MY.UAНовини
Бути медійником, військовим і волонтером: як журналісти 24 Каналу працюють під час війни
Бути медійником, військовим і волонтером: як журналісти 24 Каналу працюють під час війни

Бути медійником, військовим і волонтером: як журналісти 24 Каналу працюють під час війни

Щороку 6 червня в Україні своє професійне свято відзначають журналісти – люди, які щодня працюють з величезним обсягом інформації для того, аби розповісти вам про найголовніше та найважливіше.

Роль журналістів під час повномасштабної війни змінилася і ми ще більше і частіше розповідаємо про події на фронті, про ситуацію в регіонах, викриваємо корупційні схеми, даємо розголос несправедливості. А також переносимо у публічне поле різні проблеми, які спричинила війна чи ж якщо вони навпаки на якийсь період випали з поля зору через неї.

Коли війна іде у твоїй країні, ким би ти не був – у першу чергу ти – громадянин своєї держави. Ти не можеш залишатися осторонь. Це стосується всіх, і журналістів у тому числі. Тому й серед медійників чимало військових та волонтерів.

Сьогодні, в день нашого професійного свята, ми хочемо розповісти про своїх колег – журналістів 24 Каналу, які не лише виконують свої робочі обов'язки, але й всіляко долучаються до боротьби за перемогу у війні з Росією.

Вибір між професією та обов'язком служби в ЗСУ

Напередодні 24 лютого 2022 року було багато інформації, що стосувалася загрози повномасштабної війни. Новини хвилювали кожного, в тому числі й тих, хто писав їх, адже йшлося про долю рідної країни. І в ту ніч коли більшість людей в Україні прокинулися від вибухів та дзвінків рідних чи друзів зі словами: "Війна", багато журналістів не спали, писали ці новини і водночас поставали перед вибором – що саме робити в цей буремний час.

Чимало наших колег, зокрема з нашої команди, на початку повномасштабного вторгнення добровільно пішли на фронт. Частину їхніх історій ми вже розповідали у матеріалі тут.

Та мобілізація триває, армія потребує людей, тому поповнення рядів військовослужбовців відбувається постійно. За понад 2 роки десятки наших колег з 24 Каналу між професією та обов'язком обрали другий варіант. Навіть тоді, коли серед населення це ставало все менш популярним.

Минулої зими до лав ЗСУ долучився наш автор аналітичного відділу Василь Денисюк. Повномасштабне вторгнення він зустрів на посаді випускового редактора стрічки новин, далі працював у відділі ексклюзивів та аналітики, писав матеріали про події на фронті, втрати ворога та робив матеріали на основі даних з телефонів російський військових, які опинялися у нашому розпорядженні.

Паралельно з цим Василь багато свого часу присвячував волонтерству, закупівлі необхідного обладнання для воїнів і поїздками у зону бойових дій. І робота медійником у цьому лиш сприяла.

Робота журналістом дозволяла в рази масштабувати зібрані суми, а відтак й об'єми наданої волонтерської допомоги. За це передовсім варто подякувати фантастичній аудиторії 24 Каналу, яка увесь цей час невтомно донатить на потреби Сил оборони України. До слова, ця аудиторія не лише доволі свідома, а й надзвичайно велика. Тож це дуже спрощує процес волонтерських зборів. Та й керівництво завжди відпускало мене з роботи, коли потрібно було відвезти на фронт черговий пікап. Тобто, над яким важливим проєктом ми б не працювали, усі чудово розуміли, що потреби Сил оборони – це пріоритет,
– розповідає Василь.


Бійці 80-ї ОДШБр дякують Василю Денисюку за збір та закупівлю необхідного обладнання / Фото з фейсбук-сторінки Василя

У лютому 2024 року Василь ухвалив складне та важливе для себе рішення – долучитися до лав Сил оборони. Зараз він проходить службу в складі 66-ї окремої механізованої бригади. Пригадуючи процес долучення до війська, наш колега відзначає, що рекрутинг чи не найкращий варіант, адже таким чином можна знайти посаду, яка наближена до твого цивільного фаху. А це дозволяє бути ефективним в армії та використовувати усі свої професійні навички.

Найпоширеніша форма такого рекрутингу – це мобілізація людей на посади аналогічні або ж дуже близькі до їхніх цивільних спеціальностей. Так і в моєму випадку – я фактично залишився тим самим журналістом, але в складі бойової бригади. Тобто мені навіть не довелося нічому додатково навчатися, крім, звісно, проходження базової загальновійськової підготовки, яка є обов'язковою для всіх військовослужбовців,
– зазначає воїн.


Василь Денисюк у лавах ЗСУ / Фото з фейсбук-сторінки Василя Денисюка

Працювати попри загрози та постійні обстріли

Наша колега Анна Черненко живе та працює в Харкові – місті, яке щодня потерпає від постійних російських атак. Життя в таких умовах складне і сповнене ризиків для кожного, не залежно від професії. Однак коли росіяни завдають чергового удару по місту, наша кореспондентка одразу вирушає на місце події, аби розповісти про обставини та наслідки, про постраждалих та тих, кого вбила Росія.

Анна зізнається, що дуже складним, особливо у травні цього року, було те, що роботи було надто багато. Поки доводилося працювати над матеріалами щодо одного удару, росіяни завдавали іншого. І потрібно було одразу вирушати туди. І так чи не щодня. Ба більше, терористична тактика росіян бити повторно по місцю попереднього удару, поки там тривають пошуково-рятувальні роботи, ще й створює додаткові загрози життю.


Анна Черненко після російського обстрілу Харкова в травні 2024 року / Фото з фейсбука Анни

Найскладнішим під час роботи для мене є, звісно, спілкування з людьми, які когось втратили, або людьми, які чекають на те, що їх рідних врятують, або знайдуть вже тіла. Це дуже важко з етичних, моральних, з емоційних, з особистих причин, тому що ти розумієш, що це квартал, в якому живуть твої друзі також, чи там проїхав твій друг, твоя подруга щойно. Тобто завжди емоційне особисте накладається на емоційне професійне. І ти відсторонюєш його, але воно все одно завжди поруч. Ну і, звісно, передати біль людини. Є деякі моменти, скажімо так, в роботі, які я точно знаю, не відпустять мене все життя. Вони пов'язані з втратами, які ти бачиш і про які намагаєшся розказати,
– ділиться Анна.

Наша колега зізнається, що кожна історія так чи інакше чіпляє й особливо це відчувається у відносно спокійні дні, коли з'являється усвідомлення всього, що сталося.

Я дуже добре пам'ятаю момент, коли ми знімали звільнену Дергачівщину – це біля самісінького кордону, де йшли важкі бої. Тіл загиблих там, на щастя, не було, але серед речей був оберемок ключів – від дому чи від авто, там ще був брелок. Іноді, коли я стискаю в руках ключі, з'являється відчуття, що хтось уже ніколи не повернеться у свій дім. Ти борешся з цими емоціями постійно, ти їх відсторонюєш від себе, але все одно в почуттях воно повертається,
– ділиться журналістка.

Анна Черненко / Фото з фейсбук-сторінки журналістки

Використовувати професійні можливості для допомоги армії

Ведучий 24 Каналу Андрій Дрозда від початку повномасштабного вторгнення не лише веде ефіри та стріми на нашому Youtube, але й активно займається волонтерською діяльністю – збирає кошти для закупівель необхідної зброї, техніки та спорядження для воїнів. Зокрема багато потреб Сил оборони вдається закривати за допомогою аудиторії, яка довіряє нам та Андрію особисто.

Я дуже ціную довіру глядачів, яка проявляється зокрема і в підтримці зборів нашого каналу. Завдяки ефірам маю можливість достукатися до багатьох людей, пояснити їм важливість тієї чи іншої потреби, запиту від наших захисників. І дуже зворушує те, як активно і щиро відгукується наша аудиторія. Ще раз дякую кожному глядачеві і глядачці! Я найбільше відчуваю важливість нашої професії, коли чую живий відгук глядачів. Буває, що люди підходять на вулиці і кажуть, що наші ефіри підтримують їх у важкі дні. Кажуть, що дивляться саме наш канал, бо їм подобається щирість, інтонація ведучих. І такий контакт з людьми я ціную понад усе,
– наголошує Андрій.

Наприклад, днями ведучий поділився історією про те, що нещодавно отримав повідомлення від українця Івана Гриндзьо з Канади, який дивиться його ефіри, зокрема огляди карти бойових дій, та вирішив придбати дрон Mavic 3T, привезти в Україну й передати його, аби журналіст відправив на передову. При зустрічі чоловік передав ще й пристрій нічного бачення. Усе це відправили 93-їй окремій механізований бригаді "Холодний Яр".


Андрій Дрозда та Іван Гриндьо, який з Канади привіз дрон та пристрій нічного бачення / Фото з телеграм-каналу Андрія Дрозди

Разом до спільної мети і мільйонні збори для військових

Головна редакторка сайту 24 Каналу Анастасія Зазуляк пригадує, що до початку повномасштабного вторгнення наша команда була готовою – кожен знав, що має робити, якщо велика війна таки почнеться. Від тоді й вже майже 2,5 року триває постійна робота для однієї спільної мети – перемоги. Хто б над чим і де не працював – ця мета є єдиною для всіх.

Це прагнення давало поштовх багатьом ідеям та задумам. Наприклад, після початку повномасштабного вторгнення ми відновили діяльність Благодійного Фонду24, який працював ще на початку АТО. Спершу ми намагалися допомогти нашим колегам, які проходили військову службу. Згодом це переросло у велику організацію.

З початком повномасштабного вторгнення ми вирішили відновити Фонд 24 Каналу, оскільки запитів як від наших журналістів-військових, так і від інших членів редакції, чиї близькі служать, було дуже багато. Спершу ми допомагали закривати збори своїх, а згодом почали допомагати тим бригадам, які до нас звертаються. За цей час нам вдалося закрити понад 160 зборів на загальну суму близько 91 мільйона гривень. Ми продовжуємо нашу волонтерську діяльність надалі щодня,
– наголошує Анастасія


Звіти за збори постійно з'являються на сторінці Фонду24 / Скриншот

І, як зазначає наша головна редакторка, чи не найважливішим є ще й те, що ми постійно на зв'язку з нашими колегами, які перебувають в зоні бойових дій та з нетерпінням чекаємо їхнього повернення.

Загалом вчорашні журналісти "24", а сьогодні – військові, служать по всій лінії фронту у різних підрозділах. Ми на зв'язку із кожним, а їхнє робоче місце чекає демобілізації,
– підкреслює Анастасія Зазуляк.

Як працює і допомагає журналістика у час війни

Водночас Василь Денисюк відзначає, що журналістика зараз відіграє важливу роль у російсько-українській війні, адже розповідати про те, що відбувається – необхідно. Зокрема воїн підкреслює, що не в останню чергу на підтримку нашої держави впливають матеріали західних журналістів, які їздять в Україну. Проте говорити про війну важливо і всередині країни.

Коли ворогу не вдається продавити нас на фронті, він намагається інформаційно тиснути на наш тил. Тоді у свій "двобій" з ворожою пропагандою вступають українські журналісти. Журналісти працюють поряд з українськими військовими, аби показувати всьому світу злочини та звірства російської армії. У тому, що ми досі отримуємо західну допомогу, також є значна заслуга журналістів. Тому, на мою думку, в умовах нинішньої війни журналісти відіграють одну з ключових ролей у нашому протистоянні ворогу,
– наголошує захисник.

Ведучий Андрій Дрозда зазначає, що у час війни не тільки змінилася роль журналістики, але й стала більшою відповідальність кожного медійника – зараз як ніколи є розуміння важливості та ваги кожного слова, сказаного в ефірі.

Сприйняття нашої роботи і професії за роки великої війни не так змінилося, як загострилося. Загострилося відчуття відповідальності за сказане слово в прямому ефірі, зросло бажання своєю працею наблизити перемогу, допомогти нам усім відбити ворожу навалу. Роль ведучого телевізійного ефіру у цей час полягає не лише в тому, щоб озвучувати новини, факти, події, але й пояснювати контекст, знаходити правильну інтонацію і подачу інформації, яка по-різному може вплинути на кожного глядача. Тому усвідомлення важливості нашої роботи, безумовно, зросло,
– підкреслив ведучий.

Кореспондентка Анна Черненко зізнається, що часто буває емоційно складно працювати на місцях ударів чи на деокупованих територіях. Проте саме люди дають силу не падати духом, а працювати далі. Бо сила людей у найтемніші часи не може не надихати.

Я просто шалено пишаюся людьми, які знаходять сили робити щось з дня в день. Це волонтери, це медики, це рятувальники. І коли вони посміхаються тобі, попри те, що вони вже втомлені, лежать на траві десь, на газоні без сил. Але вони тобі посміхаються. І вони й завтра прийдуть на свою роботу. Оце вражає. Або коли ти знайомишся з людьми й розумієш, що це вже другий чи третій їх розбитий дім. Тимчасовий чи ні, але дім. І вони говорять: "Ми все одно будемо тут працювати. Ми все одно будемо продовжувати жити на тому рівні, на якому можемо". Вражає їх якась шалена незламність. І я дуже радію, коли є змога її показати,
– підкреслює журналістка.

Пам'яті нашого колеги Юрія Олійника

Сьогодні попри історії наших колег, ми хочемо згадати і про тих, кого, на жаль, вже немає поруч. Чи не в кожну родину Росія принесла горе, забравши життя близької людини. Втрата спіткала і команду 24 Каналу навесні 2022 року.

Наш оператор Юрій Олійник у перший же день повномасштабного вторгнення пішов захищати країну зі зброєю в руках. Колега свого часу воював у зоні АТО, тому коли почалася велика війна, для нього не стояло питання вибору.

Юрій долучився до лав 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила і вже невдовзі вирушив на Схід – у район міста Попасна на Луганщині. Наприкінці березня ми отримали жахливу та болючу звістку – 23 березня 2022 року наш колега загинув.

Усі, хто знав Юрія і мав за честь працювати з ним, пригадують його як надзвичайно щиру та життєрадісну людину й талановитого оператора – він був професіоналом у своїй справі. Та в час найбільших викликів для країни він змінив камеру на автомат, бо інакше не міг. Юрій був не тільки профі, але й свідомим громадянином, якому не байдуже на долю країни, рідних та близьких.

Пам'яті Юрія Олійника: дивіться відео

Теги за темою
Журналисты
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
"Договорняк" и "слив" Донбасса: кто виноват в обвале украинского фронта
Comments UA
2024-11-29T13:15:32Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
Счастливчики выходных: три знака Зодиака, которым повезет 30 ноября - 1 декабря 2024 года
Фокус
2024-11-29T18:36:01Z
Огромная дыра: как выглядит Ан-2, который россияне перепутали с украинским БПЛА
Фокус
2024-11-29T14:15:56Z
Войсками КНДР в России командуют три генерала - ГУР
Корреспондент
2024-12-02T11:51:52Z
Строительство фортификаций возле Запорожья почти завершено - ОВА
Хвиля
2024-12-02T11:42:57Z
Командование ВСУ дает ложные данные об удержании позиций под Курахово — DeepState
Фокус
2024-11-30T22:27:26Z
В оккупированной Горловке коллаборанты "национализируют" недвижимость – ЦНС
ZN UA
2024-11-30T21:24:42Z
Враг атаковал четыре общины Никопольщины
Корреспондент
2024-11-29T17:13:36Z
Молодой фаворитке Путина доверили важное культурное мероприятие в России
Comments UA
2024-11-21T19:57:44Z
Три года до нового удара России: предупреждение Залужного
Comments UA
2024-11-23T12:54:41Z
Ермак указал, когда закончится война в Украине
Comments UA
2024-11-27T15:00:03Z
Китай отреагировал на удар баллистической ракетой России по Украине
Comments UA
2024-11-22T13:57:41Z
Коалиция гуманитарного разминирования: 50 стран помогают Украине в борьбе с минами
Comments UA
2024-12-02T11:51:04Z
Пока политической воли у действующей администрации США нет по приглашению Украины в НАТО, - Александр Мусиенко
Знай
2024-12-02T11:42:12Z
Захарова сказала, сколько украинцев вернулось на территории, подконтрольные РФ
Comments UA
2024-11-27T14:54:28Z
Усиление кровавого террора: сколько еще времени Путин будет устраивать украинцам ад
Comments UA
2024-11-18T12:39:58Z
Путин назвал цели России в Украине: чем пригрозил диктатор
Comments UA
2024-11-28T11:51:18Z
Прожить на 5 лет дольше, потратив 2 часа: ученые узнали о простом способе достижения долголетия
Фокус
2024-11-27T13:42:17Z
«Они совсем не темнеют»: простой лайфхак, чтобы хранить авокадо неделями
Marie Claire
2024-11-21T03:04:10Z
Гарвардский врач рассказала, как похудеть: пять действительно работающих советов
Comments UA
2024-11-27T15:42:22Z
Что предлагают вместо МСЭК: от анонимности пациента до видеофиксации и индивидуальных экспертов
Комсомольская правда
2024-11-19T06:02:12Z
Как питаться зимой, чтобы не болеть: 6 важных продуктов
UAToday
2024-12-02T10:03:08Z
Все еще любите чай с лимоном? Необратимые последствия для организма уже начались
Знай
2024-12-02T09:51:09Z
Теплая пижама или отопление: что выбрать для здорового сна
Знай
2024-11-27T12:51:42Z
Дайте мозгу отдохнуть: 5 упражнений для улучшения психического здоровья
Фокус
2024-11-24T12:45:51Z
Просто посмотрите на руки: как определить высокий уровень "плохого" холестерина без анализа крови
TSN
2024-12-02T09:48:54Z
Украинцы будут возвращать продукты в супермаркеты по новым правилам
TSN
2024-11-28T11:17:15Z
"Тысяча Зеленского": правительство обнародовало постановление
Корреспондент
2024-11-25T09:08:35Z
"Ведет к радиационному выбросу", - The New York Times пишет, зачем Путин атакует украинские АЭС
Новости Украины
2024-11-29T21:36:48Z
С 2025 года пачка сигарет подорожает на 40 гривен, - нардеп
Comments UA
2024-11-27T19:45:48Z
Почему Китай вводит санкции против РФ
Корреспондент
2024-12-02T11:27:02Z
Вступил в силу режим экспортного обеспечения агротоваров
Корреспондент
2024-12-02T11:19:08Z
Пока вы не видите этого, счета за воду уже растут
Знай
2024-11-29T13:30:20Z
Доплаты к пенсии: кто их может получить в декабре
ZN UA
2024-12-01T06:03:06Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Беременная девушка Венсана Касселя показала новые фото топлесс
Comments UA
2024-11-30T22:33:41Z
Популярная российская актриса родила первенца в 53 года
Comments UA
2024-11-30T21:33:50Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
64-летний Шон Пенн закрутил роман с младшей на 34 года известной актрисой и впервые показал ее публике
TSN
2024-12-01T14:15:50Z
53-летняя жена Уилла Смита намекнула на роман с девушкой
Фокус
2024-12-02T11:48:36Z
Приянка Чопра в стильном наряде сходила на свидание с мужем
Фокус
2024-12-02T11:45:57Z
Рэпер Yarmak рассказал, когда решил стать в ряды ВСУ
Корреспондент
2024-11-29T14:03:08Z
Британский рэпер отреагировал на слухи о его романе с 49-летней Анджелиной Джоли
UAToday
2024-11-29T16:12:51Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
Зеленого света теперь не будет: в Украине появятся необычные светофоры
Политека
2024-11-29T16:21:33Z
Сон на работе принес мужчине $48 тысяч
Фокус
2024-11-24T15:36:01Z
Смерть друга: король Карл III и королева Камилла объявили печальную новость
Marie Claire
2024-11-19T19:04:46Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
Тайна, скрытая в соцсетях: разлученные отец и дочь познакомились благодаря Facebook
Фокус
2024-12-02T11:45:19Z
Стало известно, какие университеты в Украине не будут закрывать
TSN
2024-12-02T11:21:54Z
За свет некоторые заплатят меньше: украинцам рассказали хитрость экономии на комуналке
Знай
2024-12-01T06:06:46Z
Та Самая Пятница в Алло: грандиозный день распродаж
TSN
2024-11-22T09:01:37Z
РФ может готовить удар по Украине стратегической ракетой РС-26 "Рубеж", — соцсети
Фокус
2024-11-20T18:06:37Z
Вытирал ноги об украинский флаг: мужчину отправят в психушку
TSN
2024-11-30T17:51:54Z
Ради побега за границу женился на родственнице с инвалидностью: ГПСУ разоблачила уклониста
Апостроф
2024-11-29T16:39:06Z
В Одессе спасатели сняли с 18-метрового аттракциона четырех детей
ZN UA
2024-11-24T21:31:37Z
Дания задержала китайское судно по подозрению в повреждении кабелей
Корреспондент
2024-11-20T19:00:44Z
Самое дорогое ДТП в мире: четыре элитных автомобиля попали в аварию
Comments UA
2024-12-02T11:51:54Z
В Чернигове задержали женщину, которая передавала врагу данные о военных объектах
TSN
2024-12-02T11:48:30Z
В Днепре сын бизнесмена на элитном авто совершил ДТП в котором не стало ребенка: журналисты рассказали о влиятельном отце
Политека
2024-12-02T11:48:07Z
В Днепре разыскивают 14-летнюю Карину, пропавшую еще 28 ноября
Комсомольская правда
2024-12-02T11:22:12Z
"Сам стал жертвой аферы": жене погибшего защитника дали фальшивые деньги за авто
Политека
2024-12-02T11:00:17Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
Перес раскритиковал обновленный формат Лиги чемпионов и увеличение количест
Корреспондент
2024-11-24T17:00:03Z
Названы сроки реванша между Дюбуа и Джошуа
Корреспондент
2024-11-27T16:54:44Z
ПСВ – "Шахтер": где смотреть матч Лиги чемпионов
ZN UA
2024-11-27T09:37:09Z
Звезды британского бокса сделали противоположные прогнозы на реванш Усика и Фьюри
ZN UA
2024-12-02T11:37:20Z
Реал продлит контракт с игроком, который заменил травмированного лидера
Корреспондент
2024-12-02T11:30:35Z
Голливуду и не снилось: представлено эпическое промо к реваншу Усик – Фьюри
TSN
2024-12-02T10:36:26Z
В Киеве выбрали атлетов, которые войдут в сборную по брейкингу
VGorode
2024-12-02T09:22:46Z
Экс-талант Барселоны играл с тяжелой травмой в полуфинале плей-офф МЛС
Корреспондент
2024-12-02T08:45:03Z
Лучшая уличная еда мира: попали ли украинские блюда в топ
Comments UA
2024-11-29T15:27:58Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Как повторить макияж «итальянской девушки»: пошаговая инструкция с фото от визажиста
Marie Claire
2024-12-02T11:00:01Z
Как измерить сахар в столовой ложке: простой способ расчета, когда нет весов
TSN
2024-12-02T10:36:46Z
Самая высокая в мире ветряная турбина превзойдет Эйфелеву башню: где ее строят
Фокус
2024-12-02T10:12:35Z
Эта магическая фраза привлечет в вашу жизнь счастливые события и изобилие: напишите ее на бумаге
TSN
2024-12-02T09:21:07Z
Чем задобрить Зеленую Деревянную Змею: 7 блюд, которые должны быть на новогоднем столе
Marie Claire
2024-12-02T08:01:37Z
Как обезопасить новогоднюю елку от кота: необычные методы для заботливых хозяев
Знай
2024-12-02T07:51:34Z
Согреет и насытит: рецепт горохового супа с копчеными ребрышками и сушеными грибами
Фокус
2024-12-02T07:45:12Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
Раскрыто название и подробности нового французского электрокара с запасом хода 750 км
Фокус
2024-12-02T11:51:48Z
Крупная китайская авиакомпания начинает выпуск электрокаров: подробности первой модели
Фокус
2024-12-02T10:30:37Z
З’явилися перші фото відродженого Jaguar
Portaltele
2024-12-02T09:31:13Z
Мини-погрузчики с бортовым поворотом: ключевые особенности и области применения
Мій Харків
2024-12-02T09:25:10Z
Неожиданный способ борьбы с инвазивными "захватчиками": их используют для работы авто
Фокус
2024-12-02T08:57:18Z
Украинцы сделали из легендарного горбатого "Субарожец": пришлось долго химичить с задком
Знай
2024-12-02T08:51:12Z
Toyota заявила, що знижує ціни на свої авто
Portaltele
2024-12-02T08:31:48Z
Семейный вариант: названы лучшие большие кроссоверы с пробегом
Фокус
2024-12-02T07:57:58Z
В 7 раз эффективнее обычных турбин: создан первый ветрогенератор, спроектированный ИИ
Фокус
2024-12-01T16:00:20Z
Авторы The Invincible представили антибоевую ролевую игру Dante's Ring — выходит в 2025 году
GameMag
2024-11-24T13:16:07Z
Ученые раскрыли тайну темных овалов размером с Землю на Юпитере
TSN
2024-12-02T11:48:57Z
Впервые в мире: ученые добывают электричество из тепла весьма необычным способом
Фокус
2024-12-02T11:36:21Z
Half-Life 2 получила полную украинскую локализацию. Как установить?
ITC
2024-12-02T11:31:50Z
Разработчики ремейка Silent Hill 2 приступили к созданию новой игры — Bloober Team готовит не только Cronos: The New Dawn
GameMag
2024-12-02T11:31:15Z
Глава Xbox Фил Спенсер — не большой сторонник игр по известным лицезиям, и вот почему
GameMag
2024-12-02T11:06:20Z
Ученые создали квантовую батарею нового типа: зачем она нужна и как работает
Фокус
2024-12-02T10:57:56Z
The Witcher 4 будет огромной, анонсы начнутся за год до релиза, больше внимания консолям, — CD Projekt RED
ITC
2024-12-02T10:55:30Z