Там можна отримати послуги соціальної підтримки, психологічної допомоги та юридичного супроводу. Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Це ініціатива наших військовослужбовців. Вони звернулися до нас із пропозицією створити одну установу, куди би можна звернутися військовому чи ветерану та отримати юридичну, соціальну, психологічну допомогу. Ми побачили, що подібні простори почали відкривати в інших містах України і подали свою пропозицію до організації ПРООН. Пройшли відбір і відкрили сьогодні такий центр підтримки ветеранів, їхніх сімей. Також послугами можуть скористатися і члени родин загиблих, зниклих безвісти», - сказала під час відкриття директорка департаменту соціальної політики Чернівецької міської ради Наталія Фрунзе.
Наразі у ветеранському хабі працюють три фахівці - психолог, соціальний працівник та керівник. Пізніше до роботи центру планують залучати людей із ветеранського середовища, щоб забезпечити надання сервісу «рівний-рівному».
«Фахівців, які тут працюватимуть, чекають непрості виклики. Адже люди, які повертаються з війни, потребують окремого підходу до себе. Практично кожен із них має контузії та інші проблеми зі здоров'ям», - розповів заступник командира однієї із військових частин на БуковиніСергій Душкевич.
Тут будуть проводитись як групові заняття, тренінги, семінари, так і індивідуальні консультації психолога і юриста. Проведені заходи допоможуть краще адаптовуватись ветеранам до цивільного життя.
Центр облаштувала Чернівецька міська рада за фінансової підтримки ПРООН та Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery - Розширення можливостей громад в Україні». Вартість ремонту із меблями та обладнанням склала майже 50 тисяч доларів. Усі кошти виділялися програмою ПРООН.
Як повідомляв Укрінформ, Міністерство у справах ветеранів спростило алгоритм отримання ветеранами-підприємцями маркування «Створено захисниками».