У Білому домі розказали, що стратегія передбачає розробку нової гравітаційної бомби, а також зусилля щодо продовження терміну служби деяких атомних підводних човнів класу "Огайо". У випадку відмови від переговорів, Москва і Пекін "зіткнуться з погіршенням безпекового середовища.
У п'ятницю, 7 червня, адміністрація президента США Джо Байдена оголосить про свій намір ухвалити більш рішучу стратегію щодо ядерної зброї. Це зумовлено тим, що Москва і Пекін відкинули спроби Вашингтона обговорити питання контролю над озброєннями. Про це пише портал Semafor.
"Сполучені Штати вважають, що їм необхідно "прийняти більш конкурентний підхід до нерозповсюдження і контролю над озброєннями" в умовах, коли зростає глобальна напруженість, а також "внести певні корективи в нашу позицію і можливості", — сказав високопоставлений представник адміністрації Байдена.
За даними видання, новий напрямок окреслить на пресконференції старший директор Білого дому з питань контролю над озброєннями Пранай Вадді.
На аналогічній зустрічі рік тому радник з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що США готові обговорювати контроль над озброєннями з Китаєм і Росією "без попередніх умов". Але тоді Пекін і Москва фактично відкинули ці пропозиції, що змусило США змінити свій підхід, розказав чиновник Semafor.
Водночас у Білому домі все ще сподіваються посадити за стіл переговорів своїх геополітичних опонентів. Утім Вашингтон хоче продемонструвати, що відмова від переговорів буде мати наслідки. За такого сценарію Росія та Китай "зіткнуться з погіршенням безпекового середовища, якщо вони продовжуватимуть відмовлятися від переговорів".
Конкретних деталей щодо майбутніх змін відомо небагато, але новий підхід полягає у рішеннях щодо розробки нової ядерної гравітаційної бомби та продовження терміну служби деяких атомних підводних човнів класу "Огайо".
Крім того, адміністрація Байдена розглядає можливість подальшого розвитку ядерних сил США в умовах ядерної загрози, яка зростає, і працює над тим, аби забезпечити ключових партнерів можливостями для завдання ударів на великі відстані та засобами спостереження, які необхідні для самозахисту.
Повідомляється, що Білий дім також починає закладати основу для ключових ядерних питань, з якими зіткнеться Байден у разі перемоги на президентських виборах у листопаді 2024 року. Попри те, що Вашингтон і Москва залишаються юридично пов'язаними новим Договором про СНО, остання угода, що обмежує два найбільші ядерні арсенали світу, має закінчитися у 2026 році.
"Якщо буде другий термін, ключовим питанням для нашої адміністрації є те, як ми підійдемо до цієї дати, 6 лютого 2026 року. Ми повинні думати про середовище, в якому ми не будемо обмежені, але так само як і Росія, і Китай", — сказав посадовець адміністрації Байдена.
Нагадаємо, 7 червня російський президент Володимир Путін не виключив, що до ядерної доктрини Російської Федерації у майбутньому буде внесено зміни.
6 червня в Інституті вивчення війни заявили, що Володимир Путін створює алюзію на Карибську ядерну кризу для впливу на Захід.