Століттями дієти з низьким вмістом жиру та вуглеводів були в центрі уваги у світі здоров'я та харчування. Дієти з низьким вмістом жиру зосереджені на зменшення насичених жирів для покращення здоров'я серця та контролю ваги, водночас дієти з низьким вмістом вуглеводів спрямовані на обмеження вуглеводів для контролю рівня цукру в крові та стимуляції спалювання жиру.
Як визначитись, як ці дієти допомагають втрачати зайву вагу, який їх вплив на здоров’я людини та що з цього підходить саме вам? Про це розповіли в Eat This, Not That!
Дієти з низьким вмістом жиру
Дієта з низьким вмістом жиру стала популярним вибором для тих, хто прагне схуднути. Зменшення споживання жирів допомагає знизити загальне калорійне споживання, сприяючи процесу схуднення. Обрання продуктів з низьким вмістом жиру, таких як фрукти, овочі, цільні зерна та нежирні білки, допомагає почуватися ситим споживаючи значно менше калорій.
Також, зменшення споживання насичених жирів може покращити роботу серця та зменшити ризик хронічних захворювань, що допомагає підтримувати нормальне самопочуття під час схуднення.
Низьковуглеводної дієти
Це ефективний інструмент для схуднення з кількох причин. Зокрема, така дієта сприяє стабілізації рівня цукру в крові, зменшуючи тягу до їжі. Раціон при низькокалорійній дієті спонукає вживати більше білків і жирів, що забезпечує відчуття ситості, пригнічуючи відчуття голоду.
Таким чином легше природним способом зменшити кількість калорій та, відповідно, до зменшення ваги. Крім того, низьковуглеводні дієти можуть призвести до втрати зайвої води в організмі, пришвидшуючи схуднення.
Що краще для схуднення?
Обидві дієти мають свої унікальні можливості та переваги. Низькожирові дієти спрямовані на зменшення жирів, щоб знизити загальний калорійний вміст, натомість низьковуглеводні дієти передбачають обмеження вуглеводів для активації процесу спалювання жиру.
Згідно з деякими дослідженнями обидві дієти можуть бути ефективними в довгостроковій перспективі. Тож, щоб правильно обрати дієту спираючись на власні цілі та показники, слід звернутись до лікаря та дієтолога, які допоможуть скорегувати раціон, враховуючи ваш стан здоров’я та потреби.
РанішеOBOZ.UA розповів, чи варто відмовлятись від вуглеводів під час схуднення.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.