Навіщо Україна експортує електроенергію у Європу, коли самим не вистачає – пояснення експерта
Україна до недавнього досить багато електроенергії експортувала. Лише останніми тижнями немає експорту. Однак не експортувати і направити цей ресурс українським споживачам – не варіант. Адже якщо не експортувати, то зберегти електроенергію неможливо, — у нас немає достатньої кількості акумуляційних потужностей. Про міфі, які існують щодо енергосистеми України, розповідає в своїй статті для ZN.UA Андріан Прокіп, експерт із енергетики Українського інституту майбутнього в Києві, старший науковий співробітник Інституту Кеннана у Вашингтоні – «Розвінчування міфів в енергетиці».
Як пояснює експерт, в окремі години може бути дефіцит, а в окремі надлишок. І в години профіциту є сенс експортувати — це гроші для національної економіки, сплачені податки і зарплати.
«Інша річ, коли, наприклад, тотальний дефіцит. Тоді немає комерційного експорту, але є системні перетоки», - зазначив він.
За його словами, останніми тижнями у нас немає експорту, але є перетоки.
«Енергосистеми країн Європи — як сполучені посудини. Тільки от обсяг, який пішов з країни, має повернутися назад. І неважливо, якщо, наприклад, з України пішло в Угорщину, а назад повернулося з боку Румунії і Польщі. Сальдо перетоків за мінусом торгівлі та аварійної допомоги дорівнює нулю. Свого часу навіть Юлія Тимошенко клюнула на цю брехню, що вже говорити про пересічного громадянина», - додав він.
З іншими статтями автора можна ознайомитися за посиланням.