У Міністерстві енергетики України заявили, що стаття Financial Times під назвою "Росія знищила більше половини енергетики України" має ознаки інформаційно-психологічної операції, носить маніпулятивний характер піросуває наративи ворога.
"У статті використовуються посилання на анонімні джерела в українському уряді. Це ставить під сумнів достовірність наданої інформації, адже вона не підтверджена офіційними джерелами. Аудиторія має розуміти, що посилання на анонімні джерела без конкретних підтверджень не є надійною інформацією, а висновки можуть бути маніпулятивними.
Наприклад, неназваний представник української влади у статті стверджує, що "Ми повинні готуватися до життя в холоді і темряві". Таке твердження спрямоване на поширення страху та паніки серед населення", - йдеться у заяві Міненерго.
Аби надати матеріалу видимість достовірності, у статті змішуються правдиві і фальшиві дані та містяться апелювання до емоцій читача, підкреслюється у заяві.
"Наразі в українському інфопросторі значно збільшилась кількість інформаційних вкидів, пов’язаних з темою енергетики, які мають ознаки ІПСО і спрямовані на створення соціальної напруги, залякування українців і формування недовіри до дій влади у складний період. Просимо не поширювати неправдиві наративи і дезінформацію, підігруючи ворогу, і не спекулювати на чутливій для суспільства темі. Довіряйте тільки офіційним джерелам інформації", - закликають у Міненерго.
Зазначимо, що у статті Financial Times, опублікованій 5 червня, йдеться, зокрема, про те, що з початку повномасштабного вторгнення Росія знищила понад половину виробництва електроенергії України, внаслідок чого генерація впала з 55 до 20 ГВт, а українці до зими, ймовірно, проводитимуть більшу частину дня без світла.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.