Українські військові активно використовують дрони, щоб 24/7 стежити за переміщеннями росіян під Часовим Яром. Внаслідок цього ворог не може застосувати свої резерви, бо їх відразу знищать.
Російський підрозділ спробував прорватись у Часів Яр на бронемашині й заїхав у мікрорайон Канал на сході населеного пункту. Однак бійці ЗСУ прорив швидко знешкодили й надалі відбивають атаки. Особлива складність у тому, що східна околиця містечка перебуває на іншому боці водної перешкоди. Про деталі боїв у Часовому Ярі боєць ЗСУ Кирило Сазонов розповів у ефірі порталу "Київ 24".
Сазонов пояснив, що відбувається у Часовому Ярі, зранку 4 червня. З його слів, два дні тому ЗС РФ направили на східні вулиці міста одну бронемашину з десантом, але успіху не було: усю живу силу ворога знешкодили. З його слів, саме такою є тактика російського командування: невеликі групи намагаються прорватись всередину. Бійцям ЗСУ особливо важко у мікрорайоні Канал на сході. Але місто і далі під контролем України, сказав військовослужбовець.
"У Часів Яр вони не зайшли досі. Найважче зараз у мікрорайоні Канал, бо він по той бік каналу і ворог тисне на нього з трьох боків", — почули журналісти.
Також боєць описав, яку тактику застосовують ЗС РФ для прориву у Часів Яр, і пояснив, чому це їм не вдається.
- У ворога є резерви у даному напрямку і він міг би кинути їх на першу лінію.
- Будь-які рухи російських підрозділів бачать українські дрони, і після цього все знищується при спробі просунутись вперед.
Однак, аналогічна ситуація й у ЗСУ: українці також не можуть ворухнутись, бо кожен рух бачать БПЛА противника.
"Вони не можуть дозволити собі, як і ми не можемо дозволити, кинути всі резерви до лінії бойового зіткнення, бо наші дрончики будуть працювати 24/7 і все знищать", — сказав Сазонов.
Часів Яр — місто на схід від Костянтинівки й Краматорська, яке з зими 2024 року штурмують підрозділи ЗС РФ. На онлайн карті бойових дій DeepState можна побачити, що росіяни підійшли до східних околиць міста. Останні зміни у даній точці відбулись 31 травня, коли росіяни дещо просунулись на північному фланзі. Канал, про який згадав Сазонов, — це мікрорайон, який являється відокремленим виступом по той бік водойми на східній околиці містечка.
У звіті Генштабу ЗСУ станом на вечір 3 червня вказується, що ситуація на Краматорському напрямку, до якого відносять Часів Яр, є напруженою: росіяни атакували п'ять разів. Втім, є й набагато гарячіші точки: під Сіверськом (на 30 км північніше) ЗС РФ штурмували 24 рази, під Покровськом (за 40 км південніше) — 30 разів.
Раніше Фокус наводив заяву бійця ЗСУ про те, які сили ворог зосередив біля Часового Яру. З його слів, ідеться про 20-25 тис. осіб живої сили та відповідна кількість військової техніки. Втрати, яких зазнає противник на даному напрямку, компенсуються за рахунок мобілізованих росіян і завдяки старим бронемашинам, які відправляють на фронт.
Нагадуємо, тривають бойові дії під Харковом: військові показали, як відбуваються вуличні бої у Вовчанську. Тим часом експерти намагаються з'ясувати, куди буде наступати ЗС РФ. Один з напрямків — Краматорсько-Слов'янська агломерація, інший — селище Золочів у Харківській області.