MY.UAНовини
Що робити з імперією далі: чому Захід досі боїться Кремля та вважає, що РФ має впливати на Україну
Що робити з імперією далі: чому Захід досі боїться Кремля та вважає, що РФ має впливати на Україну

Що робити з імперією далі: чому Захід досі боїться Кремля та вважає, що РФ має впливати на Україну

Тридцять років української незалежності західний світ вважав, що Україна — це сфера впливу РФ. Навіть зараз, після понад двох років війни, колективний Захід, хоча й приймає думку, що Україна — не Росія, але все ще боїться протидіяти Кремлю у повну силу. Чому так відбувається, і коли міжнародні партнери зрозуміють, що прірва між РФ та Україною неподоланна, розбирався Фокус.

Під час фестивалю демократії канцлер Німеччини Олаф Шольц розповів, як напередодні повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року росйський президент Володимир Путін доводив йому, що Україна "належить" Росії. Розмова відбулася у Кремлі 15 лютого 2022 року "за тим довгим столом, який усі пам'ятають", і тривала чотири години. Путін, за словами Шольца, продемонстрував свої імперські уявлення, що кордони "можна змінювати за допомогою сили", без огляду на право. "І Білорусь є частиною Росії. Лукашенко свідомий цього й не має ілюзій", — додав канцлер.

Насправді, всі тридцять років української незалежності західний світ, зокрема, й Німеччина, вважали, що Україна — у сфері впливу РФ. Мовляв, такий "спадок" їй "залишився" від Радянського Союзу та навіть Російської імперії. Саме тому на початку 1990-х майже ніхто з західних лідерів того часу не підтримували незалежність України, а намагалися втримати велику країну. Західні політики дійсно вірили, що СРСР може трансформуватися в демократичну державу з центром у Москві. Державу, яка може стати партнером для Заходу. І коли 1 грудня 1991 року українці підтримали Акт про незалежність, у США не поспішали визнавати — адміністрація Буша-старшого очікувала негласних запевнень, що Україна віддасть ядерну зброю. При чому у співпраці з РФ. Так і сталося. А коли у 2014-му почалась війна у Донецькій та Луганських областях, сталась окупація Криму, Захід також просто спостерігав за подіями, бо сприймав інтереси Росії в Україні як належні.

Неприхований вплив: Україна була лише юридично не в складі РФ

"Російський вплив проявлявся тридцять років в інформаційній сфері — всі медіа були або підконтрольні росіянам, або орієнтувались на Москву. Державні органи також усі свої дії робили з оглядкою на Кремль, — говорить Фокусу експерт програми російських та білоруських студій Ради зовнішньої політики "Українська призма" Ярослав Чорногора. — Економіка була зав’язана на дешеві російські енергоносії. У безпековій сфері армія брала участь в усіх російських заходах в рамках СНД. Чорноморський флот РФ спокійно розміщувався в Севастополі. Тож Україна була лише юридично не в складі РФ, але була реальним суб’єктом пострадянського простору".

Дві революції — Помаранчева 2004 року та Гідності 2013-2014 років почали віддаляти Україну від російського концепту

І ця російськість, справді, була у багатьох українців в голові та у побуті. Російською говорили у родинах (відповідно до офіційних даних перепису 2001 року російську мову назвали рідною 14 млн людей в Україні, тобто близько 29%), школах, у медіа. Російських літературних класиків та російських публіцистів сучасності цінували вище, аніж українських представників.

І лише дві революції — Помаранчева 2004 року та Гідності 2013-2014 років почали віддаляти від цього концепту. Тоді українці, несподівано для РФ, виступили проти перебування України в орбіті Москви і Кремля, нав’язування їх політики і спрямованості розвитку України в контексті зовнішніх відносин. Але поки люди на вулиці скандували "Україна — це Європа", президент РФ Володимир Путін та його радники ухвалювали рішення скористатися ідеєю так званого руського міра, аби "повернути" Україну під тотальний вплив Росії.

А надто Кремль мав успішний приклад такого контролю — Білорусь в період правління Олександра Лукашенка. Особливо після 2020 року, коли у цій країні відбулися недемократичні, непрозорі вибори, а Лукашенко остаточно утвердився в якості диктатора і нелегітимного президента.

"Або просто — васала Кремля, — зазначає у розмові з Фокусом кандидат політичних наук, експерт-міжнародник Станіслав Желіховський. — Він і диктатор, і "губернатор" країни, яку повністю увібрала в себе РФ. Росія використовує її, зокрема, в якості полігону для нападу на Україну та здійснення гібридних атак на сусідні з Білоруссю країни — Польщу, Литву, Латвію, тобто країни ЄС та НАТО. Зараз вже є інформація, що на території Білорусі розміщена тактична ядерна зброя Кремля. Будь-які забаганки Путін намагається втілити через білоруський режим. Україна і Білорусь, хоча і з одного радянського простору, але пішли різними шляхами".

Володимир Путін упевнений, що Україна "належить" Росії
Фото: Getty

Але у розумінні Росії та Володимира Путіна вплив на Україну та Білорусь дуже схожий. "Якби в Україні не було Революції гідності й Помаранчевої революції, якби не Віктора Якуковича обрали як представника, а більш компромісну фігуру, то, можливо, й в Україні було так як у Білорусі, або як у Грузії, — продовжує Ярослав Чорногора. — Думаю, стратегічною помилкою Росії було почати війну в Україні у 2014-му. Мали би більшу витримку — Україна була б однією з "великих" проросійських країн. Але ж Путіну хотілось лаврів збирача російських земель, він був переконаний в швидкому успіху, бо інтеграція з Росією в один простір на той момент була тотальною. Нападом Кремль досяг іншого — початку розриву всіх зв'язків".

Злам у свідомості: в Україну не вірять до кінця

Але для колективного Заходу цей розрив був не очевидним. У Європі та США до 2022 року продовжували думати, що РФ має серйозний вплив, особливо в частині регіонів України. Перш за все, російськомовних. Це давало підстави тим же західним союзникам певною мірою ігнорувати факт окупації Криму і частини Донбасу у 2014-му, вважати, що Україна не вистоїть у 2022-му. На початку повномасштабного вторгнення Захід, який почав за кілька місяців надавати Україні зброю, готувався до партизанської війни. Йшлося про те, що певні сили боротимуться проти російської агресії — добровольчі утворення та так звані націоналісти, широкі маси цю боротьбу не підтримують. І в цьому як у Берліні, так і у Вашингтоні помилились.

Сталося все не так, як розраховували у Кремлі, і що припускав Захід. Уже у перший ж місяць повномасштабного вторгнення було очевидно, Україна вийшла з-під російського впливу остаточно, адже був спротив не тільки від Збройних сил України, але й цивільного населення.

"Один з колишніх українських військовополонених, захоплений у полон у Київській області, згадував запитання російського військового: "Чому по нам стріляють з кожного будинку?". Російські армійці, зі слів оборонця, розраховували на хліб і сіль, як мінімум, вони дуже щиро дивувалися, що українці швидко організували опір проти "братнього народу", який прийшов їх "рятувати", — говорить документаторка воєнних злочинів Медійної ініціативи за права людини Марія Климик.

Україна готова боротися: і за Київ, і за Херсон, і за Харків — аж до кордонів 1991 року
Фото: ukranews.com

На Заході усвідомлення протилежного світу прийшло не одразу після повномасштабного вторгнення. Інакше, ймовірно, колективний захід намагався не допустити вторгнення більш активно. Дії ж українців стали ознакою для Заходу, що Україна готова боротися: і за Київ, і за Херсон, і за Харків — аж до кордонів 1991 року. І тоді міжнародні партнери, які до того поставляли переносні протитанкові ракетні комплекси, шоломи та мобільні шпиталі, зважились на поставки зброї для опору.

"Зараз ми бачимо, що західні партнери поставляють те, про що на початку вторгнення Україна не могла мріяти — системи протиповітряної оборони та далекобійні ракети. Але у тій кількості, аби Україна не програла, але й не перемогла. І причина очевидна — на Заході не знають досі, що робити з процесами розпаду РФ, якщо б такі почалися. Такого вони не можуть допустити в силу своїх світоглядних обмежень", — вважає експерт Чорногора.

Так, вже не йдеться, що Україна — у сфері впливу РФ, але навіть при наявності потенціалу України почати руйнацію Росії, Захід до цього не готовий, він, як у 1990-х хоче бачити велику країну, з якою можна домовлятися, нехай і після режиму Путіна. Але, як кажуть, експерти, це також лише стереотип.

Західний світ намагається на рівних говорити з Україною, не як з суб'єктом, а об'єктом світової політики
Фото: Sky News

"Україна створила фактично коаліцію держав на свою підтримку, серед них ті, хто у перемогу на початку навряд чи вірив, — продовжує Станіслав Желіховський. — І Україна продовжує інтегруватися до західних організацій, попри погрози обстрілами, вбивствами та застосуванням ядерної зброї. Наразі є на Заході усвідомлення, що Україна — незалежна держава, яка потребує підтримки. Зараз навряд чи хтось зі прозахідних світових лідерів може сказати, що Україна — це частина Росії, навіть незважаючи на те, що Путін продовжує висловлювати свої наративи як мантру, мовляв, Україна ніколи не була незалежною державою. Путіну важливо зараз вберегти Росію, доводячи своєму споживачу, що росіяни воюють нібито за своє, тому й відправляють величезну кількість гарматного м’яса в Україну".

Комфорт для Заходу: як зайти в зону турбулентності

"Путін втратив Україну назавжди", — у грудні 2023 року заявив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу (НАТО) Єнс Столтенберг. Він додав: РФ назавжди втратила Україну зі своєї сфери впливу, і це велика стратегічна поразка для Росії.

Експерти говорять: Захід завжди буде намагатися не ескалювати ситуацію. Для нього будь-яке збурення — небажаний сценарій.

"Свого часу Захід максимально намагався загасити ситуацію у Молдові, аби заморозити конфлікт. Він уникав санкційного тиску на Білорусь — Лукашенку навіть після "виборів" та протестів 2020 року країни ЄС та США майже не створювали ніякого дискомфорту. Захід мовчав, коли Україна виходила на акції "Україна без Кучми" та проти диктаторських законів Віктора Януковича. Захід дивився на це без зайвих запитань", — говорить експерт програми російських та білоруських студій Ради зовнішньої політики "Українська призма".

І цей вплив РФ на пострадянські країни для Захода ніколи не був визначальним, він був швидше гарантією того, що збурень на сході Європи початися не може. По-перше, у самій РФ. По-друге, на кордонах ЄС.

Пекіну важливо, аби Росія підтримувала Китай та його претензії на інші країни
Фото: kremlin.ru

"Зараз Захід не готовий навіть говорити, що РФ розташовується на такій великій території лише через те, що вони дісталися її у спадок від колоніальної Російської імперії, яка захопила багато малих та більших корінних народів, — говорить Ярослав Чорногора. — Те, що вони всі і зараз об’єднані у псевдофедерацію — це також стереотипне бачення країн Заходу, які вважають що це монолітна територія РФ. Але так не є. Ми бачили протести в Башкортостані, Дагестані та Карачаєво Черкесії. Чечня, думаю, тримається доки Кадиров живий. Навколо Санкт Петербургу є населення, яке не дуже щасливе, що перебуває в РФ. У Калінінграді — бажаючі від’єднання Коненсбергу і створення незалежної балтійської республіки. А ще Кубань та Сибір. Час такий, що все може динамічно розвиватися та змінюватися".

Експерт переконаний: наразі найкращий час переконати західний світ, що не тільки Україна — не Росія, а й РФ створила помилкове консервативне бачення, нав’язане Російською імперією, Радянським союзом та РФ, що монолітність цієї країни непохитна.

Водночас, коли Західний світ намагається на рівних говорити з Україною, не як з суб'єктом, а об'єктом світової політики, Схід, зокрема, Китай, рівняються на Москву, виходячи з власних інтересів. Не варто говорити, що Китай не вважає Україну незалежною країною, але в геополітичному контексті вони дають можливість Москві не програти і зберегти позиції на пострадянському просторі. Пекіну важливо, аби Росія підтримувала Китай та його претензії на інші країни. Китаю не вигідно мати ще одну країну-форпост західного світу, якими є Тайвань чи Ізраїль в Азії та на Близькому Сході.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Іранська проблема і Трамп
GlavRed
2025-05-02T03:09:58Z
Ратифікація угоди про надра у ВР: Кабмін зареєстрував законопроєкт
УкраинФорм
2025-05-02T02:57:41Z
Удар з двох боків: в ЄС підтвердили, що Росія може отримати нові санкції не тільки від США
Telegraf
2025-05-02T02:51:57Z
Тепер у Кремлі добряче замисляться: дрони СБУ надіслали росіянам чіткий сигнал перед 9 травня
24tv
2025-05-02T02:39:34Z
Михайло Шейтельман про 100 днів президентства Трампа: "Подарунок ми не отримали"
Политека
2025-05-02T02:34:06Z
Чому пельмені насправді не російська кухня - історик вказав на важливий нюанс
GlavRed
2025-05-02T02:09:10Z
Скасування санкцій не буде, можуть бути нові: в Держдепі підтвердили позицію Трампа щодо Росії
Telegraf
2025-05-02T02:06:04Z
Премʼєр-міністр Шмигаль задекларував преміум-автівку дружини після розслідування
Украина Криминальная
2025-05-02T01:30:29Z
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
2 травня - яке сьогодні свято, традиції та звичаї, що не можна робити у цей день
Комсомольская правда
2025-05-02T03:00:58Z
Яке свято 2 травня та як не накликати на себе бідність
Факти ICTV
2025-05-02T03:00:55Z
Михайло Винницький: «Я мушу вивезти сина у 17 років, бо його мобілізують» – така паніка абсолютно нераціональна
ГЛАВКОМ NET
2025-05-02T03:00:20Z
Мобілізація пенсіонерів: чоловіків після 60 братимуть в армію
Знай
2025-05-02T02:30:25Z
Непридатні до польотів: США відправили в Україну списані F-16 на запчастини, — The War Zone
Фокус
2025-05-02T02:00:51Z
Як сказати "на цыпочках" українською: вчителька дала відповідь
GlavRed
2025-05-02T01:51:01Z
Несподівана весна принесла несподіваний урожай: українка виростила на грядці "часничат"
Telegraf
2025-05-02T01:30:25Z
Україна запустила Реєстр депортованих дітей: перші справи вже на розгляді
ZN UA
2025-05-02T01:27:24Z
"Казковий замок" у центрі міста: як мінявся один з головних символів Черкас
Telegraf
2025-05-02T02:06:03Z
MamaRika – "Зв’язок" – 5 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-05-01T21:21:43Z
10 найочікуваніших серіалів травня, які варто подивитися
24tv
2025-05-01T20:33:37Z
Не пропустіть ці новинки: 9 головних фільмів травня
24tv
2025-05-01T18:48:13Z
Патріарху української естради – 80
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T18:27:12Z
У Вінниці стартував мистецький проєкт «Моя хата не скраю»
УкраинФорм
2025-05-01T18:22:14Z
Переможниця "Холостяка-12" відповіла, чи піде на сезон з Цимбалюком
24tv
2025-05-01T18:15:05Z
У Києві знімають екшн-серіал про роботу служби 112
УкраинФорм
2025-05-01T17:34:13Z
"Не могли продати житло": Огнєвіч сказала, що сталося з її майном у Криму
GlavRed
2025-05-01T17:27:15Z
У травні продовжили дорожчати яблука та виноград: скільки пропонують Ашан, Метро та Варус
Хвиля
2025-05-02T03:06:20Z
Подорожчання хліба в Одесі в травні: цінники в магазинах перепишуть
Политека
2025-05-02T03:00:32Z
Угода про надра: США та Україна можуть десятиліття або більше чекати прибутку, — Reuters
Фокус
2025-05-02T02:30:43Z
АЗС показали ціни на пальне на початку травня: скільки коштують бензин, дизель та автогаз
Хвиля
2025-05-02T02:06:57Z
На чому можна заробити під час війни? Милованов дав пораду українцям
ГЛАВКОМ NET
2025-05-02T01:57:06Z
Ціна на газ: скільки треба платити з 1 травня
ZN UA
2025-05-02T00:13:53Z
Українські розробники створили платформу для пріоритезації в гуманітарному розмінуванні
УкраинФорм
2025-05-02T00:06:20Z
Новий фонд зі США може допомогти Україні отримати більше зброї ‒ Мінекономіки
ZN UA
2025-05-01T23:43:14Z
Економіка США скоротилася вперше за три роки через тарифну політику Трампа
Хвиля
2025-05-01T23:39:04Z
Київщина отримала шість реанімобілів від Фундації Зеленської та ВООЗ
УкраинФорм
2025-05-01T23:42:53Z
Як правильно підживлювати огірки: найкращі добрива для різних етапів росту
GlavRed
2025-05-01T19:27:47Z
При яких захворюваннях виникає запаморочення та як його побороти
24tv
2025-05-01T17:24:55Z
Пластик вбиває тихо: одна побутова речовина спричиняє тисячі смертей щороку
24tv
2025-05-01T16:12:41Z
ZF представляє інноваційне рішення для надання допомоги постраждалим у ДТП
AutoCentre
2025-05-01T16:07:20Z
Більше так не робіть: 6 речей, які ніколи не можна чистити содою
24tv
2025-05-01T16:04:52Z
Ніколи не їжте це перед літаком: експертка назвала продукти, які можуть зруйнувати переліт
24tv
2025-05-01T16:04:19Z
ШІ виявляє проблеми зору за 30 секунд: на Одещині та Чернігівщині протестували понад 800 пацієнтів з діабетом
Факти ICTV
2025-05-01T15:10:44Z
Що можна зробити з малини, крім варення: розкрита неймовірна користь плодів
GlavRed
2025-05-01T14:27:43Z
У Львові чоловік напав на кур'єра: погрожував зброєю, відібрав гроші
ГЛАВКОМ NET
2025-05-02T02:30:41Z
Росіяни завдали по Запоріжжю щонайменше 10 ударів, під завалами є люди - Федоров
Gazeta UA
2025-05-02T00:57:33Z
Зросла кількість поранених внаслідок дронової атаки на Запоріжжя, в ДСНС показали наслідки удару
ZN UA
2025-05-02T00:33:09Z
На Миколаївщині суд арештував чоловіка, який кинув гранату в поліцейських
УкраинФорм
2025-05-01T22:52:12Z
У Запоріжжі з-під завалів дістали чоловіка, якого вважали загиблим
УкраинФорм
2025-05-01T22:00:15Z
Пошкоджено навчальний заклад, будинок у вогні: в ОВА показали наслідки атаки на Запоріжжя
24tv
2025-05-01T21:15:43Z
У Запоріжжі росіяни поцілили у житловий будинок, фото
Gazeta UA
2025-05-01T21:06:58Z
Російські дрони зруйнували будинок у Запоріжжі: під завалами опинилися люди
ZN UA
2025-05-01T20:36:04Z
Одяг охоронця прошили пулі. З’явились перші фото Стерненка з лікарні та подробиці про його стан
Telegraf
2025-05-01T19:57:20Z
Хмарно, місцями невеликі дощі: прогноз погоди на 2 травня
ГЛАВКОМ NET
2025-05-02T03:03:57Z
Обстріл Запоріжжя, вибухи в Криму: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-05-02T02:48:08Z
Росіяни продовжують просуватися на ділянці фронту, де у квітні мали найбільші територіальні завоювання - DeepState
ZN UA
2025-05-02T02:16:24Z
Сумщина, Лиман, Покровськ та інші напрямки: ISW розповів, де просунувся ворог за минулу добу
24tv
2025-05-02T01:36:28Z
Крим під атакою дронів: вибухи поблизу аеродрому не вщухають
ГЛАВКОМ NET
2025-05-02T01:15:59Z
Сили оборони знищили ворожу САУ і бронемашину на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-05-02T00:30:10Z
Гороскоп на завтра 3 травня: Тельцям - раптовий прилив коштів, Водоліям - сюрприз
GlavRed
2025-05-02T00:27:07Z
В Одесі стартувало опитування щодо перейменування чотирьох топонімів
УкраинФорм
2025-05-02T00:12:32Z
СБУ встановила чотирьох зрадників, які катували своїх земляків - їм заочно повідомили про підозру
ZN UA
2025-05-01T23:57:30Z
Лише 2% проходять тест на IQ: знайдіть фальшиву принцесу за 6 секунд
GlavRed
2025-05-02T02:57:14Z
Скорпіонам краще уникати сварок: гороскоп на 2 травня
24tv
2025-05-02T02:03:33Z
Без хімії та зайвих зусиль: як за лічені хвилини позбутися бурʼянів на подвірʼї
GlavRed
2025-05-02T00:36:13Z
2 травня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T21:06:23Z
6 ознак того, що жінка більше потребує вас у своєму житті
24tv
2025-05-01T20:33:15Z
Ліс посеред міста і неймовірний захід Сонця: небанальні місця, які варто відвідати у Львові
24tv
2025-05-01T20:19:36Z
Шкаралупа злетить сама: як почистити яйця за 5 секунд
24tv
2025-05-01T20:19:29Z
Господиня – щаслива, сімʼя – сита: капустяні котлети, які зникають вмить – не рецепт, а знахідка
24tv
2025-05-01T19:48:42Z
Знайте правду: чому насправді деякі парфуми пахнуть спиртом
24tv
2025-05-01T19:34:54Z
Світоліна програла першій ракетці світу битву за фінал у Мадриді
Telegraf
2025-05-01T22:15:28Z
Український боксер нокаутом програв чемпіонський бій за пояс WBC
Telegraf
2025-05-01T21:51:53Z
Атлетік — Манчестер Юнайтед 0:3 Відео голів та огляд матчу Ліги Європи
Football.ua
2025-05-01T21:51:16Z
Програла першій ракетці світу: Еліна Світоліна достойно вилетіла у півфіналі турніру в Мадриді
24tv
2025-05-01T21:45:14Z
Антоні оформив 10 результативних дій у Бетісі
Football.ua
2025-05-01T21:31:19Z
Англійський фінал близько: Манчестер Юнайтед і Тоттенхем здобули впевнені перемоги в Лізі Європи
24tv
2025-05-01T21:09:45Z
Тоттенгем упевнено розібрався з Буде/Глімт
Football.ua
2025-05-01T21:09:39Z
Бетіс із черговим голом Антоні забезпечив собі мінімальну перевагу над Фіорентиною
Football.ua
2025-05-01T21:07:18Z
Розгромна перемога Челсі та поразка "фіалок": результати перших матчів 1/2 фіналу ЛК
24tv
2025-05-01T21:06:08Z
Компанія Mattel відкриває магазин конструкторів, щоб обіграти Lego на їхньому полі
Топ Жир
2025-05-02T01:30:24Z
Більшість водіїв не здогадується: чого не варто торкатися у спеку в авто
GlavRed
2025-05-02T01:03:00Z
Продажі цієї моделі Subaru зросли на 86% минулого місяця
Топ Жир
2025-05-02T00:45:42Z
Продаж Dodge Black Ghost довів, що окремі Challenger мають вищу вартість
Топ Жир
2025-05-02T00:00:12Z
Торгівельні обмеження Трампа змусили Volvo випускати нову модель в США
Топ Жир
2025-05-01T23:30:01Z
Гібридні моделі сприяють рекордним продажам Hyundai
Топ Жир
2025-05-01T23:00:23Z
Mercedes створює нову модель спеціально для американського ринку, яку вироблятимуть у США
Топ Жир
2025-05-01T22:45:29Z
Mitsubishi Mirage продовжує витримувати, можливо, очікує оновлення
Топ Жир
2025-05-01T21:15:15Z
Продажі Mazda стрімко зростають через ажіотаж серед покупців перед підвищенням цін
Топ Жир
2025-05-01T20:45:57Z
Windows 11 отримала функцію доступу до Android та iPhone прямо з меню “Пуск”
InternetUA
2025-05-02T03:00:20Z
Йеннефер може не повернутися до The Witcher 4: акторка не в курсі долі героїні
Знай
2025-05-02T02:51:16Z
The Sun: Радянський космічний апарат може впасти на Землю вже цього тижня
ГЛАВКОМ NET
2025-05-02T01:36:50Z
Google вбудувала рекламу у діалоги чат-ботів сторонніх розробників
InternetUA
2025-05-02T01:04:51Z
Картинка у надвисокій якості — X дозволить користувачам завантажувати відео у 4K
InternetUA
2025-05-01T23:01:24Z
Apple попередила користувачів iPhone у 100 країнах про шпигунське ПЗ
iPress
2025-05-01T21:28:33Z
Розкрито потенційну дату виходу PlayStation 6 та нового Xbox
InternetUA
2025-05-01T21:16:32Z
Популярний бургер McDonald's йшов, щоб повернутись у трьох нових розмірах
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T20:48:27Z
YouTube почав розмивати прев’ю на відео для дорослих
InternetUA
2025-05-01T20:23:03Z