MY.UAНовини
Стало відомо, як і куди російські компанії екcпортують українське зерно з окупації
Стало відомо, як і куди російські компанії екcпортують українське зерно з окупації

Стало відомо, як і куди російські компанії екcпортують українське зерно з окупації

Журналісти проєкту Радіо Свобода «Схеми» отримали від об’єднання українських гакерів KibOrg доступ до масиву документів із окупованої частини Херсонської області, пише agronews.ua.

Завдяки цьому витоку вдалося встановити російські компанії, які у 2023 році вивезли за кордон близько 34 тисяч тонн українського збіжжя. Розслідувачі відстежили маршрути, за якими пшениця потрапила в Азербайджан і Туреччину, кукурудза – в Сирію, ячмінь – у Іран, а горох – в Іспанію.

З окупованої Херсонщини сільськогосподарську продукцію російські компанії вивозили, сплачуючи низьке мито, або взагалі не роблячи митних платежів – це стало можливо в рамках спеціальних квот, запроваджених російською владою. На відповідних дозволах стоять підписи так званого губернатора окупованої частини Херсонської області Володимира Сальдо, а одна з компаній-експортерів виявилася пов’язаною із будівництвом палацу володимира путіна у Геленджику.

Окупація і розкрадання

У 2021 році херсонські фермери, незважаючи на несприятливі погодні умови, встановили рекорд: зібрали 3,1 мільйона тонн зерна ранніх культур. Це був найбільший урожай за всі роки незалежності України. Менше ніж через рік частина території Херсонської області опинилася в окупації, а російська влада отримала можливість розпоряджатися аграрною продукцією регіону – видавати дозволи на її вивіз та продаж.

У червні 2022-го Офіс генерального прокурора України заявив, що розпочав розслідування за фактами незаконного вивезення зерна з територій Запорізької та Херсонської областей. Тоді ж журналістам «Схем» вдалося встановити шляхи, які долають вантажівки з південних окупованих українських областей до портів у Криму, де збіжжя перевантажують на судна.

За інформацією українського Центру національного опору, розкрадання українського зерна контролює Володимир Сальдо – колишній український політик і екс-мер Херсона, якого володимир путін спочатку призначив виконувачем обов’язків голови окупаційної адміністрації, а згодом – «губернатором».

Журналісти отримали від спільноти українських гакерів KibOrg документи, які доводять пряму причетність Сальдо до вивезення з Херсонщини аграрної продукції.

З квотами – на вивіз

«Ми отримали офіційний лист від російського якогось там керівництва, що наш елеватор вони націоналізували. У нас є копія цього листа, що все воно переходить до власності російської федерації», – розповідає співвласниця ТОВ «Новоолексіївський елеватор» Маргарита Черепаха. Її підприємство працювало в Генічеському районі Херсонської області.

Після окупації, каже Маргарита, майно підприємства відібрала окупаційна адміністрація, і тепер ним розпоряджається російська фірма – ООО «Б-Агро». Те, що ця компанія управляє активами «Новоолексіївського елеватора» в окупації, підтверджується і листуванням «Б-Агро» і Сальдо, яке є у розпорядженні журналістів.

Компанія «Б-Агро» згадується у двох документах із отриманого журналістами масиву. Переважно йдеться про отримання дозволу на вивезення сільгосппродукції з Херсонської області за квотами.

Ця схема з’явилася через три місяці після оголошення анексії чотирьох областей України. 30 грудня 2022 року вийшла постанова уряду російської федерації №2535, яка, з одного боку, встановлює квоти (ліміти) на вивезення сільськогосподарської продукції із окупованих територій з митною «знижкою», а з іншого – передбачає механізм для експорту цієї продукції.

Згідно з постановою, російські компанії, які хочуть вивезти з нульовою або зниженою вивізною ставкою митного збору і продати в треті країни, наприклад, пшеницю, ячмінь, кукурудзу або соняшниковий шрот, повинні звернутися до «глави регіону» за встановленими ним правилами.

У випадку з окупованою Херсонською областю, для розподілу квот створили спеціальну комісію. Вона повинна розглянути звернення і проголосувати, а глава окупаційної адміністрації Володимир Сальдо підписати рішення.

Журналістам вдалося з’ясувати, хто входить до складу цієї комісії. Відповідно до документів з витоку, до неї увійшли колишні українські політики, які вирішили співпрацювати з окупаційною владою.

А саме: ексдепутат Херсонської облради від забороненої партії «ОПЗЖ» Едуард Репілевський та колишній голова Новотроїцької селищної ради Петро Збаровський. Вони у 2023 році по черзі обіймали посаду «міністра сільського господарства» окупованої Херсонщини. Репілевський отримав підозру у колабораційній діяльності, а Збаровського заочно засудили до 10 років позбавлення волі.

Серед членів комісії – Олексій Скопіч – колишній депутат Каховської районної ради від «ОПЗЖ» та призначений окупантами «заступник міністра сільського господарства» Сергій Усенко. Обидва у 2023 році отримали підозру у колабораційний діяльності.

«Придбання товарів з окупованих територій для країн ЄС є порушенням санкційного режиму, який унеможливлює будь-яку торговельну діяльність, пов’язану з окупованими територіями, – зазначає Богдан Бернацький, консультант організації Project Expedite Justice, що займається розслідуванням воєнних злочинів. – Для держав, які санкції щодо Росії не запровадили, ситуація складніша, і залежить від позиції кожної окремої країни».

Журналісти встановили, що близько десятка російських компаній зверталися до комісії та Сальдо з проханням вивезти агропродукцію з українських територій зі знижкою. Згідно з підрахунками, вартість експортованої за такою схемою сільськогосподарської продукції з окупованої Херсонщини у 2023 році склала 6,2 мільйона євро. Йдеться про поставки, які журналістам вдалося підтвердити завдяки даним з бази світового імпорту/експорту Import Genius та інформації, отриманої з витоку російської митниці.

З окупації – до Азербайджану та Сирії

«За результатами 2021-2022 року наша компанія увійшла до трійки найбільших експортерів пшениці до Республіки Азербайджан», – йдеться на сайті російської компанії «Сим-Транс Групп». У 2023 році вона отримала найбільший за 13 років існування річний прибуток – 22 мільйони рублів (близько 239 тисяч євро).

З документів, які є у розпорядженні журналістів, випливає, що «Сим-Транс Групп» отримала дозвіл на вивезення з області за квотами 2 200 тонн пшениці та меслину. Покупець – азербайджанська компанія «Диба».

У заявці, яку тодішній директор «Сим-Транс Групп» Олександр Ефєндієв подав на розгляд комісії, міститься декларація Євразійського економічного союзу. У ній зазначено, що зерно, яке піде на експорт, вирощене на Херсонщині у 2023 році. Факт постачання азербайджанській фірмі «Диба» у тому ж 2023 році в межах 2200 тонн зерна на суму близько 35 мільйонів рублів (близько 380 тисяч євро) підтверджується даними з бази російського експорту.

На початку травня 2023-го інша російська компанія – ТД «Фрегат» – отримала квоту на вивезення трьох тисяч тонн херсонської кукурудзи. Ці три тисячі тонн стали частиною партії у вісім тисяч тонн. Місцем призначення в документах росіяни вказали Лівію, а портом відвантаження – Кавказ.

Однак, схоже, товар відправили до Сирії. Аналітикам з центру SeaKrime вдалося відстежити маршрут судна Souria, яке фігурує в отриманих документах. Місцем відвантаження виявився сирійський порт Латакія.

Журналісти звернулися до азербайджанської компанії «Диба» та російської ТД «Фрегат» з проханням надати коментарі, проте на момент публікації відповідей так і не отримали. У «Сим-Транс Групп» на дзвінки не відповіли.

Курс на Туреччину

Російська компанія «Агро-Фрегат» неодноразово фігурувала у статтях українських ЗМІ та заяві представника українського МЗС як учасниця схеми незаконного вивезення зерна з окупованих територій України. Вагони з маркуванням «Агро-Фрегату» фіксували на території окупованого росією Криму – у Феодосії. Тодішній спеціальний представник МЗС України щодо санкційної політики Олексій Макєєв заявляв, що «Агро-Фрегат» продає викрадене українське зерно.

Журналісти встановили, що влітку 2023 року «Агро-Фрегат» як мінімум двічі просив дозволу комісії вивезти за квотами пшеницю та меслин з території Херсонської області: 28 червня – 20 тисяч тонн і 20 липня – п’ять тисяч тонн. У документах йдеться про те, що цю продукцію «Агро-Фрегат» купив на території окупованої Херсонщини у ООО «Б-Агро» та КФХ «Чаплынское». І комісія, і Володимир Сальдо погодили це вивезення. За контрактом покупець – турецька компанія Velar Tarim Sanayi Ticaret LTD. STI.

Завдяки деталям із «Висновку про карантинний стан підкарантинної продукції» (це документ, що видає спеціальна російська держслужба, в якому зазначається спосіб транспортування, зокрема, назви суден – ред.) журналістам вдалося відстежити маршрут, яким пшениця із окупованої української території потрапляла до Туреччини.

«Агро-Фрегат» зафрахтував судно Alfa M, яке, згідно з даними MarineTraffic, перебувало в Севастопольській бухті з 30 липня. 7 серпня Alfa M вийшло з 9553,7 тоннами продукції на борту і вирушило до порту «Кавказ» в Керченській протоці. Згідно з документами, які журналісти отримали від аналітичного центру SeaKrime, 9 серпня до порту «Кавказ» зайшло судно ST. OLGA, на яке перевантажили товар з Alfa M. ST. OLGA привезло пшеницю до турецького порту Мерсін.

Журналісти звернулися із запитом до турецької компанії Velar Tarim Sanayi Ticaret LTD. STI., але відповіді на момент публікації не отримали.

Європа

Розслідувачі встановили, що аграрна продукція з окупованих росією територій України «Агро-Фрегат» вивозить не лише до Туреччини, а й до країни Європейського союзу – Іспанії. За даними з бази російського експорту, «Агро-Фрегат» у вересні 2023 року відправила до Іспанії 4500 тонн гороху, 2673,86 тонни з яких були завантажені в окупованому Севастополі.

В документах від SeaKrime журналісти знайшли докладнішу інформацію про цю поставку. Одержувачем товару в Іспанії вказано компанію Cereales Y Harinas Garsan S.L. Це підприємство позиціонує себе як один із найбільших дистриб’юторів сировини до Іспанії, яка з 2003 року займається торгівлею з країнами ЄС.

Горох, який отримала іспанська фірма – із окупованого Росією Криму. Це підтверджує інформація з реєстру декларацій відповідності: російська «Агро-Фрегат» із 2022 року отримувала документи на горох, вирощений у Криму.

Журналісти звернулися до компаній «Агро-Фрегат» та Cereales Y Harinas Garsan S.L. із проханням надати коментарі, проте на момент публікації відповідей досі не отримали. Під час телефонної розмови директор та власник «Агро-Фрегат» Дмитро Лапкін не відповів на запитання по суті.

Сліди до палацу путіна

За один день червня 2023 року комісія встигла розглянути три заявки на вивезення продукції за квотами з Херсонської області від ООО «Паллада». Два протоколи про надання квот на вивезення 11 тисяч тонн ячменю стосуються виконання контракту з Гонконзькою компанією SPK Trading House Ltd. Місцем відвантаження 24,1 тисяч тонн продукції (загальний обсяг за даними з витоку з російської митниці – ред.) – серед якої як мінімум 11 тисяч тонн за квотами – значився іранський порт Bandar Imam Khomeini.

Судном, яке було зафрахтоване для перевезення херсонського ячменю, виявився перевізник краденої української сільгосппродукції Mikhail Nenashev. Документи, які є у розпорядженні журналістів, підтверджують постачання, згадане у розслідуванні Lloyd’s List Intelligence, Scripps News та Bellingcat.

Але журналісти встановили, що це було не єдине постачання до Ірану. В 2023-му році «Паллада» доставила ще 60 000 тонн ячменю (із них за квотою – 4 400 тонн) за контрактом із іншою гонконзькою компанією Zulu Trading Limited. Для цього було зафрахтовано балкери Zaid та Zafar. За даними MarineTraffic, судна з вантажем наприкінці листопада прибули до порту Bandar Imam Khomeini в Ірані.

«Палладу» зареєстрували в Ростові-на-Дону трохи менше ніж за місяць до повномасштабного вторгнення. Компанія відразу почала показувати непогані фінансові результати. У перший рік повномасштабної війни виручка склала 21,5 мільярд рублів (близько 230 мільйонів євро), а чистий прибуток – 1,3 мільярда рублів (13,4 мільйона євро). У 2023 році показники покращилися – майже 30 мільярдів рублів (310,7 мільйона євро) виручки та вісім мільярдів рублів (82,6 мільйона євро) чистого прибутку.

Мажоритарний власник компанії (89% частки) – 47-річний житель Москви Сергій Кузнєцов. Чоловік раніше ніяк не був пов’язаний із сільським господарством. Єдиний бізнес Кузнєцова – «надання в оренду тренажера «Аеродинамічна труба». У телефонних книгах інших користувачів Кузнєцов підписаний як «Серега Парашют» та «Сергей Кузнечик инструктор». У соціальних мережах підприємця також немає жодних ознак того, що він якось пов’язаний із експортом злакових за кордон.

Ймовірно, Кузнєцов – лише номінальний власник «Паллади», а насправді працює на користь структур, пов’язаних із уродженцем Хорватії Крешеміром Філіповичем, якого на Балканах називають «гаманцем путіна». Зв’язки «Палади» з Філіповичем стали явними у грудні 2023 року – тоді співзасновницею фірми стала керуюча компанія «Мегаполис – Инвест». З березня по жовтень 2023 року «Мегаполис – Инвест» володіла часткою в 92,5% у компанії «Уейформ Инвестментс Лтд», контрольним пакетом акцій якої у свою чергу раніше володів Філіпович.

До початку повномасштабної війни «Уейформ Инвестментс Лтд» була зареєстрована на Кіпрі, але після вторгнення в Україну переїхала до Калінінградського офшору – спеціального адміністративного району в росії з пільговими умовами для бізнесу, у тому числі для компаній, які потрапили під санкції.

Інші російські активи Філіповича, повідомляв у травні 2024-го «Проект», допомогла сховати держава. Наприклад, мова про компанію «Велесстрой», яка була генпідрядником будівництва палацу володимира путіна у Геленджику. Як мінімум 2022 року ця фірма на 85% належала Філіповичу. Але з жовтня 2023 року в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб рф більше не відображається кінцевий власник компанії.

Журналісти звернулися за коментарем до Сергія Кузнєцова про його зв’язки з Крешеміром Філіповичем та щодо вивезення його «Палладою» збіжжя з Херсонщини. Він прочитав питання, але не відповів.

Давні знайомі-крадії

У масиві документів є звернення про надання квот та погодження таких звернень, а також контракти щодо поставок, які не відображаються у базах імпорту-експорту та митній базі росії. Тому важко встановити, чи ці вивезення відбулися.

Наприклад, у протоколі комісії від 10 серпня 2023 року йшлося про компанію «Гелиос Плюс», яка просила про надання квоти на 5000 тонн пшениці. Директором компанії є Володимир Клименко, який вивозив українське зерно з окупованих територій ще до повномасштабного вторгнення.

У 2022 році українські правоохоронці встановили, що компанія Клименка безкоштовно отримала від «Государственного предприятия «Продовольственные ресурсы» (підприємства, яке створили росіяни на території окупованої Харківщини для вивезення зерна) пшеницю врожаю 2021 року. «Гелиос Плюс» уклало експортний контракт із компанією Cereal Crops Trading LLC з Об’єднаних Арабських Еміратів. В ньому прописано формулювання: «з укладкою та розрівнюванням у одному з безпечних причалів порту Ростов-на-Дону». Згідно з інформацією з витоку російської митниці, у 2023 році «Гелиос Плюс» здійснював поставки тільки з Ростову і тільки до Туреччини.

Директор «Гелиос Плюс» відмовився коментувати отриману квоту.

У серпні 2023-го комісія розглянула заявку фірми «ТММ-Брянск» на 500 тонн насіння соняшника, яке призначалося для молдовської фірми SC Bio-Market SRL. У витоку даних російської митниці немає підтвердження цієї поставки, хоча раніше «ТММ-Брянск» вже відправляв до Молдови насіння соняшника. Представник «ТММ-Брянск» відмовився спілкуватися на цю тему.

Зерня в морі

34 тисячі тонн пшениці, ячменю, кукурудзи та гороху, експорт якого вдалося підтвердити журналістам завдяки витоку документів та перевірці по базах імпорту-експорту, – це лише мала частина вивезеної за квотами 2023 року з окупованої частини України агропродукції.

За даними Nasa Harvest, минулого року на цих територіях зібрали не менше 6,4 мільйона тонн тільки пшениці. Два мільйони тонн, за інформацією центру SeaKrime, вивезли через порти окупованого Криму. Експертка SeaKrime Катерина Яресько припускає, що інші чотири мільйони вивозяться на територію росії і далі відвантажуються вже як російське зерно.

З 1 січня 2024 року російська влада встановила аналогічні тарифні квоти на безмитний вивіз агропродукції. Вивезення українського зерна з окупованих територій продовжується.



Перегляди: 0
Теги за темою
окупація
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
На Марсі виявили небачену раніше породу: фото
TSN
2025-02-01T18:51:18Z
Як зарядка до 100% впливає на ваш смартфон: розкрито всі недоліки
InternetUA
2025-02-01T18:48:28Z
Повернуті NASA зразки астероїдів містять інгредієнти життя з водного світу
Portaltele
2025-02-01T18:04:38Z
Чому небо на Землі блакитне, але іноді забарвлюється в інші кольори
24tv
2025-02-01T18:03:57Z
Багато хто навіть не знає: ці три прилади «пожирають» енергію та гроші
InternetUA
2025-02-01T18:01:29Z
МВС спростувало інформацію про збій у роботі спецлінії 102 і сервісів
УкраинФорм
2025-02-01T18:00:48Z
Російське видання "Медуза" використало кадри війни в Україні для реклами "преси в еміграції"
24tv
2025-02-01T17:45:48Z
Apple оновить 6 гаджетів у 2025 році: список моделей
InternetUA
2025-02-01T17:31:15Z
Різноманітність рослин під загрозою через зменшення кількості опадів та посухи
Portaltele
2025-02-01T16:03:40Z
Призведе до розлучення: що не можна дарувати чоловікам
24tv
2025-02-01T18:45:13Z
Точно помилкові рішення: 6 речей, які не треба зберігати на відкритих полицях
24tv
2025-02-01T17:33:17Z
Дім можна прибрати лише за один день: погодинний графік від А до Я
24tv
2025-02-01T17:24:13Z
Дешеву рибку можна приготувати фантастично смачно: простий рецепт на кожен день
Telegraf
2025-02-01T16:51:46Z
Чому у хрущовках дуже маленькі кухні: відповідь вас здивує
24tv
2025-02-01T16:33:27Z
Як зварити ідеально чистий і прозорий холодець: так готували наші прабабусі
TSN
2025-02-01T16:33:11Z
Омолоджуючі стрижки для жінок після 55 років: найтрендовіші зачіски
24tv
2025-02-01T16:12:02Z
Очікуйте на особливі події: любовний гороскоп на лютий для всіх знаків зодіаку
24tv
2025-02-01T15:30:56Z
Як врятувати охололе картопляне пюре: простий прийом, що поверне йому повітряність
24tv
2025-02-01T14:36:32Z
На Полтавщині стався землетрус
ГЛАВКОМ NET
2025-02-01T19:03:16Z
Росіяни вдарили по інтернату в Суджі, 95 людей під завалами – військова комендатура
24tv
2025-02-01T19:03:05Z
Загинула вся родина: пенсіонер втратив сина, доньку та онучку через ворожий обстріл Полтави
24tv
2025-02-01T18:18:46Z
21-річний чоловік намагався ввезти в Україну елітного алкоголю на мільйон гривень
ГЛАВКОМ NET
2025-02-01T18:18:21Z
В авіатрощі у Вашингтоні загинула громадянка Польщі
24tv
2025-02-01T18:15:06Z
СБУ викрила бізнесмена, який виготовляв «Шахеди» для російської армії
ГЛАВКОМ NET
2025-02-01T18:00:51Z
Удар по 5-поверхівці у Полтаві: у ДСНС показали, як рятували дідуся, заблокованого у квартирі
24tv
2025-02-01T17:42:51Z
«Загинула уся моя сім’я»: кількість жертв після удару по Полтаві зросла
ГЛАВКОМ NET
2025-02-01T17:24:29Z
У катастрофі медично-евакуаційного літака у США загинули шестеро мексиканців
УкраинФорм
2025-02-01T17:15:09Z
Ще одні інсайдери повідомили про повернення Володимира Кличка на ринг у 2025 році
ZN UA
2025-02-01T19:04:51Z
"Спробую з'ясувати": скандальний блогер вирішив взяти участь у Олімпіаді-2028
24tv
2025-02-01T19:03:32Z
Букмекери визначили фаворита бою Денис Берінчик - Кейшон Девіс
Gazeta UA
2025-02-01T19:00:21Z
Гол на 10-й секунді та асист воротаря: "Евертон" з Миколенком здобув розгромну перемогу в АПЛ
TSN
2025-02-01T18:48:10Z
Динамо може втратити лідера
360ua.news
2025-02-01T18:12:20Z
АПЛ. «Евертон» з Миколенком розбив «Лестер», «Борнмут» Забарного програв «Ліверпулю»
УкраинФорм
2025-02-01T18:09:54Z
Останній день ЧЄ-2025 з біатлону: хто представить Україну на естафеті в Мартель-валь-Мартелло
24tv
2025-02-01T17:48:03Z
"Він приймає рішення": промоутер Усика розповів, що буде з кар'єрою українського чемпіона
24tv
2025-02-01T17:24:41Z
"Ліверпуль" обіграв "Борнмут" із Забарним та збільшив відрив на вершині АПЛ
TSN
2025-02-01T17:21:55Z
Навіщо Росії Дніпропетровська область: офіцер ЗСУ зробив несподівану заяву
TSN
2025-02-01T19:06:42Z
Шість українців передавали Росії інформацію про розташування підстанцій та ППО
InternetUA
2025-02-01T18:54:20Z
Росіяни здійснили воєнний злочин у Суджі – Генштаб
1News
2025-02-01T18:42:30Z
Гарячі точки Донбасу: битва за Покровськ і Курахівський виступ
GlavRed
2025-02-01T18:27:24Z
Варварський удар по Одесі завдав руйнувань понад 120-річній будівлі Одеської обласної філармонії
24tv
2025-02-01T18:18:55Z
Аномально тепла зима: як змінилася погода в Україні за останні кілька десятиліть
24tv
2025-02-01T18:03:08Z
У Києві під час загрози балістики охоронці НАУ зачинили укриття перед десятками людей з дітьми
TSN
2025-02-01T17:48:47Z
Якою буде погода 2 лютого в Одесі та області: синоптики оновили прогноз
Политека
2025-02-01T17:24:43Z
Дивився, наче востаннє, – медикиня "Азову" пригадала найважчу евакуацію пораненого
24tv
2025-02-01T17:24:21Z
Драйвова версія "Кульбаб" та емоційна пісня від Трінчер: музичні новинки цього тижня
24tv
2025-02-01T19:03:20Z
3 пари штанів, які можуть замінити джинси: носіть їх на початку весни
24tv
2025-02-01T19:03:12Z
Співачка Анастасія Приходько про «Євробачення» 2009 року: «У росії мені дуже не подобалося»
Политека
2025-02-01T17:51:01Z
"Необхідно відійти": Настя Каменських зробила заяву на тлі скандалу Потапа
GlavRed
2025-02-01T17:27:24Z
Куди сходити у Києві протягом 3-9 лютого: перелік культурних подій
ГЛАВКОМ NET
2025-02-01T17:24:23Z
Зірка серіалу "Емілі в Парижі" вперше стала мамою: акторка поділилася зворушливою новиною
Gazeta UA
2025-02-01T16:33:53Z
Автор легендарного бестселера "Код да Вінчі" анонсував нову книгу: про що вона та коли її чекати
24tv
2025-02-01T16:33:24Z
"У невідомість": наречений зрадниці Ані Лорак публічно викрив їхній роман
GlavRed
2025-02-01T16:27:24Z
Наречений Лесі Нікітюк показав їхнє романтичне фото і розсекретив, чим підкорив ведучу
TSN
2025-02-01T16:21:41Z
Росіяни адаптували платформу для вантажів під запуск безпілотників: що відомо про "Муравей"
TSN
2025-02-01T19:03:44Z
Як військовий може потрапити у кабінет Сирського: офіцер ЗСУ розповів
TSN
2025-02-01T19:03:12Z
Виживав сильніший: найнебезпечніші та найжорстокіші ігри дітей у СРСР
Telegraf
2025-02-01T18:57:22Z
Приголомшливі зміни для водіїв: які нововведення запрацюють вже у лютому
TSN
2025-02-01T18:51:05Z
Росіяни знайшли спосіб, як запускати дрони з важкодоступних місць, – Defense Express
24tv
2025-02-01T18:42:43Z
Священник відмовився і навіть кричав: вдова військового поділилась неприємною історією, яка 2 роки не дає їй спокою
Политека
2025-02-01T18:27:01Z
13-річний хлопчик грає на похоронах бійців ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-02-01T18:15:02Z
Церковний календар на лютий 2025: дати важливих свят
Знай
2025-02-01T18:12:26Z
"Тепер нікого немає, одні дикі звірі": останні жителі села розкрили, як живуть за 27 кілометрів від російського кордону
Политека
2025-02-01T18:04:32Z
Календар стрижок на лютий 2025: названо сприятливі та невдалі дні
Политека
2025-02-01T18:42:03Z
Спершу з'явився сильний свербіж: в Індії облисіли жителі 12 сіл, навіть діти
24tv
2025-02-01T16:24:16Z
Тренування, які спалюють найбільше калорій
24tv
2025-02-01T12:06:13Z
Вчені спростували популярний міф про ранкову каву
24tv
2025-02-01T10:27:45Z
ТЦК та лікарів ВЛК чекає кримінальна відповідальність: як каратимуть за примусову мобілізацію
Знай
2025-02-01T08:36:39Z
«Кохання на виживання»: як покращити токсичні стосунки за допомогою «Атоксілу»
Детектор М
2025-02-01T08:00:08Z
Не намагайтеся повторити: 54-річний чоловік потрапив до лікарні після небезпечного експерименту із пінцетом
Знай
2025-02-01T04:51:15Z
2 прості кроки, і проблема зникне: як прибрати роздратування після гоління
GlavRed
2025-02-01T04:27:55Z
Гороскоп на завтра 2 лютого: Тельцям - грандіозний прибуток, Рибам - успіх
GlavRed
2025-02-01T04:27:26Z
Пенсійні виплати у 2025 році: у ПФУ розповіли, як вони змінилися впродовж року
Политека
2025-02-01T19:00:54Z
ЄС готує поетапну заборону на російський алюміній
AgroNews
2025-02-01T18:27:32Z
Масштабна індексація пенсій у березні: скільки отримають українці після перерахунку
Хвиля
2025-02-01T18:15:01Z
Нові ліміти на грошові перекази
360ua.news
2025-02-01T17:30:51Z
Vale наростила видобуток залізної руди до максимуму з 2018 року
AgroNews
2025-02-01T17:27:39Z
Досягне рекордного рівня: українцям назвали курс долара до кінця 2025 року
Политека
2025-02-01T17:03:17Z
У Придністровʼї не виключають, що скоро знову сядуть на російський газ
Европейская правда
2025-02-01T16:55:44Z
Молдова почала постачати 3 млн кубів газу в охоплене енергокризою Придністров’я
Европейская правда
2025-02-01T16:27:45Z
В Україні створено Бобово-соєву Асоціацію
AgroNews
2025-02-01T16:06:19Z
Дорожній знак "гриб та дві блискавки": де можна зустріти та про яку небезпеку він попереджає
ТСН
2025-02-01T18:33:51Z
Справжній ексклюзив: раритетний Mercedes 1954 року пішов із молотка за $53 мільйони
Фокус
2025-02-01T16:27:33Z
Як українці купували нові авто у 2024 році
360ua.news
2025-02-01T15:30:00Z
Новий електрокар продемонстрував рекордно швидку зарядку
ГЛАВКОМ NET
2025-02-01T13:12:50Z
У Києві врятували знаковий автомобіль Lincoln Сontinental
AutoCentre
2025-02-01T11:57:24Z
Парковка в аеропорту обійшлася чоловікові у 200 тисяч доларів: як таке можливо
24tv
2025-02-01T10:48:12Z
Українці відновлюють попит на нові авто: що частіше купують
ТСН
2025-02-01T09:51:34Z
Працівник автосалону розбив новітній суперкар Lamborghini за $600 000
Фокус
2025-02-01T09:15:34Z
Новий Lamborghini Revuelto розбили під час доставки власнику
AutoCentre
2025-02-01T08:12:06Z
Трамп готується прийняти першого іноземного лідера: хто ним стане і коли
24tv
2025-02-01T19:03:31Z
Зеленський: Санкції мають бути настільки сильними, щоб Росія не могла їх обходити
УкраинФорм
2025-02-01T19:03:10Z
Зеленський: Працюємо, щоб залучити більше ресурсів партнерів для посилення повітряного щита
УкраинФорм
2025-02-01T19:00:56Z
Німеччина відреагувала на вимогу Трампа щодо витрат на оборону
Хвиля
2025-02-01T19:00:10Z
Під ударом в Одесі були не тільки українці, але навіть норвезькі дипломати - Зеленський
УкраинФорм
2025-02-01T18:57:08Z
СБУ затримала 5-х поплічників рашистів, які намагалися створити «повстанський рух» для дестабілізації України
InternetUA
2025-02-01T18:48:04Z
Трамп наказав завдати авіаудару по Ісламській державі у Сомалі
24tv
2025-02-01T18:45:24Z
Війна РФ з Україною: у Financial Times назвали головну мету Путіна
GlavRed
2025-02-01T18:42:59Z
У сербському Новому Саду – масштабний протест через трагедію на залізничному вокзалі
Европейская правда
2025-02-01T18:42:33Z