Комітет закордонних справ Сенату Іспанії схвалив постанову, в якій серед іншого закликав визнати Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу, повідомляє «Європейська правда» з посиланням на сайт Сенату Іспанії.
За ухвалення постанови проголосувало 29 членів комітету, двоє утрималися, проти не голосував ніхто.
Комітет Сенату у своїй постанові закликав уряд Іспанії рішуче й чітко засудити вторгнення Росії в Україну, вимагати негайного припинення цієї військової агресії, підтримувати надання матеріальних ресурсів, включаючи військові ресурси, логістичну підтримку, вишкіл і тренування, які Іспанія може надати в координації з нашими європейськими та міжнародними партнерами для легітимного захисту суверенітету й територіальної цілісності України.
Крім того, постанова вимагає визнати та засудити насильницьке переміщення та депортацію українських неповнолітніх, співпрацюючи з іншими міжнародними партнерами з метою їх повернення в Україну.
Також сенатори закликали уряд визнати й засудити геноцид українського народу з боку Радянського Союзу впродовж минулих десятиліть, а саме Голодомор.
«Вторгнення в Україну — це атака на цінності свободи, прогресу і миру, на яких ґрунтуються європейські демократії.
Іспанія повинна сприяти ініціативам, спрямованим на припинення конфлікту», — заявила авторка ініціативи, сенаторка Тереза-Марія Бельмонте.
«Європейська правда» також нагадала, що Комітет закордонних справ Конгресу депутатів (нижньої палати парламенту) Іспанії на засіданні 14 травня переважною більшістю голосів підтримав резолюцію про визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу.
На сьогодні Голодомор визнали геноцидом українського народу парламенти трьох десятків країн світу, а також Європейський парламент і Парламентська асамблея Ради Європи.
Фото: Getty Images
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.