MY.UAНовини
Надзвичайна нерішучість: чому Байден і Шольц не бачать Україну в НАТО
Надзвичайна нерішучість: чому Байден і Шольц не бачать Україну в НАТО

Надзвичайна нерішучість: чому Байден і Шольц не бачать Україну в НАТО

Джо Байден заявляє, що мир в Україні означає гарантування того, що Росія ніколи не зможе окупувати Україну. І на його думку, членство в НАТО для цього не є необхідним. Що означає ця теза президента США у світлі липневого саміту Альянсу у Вашингтоні, з’ясовував Фокус.

У п’ятницю, 7 червня у Парижі пройшли переговори президентів Володимира Зеленського і Джо Байдена, який анонсував новий пакет допомоги Україні у розмірі $225 мільйонів. Як зазначає агентство АР, президент Сполучених Штатів також попросив вибачення за багатомісячну затримку із постачанням американської військової допомоги, що дозволило Росії здобути певні переваги на полі бою. Водночас Байден підкреслив, що американський народ буде підтримувати Україну в довгостроковій перспективі: "Ми все ще з вами. Повністю. Цілком".

Між тим, кількома днями раніше інтерв’ю Time Джо Байден, відповідаючи на запитання про те, яким він бачить мир в Україні після російсько-української війни, зазначив наступне: "Мир виглядає як гарантування того, що Росія ніколи, ніколи, ніколи, ніколи, не окупує Україну. Ось як виглядає мир. І це не означає НАТО, тобто, що вони (Україна-ред.) є частиною НАТО. Це означає, що ми маємо з ними такі ж відносини, як і з іншими країнами, куди ми постачаємо зброю, щоб вони могли захистити себе в майбутньому. Але… я був тим, хто говорив, що я не готовий підтримати НАТОвізацію України".

В той же час Джо Байден наголосив, що Захід не повинен дозволити падіння України, оскільки це означатиме нестабільність для всіх країн вздовж кордону Росії, Балкан і Білорусі.

Джо Байден наголосив, що Захід не повинен дозволити падіння України
Фото: Getty Images

У промові з нагоди дня висадки союзних сил у Нормандії у Другій світовій війні Байден провів прямі паралелі між нацистською Німеччиною і загрозами, перед якими сьогодні постали демократії, зокрема і в Східній Європі.

"Ми знаємо темні сили, проти яких ці герої боролися 80 років тому. Вони ніколи не зникають. Агресія і жадібність, бажання панувати й контролювати, силою змінювати кордони. Це вічні речі. І боротьба між диктатурою і свободою нескінченна", — цитує CNN президента США.

Тим часом, про те, що Україна не стане членом НАТО протягом найближчих 30 років заявив днями німецький канцлер Олаф Шольц.

"Однією з причин, названих для війни раніше, було те, що Україна нібито вступає до НАТО. Ви знаєте рішення минулих самітів НАТО — найближчим часом цього не очікується. Ймовірно, і в наступні 30 років", — підкреслив глава німецького уряду, згадуючи свою розмову з Путіним незадовго до повномасштабного вторгнення в Україну.

Він також додав, що цю ж саму думку висловлював у Києві два з половиною роки тому і тоді це нібито "було ясно всім".

На Банковій ці заяви не коментували, проте ще до повномасштабного вторгнення президент Зеленський чітко і однозначно заявляв, що саме членство в НАТО являється "єдиним шляхом" до завершення війни на Донбасі. Тепер, очевидно, що ця формула розповсюджується на всю Україну.

Втім, цілком ймовірно, що своє бачення, реагуючи, зокрема й на заяву Шольца Володимир Зеленський озвучить ближчими днями, адже, як повідомляє Frankfurter Allgemeine Zeiturg 11-12 червня він прибуде до ФРН, де пройде конференція з питань відновлення України.

Німецьке видання акцентує, що хоча це буде не перший візит українського лідера до Берліна з початку війни, він вперше особисто виступить у Бундестазі. Для цього німецькі депутати мають зібратися на спеціальне засідання.

Між тим експерти, з якими поспілкувався Фокус, вбачають у заявах Байдена та Шольца як схожі, так і відмінні причинно-наслідкові зв’язки.

Заяви Байдена і Шольца – тривожний сигнал для України

"Заяви і американського президента, і німецького канцлера, які стосуються України та НАТО є своєрідною підготовкою до липневого саміту Альянсу у Вашингтоні. Тобто, нам чітко натякають, що не варто очікувати на якийсь прорив, оскільки партнери наразі воліють зосередитися на якихось найбільш критичних потребах України з тим, аби ми не програли цю війну", — зазначає у розмові з Фокусом політолог Максим Джигун.

Поряд з тим, на переконання експерта, союзники не роблять достатньо для того, аби ми цю війну виграли: "Про те, що Україні потрібно надати таку кількість озброєння, яка дозволить вийти на кордони 91 року, ніхто навіть не задумується. Мова зараз йде про те, аби стабілізувати фронт і відтиснути ворога, принаймні з тих регіонів, де він намагається повторно наступати".

Підкресливши, що саме через заяви Байдена та Шольца ми зараз не маємо шансів отримати на липневому саміті НАТО "довгоочікуване запрошення", Максим Джигун констатував: "По решті країн є, або стовідсоткова згода, що запрошення Україні слід надавати саме зараз, або, як у випадку, наприклад з Угорщиною, можна домовлятися взамін на підтримку про якісь кредити, транші гранти та інші програми. Тобто, навіть Угорщина нині не є такою перепоною вступу України до НАТО, як Німеччина і Сполучені Штати".

Політолог зауважує, що позиція Байдена зрозуміла з тієї точки зору, що "це людина, яка зараз заходить в активну фазу передвиборчої кампанії і тому переорієнтовується на внутрішні проблеми американців, попутно пригальмовуючи міжнародний порядок денний і відсуваючи його на другий план".

"Річ у тім, що саме міжнародну політику критики діючого американського президента вважають однією з найслабших ланок його чотирьохрічного правління. Тому республіканці за найменшої нагоди намагаються "вколоти" Байдена за провали у підтримці України, провали на Близькому Сході, за активізацію посилення Ірану, посилення і віддалення Китаю, тощо. Тут справді не має чим глобально пишатися. Тим більше, якщо пригадати прийняття ленд-лізу для України, то варто відзначити, що абсолютно в руках Байдена була можливість швидко надати нам ту зброю, яка дозволила б мати лінію фронту не на Дніпрі на Херсонщині, а, ймовірно, під Кримом. І це теж поразка Байдена", — наголошує політолог.

Він також зазначає, що, намагаючись віддалитися від теми України та інших конфліктів, Джо Байден "уникає якихось рішучих кроків на нашу підтримку".

Експерт: "Шольц, який звик рахувати кожен цент, так само рахує голос кожного виборця"
Фото: Getty Images

Що ж стосується заяв Олафа Шольца стосовно євроатлантичних перспектив України, то експерт, звернувши увагу на те, що нинішній канцлер ФРН прийшов у політику зі сфери економіки та бізнесу, зазначив наступне: "Шольц, який звик рахувати кожен цент, так само рахує голос кожного виборця, спостерігаючи за настроями німецького суспільства, яке, на жаль, є дуже консервативне. І якщо німці не проти виділення підтримки України на 8 млрд євро цього року, то в контекстi бiльш рiшучих крокiв, як, наприклад, надання ракет Taurus чи прийняття України до НАТО — тут не пахане поле роботи і Шольц зважає на ці настрої".

Крім того, за словами експерта, Німеччина нерідко у прийнятті власних рішень орієнтується на Сполучені Штати: "Так було і з наданням артилерійських установок та боєприпасів, так було і з танками, коли мав вийти Байден і перед камерами сказати, що ми, мовляв, даємо Abrams, щоб Шольц врешті ухвалив рішення про надання нам Leopard. Такий самий підхід Берлін застосовує і в питанні розширення Північноатлантичного Альянсу — постійно озирається на США. Здавалося б, це усього дві країни, але це ті країни, які дуже суттєво впливають на порядок в НАТО і ЄС".

Власне тому, на переконання Максима Джигуна, для нас заяви Байдена і Шольца — це "тривожний сигнал, адже скільки б вони не змінювали б риторику з "глибокої стурбованості" до "всеосяжної підтримки" і відкриті для України двері в НАТО, з практичної точки зору це — ніщо".

"Очевидно, що до липневого саміту НАТО ми отримаємо двосторонню безпекову угоду зі США і, можливо ще з якоюсь країною-членом Альянсу. Також ми бачимо, що Столтенберг наразi активно торпедує рішення про надання Україні $100 млрд. Сто мільярдів — це, звісно, прекрасна цифра, але є два нюанси. Перший — що буде входити в ці 100 млрд. Тому що можна отримати ракети дальністю 100 км, а можна — 500 кілометрів і дозвіл бити ними по Росії", зазначає експерт.

Другий нюанс, на його думку, полягає в тому, коли саме нададуть ці кошти і в якому вигляді.

"Тому що одна справа отримати $100 млрд. тут і зараз у вигляді конкретної номенклатури зброї, а інша справа — розтягнути цей процес на 5-10 років, що дасть змогу для росіян мобілізувати ще більше ресурсів і зробити це набагато швидше", — підсумовує Максим Джигун.

Надзвичайна нерішучість західних еліт

Своєю чергою політолог Іван Ус у розмові з Фокусом зазначає наступне: "Рівень сучасних еліт у США і європейських країнах і близько не дорівнює як тому рівню, який був у часи Другої світової війни у Черчіля та Рузвельта, так і в часи завершення Холодної війни у Рейгана та Маргарет Тетчер. Зараз ми спостерігаємо надзвичайну нерішучість західних еліт. Все відбувається якось дуже обережно, вони не хочуть робити якихось різких рухів і, складається таке враження, дуже бояться помилитися. Є влучний вислів, який характеризує нинішню глобальну політику: "Зараз дуже багато політиків і дуже мало державних діячів".

Нинішні західні політики, зауважує експерт, більше думають про свій рейтинг і те, як вони будуть перебувати при владі, ніж про те, як їх рішення можуть вплинути на хід історії.

"В історії про Україну і НАТО теж бояться сказати, що так, це відбудеться і Україна отримає гарантії. Всі усіляко прагнуть обійти це питання. Тобто, забагато червоних ліній, які вони самі малюють у своїх головах і які, як показали повномасштабної війни в Україні, є не лініями, а пунктирами, що потрохи навіть зникають. Вже навіть людина, яка 7 місяців затримувала нам військову допомогу, я маю на увазі спікера Палати представників США Майкла Джонсона, заявляє, що, мовляв, не варто займатися мікро менеджментом і коли надається зброя, то не слід вказувати, куди можна бити, а куди — ні", — зауважує Іван Ус.

Принагідно експерт підкреслює, що відмінність республіканців від демократів полягає у тому, що демократи безумовно підтримують Україну, але при цьому в них купа обмежень, тоді як республіканці мають набагато більший спектр позицій, від тих, що Україні взагалі не потрібно допомагати, до таких, що потрібно не просто допомагати, а й не встановлювати жодних обмежень.

"Наприклад, Байден днями заявив, що не можна бити по Кремлю, а республіканці можуть задати питання, а чому, не можна, адже йдеться про повномасштабну війну і якщо питання стоїть про підрив світоустрою, то Україна повинна захищатися, як тільки може. Але, повертаючись до НАТО, зазначу важливий момент, який, як на мене, впливає на заяви і Байдена, і Шольца. І цей момент полягає в тому, що радники кажуть їм, мовляв, у НАТО вступають не ЗСУ, а вся Україна, до якої є багато питань по корупції, свободі слова, тощо", — констатує політолог.

На його переконання, навіть з того, що була викрита спроба замаху на Зеленського , яка планувалася Державною службою охорони, наші партнери роблять висновки, що Україні довіряти не можна, оскільки там дуже багато шпигунів.

"Плюсуючи усі ці моменти, партнери не можуть сказати, що, умовно кажучи, завтра Україну візьмуть до НАТО, оскільки це буде підрив ідеології, на якій базується Альянс щодо країн-членів", — підсумовує Іван Ус.

Членство України в НАТО – лише питання часу

"Джо Байден сказав, що для досягнення миру членство України в НАТО є не обов’язковим. І ми, до речі, теж більшою мірою розраховуємо, що мир буде ще до нашого членства в Альянсі, тому що дуже низька вірогідність того, що у стані війни нас туди приймуть. Ну, це хіба що, якщо війна масштабується, розшириться на кілька країн. Тоді вже НАТО буде безпосередньо залучено до війни і зникнуть будь-які перешкоди членства для нас", — зауважує у розмові з Фокусом політолог Максим Несвітайлов.

З тієї міжнародної кон’юнктури, яку ми наразі бачимо, підкреслює експерт, Україна, підписуючи безпекові угоди, отримує гарантії стосовно своєї підтримки на 10 років або до того моменту, як ми станемо членами НАТО.

"Таким чином, 10 років — це приблизний орієнтир, на який ми можемо сподіватися. Але це за умови, якщо за цей період завершиться війна, на що ми дуже сильно сподіваємося. Я думаю, що це трапиться швидше, хоча напевно ніхто знати не може, прогнозує політолог.

Слова Олафа Шольца про щонайменше 30 років шляху України до НАТО, Максим Несвітайлов прокоментував наступним чином: "Насправді, дуже важливо розуміти контекст. Термін у 30 років німецький канцлер вперше озвучив під час розмови з Путіним напередодні повномасштабної війни. Тобто, він таким чином, вочевидь, намагався його заспокоїти і сказати, що це, мовляв, перспектива в кращому випадку тридцяти років. На той період, я думаю, це було дуже близьким до правди, бо ми тоді теж особливо-то й не рухалися у напрямку Альянсу".

Між тим, політолог, особливо відзначивши, "швидкий прогрес" заяв наших партнерів, резюмував: "Останній кейс в цьому плані стосується дозволу ударів по території РФ. Слід зазначити, що ще два тижні тому нам взагалі цього не дозволяли. У світлі цього, в тому числі будь-які моменти, які стосуються перспектив в НАТО, то це лише питання часу".

Теги за темою
Джо Байден
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
"Ситуацию мы не удержим": военный сказал, когда будет полная потеря Украины
Comments UA
2025-01-04T19:21:40Z
Сколько украинцев готовы отдать Путину четыре области: опрос
Comments UA
2024-12-30T05:45:29Z
Женщина ехала от свекрови и делилась впечатлениями: потом она взглянула на заднее сиденье
Фокус
2025-01-03T07:51:10Z
Стало известно, сколько украинцев из оккупации вступили в армию РФ за 2024 год
Comments UA
2025-01-04T12:09:47Z
Бронежилеты для ВСУ простреливаются пулями, которыми проверяют качество, — чиновник Минобороны
Фокус
2025-01-12T15:12:56Z
Вышла замуж без своего согласия: женщина была в шоке, когда поняла, что стала женой незнакомца
Фокус
2025-01-12T15:12:55Z
"Это пример другим": Зеленский рассказал, где находятся его дети во время войны
Фокус
2025-01-11T11:51:36Z
Зеленский ответил на петицию об отмене раздачи "тысячи Зеленского"
Comments UA
2025-01-09T08:46:28Z
До какой даты нужно потратить "тысячу Зеленского", иначе деньги "сгорят"
Comments UA
2025-01-04T12:57:55Z
Новогодние образы супругов Зеленских: стилист обратила внимание на важную деталь
Фокус
2025-01-03T06:51:08Z
Предала свою страну и поехала развлекать россиян: хореограф из Украины перекроила себя
Comments UA
2025-01-09T20:57:54Z
Остап Ступка рассказал подробности романа с младшей на 35 лет возлюбленной
Комсомольская правда
2025-01-11T07:51:48Z
В Латвии расследуют смерть баскетболиста: против предательницы Украины Седоковой дадут показания/Друг Яниса Тимма подозревает, что певица могла устроить заказное убийство
Апостроф
2025-01-03T18:24:18Z
Потап раскрыл, чем сейчас занимается за границей и какой новый проект готовит
TSN
2025-01-12T15:24:34Z
«Человек-ящик»: о забытом романе к пропущенному юбилею Кобо Абэ
ZN UA
2025-01-12T15:04:56Z
Леся Никитюк решилась выйти замуж за военного: кто-то из звезд ее поздравил
Comments UA
2025-01-06T19:54:51Z
Василий Вирастюк впервые полностью показал младшую на 11 лет возлюбленную – маму своего четвертого сына
TSN
2025-01-06T11:39:03Z
Тина Кароль встала на гимнастический козел на каблуках и очаровала фанов: "Просто королева"
TSN
2025-01-04T15:39:32Z
Полковник ВСУ заявил о прямой сдаче украинских земель: что пошло не так
Comments UA
2025-01-05T08:33:29Z
Трамп круто изменил обещание по поводу войны в Украине: на Западе узнали подробности
Comments UA
2025-01-09T20:30:37Z
Путин был готов ударить ядеркой по Украине: в США только сейчас сказали, кто отказал Кремль
Comments UA
2025-01-04T08:33:43Z
Встреча Трампа и Путина сорвалась: Гордон объяснил, почему война не закончилась 30 декабря
Фокус
2024-12-30T21:27:38Z
Сеул подтвердил пленение военных КНДР
Корреспондент
2025-01-12T15:36:59Z
Украина не признает Мадуро президентом Венесуэлы — Сибига
ZN UA
2025-01-12T15:36:40Z
Маск устроил скандальный опрос: предлагает США освободить один из европейских народов
Comments UA
2025-01-06T14:36:35Z
На Западе уже знают, что станет разменной монетой в переговорах по войне в Украине
Comments UA
2025-01-03T07:03:56Z
Чего ждать дальше от российско-украинской войны: какой выход для Украины
Comments UA
2025-01-04T14:39:46Z
В Киеве столкнулись минивэн и автобус: есть погибшие, а среди травмированных - дети
Апостроф
2025-01-11T21:48:39Z
С украинкой в ​​центре Варшавы произошел жуткий инцидент
Апостроф
2025-01-04T18:39:10Z
Удар по Запорожью: количество пострадавших возросло
TSN
2025-01-08T21:27:51Z
Стали известны последствия атаки дронов на Одесскую область
Корреспондент
2024-12-30T08:37:43Z
«В Калифорнии сгорели имения украинских генералов»: что известно
Comments UA
2025-01-12T15:21:43Z
За сутки в Карпатах заблудились 13 туристов - ГосЧС
Апостроф
2025-01-12T14:45:38Z
Раскрыты подробности ночной воздушной атаки на Украину
Апостроф
2025-01-05T09:24:25Z
Взрывы в России и пожар в психоневрологическом диспансере Харьковской области: главные новости ночи 5 января 2025 года
TSN
2025-01-05T05:21:00Z
Сгорела заживо в собственном доме: спасатели в Запорожье ликвидировали пожар
TSN
2025-01-04T16:51:01Z
"Почти каждый день мне пишут и звонят россияне": в ВСУ рассказали о неожиданных последствиях Курской операции
Апостроф
2025-01-04T17:06:25Z
Когда закончится война в Украине: астролог назвала города, находящиеся в опасности
Политека
2024-12-30T06:42:37Z
Расстрел пленных ВСУ в Волновахском районе: начато расследование
Корреспондент
2025-01-06T18:52:38Z
«Военные ВСУ переоденутся в российскую форму и расстреляют мирных жителей»: что известно
Comments UA
2024-12-30T14:18:33Z
Покровское направление – самое горячее – сводка Генштаба
Апостроф
2025-01-12T15:24:02Z
Украинские военные взяли в плен разведчиков РФ вблизи Лимана
ZN UA
2025-01-12T15:21:50Z
Генштаб назвал потери РФ в первый день нового года
Корреспондент
2025-01-01T10:18:02Z
В Украине погиб российский пропагандист
Апостроф
2025-01-04T20:27:31Z
РФ бросила на Часов Яр 10 тысяч войска: командир из 24-й бригады об изнурительных боях за город
TSN
2025-01-04T11:36:43Z
Почему категорически запрещено присваивать найденные вещи и при чем здесь предрассудки
Comments UA
2025-01-09T23:30:46Z
Некому жить: красивый город вблизи моря и гор платит людям 30 тысяч евро за переезд
Фокус
2025-01-05T11:00:20Z
Людей с какой группой крови трудно соблазнить
Comments UA
2025-01-03T03:30:46Z
Это нужно сделать 31 декабря 2024 года, чтобы 2025 год был удачным
Comments UA
2024-12-30T14:12:50Z
Как приготовить гречку без кастрюли и плиты: получается очень вкусная и ароматная каша
TSN
2025-01-12T15:06:04Z
Как сделать жареный картофель хрустящим и нежным одновременно: советы от шеф-повара
Знай
2025-01-12T14:51:18Z
У талантливых и счастливых людей всегда есть эта цифра в дате рождения
TSN
2025-01-03T07:51:22Z
Таро гороскоп на сегодня: кто получит подарок судьбы
Comments UA
2025-01-04T18:30:24Z
Как размягчить говядину во время приготовления разными способами: добавьте эти пять ингредиентов
TSN
2025-01-04T17:18:13Z
Спортсмен 10 минут лежал в ванне, но "воробчика" спасти не удалось: "С одной стороны, ситуация комична..."
Знай
2024-12-31T04:51:55Z
На войне с Россией погиб многократный чемпион мира по карате: коллеги не сдержали эмоций
Comments UA
2025-01-03T15:36:58Z
Милан официально подтвердил увольнение экс-тренера Шахтера Паулу Фонсеку
Известия Киев
2025-01-04T08:34:11Z
Илон Маск намерен купить "Ливерпуль"
ZN UA
2025-01-07T17:36:42Z
Джошуа сообщил, когда должен состояться бой с Фьюри
Корреспондент
2025-01-12T13:30:43Z
Промоутер Джошуа сделал важный шаг к организации боя с Фьюри
Корреспондент
2025-01-12T10:24:29Z
Назван самый высокооплачиваемый футболист английской Премьер-лиги
ZN UA
2025-01-03T20:00:07Z
Усик признан лучшим боксером 2024 года по версии The Ring
Корреспондент
2025-01-12T07:39:48Z
Усик пообедал с Чисорой, который побывал недавно в Москве
Комсомольская правда
2025-01-12T06:01:47Z
Доллар в Украине приблизился к новой психологической отметке - курс валют
Известия Киев
2025-01-10T06:27:02Z
118 грн за упаковку в 200 грамм: супермаркеты резко изменили цены на масло, молоко и сметану
Знай
2025-01-04T15:06:07Z
В Украине резко изменились цены на яйца: сколько стоит десяток и почему это не надолго
Новости Украины
2025-01-02T20:54:58Z
Впервые в новом году доллар обновил максимум
Новости Украины
2025-01-03T20:36:28Z
Цены в платежках будут выше: "Нафтогаз предупредил о стоимости
Знай
2025-01-12T15:30:59Z
Цены постоянно растут и бьют по карманам украинцев: в Минэкономики назвали две причины ценового бума
Политека
2025-01-12T15:28:56Z
Цены на курятину: эксперт рассказала, как изменится стоимость мяса в 2025 году
Политека
2025-01-03T07:27:29Z
В Индии нашли замену дешевой российской нефти
Comments UA
2024-12-31T15:09:15Z
Глава МИД Эстонии: Абсолютно недопустимо, чтобы Словакия угрожала прекратить экстренные поставки электроэнергии для Украины этой зимой
ZN UA
2024-12-31T02:51:18Z
Раскрыли ключ к бессмертию: ученые выяснили, почему постельные клопы почти неубиваемы
Фокус
2025-01-04T17:42:58Z
Ученые рассказали, как формируются месторождения золота на Земле
ZN UA
2024-12-30T15:42:39Z
Ученые заявили, что чайные пакетики несут угрозу здоровью человека
TSN
2025-01-04T16:18:38Z
Возрождение состоялось: Разработчики Hi-Fi RUSH официально вернулись к работе
GameMag
2025-01-04T14:55:20Z
Пять мест на Земле, которые могут быть "вратами Ада"
Фокус
2025-01-12T15:21:12Z
Летает и катится по земле: представлен уникальный дрон-сфера HAGAMOSphere
Фокус
2025-01-12T15:01:35Z
Stardew Valley продалась тиражом свыше 40 миллионов копий
GameMag
2025-01-04T17:33:44Z
Неизвестные процессы: ученые раскрыли тайну хранилища углерода в Южном океане
Фокус
2025-01-12T14:45:51Z
Самые лучшие недорогие смартфоны Samsung: рейтинг бюджетных устройств
Фокус
2025-01-12T14:00:46Z
Возьмут ли в армию с туберкулезом или гепатитом: какие болезни освобождают от службы
Знай
2025-01-10T19:06:40Z
Как военнослужащему взять отпуск во время службы: в ТЦК назвали условия
Знай
2025-01-04T18:06:12Z
Программа "Доступные лекарства"охватит все аптеки Украины в 2025 году
Знай
2025-01-04T20:12:56Z
Какие три полезные привычки японцев помогают им жить более 100 лет
TSN
2025-01-04T19:21:20Z
Почему возникают судороги в ногах и признаком каких болезней они могут быть
Comments UA
2025-01-12T13:51:28Z
Названы пять опасных сочетаний продуктов: их нельзя есть вместе
TSN
2025-01-12T12:36:00Z
Внезапный союзник болезни Альцгеймера: ученые узнали о связи алкоголя с заболеванием
Фокус
2025-01-04T18:27:28Z
Три совета, которые не помогут похудеть
TSN
2025-01-04T12:54:17Z
Узнали время защиты организма: создан новый способ определения иммунитета после вакцинации
Фокус
2025-01-07T18:51:38Z
Поезд-вездеход: реставраторы восстановили уникальную паровую машину начала 20 века
Фокус
2025-01-05T18:06:08Z
Виноваты пешеходы. Почему Rolls-Royce и Jaguar отказались от талисманов на капотах
Фокус
2024-12-31T19:42:56Z
Специалисты назвали 10 старых автомобилей, которые стоят целое состояние
Фокус
2025-01-12T13:21:17Z
Самый большой кроссовер Volkswagen рассекретили до презентации
Фокус
2025-01-12T10:51:05Z
"Укравтодор", обратите внимание: китайцы научили автомобили перепрыгивать ямы на скорости 120 км/ч
Знай
2025-01-12T08:51:44Z
Как избежать замерзания автомобильных замков зимой: советы, которые ищут все водители
Знай
2025-01-12T06:51:31Z
Как безопасно водить зимой: советы, которые могут спасти каждого украинца
Знай
2025-01-11T15:51:49Z
21-летний Франко Колапинто получил реальный шанс вернуться в Формулу-1
Известия Киев
2025-01-11T11:36:25Z
Приобрел DAF и Tatra: Билл Гейтс стал совладельцем пяти известных автобрендов
Фокус
2025-01-11T10:45:44Z