Петиція про бронь співробітників ДСНС набрала понад 30 тисяч підписів. Цього достатньо для розгляду
Петиція на сайті Кабінету міністрів щодо броні для усього особового складу пожежної охорони та служби надзвичайних ситуацій, оперативно-рятувальної служби та інших працівників цивільного захисту набрала вже понад 30 тисяч підписів. Для того, аби петицію розглянули, потрібно 25 тисяч підписів.
Петицію зареєстрували на сайті уряді 31 травня 2024 року. Авторкою петиції вказана Ангеліна Бень. Зазначимо, що 25 тисяч підписів петиція зібрала вже наступного дня після реєстрації.
«На даний момент бронь з частини бійців знята! ДСНС здійснює важливу місію в тилу! Це наші захисники та рятувальники, які ризикують своїм життям щоразу, а особливо під час воєнного стану в країні. Їх робота важлива тут! Це хлопці та дівчата, які навчалися захищати громадян країни, а також наших менших братів від вогню та інших надзвичайних ситуацій. Працівники ДСНС здійснюють гарантування та забезпечення державою конституційних прав громадян на захист життя, здоровʼя та власності, а також виконання у воєнний час норм Міжнародного гуманітарного права [ст. 7, ч. 1, п. 1, КЦЗУ]», – йдеться у петиції.
Там також вказано, що працівники Держслужби з надзвичайних ситуацій гарантують інші принципи здійснення цивільного захисту. Авторка заначила, що, аби рятувальники захищали нас тут, їм потрібно дати можливість та забезпечити право виконувати свої обовʼязки та функції.
Раніше повідомлялося, що Українці зможуть оформити електронне бронювання від мобілізації через портал «Дія». На думку Міноборони, електронне бронювання треба зробити доступним якомога швидше. Наразі цим питанням займаються Мінекономіки та Мінцифри. Міністерство оборони, за її словами, зробило все, що мало б зробити у плані готовності єдиного електронного реєстру. Послугу можуть зробити доступною через три-чотири тижні після того, як проголосують за відповідну постанову, зауважила заступниця міністра.