Як передає Укрінформ, про це повідомив сайт Союзу українських організацій Австралії (СУОА) / Australian Federation of Ukrainian Organisation’s (AFUO).
Виставка, створена на тлі українських дизайнерських мотивів та просторів, представляє рідкісні українські книги та матеріали з колекції слов’янської літератури Ади Бут при Монаші, анімовані читання поезії українською та англійською мовами (англійською, зокрема, читав австралійський рок-музикант Нік Кейв), українські ікони та нові мистецькі роботи від Христі Чудосник та українських студентів.
Зауважується, презентуючи понад 500 років української культури, виставка досліджує взаємозв'язок між історією, опором, стійкістю та надією в Україні.
Куратори виставки – докторка Енн Холловей та Діана Ремзі, у співпраці з дизайнерами студії Peter King, студентами мультимедійних спеціальностей Університету Монаша та у консультації з провідним українським вченим, професором-емеритом Університету Монаша Марком Павлишиним.
«Війна Росії проти України – це війна, спрямована на знищення української ідентичності. «Hoping Against Hope» – це чудова й надихаюча виставка, яка показує, як українська культура протистояла таким спробам у минулому і як знову робить це сьогодні», – сказав професор Марко Павлишин.
На відкритті виставки 3 червня були присутні співголова Федерації українських організацій Австралії Стефан Романів і член виконавчої ради Христина Кметь.
«Виставка досліджує силу оповіді, яка плекає надію серед труднощів та гноблення в Україні», – сказала пані Кметь.
Вона додала, що виставка також підкреслює значущість діаспори та важливість документування історії і збереження книг протягом століть і змушує замислитися над тим, як ці книги потрапили на далекі береги Австралії.
Виставку можна відвідати за адресою: Бібліотека Сера Луїса Матесона, Галерея, перший поверх, 40 Exhibition Walk, Clayton Campus VIC 3800. Час роботи понеділок – п’ятниця: 8:00 – 24:00, субота – неділя: 10:00 – 17:00. Вхід вільний.
Нагадаємо, в Українському музеї Австралії в Мельбурні до березня 2025 року триває виставка українського мистецтва та ремесел «Treasures» («Скарби»), яка демонструє тисячолітні традиції, культуру та творче самовираження.
Фото: AFUO