MY.UAНовини
Пацифізм, Папа, антиамериканізм і політики: як працює російська пропаганда в Італії
Пацифізм, Папа, антиамериканізм і політики: як працює російська пропаганда в Італії

Пацифізм, Папа, антиамериканізм і політики: як працює російська пропаганда в Італії

Москва формувала в італійській суспільній думці образ Росії як країни високої культури та вигідного бізнес-партнера, завдяки чому дискусія про російську імперську політику й агресивну війну почалася лише після повномасштабного вторгнення в Україну.

Італія посідає особливе місце в системі російської пропаганди в Європі через те, що Москва просувала там бачення Росії як країни «високої культури». За часів СРСР італійська масова культура (кіно, музика) подавалася як альтернатива Голлівуду, який був «ідеологічно шкідливим». Відтак частина італійських співаків та акторів стали елементом радянської (після 1991 року — російської) пропаганди. Наприклад, співак Pupo був на гастролях у Росії у березні 2024 року й в коментарі російському виданню ТАСС сказав, що «проти ембарго відносно будь-якого народу» та що продовжить виступати в Росії.

Інформаційний вплив Росії в Італії також є наслідком політичних та економічних зв’язків між країнами. Росія, співпрацюючи з італійськими політиками, наприклад Сильвіо Берлусконі та Маттео Сальвіні, прагнула впливати на позицію Італії в ЄС і НАТО.

«Детектор медіа» продовжує розповідати читачам про російську пропаганду в країнах НАТО, за допомогою якої Кремль намагається вплинути на внутрішню політику держав, щоб зменшити їхню підтримку України. Ми вже писали про особливості російського впливу в Туреччині, Великій Британії та Іспанії.

Лівий вплив і погане НАТО

Росія сформувала свій позитивний образ серед італійців, зокрема завдяки впливу Комуністичної партії в Італії після Другої світової війни. КПІ була однією з найбільших компартій у Європі. Лише у 1970-х роках Компартія Італії зменшила свою залежність від Москви, перейшовши на ідеологію єврокомунізму.

1991 року частина КПІ перетворилася на Демократичну партію лівих як соціал-демократів, які відійшли від ідей ортодоксального марксизму. Сама ДПЛ проіснувала недовго (1991–1998). Але один із її лідерів, Массімо д’Алема, був прем’єром Італії у 1998–2000, ставши першим вихідцем із компартії, хто очолив уряд країни НАТО. Італійський політик поширює ідеї антиамериканізму: наприклад, він їздив у березні 2024 року до Пекіна, щоб розповісти про китайську демократію та які США погані.

Взагалі ідеї проти США, НАТО поширюються серед лівих партій в Італії. Частково це є наслідком холодної війни, коли подібні наративи йшли з Москви, щоб розхитувати зсередини країни Альянсу, а з іншого — це частина наративів сучасного популізму. Час від часу в Італії відбуваються протести проти НАТО. Про це пише не тільки російська, але й іранська пропаганда.

Науковий директор Інституту соціальних наук і стратегічних досліджень Серджіо Луїджі Джермані розповів у коментарі «Детектору медіа» про російську пропаганду в Італії.

 Серджіо Луїджі Джермані

«В Італії ми маємо сильну радянську версію історії часів холодної війни. Мало досліджень щодо того, як СРСР / Росія проводила історичну політику в Італії. Далеко не всі італійці знають, що саме Радянський Союз підтримував лівий тероризм в Італії (Червоні бригади, наприклад). У 1978 році Червоні бригади викрали й убили прем’єра Альдо Моро. Донині є люди, які вірять у те, що це зробило ЦРУ», — прокоментував Серджіо Луїджі Джермані.

Голоси російської пропаганди з Сан-Ремо

Італійська масова культура, яка була популярна в Радянському Союзі, продовжила бути фактором м’якої сили Москви й після 1991 року. Колись популярні співаки й актори, які перемагали на фестивалях в Сан-Ремо чи Венеції, стали розповідати, якою чудовою і загадковою країною є Росія. Кумири наших батьків постали рупорами російської пропаганди. Співак Аль Бано у березні 2024 року сказав, що хоче приїхати до Росії, щоб «відзначити концертом настання миру». Ще у 2019 році Міністерство культури України внесло його в список осіб, які складають загрозу національній безпеці держави.

Співак Пупо, який у березні 2022 року закликав російських колег не виїздити з країни, а об’єднати свої зусилля навколо подолання труднощів, залишається маріонеткою російської пропаганди.

Журналістка, перекладачка, викладачка української мови та літератури в Міланському державному університеті та Болонському університеті Ярина Груша розповіла в коментарі «Детектору медіа» про вплив російської пропаганди на італійців. За її словами, з початку 2024 року триває скоординована акція росіян щодо посилення кремлівської пропаганди в Італії.

Наприклад, каже вона, на 20 січня 2024 року в місті Модена на півночі Італії було заплановано відкриття російської виставки-конференції «Маріуполь. Відродження після війни». Організатором пропагандистського заходу була «Російська культурна асоціація Емілія Романья». МЗС України висловило рішучий протест і подію було скасовано.

  • Читайте також:В Італії заборонили пропагандистську виставку про «відроджений» окупантами Маріуполь

«Російські сплячі структури організувалися. Була масова акція показу пропагандистського фільму про Маріуполь, де було показано “порятунок” міста Росією. Серед героїв фільму є Мар’яна, яка є у фільмі “20 днів у Маріуполі” — вагітна дівчина, що вижила після російського обстрілу пологового будинку. І у фільмі вона говорить зовсім інші речі. Завдяки українській діаспорі та свідомим італійським громадянам, які підтримують Україну, майже половину цих показів вдалося скасувати.

Потім була організація конференцій, теж проросійських. Наприклад, у місті Мантуя, де мала бути фотовиставка щодо “відбудови” Маріуполя, показ пропагандистського фільму “Свідок” і панельні дискусії за участі російських консулів», — розповіла Ярина Груша.

Наукова співробітниця Центру аналізу європейської політики Ольга Токарюк писала в січні 2024 року, що схожі події, як у Модені, мали відбутися ще в Болоньї, Луцці та Мілані. 29 лютого 2024 року, зрештою, відбувся показ фільму «Свідок» в італійському місті Фоліньо.

Кремль мобілізував ресурси, щоб через іноземну молодь і «зірок» легітимізувати себе в очах світу перед виборами. Наприклад, кіноакторка Орнелла Муті була серед іноземних учасників Міжнародного фестивалю молоді, який проходив у Сочі на початку березня 2024 року.

Ярина Груша розповіла, як Росія використала Орнеллу Муті й італійців у своїй пропаганді.

«Був візит акторки Орнелли Муті. Вона їздила на фестиваль, сказала, що хоче вчити російську мову, Росія в її ДНК, їй там добре, бо почувається в безпеці. Потім співак Pupo сказав, що його концерт у Кремлі був внеском у мир.

Художник Йоріт із Південної Італії малював графіті в Маріуполі, де вкрав дитячу фотографію. Цього року він намалював графіті з обличчям Орнелли Муті в Сочі. Під час молодіжного фестивалю Йоріт запитав Путіна про можливість сфотографуватися. І це фото з ними облітає всю Італію.

 Графіті Йоріта в Маріуполі

На сайті Linkiesta вийшло розслідування, яке підтвердило, що цей Йоріт отримував фінансування через одну російську будівельну компанію. Йому заплатили 90 тисяч євро», — прокоментувала Ярина Груша.

Емоційність на телебаченні, а прагматизм із Росією

Журналіст видання Corriere Della Serra Лоренцо Кремонезі поставив питання Володимиру Зеленському під час пресконференції 25 лютого 2024 року про підтримку України з боку Італії та російський вплив у цій країні. Відповідь українського президента була наступною: «Прем’єр-міністр Джорджія Мелоні, безсумнівно, підтримує Україну,… і ми також підписали двосторонню угоду про співпрацю. Ми вам безмежно вдячні. Але ми знаємо, що в Італії є багато пропутіністів, і в Європі теж. Ми готуємо їх список, не тільки щодо Італії, щоб представити його Європейській Комісії. Чи зможете ви змусити їх замовкнути? Чи можете ви дати своїй громадськості зрозуміти, що Росія є загрозою не лише для України, а й для вас усіх? Чи готові європейські суспільства до цього виклику? Я бачу, що ви ще ні, італійці, німці та інші».

Росія просто купувала італійських політиків — так було з медіамагнатом та експрем’єром Італії Сільвіо Берлусконі, яки сам називав себе другом Путіна. Саме він лобіював створення Ради Росія — НАТО під час саміту Альянсу в Римі 2002 року.

«Дружба» переростала в економічні зв’язки між країнами. У травні 2009 року тодішній прем’єр-міністр Росії Володимир Путін і голова Ради міністрів Італії під час зустрічі в Сочі погодили участь російського «Газпрому» й італійської компанії Eni в будівництві газогону «Південний потік». Сам проєкт задумувався, щоб експортувати природний газ до ЄС в обхід України. Але його було скасовано Єврокомісією в червні 2014 року.

У 2010 році видання The Guardian писало про те, що американські дипломати висловили припущення щодо укладання секретних угод між Путіним і Берлусконі.

Після початку російської війни проти України у 2014 році Сільвіо Берлусконі виступав за зняття санкцій з Росії. Італійський політик бував у Росії й окупованому Криму, наприклад у вересні 2015 року відвідав півострів.

Берлусконі був засновником і власником компанії Mediaset, яка нині є частиною мережі MediaForEurope.

Саме для одного з телеканалів з пулу Берлусконі (Rete 4) дав інтерв’ю 1 травня 2022 року міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, в якому сказав, що Гітлер мав і єврейську кров. Італійський парламент розпочав тоді розслідування щодо російської дезінформації.

У лютому 2023 року Берлусконі сказав, що саме Зеленський нібито винен у війні, адже президент України «все, що мав зробити — це зупинити атаки на дві автономні республіки Донбасу і цього (повномасштабного вторгнення — «ДМ») б не сталося».

Серджіо Луїджі Джермані припустив, що «деякі політики перебувають під впливом російської пропаганди, деякі, можливо, є агентами впливу Росії або їх шантажує Росія. Наприклад, глава партії “Ліга” (Рух 5 зірок) Маттео Сальвіні в минулі роки був тісно пов’язаний із Росією».

Маттео Сальвіні свого часу фотографувався у футболці з Путіним на Червоній площі в Москві, казав, що санкції проти Росії шкодять самому ЄС і таким чином нібито не працюють. У матеріалі видання Pagella Politica вказано, що в період 2–5 квітня 2022 року Маттео Сальвіні не згадав у своїх соцмережах трагедію Бучі. У новому уряді, який очолює Джорджія Мелоні з жовтня 2022 року, Сальвіні є заступником голови Ради міністрів і міністром транспорту. Його неодноразово звинувачували у проросійських поглядах, але останнє голосування щодо вотуму недовіри Сальвіні на початку квітня 2024 року не було успішним.

 Маттео Сальвіні на Червоній площі

Італія є парламентською республікою, тому під час формування уряду завжди виникають політичні баталії, якою буде урядова коаліція. Нинішній уряд Італії складається з трьох партій: «Брати Італії» на чолі з Мелоні, яка колись мала ультраправі профашистські погляди, але зараз підтримує Україну, «Ліга» Сальвіні та партія Берлусконі «Вперед, Італія». За таких непростих політичних опонентів Мелоні вдається сприяти наданню Україні військової допомоги. При цьому в дослідженні Європейської ради міжнародних відносин вказується, що «Ліга» особливо виступає проти санкцій щодо Росії. Представники партії наводять аргументи щодо збільшення цін на енергоносії як наслідок війни. Відтак треба менше підтримувати Україну, а «робити ставку на мир».

«Ліга» та «Вперед Італія» погодилися щодо прийняття українських біженців і надання Україні допомоги суто з прагматичних міркувань. Все для того, щоб говорити про «мир» і національні економічні інтереси Італії, тобто те, що вигідно Кремлю.

Нова лідерка Демократичної партії Еллі Шляйн теж виступає «за мир» і переговори у розрізі російсько-української війни, адже пацифізм як частина громадської думки залишається популярним серед італійців. І це корелюється з тезою російської пропаганди про те, що українці «виступають проти переговорів і підтримують війну, нав’язану Заходом», проти Росії.

Більша увага до Сектора Газа, а не України

Італія не була винятком серед країн Заходу, у яких після нападу ХАМАСу на Ізраїль 7 жовтня 2023 року увага медіа перемкнулася з України на Близький Схід. Серджіо Луїджі Джермані наступним чином пояснює цю тенденцію в італійських медіа.

«Зараз є сильна антиізраїльська мобілізація в Італії, а також в інших європейських країнах. 8 березня, у Міжнародний жіночий день, відбулася велика маніфестація феміністок, яка не дозволила єврейському народу вийти разом із ними. Марш був проти так званого геноциду Гази. Я припускаю, що російська пропаганда намагається використати такий вид мобілізації. Росіяни намагаються використовувати всілякі негаразди в суспільстві, хоча це дуже важко довести. Серед молоді є протести щодо війни в Газі, серед працівників сільського господарства є протести щодо аграрної політики ЄС», — відзначив Серджіо Луїджі Джермані.

Росія використовує протести на підтримку Палестини, виступи фермерів проти ЄС і будь-які інші форми соціального протесту, щоб зменшити увагу до України та змінити фокус дискусій. У випадку з Близьким Сходом Москва поширює маніпуляції щодо мігрантів, а маніфестації фермерів підтримує, щоб зменшити допомогу Україні. Це частина гібридної тактики когнітивної війни, яку веде Росія проти України та Заходу, де противник має відповісти на наратив, який спочатку формує думку на певну тему.

Ярина Груша навела приклад фестивалю Сан-Ремо та ставлення до теми України й Палестини в минулому і цьогоріч.

«На весь наратив російсько-української війни в Італії дуже вплинула війна між Ізраїлем і ХАМАСом. Тут в Італії  всі підтримують Палестину. Якщо у 2023 році на фестивалі в Сан-Ремо була проблема показати відеозвернення Зеленського, то чомусь цього року не було питань в організаторів щодо політичних гасел на підтримку Палестини. Подібної підтримки України не було через нерозуміння українського контексту, страх визнати, що раніше італійці не хотіли усвідомити, що Росія — це держава-терористка», — сказала Ярина Груша.

 Ярина Груша

Луїджі Серджіо Джермані бачить подальший розвиток боротьби з російською пропагандою в Італії через кращу координацію дій союзників по НАТО. Італійські політики тривалий час не сприймали Росію як загрозу.

«Нам потрібна додаткова підтримка з боку НАТО, США та Європи для боротьби з російською пропагандою, оскільки уряд Італії не виділяє на це надто багато ресурсів. Російська загроза просто повільно усвідомлюється. У річному звіті розвідки лише 2023 року почали говорити, що джерелом гібридної загрози є Росія. До цього говорили про гібридні загрози та дезінформацію, але без згадки про Росію. Останні 9 років італійські політики боялися чітко сказати, що Росія становить загрозу, навіть не конвенційну військову, а гібридну», — розповів Луїджі Серджіо Джермані.

Як зараз сприймають Україну в Італії

До 24 лютого 2022 року істотний вплив на формування образу України в Італії відіграла справа Віталія Марківа. Його заарештували у 2017 році за звинуваченням у вбивстві італійського фоторепортера Андреа Рокеллі на сході України у травні 2014 року. Зрештою, Марківа було виправдано апеляційним судом Мілана у листопаді 2020 року, а повністю це відбулося в грудні 2021 року.

Українська журналістка Ольга Токарюк детально висвітлювала справу Марківа. У її дослідженні щодо російської пропаганди та цього розслідування зазначено наступне. В італійських медіа поширювалися тези про «громадянську війну в Україні» і що «російські військові захищають журналістів та цивільних на Донбасі».

Ярина Груша говорить, що громадська думка в Італії щодо України нині змінюється. Стає більше перекладів творів як класичної, так і сучасної української літератури італійською, показів українського кіно в Італії. Щоправда, на зміни впливають пацифізм і Папа Римський як глава католицької церкви з неоднозначними заявами щодо України.

«До 2022 року взагалі не можна було нікому розповісти, що Крим був окупований і що Росія вдерлася в Донецьку та Луганську область. Цього наративу не можна було проштовхнути — попри те, що Італія офіційно не визнавала Крим російським. Але на рівні журналістів це майже не обговорювалося, про це ніхто не хотів чути.

Після 2022 року все стало очевидним, але не аж настільки. Якщо ми говоримо про підтримку України в Італії, то це 50 на 50. Ми дивимося за рейтингами політичних сил, які підтримують Україну, і настроями, які є пацифістськими, адже Італія — це католицька держава, яка слухає Папу. Італійці — “за мир”, їм не треба ніяких воєн. Будь-яка українська риторика “відвоювати своє”, “відстояти своє”, “захистити своє” нагадує італійцям фашистську ідеологію», — прокоментувала Ярина Груша.

За даними дослідження Європейської ради міжнародних відносин щодо громадської думки про Україну у 2023 році, 41 % італійців виступають за якнайшвидше завершення російсько-української війни, навіть при втраті Україною своїх територій.

Європейський Парламент опублікував у лютому 2024 року дані соцопитувань щодо підтримки України серед населення країн ЄС. Там вказано, що 51% італійців мають нейтральну позицію щодо російсько-української війни. Щодо військової допомоги для України, то 60% опитаних громадян Італії проти цього.

Опитування від Ipsos, опубліковане 1 березня 2024 року, показує, що 32% італійців виступають за надання Україні військової допомоги від Італії, а 5 із 10 опитаних виступають проти цього. Разом із тим, кожен другий з опитаних італійців виступає за переговори, навіть на невигідних для України умовах і статус-кво з окупованими Росією українськими територіями.

  • Читайте також:Як Папа «вболіває» за Росію. Шпальти світових видань — про слова Понтифіка про «білий прапор»

Ярина Груша каже, що російська пропаганда менше використовувала тему українських біженців у Італії в порівнянні з тезами про нацистів в Україні й антисемітизму. Про неонацистів писали видання Panorama, Faro di Roma, AGI.

«Українська діаспора є серед п’ятьох найбільш численних в Італії. Тому тему біженців не так активно використовувала російська пропаганда. Українські біженці поверталися додому після 2022 року через відсутність соціальної підтримки. Тому в Італії переважно залишилися ті, в кого є родичі та знайомі.

Одним із головних рупорів російської пропаганди в Італії є видання Il Fatto Quotidiano, головним редактором якого є Марко Травальйо. Це одна з десяти найбільш впливових газет Італії, яка малювала Зеленського з єврейським носом. У газети є своє видавництво, де публікують книги з відповідними наративами», — розповіла Ярина Груша.

Луїджі Серджіо Джермані каже, що в Італії мало хто системно вивчає російську пропаганду, а відтак це мало обговорюють в медіа. Натомість на італійському телебаченні досить популярними залишаються програми, де досить емоційно обговорюють теми, але це скоріше вистава на публіку, ніж реальна дискусія. Хоча Джермані виокремив журналіста La Stampa Якопо Якобоні як одного з головних італійських медійників, які пишуть про російський інформаційний, політичний та економічний вплив у Італії.

«В італійських медіа в цілому майже немає серйозного аналізу російської гібридної стратегії. У нас є дебати, куди постійно запрошують проросійських людей, тому що це виглядає цікаво. У цих токшоу люди б’ються, кричать, ображають один одного.

Ще одна поширена теза в італійських медіа — що Росія та Україна нібито однакові в дезінформації, і обидві держави ведуть пропаганду так, ніби це еквівалентні речі», — сказав Джермані.

Попри те, що рівень російського інформаційного впливу значний в Італії, є італійські журналісти, які постійно висвітлюють війну, перебуваючи в Україні.

«Вже російсько-українська війна нікого не вражає. Водночас є італійські медійники, що багато писали про ситуацію на фронті в Україні, як військовий журналіст Даніелле Реінері, який пише тексти для La Reppublica. Він 60 днів провів у окопах з українськими військовими», — розповіла Ярина Груша.

Москва десятиліттями вкладала гроші в те, щоб мати нинішній інформаційний вплив у Італії. Десь це було просування м’якої сили, як, наприклад, за допомогою співаків 1980-х, а в інших випадках — через італійських політиків, які просували вигідні Кремлю наративи. Так, вкрай складно змінити уявлення італійців про Росію не як про країну високої культури, а як про сучасну імперію, що здійснює геноцид українців. Але подальше детальне вивчення акторів, наративів російської пропаганди в Італії дасть змогу змінити громадську думку серед італійців щодо України.

Колаж: Микола Шиманський, «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Італія
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Сербия назвала условие поддержки санкций ЕС против России
Корреспондент
2025-07-25T12:33:17Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
В парламентской ВСК по вопросам коррупции в правоохранительных органах подвергли резкой критике неэффективные НАБУ и САП: Китайско-российский подход
Comments UA
2025-07-25T15:12:07Z
Telegraph: Сикорский убеждал Келлога возобновить поставки ракет ПВО Украине
Лига
2025-07-25T15:09:53Z
Украину сотрясли акции протеста
Корреспондент
2025-07-22T20:15:02Z
Украина получила неожиданного союзника в Белом доме: на Западе озвучили детали
Comments UA
2025-07-15T13:04:10Z
«В министерстве не было координации». Почему Умеров не справился, будет ли Шмыгаль эффективным преемником и какие изменения нужны - анализ от
Апостроф
2025-07-20T09:33:18Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Гороскоп на сегодня 25 июля: сопротивление Тельцов, уязвимость Раков и разочарование Рыб
Знай
2025-07-25T01:45:56Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Въезд в США обрастает налогом в $250: как новый сбор усложнит въезд иностранцам
UAToday
2025-07-22T16:06:01Z
Посевной лунный календарь на август: что обязательно нужно сделать в последний месяц лета
Gazeta UA
2025-07-25T15:00:32Z
Этот салат превзойдет "Оливье": как приготовить достойную альтернативу классическому салату
Telegraf
2025-07-25T14:48:59Z
С хрустящей корочкой и мягкая внутри: хитрость кулинаров, которая поможет идеально пожарить картошку
Gazeta UA
2025-07-20T09:30:22Z
Туристов предупредили о новой угрозе на популярном курорте — детали пугают
TSN
2025-07-25T14:06:57Z
Огурцы с морковью на зиму: проверенный рецепт для хрустящего наслаждения
Gazeta UA
2025-07-25T13:27:31Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Премьеры недели: трек Мюслі UA с фразами от Усика и песня о мгновенном притяжении от Тринчер
Комсомольская правда
2025-07-25T15:10:37Z
Актёр Виктор Жданов признался в игровой зависимости
Корреспондент
2025-07-25T15:09:41Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T11:00:40Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Гитаристка The Rasmus высказалась о визите в Украину
Корреспондент
2025-07-22T06:54:39Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Лишь два стакана в день этого сока нормализует высокое артериальное давление
Comments UA
2025-07-23T17:06:12Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Как заставить помидоры покраснеть: действенные способы
Gazeta UA
2025-07-21T15:33:32Z
Будете спать как младенец: врачи назвали напиток, который поможет быстро заснуть
Знай
2025-07-25T15:06:35Z
С праздником, медики! Открытки и картинки, чтобы поздравить врачей с профессиональным праздником
Telegraf
2025-07-25T14:57:23Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Добавьте эти продукты в рацион, чтобы не заболеть раком поджелудочной железы
Comments UA
2025-07-25T13:51:40Z
Ешьте эти продукты и ваша шевелюра будет густой и блестящей
Знай
2025-07-25T13:51:23Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
Чому агропідприємства включають турнікети до аптечок першої допомоги
AgroNews
2025-07-25T15:06:51Z
Сняли на "Мосфильме": DeepState разоблачил пропагандистский ролик о заходе ВС РФ в Покровск
Фокус
2025-07-25T14:57:51Z
В сердце Украины заметили пушистых "гостей": они способны нападать на людей
Telegraf
2025-07-15T22:31:21Z
В ВСУ заявили о восстановлении позиций в Запорожье
Корреспондент
2025-07-19T17:09:12Z
Партизаны взорвали важный железнодорожный маршрут оккупантов под Тулой
Корреспондент
2025-07-20T09:39:39Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
В приложении "Армия+" запустили учебный курс о предотвращении коррупции в армии
Апостроф
2025-07-25T15:09:13Z
Таиланд ввел военное положение на границе с Камбоджей
Новости Украины
2025-07-25T15:03:49Z
Украинских школьников за границей ждет дискриминация: учителя протестуют против новых правил МОН
Знай
2025-07-20T09:21:24Z
В жизнь ворвутся проблемы и потеряете счастье: что нельзя делать 17 июля, приметы
GlavRed
2025-07-16T14:28:42Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
Россияне сообщают о взрывах в Подмосковье
Корреспондент
2025-07-18T03:45:47Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
Госпрограмма "Муниципальная няня": правоохранители раскрыли схему хищения 2 млн грн
Апостроф
2025-07-25T14:42:54Z
Судят военнослужащего, который наводил ракеты на полигоны с бойцами ВСУ
Апостроф
2025-07-25T14:27:40Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
В Северном море нашли британский корабль, затонувший в Первую мировую
Корреспондент
2025-07-22T03:39:45Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Джон Фьюри: Тайсон жил и живет боксом, я не смогу уговорить его не драться
Корреспондент
2025-07-25T14:48:26Z
Конкуренция с Довбиком предусматривает сотрудничество: новый форвард Ромы
Корреспондент
2025-07-25T14:24:32Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Презентация новой формы Брентфорда с Ярмолюком
Корреспондент
2025-07-25T13:51:02Z
Дело Тайсона живет: боец ММА откусил ухо сопернику
Telegraf
2025-07-25T13:39:50Z
Сметанина назначена и.о. генерального директора Укроборонпрома
Корреспондент
2025-07-22T19:18:36Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
Прибыль компании Porsche упала на 91%
Корреспондент
2025-07-25T15:00:31Z
Российская металлургия стремительно теряет прибыль из-за санкций
Корреспондент
2025-07-25T14:33:10Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Доплаты к пенсии: на какую сумму могут рассчитывать пенсионеры в 70 лет
Знай
2025-07-16T18:07:28Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Крадет фото и угрожает пользователям: в 250 приложениях обнаружилась неожиданная опасность
Фокус
2025-07-25T15:00:32Z
Искусственный интеллект и кибербезопасность: цифровая эволюция защиты
Comments UA
2025-07-25T14:06:50Z
В России запустили ракету с иранским спутником
Корреспондент
2025-07-25T13:57:36Z
Apple добавит новый цвет в линейку iPhone 17 Pro
Gazeta UA
2025-07-25T11:57:25Z
LG против TCL и Hisense: эксперты выяснили, какой телевизор Mini-LED лучше купить
Фокус
2025-07-25T11:30:37Z
Астрономы выяснили, когда исчезнет наша Вселенная: намного раньше, чем предполагалось
Фокус
2025-07-25T11:00:16Z
Будет полноценное приключение: что ждет поклонников Ghost of Yōtei
Знай
2025-07-25T10:51:58Z
В интернете показали редкий и малоизвестный спортбайк Citroen 80-х
Фокус
2025-07-25T15:00:33Z
Эти привычки вождения могут увеличить расход топлива до 40%
Знай
2025-07-25T09:51:54Z
В Украине упал спрос на бензиновые автомобили
Корреспондент
2025-07-25T09:33:51Z
Цены на электромобили в Украине резко пойдут вверх: с чем это связано и когда лучше покупать
UAToday
2025-07-24T23:39:45Z
Volkswagen опередила Tesla на рынке электромобилей в Европе
Корреспондент
2025-07-24T18:21:00Z
Toyota обновила внедорожник Sequoia
Корреспондент
2025-07-24T18:12:36Z
Acura прекращает производство седана TLX из-за низкого спроса
Корреспондент
2025-07-24T16:21:30Z
Tesla отчиталась о падении прибыли на 16%
Корреспондент
2025-07-24T11:15:08Z
Не покупайте авто в этот период, чтобы покупка не превратилась в катастрофу
Comments UA
2025-07-24T10:15:54Z