Про це він сказав, виступаючи на конференції «Riga StratCom Dialogue 2024», передає Укрінформ із посиланням на Новости-Грузия.
Рінкевичс розкритикував існуючу політику Євросоюзу щодо Грузії. На його думку, Брюссель має діяти терміново та жорстко, щоб відповісти на зростання російського впливу.
«Якщо ми не надішлемо дуже ясний і дуже твердий сигнал, а лише висловлюватимемо нашу стурбованість на словах, то ситуація погіршиться», - сказав Рінкевичс.
У цьому контексті він згадав військову агресію Росії у Грузії у 2008 році. Тоді міжнародна реакція була недостатньою та повільною, а багато хто вважав, щоГрузія спровокувала Росію, нагадав латвійський лідер.
Рінкевичс також закликав уряд Грузії враховувати побажання свого суспільства і не піддаватися зовнішньому впливу, який може завадити демократичному розвитку країни.
Він наголосив, що Латвія підтримає починання та зусилля Грузії, але тільки в тому випадку, якщо країна поважатиме принципи демократії та верховенства закону.
Як повідомляв Укрінформ, 14 травня парламент Грузії у третьому читанні ухвалив закон «Про прозорість іноземного впливу», попри протести та зростання напруженості у країні. 18 травня президент Грузії Саломе Зурабішвілі наклала вето на документ, наголосивши, що він «повністю повторює дух російського закону», а його зміст є неконституційним.
Парламент 28 травня подолав президентське вето, остаточно затвердивши закон.
За новим законом, із серпня ЗМІ та НУО, які, за даними 2023 року, отримували понад 20% доходу з-за кордону, протягом місяця мають через Дім юстиції внести заяву про реєстрацію як організації, які проводять інтереси іноземної сили.
Торік у грудні ЄС надав Грузії статусу кандидата на членство, але після ухвалення скандального закону про «іноагентів» у блоці можуть переглянути безвізовий режим з країною.
Фото: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja