MY.UAНовини
Російська мрія про грузинських іноагентів: чому тривають протести в Грузії та як це вплине на Україну
Російська мрія про грузинських іноагентів: чому тривають протести в Грузії та як це вплине на Україну

Російська мрія про грузинських іноагентів: чому тривають протести в Грузії та як це вплине на Україну

Які наративи російської пропаганди щодо протестів у Грузії та як грузинське громадянське суспільство бачить поточні загрози від Росії.

У Грузії тривають протести проти введення в дію закону про прозорість іноземного впливу.  3 квітня 2024 року глава парламентської фракції владної партії «Грузинська мрія — Демократична Грузія» Мамука Мдінарадзе вніс на розгляд парламенту відповідний законопроєкт. 

Документ має на меті зареєструвати в окремому державному реєстрі грузинські неурядові організації, які мають фінансування іноземних донорів із наступним формулюванням — «організації, що захищають інтереси іноземної держави». Міністерство юстиції Грузії має моніторити цей процес. І в разі відмови реєстрації може встановити штраф у 25000 ларі (9400 доларів). 

Політики ЄС, США робили заяви щодо відкликання законопроєкту. Високий представник ЄС із зовнішньої політики та безпеки Жозеп Боррель разом із Єврокомісією у заяві від 15 травня 2024 року закликав відкликати законопроєкт, адже документ не відповідає нормам і цінностям Євросоюзу. 

Зрештою, 28 травня парламент Грузії, попри президентське вето, затвердив закон про іноагентів. Спікер парламенту Шалва Папуашвілі 3 червня підписав закон. 

Партія «Грузинська мрія — Демократична Грузія» перебуває при владі з 2012 року. За даними матеріалу Chatham House, упродовж минулих 12 років у державі посилилися авторитарні тенденції на шляху зближення з Росією.

Москва ще з початку 1990-х років прагнула зберегти вплив у Грузії. Це відбувалося за допомогою підтримки проросійських кіл в Абхазії та Цхінвальському регіоні. Росія завершила процес окупації цих територій під час війни у серпні 2008 року, проголошенням їхньої «незалежності». З того часу Кремль не полишав спроб отримати повний контроль над Грузією.

Свідченням проросійської політики Грузії є дії олігарха Бідзіни Іванішвілі, який і створив політсилу «Грузинська мрія — Демократична Грузія». Іванішвілі мав російське громадянство до 2011 року. За даними Європейського центру міжнародних відносин, він досі через офшори має бізнес у Росії.

Іванівшвілі отримав контроль над деякими грузинськими медіа. Як приклад можемо навести телеканал Imedi, який, згідно з дослідженням Media Landscapes про грузинське медіасередовище, вважається одним із наближених медіа до політсили «Грузинська мрія — Демократична Грузія». У 2017 році Imedi сформував холдинг з іншими каналами — Maestro та GDS. Керівником GDS був син Іванішвілі Бера. Відтак проросійський олігарх грузинського походження отримав платформи для поширення потрібних йому тез.

Уряд Грузії повністю складають представники політичної партії «Грузинська мрія — Демократична Грузія». Зі 150 депутатів парламенту 83 є урядовою коаліцією, яку складають 74 депутати з «Грузинської мрії — Демократичної Грузії» та 9 із «Сили людей». Ключову роль в урядовій коаліції відіграє саме «Грузинська мрія».

Тому нинішня ситуація з прагненням урядової коаліції впровадити «Закон про відкритість іноземного впливу» є частиною російської гібридної війни. Законопроєкт було подано до парламенту Грузії за ініціативи партії «Грузинська мрія — Демократична Грузія» в лютому 2023 року. У ньому було прописано вимоги реєстрації щодо «організацій, які захищають інтереси іноземної держави». Такими вважаються:

  • некомерційні організації, які не були створені адміністративними органами Грузії;
  • медіа, які мають більше, ніж 20% фінансування від іноземних держав;
  • юридична організація, яка є власницею друкованого медіа, чий прибуток на понад 20% походить від іноземної держави;
  • юридична особа, яка володіє інтернет-доменом та має фінансування іноземною державою понад 20%. 

Сутички щодо законопроєкту розпочалися в грузинському парламенті 6 березня 2023 року між «Грузинською мрією» та опозиційними партіями, наприклад Droa («Настав час»). Партія «Настав час» була серед організаторів протестів представників громадянського суспільства Грузії, які розпочалися 7 березня навпроти будівлі парламенту. Тоді головний лозунг протестувальників був наступний: «Я грузин, отже — я європеєць».

За даними журналістів BBC, для протидії протестам поліція Грузії використовувала перцеві балончики та водомети. Попри те, що законопроєкт пройшов перше читання, грузинський парламент, під тиском громадськості, відкликав його 10 березня 2023 року.

  • Читайте також: Викриття: як російська пропаганда зреагувала на протести у Грузії

Протести в Грузії поновилися у квітні 2024 року, коли партія «Грузинська мрія — Демократична Грузія» почала знову процес затвердження закону про іноагентів. Протестувальники блокували проспект Руставелі біля парламенту Грузії. Поліція застосувала сльозогінний газ щодо протестувальників.

8 квітня 2024 року 400 громадських організацій Грузії виступили зі спільною заявою проти законопроєкту про іноземних агентів. «Влада не хоче, щоб голоси людей у ​​регіонах, які інформують громадськість про своє становище через місцеві незалежні ЗМІ, були почуті» - йшлося у заяві.

Деякі міжнародні організації висловилися на захист демократії в Грузії, яка опинилася перед загрозою через прагнення урядової партії «Грузинська мрія — Демократична Грузія» впровадити закон про іноагентів. 

Неурядова організація Європейський центр свободи преси та медіа виступила з заявою. Там було зазначено, що в лютому 2024 року в «парламент» окупованої Абхазії було внесено схожий на російський законопроєкт про «іноагентів». У такий спосіб Москва прагне зробити так, щоб закони були аналогічними не лише в Росії, але й на окупованих територіях інших держав. Міжнародний інститут преси, Free Press Unlimited, Європейська федерація журналістів, Європейський центр свободи преси та медіа, Article 19 Europe, OBC Transeuropa засудили спроби обмеження незалежної журналістики в Грузії.

Виконавча директорка Media Development Foundation Ge, головна редакторка Myth Detector Тамар Кінцурашвілі у коментарі «Детектору медіа» розповіла про те, як закон вплине на громадські організації Грузії.

«Уряд стверджує, що йдеться про прозорість, але наше тлумачення цього закону таке. Мова про придушення критичних голосів і наклеювання ярликів на нас, watchdog-організації, медіа як іноземних шпигунів, що неприйнятно. Ніхто з нас не планує реєструватися як іноземний агент. Ми отримуємо іноземне фінансування, щоб служити власній країні, а не іноземним інтересам. Підтримка демократії в Грузії важлива для її виживання.

На жаль, наша влада розділяє суспільство. Його мета — не консолідувати громадськість проти спільного ворога, яким однозначно є Росія, а боротися з демократичними інститутами», — пояснила Кінцурашвілі.

Асоційована дослідниця по Кавказу Лабораторії цифрових кримінальних досліджень Атлантичної Ради Ето Бузіашвілі розповіла «Детектору медіа» про те як розвиваються протести в Грузії, а також про інформаційний аспект цих подій. Бузіашвілі сказала, що протест децентралізований, тобто немає якоїсь фігури, яка б керувала протестувальниками: «І протести були дуже масовими — понад 100000 людей, які вийшли на вулиці. Було багато жорстокості, яку ми бачили у фізичному та онлайн-просторі. Ми побачили, як на грузинських вулицях з’явилася не тільки поліція, а й тітушки».

Грузинський закон про іноземних агентів є в багатьох тезах копією російського оригіналу, за допомогою якого Володимир Путін прагнув знати перелік людей і організацій, які можуть виступити проти нього. У Росії правки до закону «Про некомерційні організації» було затверджено у 2012 році. Документ зобов’язував ГО реєструватися та маркувати свої публікації. Аналогічний закон, який стосувався не юридичних, а фізичних осіб, у Росії прийняли у 2019 році. У липні 2022 року було затверджено Федеральний закон «Про контроль над діяльністю осіб, які знаходяться під іноземним впливом».

У матеріалі Civil.ge про порівняння американського закону про реєстрацію іноземних агентів 1938 року (до якого апелює російська пропаганда) та грузинського закону вказано відмінності між документами. У США йшлося про організації, які звинувачували у співпраці з нацистською Німеччиною. У грузинському випадку йдеться про організації, які отримують фінансування від США і ЄС. На відміну від російського закону, в грузинському документі згадуються навіть релігійні організації.

Атаки в соцмережах і на вулицях

Тамар Кінцурашвілі розповіла про методи владної партії «Грузинська мрія — Демократична Грузія» залякування протестувальників. У хід пішли розгром офісу, анонімні телефонні дзвінки з погрозами.

«Вони розгромили офіс MDF 9 травня, коли в Грузії був офіційний святковий день. Так, із камер відеоспостереження ми впізнали двох людей у чорному та в масках. Вони розклеювали плакати з моїм фото про те, що я виконавиця іноземних інтересів. Вони робили подібні речі (телефонували, погрожували) з журналістами-розслідувачами й іншими громадськими організаціями. Телефонують не тільки мені, а й членам моєї родини. Навіть під час поїздки в Україну (на X Lviv Media Forum — «ДМ»), мені дзвонили опівночі», — прокоментувала Кінцурашвілі.

Ето Бузіашвілі розповіла про публікацію персональних даних учасників протестів. Це можна побачити в різних соцмережах, зокрема Телеграмі та X. 

«Закон ще не діє, але голова парламенту оголосив, що створюють т.зв. базу даних, “чорний список” людей, які небажані. І незабаром після цієї заяви ми побачили, що було створено декілька телеграм-каналів. Там почали зливати особисту інформацію громадських активістів і членів ГО. І опосередковано закликають людей атакувати їх», — розповіла Бузішвілі.

  

Згадка про Ето Бузіашвілі в одному профілі на X, де публікують дані про громадянське суспільство Грузії

Бузіашвілі підтвердила свідчення Тамар Кінцурашвілі про телефонні дзвінки з погрозами.

«Була безпрецедентна кампанія, коли тисячі людей дзвонили з українських, мексиканських номерів тощо. І з цих дзвінків лунали грузинські голоси, які ображали та лаяли учасників протестів. Казали, що ми знаємо, хто ви, і якщо ви продовжите протестувати, то ми прийдемо за вами. Це був безпрецедентний рівень атаки», — прокоментувала Ето Бузіашвілі.

Наративи російської пропаганди про Грузію

Російський агітпроп прагне показати, що протести в Грузії інспіровані ЦРУ, США, Заходом. І що не варто Заходу вказувати грузинському парламенту, які закони приймати.

«Перший наратив такий, що Захід намагається втягнути Грузію у війну з Росією. І побачити російське вторгнення в Грузію, як було у 2022 році в Україні. І таким чином російська пропаганда намагається посіяти страх серед грузинського суспільства.

  

Пост у Фейсбуці, де вказано, що винуватцем протестів у Грузії є нібито ЦРУ

Крім цього наративу, є інший, що нинішні протести є недемократичними. Що протести організовані Заходом і є спробою силового повалення влади. Ними керує ЦРУ чи Захід. І знову Захід хоче бачити хаос і нестабільність у Грузії», — розповіла Бузіашвілі. 

Російські пропагандисти, зокрема телеграм-канали «Анатолій Шарій» та «Украина.ру» поширювали тезу, що Грузія має законно обраний парламент, але Захід прагне нав’язати своє бачення того, що варто робити Тбілісі. Проросійський блогер Анатолій Шарій написав відносно заяв високопосадовців ЄС щодо прийняття закону про іноагентів: «А ще грузинський народ обрав парламент, який вирішив зробити, як вирішив. А ви лізете своїми рилами скрізь, де можна і не можна. Вже одній країні допомогли у 2014, дякую, 10 років процвітання». А у телеграм-каналі «Украина.ру» писали 28 травня: «Грузинська влада показала соросятам і держдепишам, що “в цю гру можна грати удвох”».

Для дискредитації грузинського громадянського суспільства Росія залучає іноземців, які поширюють тези кремлівської пропаганди. Одним із них є військовий США у відставці, Скотт Ріттер. Він писав у мережі X: «Як Грузія може бути вільною, коли 27 тисяч неурядових організацій, які фінансуються Заходом, прагнуть нав’язати штучні європейські стандарти». Тезу щодо нібито інспірованої Заходом «кольорової революції» в Грузії, яку начебто на зразок Євромайдану в Україні організувало ЦРУ, Скотт Ріттер оприлюднив на ютубі. А прийняття закону про іноагентів Ріттер у мережі X оцінив 29 травня наступним чином: «Грузія зараз вільна від тиранії західних грошей».

Прем’єр Іраклія Кобахідзе поширює тези щодо України та Грузії, які співзвучні російській пропаганді. Так, 30 травня Кобахідзе повідомив: «До 2013 року Україна була країною з територіальною цілісністю, а її економіка становила 200 мільярдів доларів. Сьогодні ця країна — обвалена. Через стільки років її економіка значно скоротилася. Також 20% території України окуповано, загинули десятки тисяч людей. Хто несе за це відповідальність? Ніхто».

МЗС України засудило висловлювання грузинського прем’єра, назвавши їх антиукраїнськими.

Порівняння Грузії з Україною в російській пропаганді ще раз є підтвердженням, що події в Тбілісі впливають на російсько-українську війну. Це частини єдиного пазла, де Росія прагне контролювати території, а найголовніше — сприйняття людьми реальності та їхню майбутню поведінку.

Ето Бузіашвілі пояснила, на яких платформах Росія поширює свою дезінформацію про Грузію: «Фейсбук був і залишається популярною платформою номер один у Грузії. Але крім фейсбуку ми бачили в Грузії появу більше телеграм-каналів, особливо після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Основною соцмережею для молоді Грузії є тікток. Тому російська пропаганда працює здебільшого у фейсбуці, телеграмі й тіктоку».

Попри тиск влади та спроби Росії дестабілізувати ситуацію в Грузії, більшість грузинів виступає за вступ країни до ЄС і НАТО. Це показало опитування громадської думки в Грузії від Міжнародного республіканського інституту, проведеного восени 2023 року.

«У грузинському суспільстві існує лише один поділ — і це поляризація щодо владної партії. Згідно з даними опитувань Національного демократичного інституту, більш як 80% грузинів хочуть бачити свою країну в ЄС, а опитування Міжнародного республіканського інституту показало, що 65% виступають за членство в НАТО. Крім того, прийняття закону є неконституційним, тому що в нашій Конституції є стаття 78, яка говорить про те, що всі державні органи повинні забезпечити й зробити все, щоб Грузію прийняли в ЄС і НАТО» — прокоментувала Ето Бузіашвілі.

Історія з прийняттям закону про іноагентів вплинула на європейську і євроатлантичну інтеграцію Грузії. Коли в червні 2022 року Україна та Республіка Молдова отримали кандидатський статус ЄС, то Грузія — ні. Зрештою. кандидатський статус Грузії Європейська Рада надала у листопаді 2023 року.

Але заяви високопосадовців ЄС, що закон про іноагентів не відповідає нормам Євросоюзу, віддаляє від перспектив вступу цієї держави до Євросоюзу. Без демократичних процедур і відповідних реформ навряд чи можна очікувати подальшого прогресу Тбілісі в членстві в ЄС і НАТО. 20% країни залишаються окуповані Росією.

30 травня представники громадянського суспільства Грузії зробили колективну заяву про подання апеляції до Європейського суду з прав людини відносно затвердженого закону про іноагентів. Згідно з процедурою, президент Грузії має 5 днів на підписання закону. Якщо цього не відбулося, то право підпису, після якого закон буде введено в дію, має спікер парламенту.

Закон про іноагентів набуде чинності після 60 днів від дня підписання. Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі є прозахідним політиком і прагне консолідувати опозицію проти «Грузинської мрії».

Нині ситуація в Грузії наступна. Громадянське суспільство прагне відстояти незалежність медіа та право надалі сприяти демократії в державі через роботу своїх організацій. Разом із тим, закон про прозорість іноземного впливу набуде чинності на початку серпня 2024 року.

Колаж: Микола Шиманський, «Детектор медіа»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Сезон арбузов в Украине: что нужно знать, чтобы не купить "нитратный коктейль"
Знай
2025-07-13T10:51:02Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
Курс валют в Украине: доллар медленно дорожает, евро быстро дешевеет – что покупать
TSN
2025-07-14T03:07:03Z
Супермаркеты активно снижают цены на молодые овощи: что ощутимо подешевело
Знай
2025-07-14T02:22:33Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
"Блок готов: ЕС планирует создать фонд по поддержке Украины на 100 млрд евро, — СМИ
Фокус
2025-07-09T10:27:30Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Займет 20 минут в день: простое упражнение может снизить риск смерти на 40%
Знай
2025-07-14T02:52:24Z
Секрет японцев: простое упражнение, которое снижает давление и спасает от депрессии
Gazeta UA
2025-07-14T00:01:17Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Чтобы огурцы росли как на дрожжах: эффективное и дешевое средство, которое есть у каждого дома
TSN
2025-07-06T18:06:48Z
Пенсионеры могут получить тысячу гривен на лекарства: кому и на каких условиях выплатят пособие
Знай
2025-07-04T03:36:30Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
Из-за операции "Паутина": РФ активно строит укрытия на своих авиабазах, но не везде, — ISW
Фокус
2025-07-14T03:01:31Z
Трамп посетит Великобританию с государственным визитом: его ждут у короля Чарльза
TSN
2025-07-14T02:49:55Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Завтра правительство Шмыгаля представит важные решения для украинцев
TSN
2025-07-13T20:36:33Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Эти пять знаков будут обладать особым шармом и магией - потрясающий гороскоп на 14 июля
Gazeta UA
2025-07-14T03:10:43Z
Кельтский гороскоп деревьев на 14 июля 2025: Тельцам – день замедления, Ракам – внутренний излом, Львам – магнетизм
TSN
2025-07-14T00:19:00Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Приказ Порошенко, разрешивший боевикам Гиркина избежать уничтожения, является госизменой – эксперт
TSN
2025-07-07T17:54:27Z
В Киеве заметили людей со свастикой на одежде и флагах: что известно
Comments UA
2025-07-08T19:36:04Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
Предприниматели могут попасть за решетку: за какие правила строго наказывают
Знай
2025-07-14T03:07:15Z
ВСУ уничтожили комплекс ЗРК, являющийся одним из ключевых компонентов российской ПВО
ZN UA
2025-07-14T03:07:09Z
Крупнейший порт Европы готовится к войне с Россией — что известно
TSN
2025-07-08T21:27:03Z
Производит истребители МиГ-29 и МиГ-31: Силы обороны атаковали завод в Подмосковье
Фокус
2025-07-11T11:43:06Z
Определено ориентировочное время заседания следующего Рамштайна
Корреспондент
2025-07-12T20:48:25Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Симпсоны предсказали Лабубу: почему тревожная теория заставляет владельцев сжигать вирусную игрушку
Фокус
2025-07-13T18:52:06Z
Подертую сумку с пятнами продали за рекордную сумму: в чем ее особенность
Comments UA
2025-07-13T15:30:51Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Adios, Потап: Тина Кароль разнесла рэпера за искусственное "творчество" и попрощалась, муж Каменских отреагировал
Знай
2025-07-09T19:51:50Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
В США произошла стрельба в церкви: есть погибшие
TSN
2025-07-14T03:13:17Z
В Харьковской области четверо полицейских пострадали в результате вражеской атаки FPV-дроном. ФОТО
Новости Украины
2025-07-14T03:06:47Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
В Германии мужчина открыл стрельбу из окна: ранен украинец
TSN
2025-07-05T17:27:35Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Как правильно стирать черную одежду, чтобы дольше сохранялся цвет: основные правила
Gazeta UA
2025-07-14T02:22:46Z
Чем подкормить помидоры, чтобы урожай порадовал количеством и вкусом: понадобится только один продукт, который есть в каждом холодильнике
Знай
2025-07-13T20:52:45Z
День ангела 7 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-06T21:21:17Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
В Турции нашли артефакты, связанные с культом Диониса
Gazeta UA
2025-07-13T22:43:45Z
Без согласия и без выбора: ChatGPT обязали хранить все ваши разговоры
Comments UA
2025-07-13T19:48:23Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
"Невозможно" отремонтировать в подержанных автомобилях: эксперт назвал вещь
Gazeta UA
2025-07-12T02:21:21Z
"До полного" - не стоит: работник АЗС предостерёг водителей, которые заливают бак до предела
UAToday
2025-07-12T00:39:25Z
Chevrolet удивил ценой нового кроссовера на базе китайской модели
Gazeta UA
2025-07-11T19:33:12Z
Volkswagen начал производство спецверсии электрокара ID.3 GTX FIRE+ICE
Корреспондент
2025-07-11T19:24:47Z
Электромобиль Rimac Nevera R установил 24 новых мировых рекорда
Корреспондент
2025-07-11T18:24:19Z
Hyundai представила электрический седан Ioniq 6 N
Корреспондент
2025-07-11T17:54:34Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Челсі — клубний чемпіон світу
Football.ua
2025-07-13T21:19:39Z
Итальянский теннисист Синнер впервые выиграл Уимблдон
ZN UA
2025-07-13T18:43:23Z
Галатасарай может позволить себе выкупить Осимхена, если оплатит частями
Корреспондент
2025-07-13T18:15:14Z
Роучу безразличны похождения Джервонты Дэвиса: Реванш состоится по плану
Корреспондент
2025-07-13T17:24:42Z
Челси – ПСЖ: накануне финала матча Клубного чемпионата мира
Корреспондент
2025-07-13T17:06:28Z
Покорившие высоту: Дембеле и Палмер приняли участие в фотосессии
Корреспондент
2025-07-13T16:48:38Z
Уимблдон U-14 проигран - не беда, когда в стране война
Корреспондент
2025-07-13T15:54:29Z