Умови для життя могли з'явитися у Всесвіті набагато раніше, ніж вважається зараз – виявлено доказ
Умови для життя були у Всесвіті, ймовірно, з початку його існування: таке припущення міжнародна група астрономів зробила після того, як виявила вуглець у молодій, 350-мільйонолітній версії однієї з галактик, пише The Guardian.
Спостереження, зроблені космічним телескопом "Джеймс Вебб", припускають, що величезна кількість вуглецю вивільнилася, коли перше покоління зірок вибухнуло як наднові. Відомо, що вуглець заселив перші планети і є будівельним блоком життя, яким ми його знаємо, але раніше вважалося, що він з'явився набагато пізніше у космічній історії.
«Це найбільш раннє виявлення елемента, важчого за водень, коли-небудь отримане. Це грандіозне відкриття. Виявлення великої кількості вуглецю в такій далекій галактиці означає, що життя потенційно могло виникнути дуже рано у Всесвіті, дуже близько до космічного світанку», – сказав професор Роберто Майоліно, астроном Кембриджського університету та співавтор відкриття.
Найраніший Всесвіт майже повністю складався з водню, гелію та невеликої кількості літію. Всі інші елементи, включно з тими, що сформували Землю та людей, сформувалися у процесі ядерного синтезу у зірках. З кожним новим поколінням зірок Всесвіт збагачувався все більш важкими елементами, поки не утворилися кам'янисті планети і не стало можливим життя.
Відкриття поки що не змінює оцінки часу виникнення життя на Землі – близько 3.7 мільярда років тому, але передбачає, що деякі критерії появи життя інших частинах Всесвіту існували набагато раніше, ніж очікувалося.
Результати іншого дослідження, опубліковані в січні, припускають, що вік Всесвіту може бути меншим, ніж вважається зараз (13.8 млрд років).