MY.UAНовини
«Ліберальний фашизм» із надією на «коаліцію миру» з ультраправими: як агітпроп висвітлює вибори в Європарламент
«Ліберальний фашизм» із надією на «коаліцію миру» з ультраправими: як агітпроп висвітлює вибори в Європарламент

«Ліберальний фашизм» із надією на «коаліцію миру» з ультраправими: як агітпроп висвітлює вибори в Європарламент

Ключові тези російської пропаганди, які поширювались на західні аудиторії під час десятої в історії виборчої кампанії в головний представницький орган ЄС.

Росія вже неодноразово намагалася втрутитись у виборчі перегони західних демократій. Одним із таких випадків стали президентські вибори в США 2016 року. Після дворічного розслідування під керівництвом спеціального прокурора Роберта Мюллера втручання Москви у ті перегони були визнані «масштабними та систематичними», звинувачення були пред’явлені 34 особам і трьом компаніям. Відтоді у багатьох демократичних країнах Москву почали сприймати як потенційного зловмисного агента, від якого демократичні вибори необхідно убезпечити. Наприклад, подібні звинувачення до Москви пролунали з боку команди Емануеля Макрона під час президентських виборчих перегонів у Франції 2017 року. З початком повномасштабного вторгнення зацікавленість Кремля у впливі на політичні еліти та громадську думку західних країн суттєво зросла, оскільки від результатів виборів як на національному, так і на загальноєвропейському рівні залежить стійкість санкційної політики щодо Росії та військово-фінансова допомога Києву. Водночас західні уряди також почали рішучіше вживати заходів, щоб обмежити такий вплив.

Під час нинішньої виборчої кампанії до Європарламенту в березні Чехія наклала санкції на Віктора Медведчука й пов’язані з ним структури, передусім пропагандистського новинного сайту компанії Voice of Europe («Голос Європи»). Прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала сказав, що з Праги ці структури намагалися впливати на вибори до Європарламенту, — йшлося про приховану підтримку окремих кандидатів, фінансування політиків, а також поширення пропагандистських наративів і дезінформації, зокрема і проти України. Прем’єр-міністр Бельгії Александр Де Кроо, коментуючи ці санкції, додав, що у співпраці з урядом Чехії був виявлений, зокрема, підкуп чинних депутатів Європарламенту за просування російської пропаганди. Пізніше в травні за пропозицією Чехії відповідні санкції були розширені в усіх 27 країн ЄС.

Також 17 травня Рада ЄС ухвалила рішення призупинити мовлення в Євросоюзі чотирьох пропагандистських медіа — «РИА Новости», «Известия» і «Российская газета», а також уже згаданого Voice of Europe («Голос Європи») У пояснювальній записці щодо рішення йдеться: «Російська Федерація бере участь у систематичній міжнародній кампанії маніпулювання засобами масової інформації та інформації, втручання та серйозного спотворення фактів, щоб виправдати та підтримати свою повномасштабну агресію проти України, а також посилити свою стратегію дестабілізації сусідніх країн і ЄС та його держав-членів. Зокрема, діяльність із пропаганди, маніпулювання інформацією та втручання неодноразово та послідовно була спрямована проти української держави та її влади, громадян України, а також європейських політичних партій, особливо під час виборів, а також проти громадянського суспільства, шукачів притулку, російських етнічних меншин, гендерних меншин і функціонування демократичних інституцій в ЄС та його державах-членах».

Раніше з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в ЄС уже зупиняли мовлення інших пропагандистських російських медіа. В окремій заяві від 3 червня високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель перераховує задіяні Москвою різноманітніші засоби інформаційного маніпулювання і закликає «захистити цей виборчий процес і європейські публічні дебати загалом від зловмисних іноземних гравців, які хочуть краху Європи».

Пояснюємо, які дезінформаційні повідомлення Москви, зокрема, поширені на підсанкційних платформах, спрямовані на вибори у Європарламент. Через виділення відповідних меседжів можна опосередковано виявити й задачі, які Кремль ставить перед своєю пропагандистською машиною.

Ювілейні вибори у непрості часи: процедура та ключова інтрига

Вибори до Європейського парламенту — єдиного органу ЄС, який формується шляхом загальноєвропейських прямих виборів — відбуваються 6-9 червня. Європарламент схвалює закони, затверджує бюджет ЄС і контролює його виконання, обирає президента Європейської комісії (аналог національного уряду) за пропозицією Європейської ради (вищого політичного органу Європейського союзу, який складається з глав держав або урядів держав-членів) і погоджує комісарів (аналог національних міністрів) за поданням новопризначеного президента. Таким чином, результати виборів до Європарламенту мають значний вплив на внутрішню і зовнішню політику всього Союзу.

Кожні 5 років громадяни ЄС голосують за кандидатів від національних партій до Європарламенту в межах своїх виборчих округів, які в більшості випадків збігаються з національними кордонами держави. Кількість мандатів для кандидатів від кожної держави є пропорційною до розміру її населення. Чим більше населення країни, тим більше держава має місць у Європарламенті, проте існує фіксований мінімум (не менше шести мандатів для держави) і фіксований максимум (не більше 96). Загальна кількість місць у Європарламенті не є постійною, а визначається напередодні виборів. На виборах 2024 року громадяни ЄС обиратимуть 720 депутатів, що на 15 мандатів більше за попередню каденцію.

У ЄС немає єдиної виборчої системи, а процедура виборів до Європарламенту забезпечується через національне законодавство держав-членів. Здебільшого вибори здійснюються на основі різних форм пропорційної виборчої системи. В деяких державах громадяни ЄС голосують за національну партію і конкретних її членів, а в деяких — у цілому за партійний список.

Після виборів євродепутати формують фракції за принципом ідеологічної спорідненості, об’єднуючись у великі політичні групи. Традиційно найбільшими політичними силами в Європарламенті є правоцентристська «Європейська народна партія» (EPP) та лівоцентристська група «Соціалістів і демократів» (S&D). Ультраправі й ультраліві партії також мають представництво в парламенті, проте їхня частка на всіх попередніх виборах була незначною.

Новій каденції Європарламенту та Комісії доведеться зіткнутися з низкою викликів. Демократичний відкат в Угорщині, ігнорування позицій, норм Європейського Союзу та ухвалення рішень на національному рівні всупереч їм — це все ставить питання щодо подальшого членства держави в ЄС. Іншим викликом для нової каденції стане потреба підготовки ЄС до майбутнього розширення за рахунок Македонії, Албанії, Молдови та України. Попри те, що голова зовнішньої політики Шарль Мишель заявив, що ЄС має бути готовим до приєднання нових країн у 2030 році, Союз потребує підготовки до злиття нових економік, а саме розширення, ймовірно, стане викликом для вже наступної каденції органів ЄС. Задля реалізації цих цілей критично важливою для ЄС стане реформа прийняття рішень. Тривалий параліч Ради ЄС стосовно підтримки України, спричинений позицією Угорщини та блокуванням її рішень завдяки праву вето, продемонстрував уразливість системи. Перехід із системи одностайності, через яку і виникає право вето, на систему кваліфікованої більшості, може зробити процес прийняття рішень простішим і швидшим. Такий підхід був запропонований на засіданні Ради з загальних питань (підрозділ Ради ЄС) франко-німецькою робочою групою щодо інституційного реформування ЄС, яка була створена за ініціативою державного міністра з питань Європи та клімату в МЗС Німеччини. Проте цей звіт має рекомендаційний характер, а тому остаточний план реформування ЄС залишається не розробленим.

З початку 2024 року європейські аналітичні центри на фоні успіху правих партій на національних виборах у державах-членах почали прогнозувати ймовірне значне збільшення кількості депутатів правого спектра в Європарламенті. Наприклад, аналітичний центр ECFR у лютому прогнозував значне посилення правої групи Європейських консерваторів і реформаторів (ECR) та ультраправої «Ідентичність і демократія» (ID). До того ж прогнозувалося, що депутати поза нинішньою «супервеликою коаліцією» трьох центристських партій (S&D, EPP та Renew Europe) зможуть набрати майже половину всіх місць у парламенті, що може ускладнити прийняття рішень.

Загальноєвропейська медіамережа Euractiv, яка спеціалізується на політиці ЄС, також прогнозує посилення всіх партій правого спектра. Прогнозується посилення ультраправої партії «Ідентичність і демократія» та значне послаблення лівоцентристських «Зелених» і центристської групи «Оновити Європу».

Проте 31 травня оглядач європейських виборів Europe Elects опублікував звіт, де повідомлялося про втрату правими партіями своїх позицій. Зокрема ID ризикує втратити значну кількість мандатів через виключення зі свого складу партії «Альтернатива для Німеччини» (AfD). Свої позиції втратять і ECR через припинення підтримки групи румунською партією «Альянс за союз румунів» (AUR). Такі прогнози залишають для лівих партій можливість зберегти свої позиції в парламенті, проте на групу «Лівих» ймовірно чекає відтік електорату через можливість утворення нової політичної групи лівоцентристського спрямування в Європарламенті навколо німецької партії лівої політикині Сари Ваґенкнехт.

Розрив відносин між групою ID та німецькою AfD спонукає перших шукати союз задля підсилення своїх позицій. Лідерка французької партії «Національне об’єднання», яка є однією з найбільших партій у складі ID, Марі Ле Пен запропонувала італійській прем’єр-міністрці Джорджії Мелоні та її партії «Брати Італії», яка входить до складу групи ECR, об’єднатися в одну політичну силу з амбітною метою — стати другою за чисельністю групою в Європарламенті. До того ж пропозиція про співпрацю з ECR надійшла з боку Урсули фон дер Ляєн, проте Мелоні досі не дала чіткої відповіді, кого підтримає на виборах, відповівши, що ECR готова до співпраці з будь-якими партіями. Видання Politico пише, що об’єднання всіх ультраправих сил, включаючи позаблокові німецьку AfD та угорську владну партію Fidesz, малоймовірне через їх розділення на чотири різні течії, що мають багато відмінних позицій та ідей, тому не варто очікувати широкого альянсу ультраправих сил. Проте, за прогнозами Politico, всі ультраправі сили в сумі можуть отримати більшу кількість місць, аніж владна EPP.

Спільним прогнозом для більшості медіа й аналітичних центрів залишається подальше послаблення найбільшої політичної групи в Європарламенті — EPP. З кожними черговими виборами кількість мандатів, що отримує партія у Європарламенті, зменшується, і ця каденція не має стати винятком. Проте за даними прогнозів «супервелика коаліція» зможе зберегти абсолютну більшість місць у парламенті, що дозволяє приймати важливі рішення, наприклад, призначити нового президента Європейської комісії. Попри посилення правих у Європарламенті, частина з яких має проросійську орієнтацію, позиція Європарламенту щодо підтримки України, ймовірно, залишиться незмінною. Загрози щодо зриву підтримки виникають в інших органах влади ЄС, зокрема в нереформованій Європейській раді, де важливі рішення приймають одноголосно, завдяки чому, наприклад, Угорщина отримує інструмент для заморожування допомоги Україні.

«Є шанс на коаліцію за мир» (з ультраправими)

Від початку повномасштабного вторгнення проросійські сили в Європі та США позиціюють своє прагнення «умиротворити агресора» та відповідно саботувати допомогу Києву  як миролюбність. В останні тижні перед виборами спрямовані на міжнародну аудиторію російські ресурси почали нагадувати партійні агітаційні газети прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана. У відповідних російських медіа Орбана позиціюють  як лідера цієї загальноєвропейської вдаваної «партії миру». Наприклад, висвітлювався так званий «Марш миру», який у Будапешті за тиждень до виборів 1 червня очолив Орбан. Російське державне агентство ТАРС так характеризувало виступ Орбана на мітингу по завершенні маршу: «Його антивоєнна промова тривала пів години під оплески щонайменше 100 тис. осіб, які зібралися в парку на острові Маргіт». У самій промові Орбан пророчив «партії миру» перемогу по обидві сторони Атлантики: «За тиждень ми отримаємо підкріплення з усіх країн Європи та зможемо створити у Брюсселі мирну європейську коаліцію. Восени американці можуть обрати президента, який представляє партію миру, і ми зможемо об’єднатися у західну трансатлантичну коаліцію за мир», — наводить слова Орбана ТАРС.

Прем’єр Угорщини не приховує своїх симпатій до Трампа у цьогорічних президентських виборах у США. Трампа, Орбана і російські ресурси об’єднує ворожа до західних ліберальних еліт риторика. «Європа готується до війни та щодня проходить новий етап на шляху до пекла… Європа на свою загибель мчить у бік війни в поїзді, у якого відмовили гальма, а машиніст збожеволів. На виборах до Європарламенту ми постараємося зупинити цей поїзд. Ми повинні натиснути на екстрене гальмо, щоб принаймні ті, хто захоче, могли зійти та залишитися осторонь війни», — окреслив Орбан своє бачення доленосної важливості виборів у Європарламент.

Russia Today випустила великий матеріал «“Шанс на реалізацію”: які перспективи створення трансатлантичної коаліції за мир», у якому лояльні Кремлю оглядачі оцінюють відповідні плани Орбана, нормалізуючи уявлення про партії миру та війни в Європі в очах аудиторії. В статті йдеться про нібито поширену версію, що замах на прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо був здійснений через його аналогічну до Орбана відмову від військової підтримки України. При цьому ця версія просувається з посиланням на екссуддю польського адміністративного суду Томаша Шмідта, який у 2024 році попросив політичного притулку в Білорусі, без будь-якого зазначення компетенцій, на основі яких Шмідт міг би робити подібні припущення. Сам словацький поет Юрай Цинтула, який і стріляв у Фіцо, пояснює свій мотив незгодою з політикою уряду за широким колом питань, серед яких згадує і відмову від допомоги Україні, йдеться у постанові суду щодо арешту Цинтули.

Згаданий у статті Russia Today політолог окремо малює широкими мазками на карті Європі коаліцію миру, роблячи ставку передусім на ультраправих євроскептиків: «Ця ідея може отримати підтримку також серед правих сил у Європі, низки євроскептиків у Франції, Нідерландах, Німеччині, Болгарії, Австрії та інших країнах. Зокрема, можна припустити, що цю ініціативу позитивно сприймуть найбільші опозиційні партії Франції та Німеччини — “Національне об’єднання” та “Альтернатива для Німеччини”».

На підтвердження відповідного поділу в російських медіа цитуються західні прихильні до Москви політики, чи то кандидати в євродепутати, чи взагалі чинні муніципальні депутати. Наприклад, «Известия» цитують депутата регіонального парламенту Берліна від «Альтернативи для Німеччини» Гуннара Ліндеманна щодо готовності його партії приєднатися до ініціативи Орбана: «Мирні плани Віктора Орбана цілком реальні. Можливо, що після виборів у Євросоюзі наступного тижня буде сформовано консервативну коаліцію, яка, зрозуміло, буде проти цієї [військової операції] та проти постачання зброї Україні. AfD також прагнутиме брати участь у цій коаліції в Європейському парламенті». Про те, як Кремль позиціює себе як головний борець із нацизмом і водночас шукає союзників на Заході передусім серед ультраправих ідеологічних послідовників нацизму на прикладі «Альтернативи для Німеччини» ми окремо писали тут.

Ще один пропагандистський ресурс Sputnik випустив матеріал із назвою «Від поразки до розпаду — еліти ЄС із жахом чекають виборів до Європарламенту». Через страх поразки владної в Європарламенті коаліції, стверджується вже на сайті Russia Today, президент Чехії Петр Павел напередодні виборів навіть нібито змінив непопулярну в народі проукраїнську риторику. Відповідні висловлення Павела були вирвані з контексту його загальної позиції, яка передбачає дорогу до миру саме через збільшення військової підтримки Києва.

Та поряд із навіюванням скорої поразки проукраїнської коаліції в Європарламенті демонізується й альтернатива у випадку провалу планів Орбана. Російські медіа з посиланням на джерела в Брюсселі від угорського порталу V4 Agency поширювали тезу, нібито одним із перших запланованих кроків нового складу Європарламенту стане впровадження загальноєвропейського обов’язкового призову на військову службу. Глава МЗС Угорщини Петер Сіярто навіть говорив, що призов повернуть, щоб нібито відправити на фронт молодь із сусідніх з Україною європейських країн, зокрема з Угорщини.

«Ліберальний фашизм» замість «гарної картинки демократії»

Напередодні європейських виборів російська пропагандистська машина почала просувати меседжі про загальну недемократичність ЄС. З цією метою російські медіа RT та Sputnik, які орієнтуються на закордонну аудиторію, ретранслювали повідомлення євроскептиків та ультраправих політиків, які не задоволенні ліберальним урядом Урсули фон дер Ляєн.

Російських нападів зазнав образ Європи в цілому: «Європа — це континент, який побудував Аушвіц, який колонізував Африку, Азію, Латинську Америку. Деякі найгірші злочини людства були скоєні Бельгією в Конго», — пише російське видання Sputnik у своїй статті «Ліберальний фашизм: аналітик каже, що європейська спадщина — злочинний гангстерський картель». Метою таких нападів є зробити образ Європи менш привабливим через асоціацію зі злочинами минулих століть.

Наступною мішенню російської пропаганди є європейський лібералізм, який з одного боку позиціюється як агресивна експансіоністська доктрина, бо, як пише Sputnik у цій же статті, «Захід вчинив багато звірств у ім’я поширення ліберальних європейських цінностей», а з іншого — як слабка і нежиттєздатна система, яка не пристосована до викликів сьогодення. Європейський лібералізм, або «ліберальний фашизм», як його називає російська пропаганда, нібито своєю поблажливою політикою щодо мігрантів створив сприятливий ґрунт для ультраправих рухів. Проте одночасно зі звинуваченням у слабкості перед напливом мігрантів, агітпроп звинувачує Європу у звірствах, коли «десятки тисяч мігрантів щороку скидають у північноафриканську пустелю — політика, яку назвали “смертним вироком”», про що пише Sputnik у тій же статті.

Європейський лібералізм у парадигмі російської пропаганди має багато зв’язків із нацизмом. Цитуючи ірландського політичного коментатора Філа Келлі, російський Sputnik пише про європейців, «які озброюють справжніх нацистів в Україні», про Бориса Джонсона, який «позував із бійцями бригади “Азов”», про прем’єр-міністра Канади та Зеленського, які«вшановували службу ветерана Ваффен СС». Таким чином, дискредитація України та звинувачення її в нацизмі стали ще одним методом для нападів уже на західних політиків і політичні сили, бо саме вони нібито відповідальні за фінансування нацизму в Україні.

Критика європейського лібералізму також доповнюється меседжами про неминучий колапс ЄС. Черговій активізації таких повідомлень посприяли слова Макрона на Фестивалі демократії в Берліні, коли він сказав про можливу загибель ЄС у тому випадку, якщо ультраправі сили здобудуть перемогу на виборах. Хоча основним посилом цієї промови був заклик до об’єднання ліберальних сил, російська пропаганда знайшла в цьому підтвердження своїх наративів.

«Це справжнє середньовіччя» — про санкції щодо російських медіа

У схожій манері, зі звинуваченням європейських структур у позірній демократії та зачистці інформаційного простору, коментували проросійські спікери на пропагандистських ресурсах і останні заходи Чехії та Ради ЄС щодо боротьби з російською дезінформацією. «Ці заходи спрямовані на припинення потоку інформації, який суперечить “лінії партії” керівництва ЄС і його країн-членів. Звичайно, це зачистка інформаційного простору», — цитують «Известия» названого в матеріалі «латвійського журналіста» Юрія Алексєєва, який є колишнім муніципальним ризьким депутатом і проросійським публіцистом. У січні 2023 року Алексєєв був засуджений у Латвії за розпалювання ненависті та розповсюдження дитячої порнографії. «Це повна диктатура, дискримінація свободи слова та взагалі інформації. Це справжнє середньовіччя», — цитує це ж видання вже голову кіпрського відділення міжнародного руху русофілів Михаїла Філаніотіса.

Пов’язані зі справою медведчуківського Voice of Europe обшуки в будівлях Європарламенту офіційна представниця МЗС Росії Марія Захарова у своєму телеграм-каналі також інтерпретувала як антидемократичні прояви ЄС напередодні виборів: «“Шукали вплив?” — спитаєте ви. Ні, просто у спільноті ліберальних демократій електоральний цикл — червневі вибори до Європарламенту».

Ще одним приводом для спекуляцій стала ініціатива з протидії дезінформації чинної голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн. У своїй передвиборчій промові вона розповілапро значну загрозу дезінформації для демократичних процесів в Європі — зокрема дипфейків на основі штучного інтелекту, які поширюються завдяки вкоріненим по всьому ЄС проксі Кремля, про що пише ECFR. З метою убезпечити європейський інформаційний простір Урсула фон дер Ляєн запропонувала створення «Щита демократії» — системи виявлення, відстеження та видалення шахрайського контенту. Деталей ініціативи не було оголошено, проте на новий склад Європарламенту та Європейської комісії покладається відповідальність за розроблення й імплементацію необхідного законодавства та засобів протидії дезінформації. Користуючись розмитістю та нестачею інформації щодо «Щита демократії», російський агітпроп заповнив інформаційний простір власним баченням цієї ініціативи. На сайті Russia Today з’явилося повідомлення, нібито Урсула фон дер Ляєн бажає узурпувати владу в ЄС, а тому націлена на контроль і цензуру європейського інформаційного простору. В цьому випадку «Щит демократії» позиціюється як засіб «придушення інакодумства, поширення пропаганди та захисту аудиторії від незручних фактів». У цьому контексті агітпроп глузував із ЄС, буцімто слова «демократія» для європейських ліберальних політиків лише евфемізм і їхньою кінцевою метою є придушення опозиції та встановлення тотального контролю за інформацією.

У останні роки інститути ЄС декларують розуміння загрози російської дезінформації та відповідно почали протидіяти їй. Та водночас ризиком є готовність самих внутрішніх політичних гравців у країнах ЄС іти назустріч російській пропаганді, використовуючи її наративи для власного позиціювання у внутрішньополітичній боротьбі. В окремому дослідженні, присвяченому поширенню російських наративів у країнах-сусідах України, Центр досліджень «Детектора медіа» фіксував, як прихильні до владних партії в Угорщині та Словаччині ресурси вступають в інформаційну коаліцію з російськими пропагандистськими медіа. Так само роблять і багато євроскептичних опозиційних рухів у інших країнах Європи. «Коли пропагандисти розробляють свої кампанії, вони, як правило, використовують уже наявні гарячі політичні теми», — говорив Високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Саме у такий спосіб агітпроп еклектично використовує антимігрантські настрої чи фермерські протести, боротьбу консерваторів із лібералами, апелює до відчуття історичної провини в Німеччини разом із підтримкою головної ультраправої партії цієї країни. Країна, де всі лідери опозиції або вбиті, або за ґратами, або в еміграції, використовує європейський плюралізм проти нього самого.

Росія веде агресивну масштабну війну проти країни-кандидатки на вступ у ЄС, регулярно погрожує країнам ЄС, та усвідомлення, що підігравання агресору в кінцевому підсумку шкодить усім — чи то правим, чи то лівим — у ЄС усе ще недостатнє. Ці вибори навряд чи змінять проукраїнську конфігурацію Європарламенту, та водночас вони демонструють європейську вразливість перед російськими інформаційними атаками.

Ілюстрація на головній та інфографіка: Наталія Лобач

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
До 8 травня Укрінформ відкрив виставку архівних фотографій повоєнного Києва
УкраинФорм
2025-05-08T08:18:28Z
Яким Потап був у підлітковому віці: фото репера тоді й зараз
Gazeta UA
2025-05-08T08:09:35Z
Козловський заспівав Пінаколаду і звернувся до Кондратюка: Дякую і до побачення
Факти ICTV
2025-05-08T08:07:12Z
Бос Disney назвав «Громовержців» першим прикладом якості Marvel: «Ми робили забагато і втратили фокус»
ITC
2025-05-08T08:04:47Z
В Італії відбудеться український фестиваль «Танцювальна весна»
УкраинФорм
2025-05-08T08:04:42Z
Албанія замикає ТОП-10 пісень Eurovision Song Contest. Це ставки букмекерів.
FM-TV
2025-05-08T08:04:18Z
Відомий український актор заступився за скандальний фільм "Раша гудбай": "Це неприйнятно"
24tv
2025-05-08T07:42:07Z
Віталій Козловський вперше переспівав свій культовий хіт
1News
2025-05-08T07:33:29Z
Це прийом ще з 17 століття: дизайнери вражені тим, як Меган Маркл розмістила на кухні каструлі
24tv
2025-05-08T07:27:56Z
Ермак встретился онлайн с Келлогом и Уиткоффом, обсудили давление на РФ
Лига
2025-05-08T08:21:21Z
Болгарія відкинула звинувачення Путіна у відповідальності за війну в Україні
Европейская правда
2025-05-08T08:18:18Z
Пʼятеро депутатів Європарламенту поїдуть на парад до Путіна – Spiegel
ГЛАВКОМ NET
2025-05-08T08:15:48Z
США наближаються до рішень щодо війни в Україні
360ua.news
2025-05-08T08:12:23Z
"Відплату зроблено": яких цілей досягла Індія під час операції "Сіндур", яка тривала 23 хвилини
24tv
2025-05-08T08:12:03Z
Парад Путіна прославлятиме не перемогу над нацизмом, а сучасну фашистську Росію - МЗС
УкраинФорм
2025-05-08T08:07:32Z
Наразі немає кандидатів на виплату винагороди за викривання корупції - голова НАЗК
УкраинФорм
2025-05-08T08:07:10Z
"78% зброї ЄС – імпорт. Це дорого нам коштує", – інтерв'ю з генералом Ріго Террасом
Лига
2025-05-08T08:06:52Z
Україна провела серію зустрічей щодо перемир'я: серед учасників – Віткофф та Келлог
24tv
2025-05-08T08:06:30Z
Польські дослідники вилучили всі останки під час ексгумації в Пужниках
Европейская правда
2025-05-08T08:22:16Z
Філіппіни заявили про агресивні дії ВМС Китаю у спірних водах Південнокитайського моря
УкраинФорм
2025-05-08T08:18:35Z
Вони звучать тільки в Україні: 5 прізвищ, які неможливо почути за кордоном
24tv
2025-05-08T08:18:26Z
Розкриті технічні характеристики американських FPV-дронів Neros Archer, які отримала Україна
InternetUA
2025-05-08T08:16:38Z
"Він безнадійний": принцу Гаррі ніхто не вірить у королівській родині
Фокус
2025-05-08T08:15:07Z
Дедалі більше випускників шкіл обирають професійну освіту, – Лісовий
24tv
2025-05-08T08:12:54Z
Британія планує вимагати від мігрантів кращого знання англійської мови
Европейская правда
2025-05-08T08:10:37Z
Вирішила піти з телебачення та приховує особисте життя: де зараз екссуддя "Україна має талант" Слава Фролова
Telegraf
2025-05-08T08:04:30Z
Військовий квиток: хто та як може його отримати
ZN UA
2025-05-08T08:04:01Z
Як голодування впливає на імунну систему і чому головний у цьому процесі – мозок
24tv
2025-05-08T08:18:21Z
Болгарська спецслужба визнала кризу в охороні здоров'я загрозою національній безпеці
Европейская правда
2025-05-08T07:46:44Z
Скільки потрібно спати: вчені спростували загальноприйняті норми
24tv
2025-05-08T07:27:31Z
У США скоротили експертів з ЕКЗ на тлі заклику Трампа народжувати більше дітей
Факти ICTV
2025-05-08T07:11:06Z
Як швидко охолодити чай без додавання води: три способи
Gazeta UA
2025-05-08T06:06:01Z
Як пропуск сніданку впливає на сон
Gazeta UA
2025-05-08T05:51:32Z
Як вимити посуд за допомогою солі: лайфхак від француженок
Gazeta UA
2025-05-08T05:25:09Z
Як партнери у стосунках впливають на ризик алкоголізму один одного: виявили основні фактори
24tv
2025-05-08T05:09:12Z
Чотири причини, чому варто пити чашку кави щодня
Gazeta UA
2025-05-08T05:03:00Z
Кремль змінив пріоритети: через обстріли Україна ризикує залишитись без газу, — нардеп
Фокус
2025-05-08T08:21:17Z
Швидка фіналізація усіх угод: Свириденко розповіла про старт спільного з США фонду
24tv
2025-05-08T08:18:38Z
Україна у квітні зменшила імпорт електрики на 31% - DiXi Group
УкраинФорм
2025-05-08T08:18:38Z
У чому інтерес України та як працюватиме Фонд: нові подробиці угоди про копалини
Telegraf
2025-05-08T08:12:39Z
Нафтове фіаско Росії: чому дешевшає нафта і як це вбиває доходи Кремля
Фокус
2025-05-08T08:06:33Z
Крали нафту через півкілометрову трубу. Мешканців Сумщини викрито на схемі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-08T08:06:06Z
Україна не виключає відмову від долара і перехід на євро — Пишний
ZN UA
2025-05-08T08:04:52Z
Контрабанда повернулася в Росію: відкрили понад 100 кримінальних справ
24tv
2025-05-08T07:57:14Z
В ЄС оприлюднили підсумки торгівлі з Україною в 2024 році
Европейская правда
2025-05-08T07:52:16Z
У Києві біля метро «Лук'янівська» через ДТП пошкоджена контактна мережа тролейбусів
УкраинФорм
2025-05-08T08:21:23Z
Росіяни вдарили дроном по цивільному авто на Харківщині, троє поранених
УкраинФорм
2025-05-08T08:21:21Z
На Херсонщині через атаку БпЛА постраждали двоє поліцейських
УкраинФорм
2025-05-08T08:04:28Z
На Сумщині росіяни скинули КАБ на будинок - загинула жінка, її син поранений
УкраинФорм
2025-05-08T08:03:28Z
У Варшавському університеті студент із сокирою напав на людей, є загибла
УкраинФорм
2025-05-08T08:01:45Z
Судитимуть зловмисника, який обчистив квартиру «товариша по чарці»
Украина Криминальная
2025-05-08T07:57:09Z
Повідомлено про підозру ще одному фігуранту злочинної схеми привласнення та легалізації посадовцями «Укрзалізниці» близько ₴23 млн
Украина Криминальная
2025-05-08T07:45:34Z
У російському Татарстані горить завод КамАЗ, дим висить над усім містом: епічні кадри
24tv
2025-05-08T07:42:03Z
На Лук'янівці автівка влетіла у стовп, через аварію можливі затримки тролейбусів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-08T07:27:03Z
AutoTechService 2025: виклики сучасності у дискусії “Авто для перемоги”
AutoCentre
2025-05-08T08:16:22Z
Новий Chevrolet Corvette 2026 показали на перших офіційних фото та відео
Фокус
2025-05-08T07:36:48Z
Hyundai презентував новий електрокросовер із запасом ходу 700 км
AutoCentre
2025-05-08T07:11:03Z
З запасом ходу до 700 км: електричний кросовер Hyundai Elexio показали офіційно
AutoGeek
2025-05-08T07:10:49Z
Швидко дешевшають, і не лише Tesla: електрокари в Україні втратили до половини ціни за кілька років
Знай
2025-05-08T07:10:11Z
В Україні продажі електромобілів б’ють рекорди: статистика квітня
AutoCentre
2025-05-08T06:07:48Z
Для чого потрібні кнопки із "+" та "-" на кермі в авто: відповідь здивує водіїв
GlavRed
2025-05-08T03:28:12Z
Здогадуються одиниці: що означає дивний червоний хрест на світлофорі
GlavRed
2025-05-08T03:28:06Z
Kia Sportage 2026 року отримав оновлений дизайн та збільшену вартість
Топ Жир
2025-05-08T01:45:46Z
Бої на фронті тривають попри оголошене Росією «перемир’я» - Сили оборони
УкраинФорм
2025-05-08T08:21:48Z
У Карпатах - мороз, випало 2 сантиметри снігу
УкраинФорм
2025-05-08T08:18:16Z
У начальника російської ВЛК у Севастополі під час атаки БПЛА «поїхала криша» і він застрелився
Украина Криминальная
2025-05-08T08:16:28Z
Море без контролю? В Одесі готуються відкрити десятки пляжів, але є велике "але"
Telegraf
2025-05-08T08:12:29Z
Мало діяти від опівночі 8 травня: ЗСУ сказали, чи відчувається перемир'я на фронті
24tv
2025-05-08T08:09:55Z
Де в Києві посмажити шашлик у травні: найкращі зони для пікніків
Telegraf
2025-05-08T08:04:16Z
UA: єднаймося знову, щоб подолати світового агресора - 17-й Київський Безпековий Форум
Gazeta UA
2025-05-08T07:54:27Z
Під виглядом "перемирʼя": Братчук сказав, до чого готуються росіяни на фронті
GlavRed
2025-05-08T07:48:16Z
Робота для пенсіонерів в Одесі: хто може отримувати 30 тисяч гривень
Политека
2025-05-08T07:31:02Z
Легендарний "Пак Мен" повернеться на ринг у день реваншу Усик – Дюбуа: хто стане суперником
24tv
2025-05-08T08:03:03Z
Олег Очеретько: Якщо Карпати потраплять до єврокубків, це буде великий досвід для нас
Football.ua
2025-05-08T08:01:41Z
Кнутсен – перед грою з Тоттенгемом: Ми не фаворити на перемогу в протистоянні, але вдома може статися будь-що
Football.ua
2025-05-08T07:58:12Z
Скільки коштують квитки на матч Шахтар - Динамо
Gazeta UA
2025-05-08T07:57:34Z
У Парижі у натовп вболівальників ПСЖ в'їхав автомобіль
24tv
2025-05-08T07:51:30Z
Команда Усика відреагувала на слова Дюбуа і його тренера
24tv
2025-05-08T07:48:55Z
Стали відомі претенденти на звання найкращого гравця тижня у Лізі чемпіонів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-08T07:36:44Z
Вальверде: Те, що трапилося в Більбао, може повторитися в Манчестері на нашу користь
Football.ua
2025-05-08T07:28:30Z
УПЛ. Матчі 28-го туру футбольної Прем'єр-ліги пройдуть 9-12 травня
УкраинФорм
2025-05-08T07:06:05Z
Китайський гороскоп на завтра 9 травня: Півням - скандали, Драконам - розчарування
GlavRed
2025-05-08T08:06:36Z
Українська Шрі-Ланка: де знайти водоспад, що зберіг дику природу
Telegraf
2025-05-08T08:06:34Z
Поспішаємо, поки сезон: найкращий весняний салат з редисом та зеленню
24tv
2025-05-08T07:48:18Z
Не так страшно, як здається: як позбутися жовтих плям на стелі
24tv
2025-05-08T06:39:24Z
Фритата з пастою: готуємо смачний сніданок із залишків вечері
Gazeta UA
2025-05-08T06:27:34Z
Їм обіцяють щасливу долю: 2 знаки зодіаку, які ідеально підходять одне одному
24tv
2025-05-08T06:21:39Z
Коли часу обмаль: цю запіканку з курячим філе ви приготуєте на раз-два
Telegraf
2025-05-08T06:15:50Z
На смак як пломбір, але майже без калорій: повітряний десерт з найпростіших інгредієнтів
24tv
2025-05-08T05:36:31Z
5 речей, які ніколи не можна робити після заходу сонця: не всі знають
24tv
2025-05-08T05:00:34Z
Найбільш недосліджене місце на Землі: ми бачили лише 0,001% цієї території
Фокус
2025-05-08T08:12:34Z
Фізики наблизились до «Теорії всього» через нове пояснення гравітації
ITC
2025-05-08T08:04:36Z
Шутер La Quimera від української Reburn стартував у Steam з 61% негативних відгуків: «Жахливо лагає»
ITC
2025-05-08T08:04:11Z
Це провал: США втрачають лідерство у сфері ШІ-чипів через Китай
Фокус
2025-05-08T08:00:42Z
У Москві 9 травня можуть обмежувати доступ до інтернету та зв’язку
Детектор М
2025-05-08T08:00:18Z
Космічний апарат засняв приголомшливе виверження на Сонці
Комсомольская правда
2025-05-08T07:58:11Z
Суспільне приєдналося до глобальних мовників із закликом до розробників ШІ захистити доброчесні новини
Детектор М
2025-05-08T07:46:53Z
Уперше в історії: Китай вдарив лазером по Місяцю в особливий час, навіщо це потрібно
Фокус
2025-05-08T07:36:37Z
Samsung готує презентацію ультратонкого смартфона Galaxy S25 Edge
24tv
2025-05-08T07:33:26Z