись виключно на раніше ухвалені офіційні рішення всієї організації та не може вийти за рамки.

Те, що зараз говорить Йєнс Столтенберг, до певної міри безпрецедентно, але він просто висловлює свою позицію. Мовляв, я вважаю, що так було б правильно, але рішення все одно ухвалює Північноатлантична рада, тобто всі учасники організації. Столтенберг найдовше займає посаду генерального секретаря та готується покинути її вже у вересні, тому його авторитет дозволяє йому робити висловлювання як щодо враження цілей на території Росії, так і нових форм підтримки України у війні.

У контексті протистояння Росії та блоку НАТО, що означатиме відправка військ, навіть якщо це будуть окремі країни Заходу? Які наслідки це матиме як для України, так і для обох сторін?

Нагадаю, що так звана велика війна починалася з російського ультиматуму від 15 грудня 2021 року Сполученим Штатам і НАТО як організації щодо повернення до кордонів 1997 року, тобто до кордонів часів Холодної війни і фізичного виходу військ НАТО з держав колишнього Варшавського договору. НАТО відповіло на це ухильно – не відступило з тих територій, але і не дало різкої відповіді. Якби рішення про введення військ до України відбулося, це можна було б вважати відповіддю НАТО на ультиматум РФ не на словах, а на ділі. Хоча відповідь на нього фактично вже була продемонстрована вступом Швеції та Фінляндії, але ця асиметрична відповідь не стосувалася України і тієї частини Східної Європи, до якої апелювали росіяни.

Ми говорили про національні контингенти чи добровільну коаліцію, але в НАТО є ще й сили швидкого реагування. А це 20, 40 тисяч людей, які можуть протягом двох тижнів бути перекинуті з однієї частини Європи на так званий східний фланг.

Якщо так станеться, що НАТО дозріє до якогось спільного рішення і втілить його в життя, це будуть саме сили швидкого реагування. Вони спочатку були призначені для перекидання до країн Балтії та Польщі, тобто на східні кордони НАТО, але їх гіпотетично можуть застосувати і в Україні. І дуже швидко, тому що інші підрозділи не зможуть оперативно зреагувати.

А це вже буде серйозна конфронтація та виклик для РФ, тому думаю, що цього не станеться. Західна стратегія передбачає уникати ескалації з росіянами та не провокувати ядерну війну. Швидше за все буде, буде поступове проникнення військ – радники, інструктори, медики, мінери, сапери, навчальні підрозділи. Тобто західні війська будуть поступово просочуватися до України, як вода крізь пісок.

Хто такий Володимир Горбач

Володимир Горбач виконавчий директор Інституту трансформації Північної Євразії, політичний аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва, експерт з питань зовнішньої та внутрішньої політики України.

Автор більше 75 публікацій в українських і закордонних виданнях на тему зовнішньої і внутрішньої політики України, в тому числі — виборчих стратегій і виборчих технологій, пише Вікіпедія.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
"Договорняк" и "слив" Донбасса: кто виноват в обвале украинского фронта
Comments UA
2024-11-29T13:15:32Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
Счастливчики выходных: три знака Зодиака, которым повезет 30 ноября - 1 декабря 2024 года
Фокус
2024-11-29T18:36:01Z
Кличко превращает столицу в строительный гигант – не за счёт обороны, а детских пустых садов: ушло более 30 млрд грн
Знай
2024-12-01T13:12:06Z
В Донецке россияне создали концлагерь для своих военных
Апостроф
2024-12-01T17:57:18Z
Новые требования к бронированию от мобилизации: 5 пунктов, которые должны знать все
Знай
2024-12-01T17:36:55Z
Враг сосредотачивает усилия на Курщине - Генштаб
Корреспондент
2024-12-01T14:57:27Z
Огромная дыра: как выглядит Ан-2, который россияне перепутали с украинским БПЛА
Фокус
2024-11-29T14:15:56Z
Растущая Луна 2 — 14 декабря 2024: гороскоп для всех знаков зодиака
TSN
2024-12-01T13:06:47Z
Молодой фаворитке Путина доверили важное культурное мероприятие в России
Comments UA
2024-11-21T19:57:44Z
Три года до нового удара России: предупреждение Залужного
Comments UA
2024-11-23T12:54:41Z
Ермак указал, когда закончится война в Украине
Comments UA
2024-11-27T15:00:03Z
Маск цинично унизил всех украинцев: что немедленно должна сделать Банковая
Comments UA
2024-11-18T09:03:21Z
Путин рискует разозлить Трампа: что известно о хитрой дипломатической игре Зеленского
Comments UA
2024-12-01T18:45:19Z
Введение сил НАТО в Украину: главные "за" и "против"
Новости Украины
2024-12-01T18:42:28Z
Китай отреагировал на удар баллистической ракетой России по Украине
Comments UA
2024-11-22T13:57:41Z
Усиление кровавого террора: сколько еще времени Путин будет устраивать украинцам ад
Comments UA
2024-11-18T12:39:58Z
Путин назвал цели России в Украине: чем пригрозил диктатор
Comments UA
2024-11-28T11:51:18Z
Прожить на 5 лет дольше, потратив 2 часа: ученые узнали о простом способе достижения долголетия
Фокус
2024-11-27T13:42:17Z
Гарвардский врач рассказала, как похудеть: пять действительно работающих советов
Comments UA
2024-11-27T15:42:22Z
Что предлагают вместо МСЭК: от анонимности пациента до видеофиксации и индивидуальных экспертов
Комсомольская правда
2024-11-19T06:02:12Z
«Они совсем не темнеют»: простой лайфхак, чтобы хранить авокадо неделями
Marie Claire
2024-11-21T03:04:10Z
Магнитные бури в декабре 2024 года: чего ожидать
Comments UA
2024-12-01T17:00:18Z
5 фруктов и овощей, которые нужно есть каждой женщине после 40 лет
Фокус
2024-12-01T15:30:44Z
Дайте мозгу отдохнуть: 5 упражнений для улучшения психического здоровья
Фокус
2024-11-24T12:45:51Z
Ученые доказали, что одиночество приводит к деменции: как избежать опасного состояния
Знай
2024-11-18T11:51:03Z
Теплая пижама или отопление: что выбрать для здорового сна
Знай
2024-11-27T12:51:42Z
Беременная девушка Венсана Касселя показала новые фото топлесс
Comments UA
2024-11-30T22:33:41Z
Популярная российская актриса родила первенца в 53 года
Comments UA
2024-11-30T21:33:50Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
64-летний Шон Пенн закрутил роман с младшей на 34 года известной актрисой и впервые показал ее публике
TSN
2024-12-01T14:15:50Z
Алину Гросу заметили в компании российского актера Романа Полянского
Фокус
2024-12-01T19:06:30Z
"Где он был, когда волчиц бомбили и убивали?!" Олег Винник разозлил своим концертом
Апостроф
2024-12-01T18:42:35Z
Рэпер Yarmak рассказал, когда решил стать в ряды ВСУ
Корреспондент
2024-11-29T14:03:08Z
Британский рэпер отреагировал на слухи о его романе с 49-летней Анджелиной Джоли
UAToday
2024-11-29T16:12:51Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
Украинцы будут возвращать продукты в супермаркеты по новым правилам
TSN
2024-11-28T11:17:15Z
"Тысяча Зеленского": правительство обнародовало постановление
Корреспондент
2024-11-25T09:08:35Z
"Ведет к радиационному выбросу", - The New York Times пишет, зачем Путин атакует украинские АЭС
Новости Украины
2024-11-29T21:36:48Z
Доплаты к пенсии: кто их может получить в декабре
ZN UA
2024-12-01T06:03:06Z
Меньше коррупции, больше порядка: как хотят изменить управление домами
Знай
2024-12-01T18:21:23Z
Изношенные или порванные гривны: даже банк откажется брать купюры
Знай
2024-12-01T17:06:16Z
Пока вы не видите этого, счета за воду уже растут
Знай
2024-11-29T13:30:20Z
С 2025 года пачка сигарет подорожает на 40 гривен, - нардеп
Comments UA
2024-11-27T19:45:48Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Зеленого света теперь не будет: в Украине появятся необычные светофоры
Политека
2024-11-29T16:21:33Z
За свет некоторые заплатят меньше: украинцам рассказали хитрость экономии на комуналке
Знай
2024-12-01T06:06:46Z
Сон на работе принес мужчине $48 тысяч
Фокус
2024-11-24T15:36:01Z
Смерть друга: король Карл III и королева Камилла объявили печальную новость
Marie Claire
2024-11-19T19:04:46Z
Антирекорд убитыми и ранеными: ноябрь стал ужасным для армии РФ, - Минобороны
Новости Украины
2024-12-01T19:09:00Z
Путинская армия превратила детский лагерь Артек в пропогандистский центр – ЦНС
TSN
2024-12-01T19:06:50Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
"Герберы" из фанеры и иностранной электроники: в ГУР рассказали детали строения очередного российского фальш-дрона
Апостроф
2024-11-18T13:56:13Z
В лесу заметили оленя в куртке со светоотражателями: на него устроили "охоту"
Фокус
2024-11-27T16:57:36Z
Вытирал ноги об украинский флаг: мужчину отправят в психушку
TSN
2024-11-30T17:51:54Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
Ради побега за границу женился на родственнице с инвалидностью: ГПСУ разоблачила уклониста
Апостроф
2024-11-29T16:39:06Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
В РФ третий раз за неделю сломался самолет
Корреспондент
2024-12-01T16:18:15Z
Войска РФ второй раз за день атаковали рейсовый автобус в Херсоне: есть раненые
ZN UA
2024-12-01T15:21:38Z
Дания задержала китайское судно по подозрению в повреждении кабелей
Корреспондент
2024-11-20T19:00:44Z
В Одессе спасатели сняли с 18-метрового аттракциона четырех детей
ZN UA
2024-11-24T21:31:37Z
Фура уходила от погони: невменяемый водитель разбил на трассе 50 машин, травмированы 26 человек. ФОТО
Новости Украины
2024-12-01T14:48:24Z
Лучшая уличная еда мира: попали ли украинские блюда в топ
Comments UA
2024-11-29T15:27:58Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Лунный календарь стрижек на декабрь 2024 года: когда менять имидж
Comments UA
2024-12-01T19:00:46Z
Финансовые привычки знаков Зодиака: что мешает вашим деньгам оставаться с вами
Знай
2024-12-01T18:51:15Z
В чем нельзя идти на новогодний корпоратив — 8 советов, чтобы 2025 год сложился удачно
Marie Claire
2024-12-01T18:03:05Z
"Ожог" морозилки: что это такое и как не допустить потери качества пищи
Знай
2024-12-01T17:51:32Z
Календарь красоты на декабрь 2024 года: когда делать процедуры
Фокус
2024-12-01T16:12:43Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
Названы сроки реванша между Дюбуа и Джошуа
Корреспондент
2024-11-27T16:54:44Z
Перес раскритиковал обновленный формат Лиги чемпионов и увеличение количест
Корреспондент
2024-11-24T17:00:03Z
ПСВ – "Шахтер": где смотреть матч Лиги чемпионов
ZN UA
2024-11-27T09:37:09Z
Сбившая ракету военная сделала первый удар в матче «Шахтер» - «Рух»
Комсомольская правда
2024-12-01T18:58:00Z
"Если Усик ответит…" Боксер заставил поклонников жестко отрабатывать упражнения
Апостроф
2024-12-01T18:54:34Z
Ярослава Магучих получила звание "Спортсменка года"-2024: детали решения World Athletics
Фокус
2024-12-01T18:15:24Z
Украина заняла место в топ-10 по итогам мужской эстафеты в Контиолахти
Корреспондент
2024-12-01T14:36:46Z
Чисора объяснил, почему Джошуа отказался от незамедлительного реванша с Дюб
Корреспондент
2024-12-01T13:21:57Z
В 7 раз эффективнее обычных турбин: создан первый ветрогенератор, спроектированный ИИ
Фокус
2024-12-01T16:00:20Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
Авторы The Invincible представили антибоевую ролевую игру Dante's Ring — выходит в 2025 году
GameMag
2024-11-24T13:16:07Z
В Японии создали ИИ из личности умершего основателя Panasonic: как его используют
Фокус
2024-12-01T17:12:38Z
Важные изменения для абонентов: что ждет мобильную связь с Нового года
Знай
2024-12-01T16:36:28Z
Nintendo отключит онлайн-сервисы Switch в Китае в 2026 году
GameMag
2024-12-01T13:27:13Z
На смартфонах Samsung Galaxy можно записывать разговоры во время звонков: как это делать
Фокус
2024-12-01T13:00:07Z
Как обнаружить вредные и опасные чаты в Телеграмм: советы экспертов
Политека
2024-12-01T12:30:41Z
В Монобанке начались сбои в работе приложения: причем здесь "Тысяча Зеленского"
Фокус
2024-12-01T12:09:15Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
Магнат "Формулы-1" и фанат Путина Берни Экклстоун продает коллекцию авто, включая болид Шумахера
Фокус
2024-12-01T19:00:59Z
Миллионы Михаэля Шумахера: легенда "Формулы-1" стал жертвой шантажа бывшего телохранителя
Фокус
2024-12-01T13:00:22Z
Винтажный Chrysler 50-х завелся после 30 лет простоя в сарае
Фокус
2024-12-01T11:12:36Z
Ферстаппена лишили поула на Гран-при Катара
Корреспондент
2024-12-01T09:15:04Z
В Украине появился новейший 1000-сильный электромобиль Porsche за 9 миллионов
Фокус
2024-12-01T09:06:12Z
Звезда ралли: гоночный гибрид Rolls-Royce и Toyota Land Cruiser оценили в 800000 евро
Фокус
2024-11-30T08:57:18Z
Китай становится монополистом: какой рынок РФ переходит под контроль Пекина
Comments UA
2024-11-29T19:21:50Z
Капсула времени из 90-х: в Украине обнаружили уникальный спорткар Mercedes Brabus
Фокус
2024-11-29T16:30:37Z