MY.UAНовини
Владислав Єсипенко. “Твої ручки у своїх руках”. Історія журналіста, якого Росія засудила до шести років колонії
Владислав Єсипенко. “Твої ручки у своїх руках”. Історія журналіста, якого Росія засудила до шести років колонії

Владислав Єсипенко. “Твої ручки у своїх руках”. Історія журналіста, якого Росія засудила до шести років колонії

Владислав Єсипенко – позаштатний журналіст, фрилансер Крим.Реалії (проєкт українського бюро Радіо Свобода). Народився 13 березня 1969 року в Кривому Розі.

Оригінал тексту на сайті The Ukrainians за посиланням

Владислав Єсипенко – позаштатний журналіст, фрилансер Крим.Реалії (проєкт українського бюро Радіо Свобода). Народився 13 березня 1969 року в Кривому Розі.

Єсипенка затримали 10 березня 2021 року на Ангарському перевалі (траса Сімферополь – Алушта) в Криму. За день до того він знімав вшанування пам’яті Тараса Шевченка на імпровізованій акції. Йому висунули звинувачення за статтями 223.1 Кримінального кодексу Росії (незаконне виготовлення вибухових речовин, незаконні виготовлення, перероблення чи ремонт вибухових пристроїв) і 222 КК Росії (незаконні придбання, передання, збут, зберігання, перевезення чи носіння зброї, її основних частин, боєприпасів). Журналіста засудили до шести років колонії загального режиму, пізніше апеляційний суд скоротив йому термін ув’язнення до п’яти років. Відбуває покарання в Керченській колонії №2.

Українські та міжнародні правозахисні організації наполягають на політичній мотивованості справи. 2021 року Владиславу була присуджена державна стипендія імені Левка Лук’яненка. А у 2022-му – премія Американського ПЕН Barbey Freedom to Write Award.

У спецпроєкті, присвяченому вільним голосам Криму, представляємо серію текстових портретів журналістів-політвʼязнів. Ця історія – про Владислава Єсипенка. Проєкт є спільною ініціативою Українського ПЕН, The Ukrainians Media, ZMINA та Vivat за підтримки NED.

Між 15-ю і 16-ю годинами 10 березня 2021 року у власному помешканні в Кривому Розі Катерина намагалася додзвонитися своєму чоловікові в Крим. Владислав Єсипенко – позаштатний автор українського бюро Радіо Свобода, проєкту Крим.Реалії – перебував на окупованому півострові в черговому відрядженні. Вони не говорили з чоловіком весь день, Катерина знала, що він збирається на інтерв’ю в Сімферополі.

“Я знала, що він їхатиме з людиною, у якої мешкав, і в мене були контакти цієї людини. Я їй телефонувала, і на той час у неї вже був увімкнений телефон, але вона не брала слухавки. Тоді я вже відчувала: щось трапилось. Але я думала про аварію, про лікарню. Навіть на думку не спало, що це може бути ФСБ. Про затримання Владислава я дізналася вже після обшуку, коли ця людина, яка була з ним під час затримання, подзвонила мені з іншого телефона і все розповіла”, – говорить Катерина Єсипенко. 

Автівку журналіста зупинили на Ангарському перевалі співробітники ФСБ Росії. В машині були Владислав Єсипенко і мешканка Алушти Єлизавета Павленко. Пізніше вона виступатиме в суді з боку захисту у Владиславовій справі. 

Російський прокурор Сергій Заєць в обвинувальному висновку сформулював причину арешту журналіста так: “погодився забрати зі схованки, неподалік селища Правда Первомайського району, ручну гранату РГД-5. 23 лютого 2021 року дістав зі схованки корпус гранати з вибухівкою та запал до неї від ручної гранати УЗРГМ-2, зібрав це в один пристрій та перевозив із собою в автомобілі”. На початку в документах від окупаційної прокуратури причину такого вчинку Єсипенка зазначали як “для самооборони від агресивних татар”. Потім цю причину змінили на формулювання “для гарантування особистої безпеки”. 

“Досі не розумію, чому феесбешники обрали для “самооборони від татар” гранату, а не пістолет. Тобто якби мені трапились “агресивні кримські татари”, то я мав би підірвати їх разом із собою всупереч інстинкту самозбереження?” – іронізував в одному з листів Владислав.

Як жартувати в пеклі

Про те, як Єсипенко дав свідчення проти себе, він докладно описав у листах, переданих до редакції Крим.Реалії і там само опублікованих. Він розповів, що відмовився підписувати протоколи після обшуку – і тоді російські силовики пообіцяли, що відвезуть його до іншого місця, де “й не таких розколювали”. Владислав каже: його привезли до Бахчисарая, завели в підвальне приміщення, де роздягли й під’єднали до тіла дроти зі струмом. “Хлопці працювали злагоджено та без емоцій. У паузах між тортурами ставили питання”. Журналіст пригадує, що від багатогодинних криків і болю в нього постійно пересихало в роті, язик почав кровити.

Через деякий час безперервних катувань силовики запропонували йому вибір: продовжити катування струмом чи відтискатися від підлоги.

Владислав обрав відтискання, але знущання тривали далі, тільки після цього його посадили на стілець і примотали скотчем. “Я жартував по-чорному. Як можна жартувати в пеклі. Лежачи в цьому підвалі, я заявив феесбешникам, що з таким навантаженням можна не ходити в тренажерний зал. Після чого вони ще сильніше почали мене штовхати ногами, сказавши, що я знущаюся”, – писав Владислав у листі.

Катування тривали два дні. Вони були такими, що журналіст змушений був дати свідчення проти себе й наговорити на телебачення текст, написаний силовиками.

“…Я розумів, – писав Владислав, – якщо не свідчитиму проти себе, то опери ФСБ будуть мене “обробляти” й до суду я щонайменше можу стати інвалідом, а як максимум просто не доживу до нього”.

Від свідчень проти себе Владислав відмовився в залі суду в Сімферополі, на першому ж засіданні. Він пояснив, що все це було підписано під фізичним і психологічним тиском. Незалежного адвоката до Єсипенка допустили через 27 днів. Один зі співробітників ФСБ, Дєніс Коровін, приходив до Єсипенка в СІЗО, дорікав, що той “наговорив багато зайвого в суді”, переконував визнати провину. Якось приніс новий спортивний костюм. Він умовляв журналіста відмовитися від незалежних адвокатів, а коли той усе ж не погодився, аргументував: “Ми ж тобі костюм спортивний купили”. Це – один із фрагментів допиту під час судових засідань самого Коровіна як свідка. Факт, що він приходив у слідчий ізолятор до Єсипенка, ефесбівець заперечив. За катування журналіста жодного з російських співробітників не покарано.

Голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник пояснює, що застосування тортур – невіддільна практика ФСБ:

“Ще до повномасштабного вторгнення Кримська правозахисна група робила аналіз усіх відкритих проваджень у Криму за статтею “перевищення повноважень”. Це єдина стаття, яку можна застосовувати до ФСБ за катування людей. Але за цією статтею за період окупації Криму ніколи нікого не було засуджено”. 

На процес журналіста авторку цього матеріалу не пустили. Під час судів над ним я перебувала в окупованому Криму і працювала як незалежна журналістка в справах українських політв’язнів. Російський суддя Ділявер Берберов не допустив мене в залу суду. Увесь час я сиділа в кав’ярні навпроти будівлі суду, де російська система фабрикувала справу проти мого колеги. Наприкінці процесу, коли Владислава виводили з будівлі, щоб перевезти назад у СІЗО, я підходила до дверей і ставала так, щоб він мене бачив. Я махала йому рукою, а він іноді махав у відповідь усім, хто приходив його підтримати. До ув’язнення Владислава ми не були знайомі особисто. Я вперше побачила його в судовому “акваріумі” за склом. 

Журналістика як відповідь на окупацію

Окупація Криму відбувалася на очах у Владислава. Він багато фільмував на свій телефон: заблоковані українські військові частини в Криму, страйки, захоплення території російською армією, виборчі дільниці під час так званого референдуму. Матеріалу накопичилося багато, і через кілька років Єсипенко вирішив повернутися до теми півострова. Владислав пропонував архівні авторські матеріали різним українським медіа і висловлював бажання працювати в Криму й надалі.

“Але виявилося, що в українських медіа інтересу до цієї теми не було. Владислав був, м’яко кажучи, дуже вражений цим фактом. Не розумів, як це: Крим загарбали на очах у всього світу, а українські медіа не хочуть про це говорити. Пізніше Владислав звернувся до проєкту Крим.Реалії, і з ними в нього почалася співпраця”, – пригадує Катерина. 

Доти Владислав Єсипенко не мав стосунку до медіа, він займався бізнесом у сфері нерухомості. 

“Я не відраджувала його від рішення працювати в Криму, ніколи нічого не забороняла і не ставила жодних умов. Коли йшлося про можливі наслідки для нього через його діяльність, він казав мені, що все буде добре” говорить Катерина. 

Журналіст писав на соціальні й екологічні теми. Він завжди працював під псевдонімом. Останній опублікований його матеріал  опитування мешканців півострова про те, як змінилося їхнє життя за сім років окупації. Він запитував про блокування соціальних мереж, висвітлював тему незаконного видобутку піску на Бакальській косі, розповідав, який зараз має вигляд футбольна тренувальна база “Таврида”, тощо. Всі матеріали Єсипенка можна й сьогодні побачити на сайті видання.  

Ольга Скрипник наголошує на тому, що це одна з небагатьох справ у переслідуванні журналістів у Криму, коли сама окупаційна влада півострова визнала, що переслідує за журналістську діяльність: “У матеріалах справи, особливо коли вони тільки почали фабрикувати її проти Владислава, як доказ в основу намагалися покласти відеосюжети, які він знімав про звичайне життя в Криму. Виходить, що його журналістська діяльність була чорним по білому вписана як злочин”.

Своє останнє слово на суді в Криму він розпочав так: “Я вважаю цю справу політичною. Чому? Тому що я – журналіст українського видання, і, найімовірніше, співробітники ФСБ хотіли показати, наскільки неприйнятною є свобода слова…”  

Навіть за ґратами Владислав Єсипенко зумів продовжити журналістську діяльність. Він записав розмову зі своїм громадянським захисником, єпископом Православної церкви України митрополитом Сімферопольським і Кримським Климентом. У неволі взяв також інтерв’ю в іншого в’язня – громадянина України Костянтина Ширінга, затриманого у квітні 2020 року нібито за підозрою в шпигунстві та засудженого до 12 років перебування в колонії суворого режиму. Костянтин потребував медичної допомоги через серцеві хвороби, але не отримав її. Невдовзі після інтерв’ю він помер у колонії №5 міста Новотроїцьке Оренбурзької області Росії. Розмова, записана Владиславом і опублікована на Крим.Реалії, стала першим і останнім інтерв’ю з Костянтином Ширінгом.

Знайти Ремарка в бібліотеці колонії

Журналіст відбуває покарання в Керченській колонії №2. Там його зв’язок телефоном з родиною – після браку таких можливостей, коли перебував у СІЗО, – налагодився. Але втратилася змога листування, бо колонія не під’єднана до російської системи “Зонателеком”, а паперові листи до Криму не доходять. 

“Усі заклади, де люди під вартою, – простір постійного психологічного тиску, і треба мати силу, щоб не втратити себе там. Владові було важко в СІЗО в закритій камері з дуже обмеженим простором. Коли він приїхав до колонії, ми навіть жартували, що йому там стало краще”, – гірко сміється Катерина. 

Єсипенко перебуває в одному з бараків колонії, де утримують одночасно тридцять осіб. У колонії є імпровізований стадіон для занять спортом і бібліотека. Серед книжок про історію Росії, царську Росію і цитат Леніна Владислав знайшов там Ремарка. Він вивчає англійську, і в цьому йому допомагає сусід по бараку, який добре володіє мовою. Займається самостійно з підручником, а розмовну частину практикує із сусідом. В ув’язненні написав вірш і музику до нього, а також сценарій до кліпу майбутньої пісні, все це журналіст передав Катерині. 

Владислав працює також над книжкою і фрагменти з неї теж передав дружині. 

“Вона не документальна. Це книжка про його життя в колонії, там вигадані герої, їхнє життя теж проходить в ув’язненні”, – говорить Катерина. 

Про власне ж перебування в неволі в листі писав так: “Часом буває дуже важко. Дуже.

Немає більшої наруги, коли людину зводять до становища безсловесної безправної тварини.

Немає більшого пекла, ніж день у день, місяць у місяць, і так уже пів року, сидіти в чотирьох стінах, виходити по команді з камери, щоб хапонути ковток свіжого повітря, і заходити до камери знов, не в силах щось змінити”.

“Не житиму під Росією”

Познайомилися Катерина з Владиславом 13 років тому в спортивному клубі. Освідчився він майбутній дружині в оксамитовий сезон у вечірній Ялті. Вони оселилися в Криму, у Севастополі, 2013 року, але мешкали там недовго: Росія окупувала український півострів. Їхня донька Стефанія народилася в окупації. “Я не житиму при Путіні”, – безапеляційно заявив Єсипенко, і родина повернулася до Кривого Рогу з маленькою донькою. Коли Владислава ув’язнили, Стефанії було шість років. Коли я вперше приїхала до них, дівчинка цілувала екран телевізора, бачачи в новинах батька. Зараз їй дев’ять.

“Вона вже така принцеса. Стефанія розмовляє телефоном з татом, і в мене таке відчуття, ніби вона живе тільки в той час, коли він поруч. Вони обговорюють буквально все: як минають її дні, які в неї друзі”, – розповідає Катерина і додає, що дитяча психологиня під час консультації зауважила: Стефанія ніби хоче залишатися й перебувати в тому віці, коли батька ув’язнили. В кожному листі святому Миколаю дівчинка просить, щоб батько якомога швидше повернувся додому.

“Вона все знає, все розуміє. Вона знає, де її батько і за що він там. Наша донька спокійно говорить про це з іншими”, – каже Катерина Єсипенко.

На день народження Стефанії батько передав їй записку з в’язниці. Він привітав доньку зі святом і попросив не лишати музики й танців: “Потримати твої ручки у своїх руках. Для мене це – абсолютне щастя. Впевнений, так і буде!” – пише Єсипенко доньці.

Катерина почала вести правозахисну діяльність. Вона розповідає, що її робота в цій сфері зараз – прямий наслідок ув’язнення Владислава:

“Моя залученість у чоловікову справу мала свій вплив. Більшість роботи правозахисників зараз зосереджена на документуванні воєнних злочинів Російської Федерації в Україні. Я відчуваю свій маленький внесок у притягнення Росії до відповідальності. Хтось збирає на дрони. Хтось волонтерить. Хтось – вивозить поранених. А я хочу, щоб після перемоги РФ зазнала відповідальності”, – говорить Катерина про свою теперішню діяльність.

Ольга Скрипник роз’яснює ситуацію з обмінами політичних бранців Кремля, яких зараз, після початку повномасштабного вторгнення, вважають цивільними полоненими:

“Процеси обміну не правова процедура. Це не та ситуація, де ми можемо сказати, що от ця людина точно на нього заслуговує. Тут річ у тому, що людина в принципі не має бути за ґратами”.

Протягом усієї війни було щонайменше три випадки, коли звільнили кримчан, – Геннадія Афанасьєва, Ільмі Умерова й Ахтема Чийгоза. А також обмін 2019 року, коли повернулися Олег Сенцов, Володимир Балух, Олександр Кольченко. Але після початку повномасштабної це припинилося: Росія свідомо не обмінює кримських політв’язнів, адже не визнає, що Крим є Україною і що війна триває і там. “Безумовно, Владислав є в списках на обмін, але наразі не бачимо механізмів зі звільнення цивільних”, – говорить Скрипник. Вона додає, що одним з таких механізмів може бути велика коаліція країн, які на політичному рівні займатимуться поверненням українців додому.

Колажі Анастасії Струк. На головному зображенні використано ілюстрацію Марії Глушко. Світлини – з родинного архіву та надані Олександрою Єфименко.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
Випробування найновішого бомбардувальника B-21 Raider потрапили на відео
Portaltele
2024-11-25T09:52:38Z
Этой зимой оккупанты хотят захватить прифронтовые города: о чем предупреждает ISW
Известия Киев
2024-11-18T18:07:47Z
Как изменится ситуация на фронте в 2025 году: военный объяснил, чего ждать украинцам
Политека
2024-11-26T11:31:35Z
Великая Новоселка — новый горячий участок фронта. Это важный опорный пункт и логистический хаб ВСУ — аналитик
ZN UA
2024-11-26T11:22:31Z
В Киеве пробки на дорогах и коллапс в метро
Апостроф
2024-11-21T07:00:32Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
Непогода надвигается: синоптики предупредили водителей об опасности
Хвиля
2024-11-19T04:24:15Z
Молодой фаворитке Путина доверили важное культурное мероприятие в России
Comments UA
2024-11-21T19:57:44Z
Китай отреагировал на удар баллистической ракетой России по Украине
Comments UA
2024-11-22T13:57:41Z
Нарушит еще одну традицию: Мелания Трамп не переедет за мужем в Белый дом
Фокус
2024-11-13T14:35:03Z
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
"Кровавое" небо над Москвой: что произошло в столице РФ
Comments UA
2024-11-26T11:30:54Z
Депутаты ВР обеспокоены затягиванием судебного разбирательства дела экс-парламентария Госдумы РФ миллиардера Магомеда Гаджиева
Апостроф
2024-11-26T11:27:06Z
Маск цинично унизил всех украинцев: что немедленно должна сделать Банковая
Comments UA
2024-11-18T09:03:21Z
Названы три кандидатуры на должность посла Украины в США
Апостроф
2024-11-12T16:48:41Z
Усиление кровавого террора: сколько еще времени Путин будет устраивать украинцам ад
Comments UA
2024-11-18T12:39:58Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
Группа Erreway с актерами сериала "Мятежный дух" впервые за 18 лет воссоединится для мирового тура
Комсомольская правда
2024-11-26T10:55:50Z
Вышел второй трейлер третьей части Соника
Корреспондент
2024-11-26T10:52:51Z
В Facebook сообщили о смерти Виктора Павлика: жена выдала гневную тираду
GlavRed
2024-11-19T16:45:44Z
"Такие бабки": звезда "Женского квартала" оскорбила поклонниц актера Остапа Ступки
Апостроф
2024-11-25T13:51:27Z
57-летняя Памела Андерсон в скромном платье появилась на Governors Awards 2024
Фокус
2024-11-18T08:57:50Z
Дайте мозгу отдохнуть: 5 упражнений для улучшения психического здоровья
Фокус
2024-11-24T12:45:51Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
«Они совсем не темнеют»: простой лайфхак, чтобы хранить авокадо неделями
Marie Claire
2024-11-21T03:04:10Z
20 лучших кремов для рук 2024: выбор редакции Marieclaire.ru
Marie Claire
2024-11-26T11:01:22Z
Синяк на теле - повод тревожиться: когда нужно срочно бежать к врачу
Знай
2024-11-26T10:51:59Z
Что предлагают вместо МСЭК: от анонимности пациента до видеофиксации и индивидуальных экспертов
Комсомольская правда
2024-11-19T06:02:12Z
Ночная стража: 5 комнатных растений, которые улучшают сон
Marie Claire
2024-11-16T19:30:52Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
"Тысяча Зеленского": правительство обнародовало постановление
Корреспондент
2024-11-25T09:08:35Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
Три сценария зимних отключений 2024-2025: эксперты рассказали, чего ждать украинцам
ZN UA
2024-11-25T03:34:28Z
Курс валют на 25 ноября: сколько стоят доллар, евро и злотый
Комсомольская правда
2024-11-25T07:39:47Z
Украинцы скупили новых авто более чем на 104 млрд
Корреспондент
2024-11-26T11:33:02Z
В России зафиксировали начало шахтерских стачек
Апостроф
2024-11-26T11:27:45Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Украинцы могут платить за тепло по "копеечному" тарифу: но есть условие
Знай
2024-11-16T20:12:25Z
Отменены графики отключений света в некоторых регионах
Известия Киев
2024-11-19T18:33:42Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
Перес раскритиковал обновленный формат Лиги чемпионов и увеличение количест
Корреспондент
2024-11-24T17:00:03Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
ПСВ – Шахтер: онлайн-трансляция матча Лиги чемпионов
TSN
2024-11-26T11:24:33Z
"Динамо" – "Виктория": онлайн-трансляция матча Лиги Европы
ZN UA
2024-11-26T11:16:19Z
"Только немного крови": Фьюри вспомнил поединок с Усиком, который закончился нокдауном
Фокус
2024-11-26T10:12:14Z
Фьюри перед реваншем с Усиком решил похвалить украинца
ZN UA
2024-11-26T10:01:57Z
"Борнмут" готов продать украинца Забарного – СМИ
ZN UA
2024-11-26T09:39:07Z
"Люблю тебя безгранично": жертва Усика показала своего лучшего друга
Апостроф
2024-11-26T09:33:42Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
В Кривом Роге прощаются с погибшей семьей - Еленой Кулик и ее детьми
Апостроф
2024-11-14T13:54:53Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
В Курской области удалось вырвать из окружения 16 бойцов ВСУ
ZN UA
2024-11-15T18:54:19Z
Первую в Украине больницу на 2 тысячи пациентов строят под землей
Comments UA
2024-11-26T11:33:27Z
В СНБО объяснили, чем грозит расширение производства баллистики в КНДР
Апостроф
2024-11-26T11:33:16Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
Женщина сделала ДНК-тест: как выяснилось, ее бабушка забрала с собой в могилу секрет
Фокус
2024-11-12T15:27:38Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
В Одессе спасатели сняли с 18-метрового аттракциона четырех детей
ZN UA
2024-11-24T21:31:37Z
Правоохранители задержали двух поджигателей-рецидивистов
Корреспондент
2024-11-26T11:24:25Z
В Киеве осудили пенсионеров за нападение на волонтера
Корреспондент
2024-11-26T11:12:40Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
Дания задержала китайское судно по подозрению в повреждении кабелей
Корреспондент
2024-11-20T19:00:44Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Гороскоп для всех знаков зодиака на 27 ноября 2024 года
Корреспондент
2024-11-26T10:21:35Z
Хит праздничного стола: три необычных варианта салата "Оливье"
Фокус
2024-11-26T08:57:39Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Больше не будете мучаться: как быстро отмыть посуду от присохшего теста
Знай
2024-11-26T07:51:08Z
Вкус будет испорчен: 9 ингредиентов супа, которые можно добавлять только в конце готовки
Marie Claire
2024-11-26T06:01:37Z
Авторы The Invincible представили антибоевую ролевую игру Dante's Ring — выходит в 2025 году
GameMag
2024-11-24T13:16:07Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Baldur's Gate 3 разошлась тиражом более 15 миллионов копий
GameMag
2024-11-26T11:34:47Z
Ученые "оживили" мумию бабушки Тутанхамона – была настоящей красавицей
Апостроф
2024-11-26T11:33:20Z
Классические Dino Crisis и Resident Evil стали доступны владельцам PS4 и PS5 для отдельной покупки в PS Store
GameMag
2024-11-26T11:04:13Z
Жизнь наизнанку. Существо, живущее на всех континентах кроме Антарктиды, дышит странным образом
Фокус
2024-11-26T10:51:22Z
Проникновение в штаб-квартиру гестапо: 12 минут игрового процесса Sniper Elite: Resistance
GameMag
2024-11-26T10:34:40Z
Древнее лекарство от похмелья нашли в кулинарной книге 1000-летней давности
Апостроф
2024-11-26T10:33:15Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
Разгоняется до 966 км/ч: на аукцион выставили впечатляющее реактивное авто 60-х
Фокус
2024-11-26T11:30:42Z
Опытные водители наливают в бак омывателя популярный напиток: зачем так делать и действительно ли это полезно
TSN
2024-11-26T09:39:45Z
Стремительный силуэт и 367 сил: дебютировал стильный спортивный кроссовер Audi
Фокус
2024-11-26T08:57:07Z
Tesla и кроссоверы по шокирующим скидкам: какие автомобили купили украинские министры в 2024 году
Знай
2024-11-26T04:51:23Z
Эксклюзив высшей пробы: на продажу выставили уникальный Mercedes за $55 миллионов
Фокус
2024-11-25T18:15:51Z
Представлений новий BMW 225i Coupe M Sports Night Package
Portaltele
2024-11-25T17:52:13Z
Автомобили за несколько дней могут эвакуировать: в Украине назревает крупный бизнес под крылом Арахамии
Знай
2024-11-25T17:22:57Z
Не горят и увеличат запас хода: электрокары MG получат передовые твердотельные батареи
Фокус
2024-11-25T17:12:54Z