Відомого білоруського веслувальника та учасника Олімпійських ігор 2004 та 2008 років Павла Шурмея оголошено в розшук у Росії. Спортсмену заочно висунуто звинувачення "за участь у бойових діях у складі різних силових підрозділів України проти РФ".
Павло, який ставав призером Всесвітніх ігор та чемпіоном світу у веслуванні на тренажері, після повномасштабного вторгнення російських окупантів висловив бажання воювати на боці України. І в березні 2022 року добровольцем поповнив білоруський полк імені Кастуся Каліновського.
"Нас, білорусів, які воюватимуть на боці України, дуже багато. І ця війна прийде на ваших плечах до Росії. А якщо Лукашенко вирішить офіційно втягнути у війну Білорусь, так само прийде і до Білорусі. Слава Україні! Живе Білорусь!" – заявив Павло у своєму зверненні до росіян.
За два роки повномасштабної війни весляр встиг стати кулеметником у Полку Калиновського, повоювати за Ірпінь та чимало інших міст, отримати поранення та удостоїтися нагород від ГУР України. На що вже відреагували в РФ та РБ.
Спочатку давши кримінальні справи порушили проти Шурмея на батьківщині, звинувачуючи в екстремізмі та участі у бойових діях. А потім за спортсмена взялися й у Росії.
4 червня 2024 року Басманний суд Москви клопотав про обрання запобіжного заходу у вигляді заочного арешту Шурмею і трьом громадянам іноземних держав за статтею про наймання (ч. 3 ст. 359 КК РФ). Після чого Павла було оголошено у розшук на території країни-агресора.
"Шурмей Павло Антонович, 01.09.1976 року народження. Розшукується за статтею КК", – написано в базі розшуку МВС Росії.
Шурмей одружений з відомою українською гребчихою Оленою Буряк і на момент початку вторгнення РФ в Україну перебував у США на заробітках. Однак швидко прилетів на батьківщину своєї дружини, щоб стати на її захист.
"Мій чоловік ніколи не підтримував і не голосував за режим Лукашенка. Він розумів, що громадянська війна в Білорусі неминуча. Те, що відбувається в країні, знаходиться за межею людського розуміння", – розповідала Олена.
"Павло - симпатичний чоловік двометрового зростання, тому закупити спорядження, необхідне для бою, було справжньою проблемою. Ще в США йому допомагали друзі, які надали, наприклад, бронежилети", – зізнавалася Буряк.
Раніше у розмові з OBOZ.UAчемпіонки світу розповіли про життя у Харкові під обстрілами, зйомки у французькому фільмі та білорусці на змаганнях.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!