Як передає Укрінформ, про це повідомляє Financial Times із посиланням на співрозмовників.
Сьогодні Єврокомісія оголосить, що Україна вже відповідає раніше ухваленим критеріям, включаючи вжиття антикорупційних заходів, обмеження політичного лобіювання, правила декларування майна для державних службовців і захисту мов, якими користуються національні меншини.
Рекомендація Єврокомісії вимагає одностайності від урядів країн ЄС, і очікується, що Угорщина висуне свої заперечення.
За словами високопоставленого європейського дипломата, Будапешт має додаткові занепокоєння щодо прав угорських нацменшин в Україні.
Зазначається, що з 1 липня Угорщина розпочне піврічне головування в Раді ЄС, що дасть їй додаткові важелі для визначення порядку денного зустрічей, на яких обговорюються питання, пов’язані з Україною.
Нинішня головуюча в Раді ЄС Бельгія наполягає на досягненні одностайності та проведенні першого раунду переговорів про вступ 25 червня, перш ніж передати естафету Угорщині.
Україна подала заявку на членство в ЄС через кілька тижнів після початку повномасштабного вторгнення Росії в 2022 році і отримала статус кандидата за декілька місяців, що стало одним із найшвидших рішень блоку.
Як повідомляв Укрінформ, делегація Європейської комісіївідвідала Україну для підготовки нового етапу двосторонніх зустрічей у межах скринінгу українського законодавства на відповідність законодавству ЄС.