За час широкомасштабного вторгнення Росії в Україну загинув 91 представник медіа, 30 – опинилися в полоні.
У ході повномасштабної війни в Україні 91 представник медіа загинув та 30 потрапили в полон до росіян. Такі дані озвучив в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв, пресслужба МКІП.
Він привітав представників ЗМІ з Днем журналістам та подякував їм за внесок у боротьбу проти ворога, формування громадської думки та зміцнення демократії.
“За даними НСЖУ 91 представник медіа загинув під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Схиляємо голову перед їх подвигом задля свободи нашої держави. 30 медійників на сьогодні перебувають у полоні. Сотні захищають рідну землю в лавах ЗСУ. Сподіваємось, що скоро всі повернуться додому і в нашій країні запанує мир”, – сказав Карандєєв.
За верифікованими даними Національної спілки журналістів України та Міжнародної федерації журналістів, серед загиблих – 16 медійників і медійниць, які виконували професійні обов’язки; дев’ять медійників і медійниць – цивільних жертв; 66 представників і представниць ЗМІ, які мобілізувалися для захисту України у лавах ЗСУ.
Повний список журналістів, які загинули від початку повномасштабної російської агресії можна переглянути за .
День журналіста – щорічне професійне свято працівників ЗМІ в Україні. За дату святкування визначено 6 червня – день прийняття 6 червня 1992 року Спілки журналістів України до Міжнародної федерації журналістів.
Нагадаємо, 7 травня на Авдіївському напрямку під час виконання бойового завдання загинув колишній головний редактор видання Правий Поступ Олександр Машлай.
20 квітня у селі Роботиному Запорізької області під час виконання бойового завдання загинув журналіст Андрій Топчій.
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала